0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #800 -: Април 04, 2012, 18:05:49 pm »
Рисувала съм директно върху фондана. Първо си изрязах парче бял фондан по размера на горния етаж от тортата и си го оставих върху масата, да ми е по-удобно като рисувам. Рисунката я наложих върху фондана и с една игличка започнах да бода по контурите и така прехвърлих картинката върху фондана. След това си я рисувах и оцветявах с четка.
Използвах гел боички. Скоро си ги взех и мога да кажа, че си заслужават всеки лев. Купих си направо комплект ето тези http://www.aromashouse.com/index.php?page=shop.product_details&category_id=52&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=1578&option=com_virtuemart&Itemid=88


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #801 -: Април 04, 2012, 18:19:30 pm »
Ив, подозирам че си направила доста торти преди да почнеш да пишеш тук  :P
тортата ти е супер
Гери- много ми харесва тортата, и по моите винаги има по някакъв кусур, ама те са за ядене в крайна сметка- не за гледане само
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #802 -: Април 04, 2012, 18:45:02 pm »
Ами, Мини, не, не съм правила доста торти. Тази ми е 6-тата.  Но пък съм художничка по образование и душа и мисля, че това ми помага доста  :wink: ...и беше и дълга зима....трябва да се прави нещо  :lol:
А пък за дефектите, Гери, споко всяка торта си има. За какво мислиш, че са натрупани така тези цветчета на моята торта  :lol:


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #803 -: Април 05, 2012, 16:48:31 pm »
Благодаря на всички за похвалите! :)

iv_z, ама пък хубаво си ги натрупала  :lol:, моите "лепенки" отстрани са леко "ни в клин, ни в ръкав", но най-важното е че успях да зарадвам много, приятелката ми и да и подаря, прекрасен спомен и прекрасна емоция за рождения и ден.

А за боичките се чудя, дали се разтекоха защото рисувах отстрани на тортата или защото бяха от тия на прах, т.е. едната беше течна другата на прах, но и тая която беше на прах и сложих малко вода и си рисувах като с водни бои. Освен да си взема и аз гел бои, ако ще се правя на художник. ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #804 -: Април 14, 2012, 10:18:48 am »
здравей Валерия харесаха ми 4 и 5 снимка от 1 страница ако не ти представлява някакъв проблем били ми написала рецептите за тези 2 торти4ки на снимките изглеждат много апетитни аз сам правила подобна с 3 блата,тоест 3 вида крем.Аз също много оби4ам да правя десерти,благодаря предварително надявам се да не те затруднявам много.
misheto
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #805 -: Април 17, 2012, 14:07:20 pm »
здравей Валерия харесаха ми 4 и 5 снимка от 1 страница ако не ти представлява някакъв проблем били ми написала рецептите за тези 2 торти4ки на снимките изглеждат много апетитни аз сам правила подобна с 3 блата,тоест 3 вида крем.Аз също много оби4ам да правя десерти,благодаря предварително надявам се да не те затруднявам много.
Извинявам се ,но току що видях въпроса  :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44920.40
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #806 -: Април 17, 2012, 17:41:41 pm »
благодаря ти много аз же4е я преписах
misheto
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #807 -: Април 19, 2012, 16:55:34 pm »
здравей Валерия много ти благодаря за рецептата за шарлота днес я направих само4е вместо сини сливи аз сложих ананас от консерва аз и друг път съм правила такава само4е без плодове,но незнам къде сам сложила рецептата,а и заедно с орехите сложих и белени бадеми  :) 
misheto
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #808 -: Май 21, 2012, 10:28:14 am »
Малко да раздвижим темичката-тортата от рожденния ден на Ивето!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #809 -: Май 21, 2012, 10:35:52 am »
Пими, много свежа и красива торта!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #810 -: Май 22, 2012, 12:24:48 pm »
Прекрасна торта,Пими,останаха ми очите в тия маргаритки.
Аз всеки ден надничам тук с надеждата да има нещо ново и ей на Пими ни отсрами всички.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #811 -: Май 23, 2012, 12:17:07 pm »
Пими, да ти е живо и здраво порасналото момиче :) Тортата изглежда много свежо, идва ти да откъснеш някоя маргаритка :)

И аз надничам постоянно тук....Валерия и Мини не са показвали скоро красоти. Чакааамееее  :wink:


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #812 -: Май 27, 2012, 17:05:41 pm »
пими тортата наистина е много свежа и красива да ти е живо и здраво детето и все така да празнувате
misheto
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #813 -: Май 27, 2012, 21:23:40 pm »
:flower: Пими, торта красива и нежна като притежателката си!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #814 -: Май 27, 2012, 21:32:03 pm »
gery_k77,iv_z,pimi,тортите ви са невероятни ,поздравления!
Пими, да ти е живо и здраво порасналото момиче :) Тортата изглежда много свежо, идва ти да откъснеш някоя маргаритка :)

И аз надничам постоянно тук....Валерия и Мини не са показвали скоро красоти. Чакааамееее  :wink:
Тресат ме други трески сега ,за това ,в момента съм в процедура и тотрите остават за друг път  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #815 -: Май 27, 2012, 22:09:34 pm »


http://stirianowa.blogspot.com/2012/05/blog-post_3976.html
веднага се отчитам, не ми е останало време
тортата за годишнина от сватбата ни
в момента правя друга, надявам се във вторник да се похваля

момичета, да попитам- работя с готов айсинг, но вече се замислям, че бъркам нещо- слагам тортата в хладилник, явно това е проблема и като я извадя айсинга се разтична и става един като глазиран отгоре
има ли някакъв специален препарат за напръскване да речем отгоре, който да запазва повърхността на айсинга

Пими-срахотна ти е тортата, но рожденничката повече ми харесва- точно като едно разцъфнало цвете, винаги жизнерадостна и усмихната /следя ви във ФБ/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #816 -: Май 27, 2012, 23:18:04 pm »
Благодаря ,момичета!Рожденничката остана много доволна от тортата си,не знаеше до последна каква точно ще бъде,само за маргаритките беше наясно,защото ги работих в къщи,в цеха все не ми оставаше време за тях.

мини,според мен проблема е в хладилника.Там средата в влажна и айсинга ти взима влага и се втечнява.А тестото не ти ли е мокро когато извадиш тортата от хладилника?На мен за това някой маргаритки са ми леко начупени-направих глупоста да сложа тортата в хладилника.Има едни спрейове с които пръскаме захарното покритие-дават седефен блясък и запечатват,но незнам онлайн от къде можеш да ги поръчаш.Иначе ги има в Змееборец аз от там ги купувам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #817 -: Май 27, 2012, 23:33:46 pm »
е, хубаво ама сред лято може ли от неделя до вторник да държа тортата на стайна Т  :?
и сега- нещо съвет в случая за спасение или просто другия път като я облека да не я прибирам вътре
ще си поръчам, аз всичкото си го поръчвам така или иначе
сега купих есенция Шампанско за тази торта- крема ми е сметана животинска,маскарпоне и есенция- мали, щяха да го изядат на сурово, за малко да не остане за тортата, чуден е
« Последна редакция: Май 27, 2012, 23:36:02 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #818 -: Май 28, 2012, 14:25:42 pm »
Мини, и на мен така ми се разтече фондана на едната торта. От хладилника е, като се извади, изпотява се и се навлажнява покритието. Отидоха ми пеперудките тогава : :lol:
Сега последната я правих посред нощите  :?, за да не остава дълго време на топло и за следващия ден да е готова.

Правих преди няколко дена за една абитуриентка, ето резултата


а това е за рожден ден на една моя позната. На тази торта на пеперудките им омекнаха крилцата след известно време извън хладилника  :(




п.п. Валерия, ние ще чакаме, важното е другото да има успех :) Стискаме палци!
« Последна редакция: Май 28, 2012, 14:48:40 pm от iv_z »


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #819 -: Юни 12, 2012, 11:04:41 am »
Може ли някой да ми помогне в намирането на пластмасови фигурки на Мики Маус, Мини Маус и другите герои от това филмче? Видях един комплект и той беше точно за торта, но е на спортна тематика, а на мен ми трябва да стане по-приказно  :wink:
Може и Снежанка и седемте джуджета.
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 11:07:26 am от iv_z »