0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #380 -: Май 04, 2011, 10:11:02 am »
du6ke извинявай ,че чак сега успявам да отговоря,но нямах време а сега съм болна и време да искаш  :D.
Та торта кошница ,като торта е същата като ,торта кактус няма да повтарям рецептата ,че ще доскучае на някой.
Купата в която ще стяга тортата се използва ,като основа за направата на кошничката ,първо си пускаме вертикалните лентички и после от долу на горе започваме да редим хоризонталните лентички ,хубаво е материала от който работим кошничката да е бавносъхнещ , иначе се чупят и нищо не става на мен ми отне известно време.Самата кошничка направих седмица преди това и я оставих да изсъхне добре,след това я махнах от купата и направих тортата.Едната половина от тортата я извадих на чиния и и нахлупих кошничката ,след което обърнах и тогава сложих другата половина на тортата,тази половинка която остава отгоре облякох във зелено захарно тесто за да се откроят цветята ,а самите цветя само не правете като мен,аз ги лепих със маслен крем ,но се оказа че са прекалено тежки и падаха от време на време.Според мен трябва цветенцата да се направят със дръжчици и да се забиват във тортата ,така ще бъдат стабилни.Ако не съм успяла да обясня добре съм готова да обяснявам на всякакви въпроси.Успех ще чакам с нетърпение някой който да опита за да обменяме опит.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #381 -: Май 04, 2011, 14:57:58 pm »
Виктория, разкажи ми за тортата със Снежанка. Искам на моите отгоре тортата да е нещо подобно, но с Мечо Пух. Реката, камъчетата как ги прави?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #382 -: Май 05, 2011, 10:12:39 am »
Мими, аз ще ти кажа как съм правила, нек и Виктория сподели нейната де. Водата е или желатин в компот или желе, зависи от ефекта който искаш да постигнеш, камъчета може да са от има едни шоколадови фъстъци или стафиди. Пясък със смлени орехи или смлени бисквити и пак зависи от това какъв  ефект искаш, защото плажния пясък е много фин и бисквитите са по удачни.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #383 -: Май 05, 2011, 10:30:51 am »
Благодаря Мари!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #384 -: Май 05, 2011, 22:38:40 pm »
А отдолу какъв е базовия крем?Под рекичката де? :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #385 -: Май 05, 2011, 23:02:49 pm »
ми маслен или рафаелото стават
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #386 -: Май 06, 2011, 20:36:05 pm »
Виктория, разкажи ми за тортата със Снежанка. Искам на моите отгоре тортата да е нещо подобно, но с Мечо Пух. Реката, камъчетата как ги прави?
Не разбрах ,че питаш мен мислех че е за Виктория ,но като гледам дискусията явно въпроса е към мен .Така рекичката се прави от вода със захар ,малко синя боичка и желатин,изчакваш да започне да стяга и тогава изливаш ,НЕ ИЗЛИВАЙТЕ ЖЕЛЕТО ВЪРХУ ФОНДАН ИЛИ ДРУГИ ЗАХАРНИ ПОКРИТИЯ!!!!!! разтапят се и потичат,това от личен опит ,под рекичката намазах със сметана за по добър контраст най добре и останалата част на тортата да е сметана.Камъчетата са от фондан бяло със сиво ,със кафяво ,черно ,лила абе с най различни цветове като го месиш на топче и се получава такъв мраморен ефект.Дано съм била полезна .
Да ви покажа и още малко торти всички са по рецепта за торта мозайка.
Продукти:
3 кутии обикновени бисквити /не вземайте по-меки, за да се получи ефектът мозайка/, се начупват на парченца и се заливат с 2 чаени чаши прясно мляко, 2 ванилии и 1 чаена чаша захар. Похлупват се с нещо и се оставят да омекнат.
В отделен съд се разбиват 250 грама краве масло, 3 жълтъка  и 1 ч.ч пудра захар. Прибавят се 1 ч.ч. печени нарязани орехи и 1 млечен шоколад на парченца. /вм. пудрата захар може да сложите бурканче конфитюр или сладко от ягоди/.
Сместа се обърква с бисквитите и се изсипва в тортена форма /аз го слагам в дълбока тава, застлана с найлон/. Престоява една нощ в хладилник да се стегне.
Изсипва се от формата или тавата, от 3-те белтъка и 9 с.л. захар се избива крем за намазване на тортата и украса.

По желание вътре в тортата може да сложите 1-2 банана.
« Последна редакция: Май 06, 2011, 20:45:44 pm от валерия »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #387 -: Май 06, 2011, 23:30:38 pm »
Благодаря ти, и извинявай за името  :oops:
По енерция съм написала Виктория вместо Валерия.
А какви бои за оцветяване купувате? Марка?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #388 -: Май 07, 2011, 09:56:17 am »
Момичета аз тепърва прохождам при вас  :oops:  откъм опитите за сладкиши  :oops:
Искам да ви попитам (само да не се смеете :oops:) ама този фондан, откъде си го вземате? Защото, търсих тука по нашите магазини, но сякаш не откривам  нищо подобно  8O


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #389 -: Май 07, 2011, 11:31:42 am »
Аз лично до сега съм пазарувала от Змееборец-София и Торнадо -Пловдив и фондана и боите като на Торнадо са само много големи разфасофки а в Змееборец има малки бурканчета,но преди това съм ползвала и боички за яйца  на прах също стават.
А фондана ако нямаш възможност да си купиш можеш да си направиш ето прочети внимателно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #390 -: Май 07, 2011, 13:26:49 pm »
водата върху тортите става и с желе "кристалина"- студено сладкарско желе /доста натурално и може да се излива директно върху фондан/
в Торнадо го продават, предполагам и в змееборец
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #391 -: Май 07, 2011, 16:32:16 pm »
фондана в змееборец е 5 кг. около 46лв
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #392 -: Май 08, 2011, 14:09:52 pm »
Някой има ли идея,дали върху фондант мога да намаа със глазура - белтък и лимон?
ето тази например - Белтъчена глазура:

1 белтък, 100-120г пресята пудра захар и няколко капки лимон.

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #393 -: Май 08, 2011, 15:00:04 pm »
Някой има ли идея,дали върху фондант мога да намаа със глазура - белтък и лимон?
ето тази например - Белтъчена глазура:

1 белтък, 100-120г пресята пудра захар и няколко капки лимон.


Аз си мисля,че няма да стане.Пробвай на парченце фондан ,но си мисля,че ще го разтопи .Успех!!!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #394 -: Май 08, 2011, 17:30:19 pm »
водата върху тортите става и с желе "кристалина"- студено сладкарско желе /доста натурално и може да се излива директно върху фондан/
в Торнадо го продават, предполагам и в змееборец


mini,кристалината топи захарното тесто-това го казвам от личен опит,патила съм с тази комбинация
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #395 -: Май 10, 2011, 13:52:45 pm »
Вече имаме фигурки Мечо Пух.
Пими отново благодаря!
Искам да те попитам за моделиращата маса от Илчовски - лесно ли се работи с нея, иска ли някаква предварителна подготовка? И мога ли примерно, ако взема бавносъхнеща да си направя и цветенца от нея няколко дни предварително или мога да добавя пудра захар и тогава да действам?
Искам и някой ако има изпитана рецепта за тарталети - солени и сладки.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #396 -: Май 16, 2011, 15:14:01 pm »
Мими,не съм работила с моделиращата маса на Илчовски-ние сами си месим тестото.
По принцип можеш да си направиш цветенцата или някакви орнаменти 1-2 дена по-рано за да могат да изсъхнат.То за тях няма значение коя от двата вида ще използваш.Пудра захар добави само ако ти лепне тестото и хубаво напудри масата когато го разточваш.Но не ми се вярва да има нужда от захар,би трябвало да е наситено достатъчно!
Успех и ще чакаме снимки!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #397 -: Май 16, 2011, 15:24:14 pm »
Благодаря ти!
Все още се чудя дали да го меся сама или да купувам...
Страхувам се да го направя сама, защото незнам коя рецепта ще е сполучлива и да не стане двойна работа - да правя и да купя накрая  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #398 -: Май 16, 2011, 16:32:09 pm »
днес си купих кофа моделираща маса от Пик Ко- 7 кг 80,44 лева и белгийски шоколад на "копчета"- около 13 лева му излиза кг /2,5 кг е пакета/
дадоха ми и оферта с предлаганите артикули и актуални цени, мога да сканирам за когото го интерисува
сестра ми завършва тази година и понеже учи 12 години испански език, мисля да й направя торта Испанският национален флаг
поръчах си и готови платки от тях- 8 кг за около 30 лева
ако някой реши, че иска да си разделим количества, може да ми пише,не че няма да успея да ги приложа, просто в момента има такава опция
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #399 -: Май 16, 2011, 17:57:13 pm »
mini платките със какъв размер са ?