0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #880 -: Октомври 19, 2012, 02:44:46 am »
Момичета, под фондана може ли да се подмаже с прасковен, вместо с кайсиев конфитюр?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #881 -: Октомври 20, 2012, 17:25:28 pm »
Момичета, под фондана може ли да се подмаже с прасковен, вместо с кайсиев конфитюр?


Може,естествено,какво значение има какъв е конфитюра!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #882 -: Октомври 28, 2012, 09:56:18 am »
Здравейте момичета ,извинявам се отдавна не съм ви наглеждала ,но започнах нова работа и времето нещо не ми достига ,за това чак сега ви хвърлям по един поглед Pimi тортата с морско настроение е страхотна и тортите на другите момичета са великолепни браво момичета страхотни творения .
 А аз нищо ,че времето не достига не съм спирала да правя тортички ето ги и тях  :D





*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #883 -: Октомври 28, 2012, 10:27:15 am »
уникални са, Валерия :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #884 -: Октомври 28, 2012, 10:48:50 am »
Валерия, прекрасни са! Браво, несъмнено имаш дарба за това. Не знам каква е новата ти работа, дали ти доставя удоволствие и колко ти плащат, но мисля, че това тук ти е дарба, правиш го с кеф и си струва да се замислиш върху идеята да го направиш освен хоби и бизнес!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #885 -: Октомври 28, 2012, 19:42:53 pm »
Вал, разкош- градинката ми е фаворит
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #886 -: Ноември 01, 2012, 10:48:52 am »
 :P валери, градинката е супер, има морковчета и за мен  :lol:, че в последно време съм на моркови като заек, хихи
момичета, моля за съвети  :?.  купих си наскоро силиконова формичка - меченце за блат. никога не съм имала силиконови форми, но съм гледала по тв и мислех, че ще е лесно. спретнах блат от 6 яйца, 1 и 1/2 ч.ч захар, 1 ч.ч брашно и 1/2 ч.ч смлени бадеми (сурови), малко настъргана лимонова кора. фурната не беше загрята, 150 градуса, горен и долен реотан. понаду се, като се позакафени го извадих понеже ми трябваше фурната. може би грешката ми беше, че го обърнах още топло  :?, но беше малко глетаво отвътре. трябваше ли да загрея фурната? и дали не беше по-добре да изчакам да изстине и тогава да вадя блата от формата?  :( :? :lol: приличаше малко на мече, но се счупи на места. горната страна се втвърди леко като бисквита, отвътре леко глетаво, най-добре изпечено беше отдолу. приемам рецепти и за класик пандишпан блат и препоръки за работа с такива формички.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #887 -: Ноември 01, 2012, 21:08:36 pm »
Фурната ти е била слаба-значи другия път я загрей на 200 градуса.Със силиконови форми за печене не съм работила,но и те са принципа на всичко друго-изчакваш да изтине и тогава вадиш.Няма как да не е било тиклаво-на слаба фурна не може да се надуе и сътветно не се изпича добре.За по-сигурно за изпичането пробвай с клечка за зъби дали е изпечено и тогава вади-това че се е закафенило не е гаранция.Също ми се струва,че брашното ти е малко-няма как захарта да е повече от брашното-поне според мен и рецептите които ние ползваме.

Вале,разкош както винаги!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #888 -: Ноември 02, 2012, 01:05:55 am »
Ето ти моята рецепта за блат- това е за един, който може да се разреже през средата.
  2 яйца
  1 ч.ч. Захар
  1ч.ч. Плюс 1 с.л. Брашно плюс добавки- ядки, лимонова кора, какао
  7 с.л. Вода
  1 равна ч.л. Бакпулвер

 Белтъците на яйцата се разбиват на сняг с една щипка сол. Жълтъците се разбиват със захарта и водата. Добавят се брашното с бакпулвера. Двете смеси се обединяват.
Пече се на умерена фурна. Разрязват се, когато са напълно изситнали.
Умерена фурна в моя случай е 180-200 градуса.

pimi, благодаря за информацията- мислех си,че конфитюрът трябва да е само кайсиев, защото навсякъде така пише.Така или иначе, направих най-сетне читав маслен крем и използвах него.
« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 01:10:24 am от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #889 -: Ноември 09, 2012, 12:49:07 pm »
Валерия, страхотни торти, както винаги. На мен фаворит ми е тази с чушките :)

Аз да си покажа последното творение от преди месец:


http://i1353.photobucket.com/albums/q670/gery_k77/torti/torta_eli1.jpg


http://i1353.photobucket.com/albums/q670/gery_k77/torti/torta_eli2.jpg
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 12:50:46 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #890 -: Ноември 09, 2012, 20:44:39 pm »
Гери- разкошна е
поздравления
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #891 -: Ноември 13, 2012, 11:53:39 am »
Валерия, супер са тортите!

Гери, феичките са много сладки. Много весела и нежна тортичка :)

Ето малко и от мен...






Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #892 -: Ноември 15, 2012, 06:40:44 am »
Девойки, питане - някаква идея къде мога в БГ да намеря портокалова вода ?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #893 -: Ноември 15, 2012, 08:51:32 am »
Девойки, питане - някаква идея къде мога в БГ да намеря портокалова вода ?

Не съм ползвала и купувала, но ето....може би от тук :) http://www.zoya.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-100-%D0%BC%D0%BB.2877
или в някой друг био магазин.......


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #894 -: Ноември 15, 2012, 12:00:41 pm »
iv_z - таз я видях, но ми се струва безумно скъпо на фона на това : http://www.meilleurduchef.com/cgi/mdc/l/fr/boutique/produits/met-eau_fleur_oranger_litre.html ....

То се е видяло, че от странство ще поръчвам май...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #895 -: Ноември 26, 2012, 18:45:53 pm »
Отдавна се каня ,да попиша първо du6ka ,работата ми не е високо платена ,но преди няколко месеца приключих с бизнес ,средства за нов няма а пък и съм се интересувала ,инвестицията да направиш сладкарница е много голяма ,така че отпада варианта за сладкарница или поне не на този етап  :D ,благодаря за идеята все пак .
Второ  gery_k77 ,iv_z тортите са ви уникални  :balk_47:.
iv_z Благодаря ,ти за инфото ,като сме в Търново ще се обадя да се запознаем само може да ми пратиш на ЛС едно телефонче за връзка .
Така понеже напоследък едвам смогвам не успявам да се отчета ,така че сега пак няколко тортички накуп.






P.S Ако модераторите смятат,че последната снимка е неприлична ,моля да я изтрият !
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #896 -: Ноември 26, 2012, 18:57:53 pm »
Вале страхотна си :P,само мога да съм щастлива,че когато има повод ти правиш тортите и Ще ги правиш за напред :lol:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #897 -: Ноември 26, 2012, 19:02:33 pm »
 :balk_21: за вас сладури винаги  :lol:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #898 -: Ноември 26, 2012, 20:41:14 pm »
Отдавна се каня ,да попиша първо du6ka ,работата ми не е високо платена ,но преди няколко месеца приключих с бизнес ,средства за нов няма а пък и съм се интересувала ,инвестицията да направиш сладкарница е много голяма ,така че отпада варианта за сладкарница или поне не на този етап  :D ,благодаря за идеята все пак .
Второ  gery_k77 ,iv_z тортите са ви уникални  :balk_47:.
iv_z Благодаря ,ти за инфото ,като сме в Търново ще се обадя да се запознаем само може да ми пратиш на ЛС едно телефонче за връзка .
Така понеже напоследък едвам смогвам не успявам да се отчета ,така че сега пак няколко тортички накуп.






P.S Ако модераторите смятат,че последната снимка е неприлична ,моля да я изтрият !

Перфектна ... както винаги !!!!!!!
П.С. Аз като редовна от хапващите от тези твои красоти, мога да кажа, че освен на външен вид и на вкус са уникални ! :hungry: :hungry: :hungry:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #899 -: Декември 06, 2012, 12:32:57 pm »
Новото ми произведение-Никулденска торта,честито на именниците.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"