0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #640 -: Февруари 06, 2014, 17:27:55 pm »
Здравейте,
Аз съм бременна с близнаци и мисля да направя консултация с д-р Дяволов относно раждане при него. Дали някой може да ми изпрати негови координати, за да знам как да се свържа с него?

Благодаря предварително,
Розали
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #641 -: Февруари 06, 2014, 22:25:20 pm »
Розали, пращам ти мобилния му.
В коя седмица си?

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #642 -: Февруари 07, 2014, 13:24:41 pm »
Много благодаря! В 24, надявам се все още не е късно да го ангажирам, но да видим как ще мине консултацията...

А аз четох, че без записване на час приема вторник в Майчин дом,  но предполагам, че все пак е по-добре да му се обадя първо...
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #643 -: Февруари 07, 2014, 13:32:55 pm »
Обади му се скоро! Мисля, че не е късно все още, но побързай! Една приятелка искаше да ражда при него. Не помня коя седмица беше. Мисля, че към 32 и той й отказа поради липса на време.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #644 -: Февруари 07, 2014, 13:44:27 pm »
Много благодаря! В 24, надявам се все още не е късно да го ангажирам, но да видим как ще мине консултацията...

А аз четох, че без записване на час приема вторник в Майчин дом,  но предполагам, че все пак е по-добре да му се обадя първо...
Не си закъсняла, но както е казала Blue_sky не отлагай срещата с него.
Да, във вторник приема в Мачин дом в поликлиниката от 17 до 19 часа. Не се записва предварително час, отиваш и чакаш. Аз ходех около 16:30 и за около час успявах да вляза.
Да кажа, че е много добър при израждането на близнаци и тризнаци  :wink:

*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #645 -: Февруари 07, 2014, 15:10:04 pm »
Доктор Дяволов приема и в медицински център Славчев, там става с предварително записан час. В Майчин дом съм ходила единн път само, отидох в 16.30 и едва успях да вляза до края на приемното време
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #646 -: Февруари 07, 2014, 19:40:32 pm »
Обадих му се и ми аза д аотида във вторник, та се надявам да успея да вляза.
А за израждането- наистина се надявам да е правилният избор.
Аз много неща изчетох, много коментари и разбира се има и недоволни.
Аз се бях насочила към д-р Илиев в Токуда, но ме притеснява факта, че със сигурност няма толкова опит с близнаци.
Естествено предпочитам Токуда  :oops: като някакви условия и някакво спокойствие за по-добра хигиена и отношение, но в крайна сметка здравето на децата и моето е най-важното.

Ще видим как ще мине консултацията.
Иначе и аз съм от ентусиастките, на които им се иска да родят нормално, ако няма противопоказания, та имам нужда от специалист, който адекватно да прецени кой е най-добрият вариант. :)
*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #647 -: Февруари 07, 2014, 22:08:08 pm »
Първото си дете родих при д-р Дяволов, второто в Токуда. За Токуда ми бяха казали да не си избирам Илиев, препоръчаха ми д-р Лазарова. Тя има доста голям опит. Не мога да кажа, че съм недоволна от Дяволов, но определено има меркантилен елемент при него. Та като сметнах колко ще ми излезе, реших че е по- добре да дам малко повече, но да раждам като бял човек. Прецени си след срещата, но не мисля, че трябва да отписваш Токуда като вариант.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #648 -: Февруари 07, 2014, 22:27:04 pm »
Мисля, че можеш да направиш проучване и в болница Надежда. За сега чувам само добри отзиви за там.


*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #649 -: Февруари 07, 2014, 23:21:12 pm »
Ако има вариант за нормално раждане бъди сигурна, че Дяволов ще ти го осигури. Не е от лекарите, които предлага секцио просто така. Седмица преди да родя момиче от Зачатие роди нормално близнаците си при него.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #650 -: Февруари 09, 2014, 18:01:10 pm »
Crystal, а от д-р Лазарова доволна ли си? Да взема и при нея да запиша час и съвсем да се бъгна с избора си.  8O Аз в нета не намирам почти никаква информация за нея (под формата на мнения), но знам, че тя е завеждаш отделението по рискови бремености.
*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #651 -: Февруари 09, 2014, 18:52:53 pm »
Доволна съм от д-р Лазарова.Някъде към 32 седмица се видях за пръв път с нея. Тя е завеждащ на родилното и е с най-голям опит от всички лекари в отделението. Към 35 седмица имах проблеми-контракции и кървене,  което се оказа че е от серклажа. Д-р Лазарова ме хоспитализира, след 8 дни се наложи спешно секцио, тъй като водите ми изтекоха- прави ми го тя и д-р Илиев. Двете с дъщеря ми сме живи и здрави, за което съм и благодарна!Преди да я видя за пръв път бях чела, че е цапната в устата и груба- няма такова нещо! Изключително внимателна е, още след първата ни среща реших, че ще раждам при нея. Акп искаш, запиши си час при нея и сама прецени. В Токуда неонатологията е на ниво, така че бебетата ти ще са на сигурно място. Но не искам да ти създавам мнение предварително, срещни се с двамата и прецени. Едно от нещата, които ми направиха неприятно впечатление в Майчин дом беше, че в родилното посетители влизат по стаите и при бебетатата, а и двете ми деца са раждани през януари. В токуда пускат само таткото еднократно след като бебето се роди и после никакви свиждания в отделението-само отвън в едно фоайе.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #652 -: Февруари 12, 2014, 17:34:47 pm »
Искам да попитам мамите, които са раждали секцио при др. Дяволов каква сума са заплатили? Освен сумата за планирано секцио, която се плаща на касата, допълнително на ръка искал ли е? Благодаря, ще ви бъда благодарна за споделеното мнение... :)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #653 -: Февруари 13, 2014, 22:29:37 pm »
И аз раждах при д-р Лазарова (секцио). Грубост от нея не съм видяла и, казано честно, щом мен изтърпя, значи си е доста търпелив човек. Е, имало е случаи, когато ми се е искало повече внимание/любезност, ама то кой си няма лоши дни. И те са хора и се уморяват!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #654 -: Февруари 14, 2014, 10:44:11 am »
Здравейте!
Аз съм се спряла на д-р Илиев от Токуда.

Crystal, написала си, че не са ти го препоръчали. Може ли да споделиш защо?
Аз четох добри неща за него по форумите. Две познати също ми го препоръчаха горещо. Едната е раждала двете си деца секцио при него, а другата двете си деца нормално.

Искам да попитам и за раждалите в Токуда колко излиза всичко за осигурени лица? Това, което виждам на сайта е 1500 лв. раждане с екип + 300 лв. епидурална упойка + неонаталнии грижи (има два пакета редовен и избран, съответно 300 и 500 лв.). Тези неонатални грижи предполагам няма как без тях да мине?
Също давали ли сте на ръка допълнително пари на докторите/ искали ли са ви? На този въпрос, може и на лични да ми отговорите поради чувствителността на темата  :lol:

Ще ви се стори смешно, но знаете ли какво ми е притеснението за Токуда. Че правят ремонт на бул. Никола Вапцаров и ако раждането започне в час пик, т.е. около 9 ч. или около 18 ч., ще си родя в задръстването преди болницата  :lol:
*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #655 -: Февруари 14, 2014, 10:58:18 am »
Д-р Илиев не ми го препоръчаха, защото е правил гафове и явно е по-неопитен. Раждах заедно с една жена с близнаци и тя ми сподели, че от Надежда са и казали ако ще ражда в Токуда да е или при д-р Димитров, или при д-рЛазарова. Димитров не знам там ли е още. Избрах Токуда, защото там е забранено да се плаща на докторите допълнително, дори подаръци им е забранено да приемат. Секциото ми заедно с грижите за бебето беше 2100.Не съм плащала допълнително за упойка и за 2 дни допълнителен престой, който се наложи заради бебето.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #656 -: Февруари 14, 2014, 11:06:09 am »
Благодаря ти!
В тези 2100 влиза упойката (1500 раждане + 300 упойка + 300 неонатални грижи).
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #657 -: Февруари 14, 2014, 11:24:53 am »
Клиника "Селена" -Пловдив
Д-р Матев
планувано секцио за 24.02.2014 в 8.00 часа
цена 1280 лева,цената покрива всичко(консултации,упойки,неонатолагия,хотелска част....всичко)
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #658 -: Февруари 14, 2014, 12:20:37 pm »
Аз доколкото знам, неонаталните грижи са 600, а раждането 1500, освен ако нещо не се е променило за 1 година. Най-добре попитай в болницата. Важното е, че крайната сума е една и съща  :D В неонаталните грижи влизат и УЗИ на тазобедрените стави, трансфонтанелна ехография и УЗИ на коремни органи.
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 12:24:28 pm от Crystal »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #659 -: Февруари 14, 2014, 12:47:49 pm »
Зачетох се в цените, които пишете, та се сетих да попитам - когато става въпрос за раждане на близнаци същата ли е цената или нещо се удвоява или как се определя тогава?