0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #440 -: Юни 28, 2011, 23:41:32 pm »
Страхотни торти сте спретнали момичета , браво на вас.Ето и моята бърза еклерова тортичка.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #441 -: Юни 29, 2011, 07:00:37 am »
Валерия, фантастично-нерелани са чудностите дето ги твориш!
И като се сетя, че си публикувам плескавиците  :lol: срам ме хваща!
Това е висш пилотаж... :balk_63: поздравления!

За Мечо Пух и компания на Мими 26 мога да добавя лични впечатления,
че освен красива е и много вкусна!Опитах лично последното парче! :balk_53:

plamak, сподели рецептата за Еклеровата торта!
Много добре изглежда! :eat:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #442 -: Юни 29, 2011, 07:42:48 am »
и аз се нареждам за рецепта на еклеровата торта
Валерия- адмирации, разкошни неща показваш
да те питам кондензираното мляко добавяш ли му нещо като ползваш за крем, защото то си е леко течно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #443 -: Юни 29, 2011, 11:17:02 am »
Първо и аз да кажа ,че тази еклерова торта изглежда страхотно и аз също бих се радвала на една рецептичка  :D.
и аз се нареждам за рецепта на еклеровата торта
Валерия- адмирации, разкошни неща показваш
да те питам кондензираното мляко добавяш ли му нещо като ползваш за крем, защото то си е леко течно

До сега съм го пробвала само карамелизирано , с добавка на краве масло обезателно и една нощ в хладилник за да стегне.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #444 -: Юни 29, 2011, 11:39:14 am »
Ето я и рецептата.
Правя еклери , пълня ги с течен шоколад .Правя тънко блатче и го сиропирам с карамелен сироп , а крема в случая е пудинг ванилия.
Еклери- 250мл олио,650мл вода, щипка сол, щипка захар и 530гр брашно , около 8-10 яйца.
Блат- 3яйца,150гр захар, 150гр брашно +какао.Отделям белтъка бия със захар , на ръка добавям жълтъка и брашното с какаото.
Сироп- карамелизирвам половин чаша захар и 1чаша вода.
Крем-1.500мл мляко, захар, 3п пудинг.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #445 -: Юли 01, 2011, 08:35:05 am »
След горните красоти чак ме е срам да си покажа бързата торта  :lol: за 3-4 часа това успях да скалъпя:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #446 -: Юли 01, 2011, 18:50:05 pm »
Мими :balk_47:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #447 -: Юли 01, 2011, 21:38:49 pm »
Мими аз мисля,че си се справила страхотно,особенно фигурата на жената ,аз не се наемам да правя фигури,но твоята е много добра.Поздравления!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #448 -: Юли 02, 2011, 15:40:57 pm »
Благодаря! Да си призная фигурата ми беше най-лесна, повече се измъчих са камъните, както каза шефа - всеки мъж си мечтаел за блондинка с дълги крака и без лице  :lol: Лицето според мен е най-трудно да се направи, затова реших, че трябва да си пече гърба  :lol:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #449 -: Юли 06, 2011, 17:15:47 pm »
Още една торта ,за грейнали малки очички.Направена е по начина на кактуса (торта с рула)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #450 -: Юли 06, 2011, 17:17:04 pm »
валериямного хубава торта си направила , сигурна съм че малката сладурана за която е била е много щастлива.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #451 -: Юли 09, 2011, 15:21:43 pm »
Момичета, синът ми има рд след две седмици. В яслата ще бъдат 15 деца плюс две учителки. Дайте идея за торта, но нещо по-лесно, че съм вързана в ръцете! Предпочитам да не е с шоколад.
Гледах тортата на мини с многото цветове, но не съм сигурна дали ще е достатъчна.
Е, ако много се закучи работата, ще поръчам една в хлебарницата, която е точно до яслата.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #452 -: Юли 09, 2011, 17:45:50 pm »
Приемате ли снимки от бледи имитатори!?
Приемате или не ето моята имитация-интерпретация на Валерия


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #453 -: Юли 09, 2011, 18:39:49 pm »
Ади, много са красиви розите!
Деси, поръчай само блатовете в хлебарницата и си я сглоби само  :wink:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #454 -: Юли 09, 2011, 22:21:22 pm »
Добре, Мими. Ще видя в понеделник какви блатове предлагат.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #455 -: Юли 20, 2011, 10:29:36 am »
Реших и аз да се пробвам с една тортичка, за годишнината ни от сватбата. Имам няколко въпроса към майсторките в тази тема.
Направих фондан по тази рецепта: http://dimitranas.blogspot.com/2009/03/sweet-sprig-cake-step-by-step.html
Смятам, че добре се получи. Взех една малка част, оцветих и разточих, но явно добавих повече пудра захар, защото като почнах да изрязвам буквите, които ще ми трябват, станаха рошави по краищата. Днес сутринта бяха много твърди. Не знам дали така трябва да са и дали няма да ми се счупят като се опитам да ги залепя за тортата? Как мислите?
Ще има и едни по-малки буквички, които смятам направо да изрисувам със сладкарска боя. Няма да се разтече по фондана, нали?
Другото, което искам да питам е, ако добавя 1-2 с.л. маргарин, ще стане ли по-лесно разточването за горното покритие на тортата? И задължително ли е под фондана да има маслен крем, с който да е покрита тортата?
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 10:31:12 am от Врабчо »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #456 -: Юли 20, 2011, 10:34:26 am »
Врабец аз не съм специалист, но маслен крем или сладко от кайсии(май слагат) е задължително.Аз първата торта направих без крем и фондана ми се делеше, беше много смешно и не сполучливо.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #457 -: Юли 20, 2011, 13:43:43 pm »
Врабчо останах без думи от чудесата в блога ти ;) Браво! Големи сте майстори! Исками се и аз, да съм като вас, но съм ужасно вързана в ръцете, направо с две леви  :?
Ако простите невежеството ми, нооо какво е това фондан :oops:? Оставам с впечатлението, че е това покритие върху тортите и от него също се прави украсата, цветя, калинки и пр ..или съм в грешка  8O И откъде бих могла да го закупя/поръчам и на каква цена също?


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #458 -: Юли 20, 2011, 14:03:57 pm »
Ааа, dess_dess, нямам нищо общо с този блог  :lol:. От там взех рецептата за фондана. За пръв път ще правя такъв мащабен проект  :lol:.
Точно това е фондана, което си написала - захарното тесто, с което се покриват тортите и, от което се правят фигурките. Аз си го приготвих сама, иначе не знам от къде го купуват другите.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #459 -: Юли 20, 2011, 21:55:34 pm »
Ето и моята тортичка!