0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #720 -: Февруари 26, 2012, 09:47:15 am »
Абе, момичета, с всяка ваша следваща торта още повече ме вкарвате в джаза  :lol:
Ама сериозно, тази нощ въртях едни червени торти на сън, че имам поръчка от братовчедка ми за рождения й ден. Не е истина.... :lol:

Мини, твоите торти винаги имат невероятни цветове  :) Много е хубава.

Маринка, за фондана да ти кажа моя опит - първо пробвах домашен, но не ми се получи особено сполучлив /остана много, както на теб, стоя в хладилника повече от месец и накрая го изхвърлих/ Сега предпочитам да си купувам готов. Последния беше ето този http://www.hitrini.com/product/404/satin-ice-zaharen-fondan-byal-vanilia-1-kg.html, мирише много приятно на ванилия и лесно се работи с него. Половината ми остана, но имам да правя тази седмица още една торта, така че ще се оползотвори.
За формичките, аз си заделих наведнъж малко повечко пари и си купих ето този комплект http://www.cookibooki.bg/Wilton/29-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%86%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8/2109-0054-%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%8F.html  и съм много доволна. И аз се чудих как  без формички да се справя, но просто не става. Трябва си инструменти и материали и това е  :wink:  Сега си заделям парички за оцветители, че нямам.


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвk
« Отговор #721 -: Февруари 26, 2012, 11:32:49 am »
Ох и аз като вас.Трябва да правя торта за РД на сестра ми идея имам, тя е музикант и искам да и направя нотен лист и един ударен инструмент, че тя такова нещо учеше, но проблема ми е с боите.Моите са тези от метро, не оцветяват добре и много разводняват фондана.Та сега събирам пари за оцветители.И аз си правех фондан - марципан Варна, но по-хубавото от купешкия няма.Много лесно се работи с него, много хубаво се моделира, съхранявам го в хладилника, проблеми нямам.Аз си поръчах и аз едни формички от една позната, малко по-евтини ми излязоха и сега ги чакам.

Тортите ви са страхотни, просто няма какво да кажа.Само мога да ви се възхищавам.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #722 -: Февруари 26, 2012, 15:47:20 pm »
Страхотни торти останаха ми очите :)

iv_z, много добре ти се е получила, гледам и ореховия блат е станал :)

Мини, тортата е много слънчева в тия цветове - да ти е жива и здрава прекрасната рожденичка! Мини, ако си направиш "руска мастика" с нея фигурките стават много твърди и става за конструкции като иглута и палатки.

Валерия, кеца е като истински - впечатлена съм.

Маринка и ти задобряваш!

И аз другата седмица имам рожденик, ама е на едни инжекции с едни странични ефекти, дано се оправи, че не иска иначе торта и изобщо да му правя нещо.  :? Иначе една колежка ходи до Чехия и ни черпи в бонбони "марленка", та четох в нета и за такава торта и ми е мерак да я направя. Бонбоните бяха невероятно вкусни.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #723 -: Февруари 29, 2012, 20:59:00 pm »
Ето какво направих за свекъра ми за Тодоров ден.Много ми хареса буренцето на Валерия и ей на откраднах идеята й.
Моят прословут фондан,който направих преди 20-тина дни влезе в употреба,вярно чупеше се и доста зор видях,но го оползотворих.
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 21:09:52 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #724 -: Февруари 29, 2012, 21:08:46 pm »
Може ли чаша вино  :D от това буренце и ако може да ни обясниш ,кафявото какво е фондан или друго ,изглежда много добре Поздравления!
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 22:36:52 pm от валерия »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #725 -: Март 01, 2012, 04:45:30 am »
 :wine: заповядай,Вал.Кафявото е от домашно приготвения ми фондан,размесих го с течна кафява боя и понеже е правен преди двайсетина дни,вчера само го размесих с боята и малко пудра,вече е започнал да се троши,та го разточвах с помоща на малко олио,за това изглежда лъскаво.Инъче се месеше,но като го разточих на тънко и не беше така еластичен като в началото,вярно е че домашния фондан не държи много,може би до седмица най-много трябва да се използва.Ама аз съм упорита пак ще си го правя,но по половин доза,т.е.с около 500гр.пудра не с 1кг.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #726 -: Март 03, 2012, 08:30:44 am »
Момичета, я кажете аз ли бъркам нещо или си е така. Понеже ме запалихте тук с тези красиви торти и реших и аз да купя фондан и да пробвам да направя нещо подобно.  Купих един шоколадов. Не знам грешният фондан ли купих, какво ли, но още като го извадих и го пробвах и се отказах - много неприятно на вкус беше, все едно некачествен шоколад с яко захар. Та си направих аз тортичката както си знам, а фондана оставих да дам на една приятелка да го пробва и да каже дали го иска, че иначе отива на боклука.
Какъв е по принцип на вкус фондана? Дали пък аз не съм купила нещо някакъв кофти вид?  Защото тортите изглеждат супер, но специално това, което аз щях да слагам, шеше направо да ми развали вкуса, а и беше много захарно. Какъв вид трябва да купя следващият път?


  
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #727 -: Март 03, 2012, 10:24:30 am »
Вкуса на фондана в никакъв случай не би трябвало да е толкова неприятен ,аз съм попадала на марципан бадемов ,който беше горчив и не ни допадна .Просто е трябвало да вземеш нормален фондан ,но оцветен в кафяво,защото предполагам ти е трябвал този цвят .Ако искаш ще ти пратя линк на онлайн магазин от който си пазарувам ,има и малки разфасофки .
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #728 -: Март 03, 2012, 10:28:30 am »
валерия и да й пратиш- тя е в америка
освен като идва насам да ни накупи боички и консумативи, че техните много хубави и евтини ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #729 -: Март 03, 2012, 10:33:03 am »
 :D Ама тя трябваше с това да започне .
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #730 -: Март 03, 2012, 12:48:46 pm »
Маринка, добре ти се е получило буренцето :)

Да покажа какво сътворих снощи за рождения ден на моя мъж. Той в четвъртък вечер каза, че все пак иска да празнува и така единственото което можех да направя след работа преди да ми дойдат гостите беше тирамису. Бисквитките ми бяха останали от опита с тортата марленка, която определено не ми се получи или по скоро не се получи торта, а това което мислех, че ще стане на блатове стана на големи "котешки езичета" ;) поне на това имаше вкус.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #731 -: Март 03, 2012, 14:22:41 pm »
Гери, това с пъзела е много готино. Да знаеш, че си открадвам като идея  :wink:

валерия и да й пратиш- тя е в америка
освен като идва насам да ни накупи боички и консумативи, че техните много хубави и евтини ;)

Да не ме забравите и мен  :lol:

Това го завърших преди малко, за рождения ден на братовчедка ми. Тя държеше тортата да е червена  :wink:

http://media.snimka.bg/s1/0136/026515902-thumb.jpg?r=0[/img]]http://media.snimka.bg/s1/0136/026515902.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/0136/026515904-thumb.jpg?r=0[/img]]http://media.snimka.bg/s1/0136/026515904.jpg?r=0
« Последна редакция: Март 03, 2012, 14:31:32 pm от iv_z »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #732 -: Март 03, 2012, 15:37:33 pm »
Аз и от боичките нищо не разбрах. Обикновени бои за оцветяване на храна ли са или някакви специални, защото аз имам едни купувани от общ магазин за даукрасявам бисквитки и прочетох, че стават и за яйца. Такива ли?
Аз затова купих шоколадовият, ( пък и привлекатлено ми изглеждаше, да е шоколадов направо, не просто кафяв :-) ). Ще пробвам друг път с друг, но само за специален случай, иначе се отказвам.  Видях тук рецепта за фондан да видя какво има в него. И без това има много захар, само ми липсва допълнително. Но продължавам да ви следя, първо заради рецептите и второ, защото правите невероятно красиви торти. В работата ги показвах, направо ахнаха. Това си е до талант, аз каквото и да правя не мога да изобретя такова нещо. Това си е изкутство, аз талант за това нямам. Като се чудех каква торта да направя се запитах къде съм тръгнала и аз, дето една ябълка не мога да нарисувам без помощ :-). Не мога никога да направя такова нещо по совствена идея. Шапка ви свалям.


  
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #733 -: Март 03, 2012, 19:43:03 pm »
Искам да ви покажа тортата на Максим за рождения ден.Не е правена от мен, а от едно момиче, защото не ме бива по пипкавите неща.
Пускам снимката пък може на някой да му допадне като идея.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #734 -: Март 04, 2012, 23:51:02 pm »
Момичета направо ме разбихте с тези торти толкова красиви а Валерия с този кец ме вкара в такъв размисъл по едно време си мислех че е истински после си викам на торта истинска обувка не върви дори да е нова  :lol: :lol: :lol:
Страхотни сте аз няма да показвам моите торти че съм много далеч от вашите красоти  :wink:
А защо си поръчвате неща от чуждестранни сайтове като има бг сайт от който аз си поръчвам вече няколко пъти и съм много доволна /само не съм доволна че много се увличам в поръчването/.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #735 -: Март 07, 2012, 00:37:35 am »
валерия  и  viktoriq838 бихте ли споделили кои са он-лине магазините от които си поръчвате фондани и др. продукти  osi_1
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #736 -: Март 08, 2012, 16:05:42 pm »
iv_z, червена, червена, ама много хубаво ти се е получила тортичката :)

А пъзела го крадете, аз си запазвам правото да доразвия идеята в бъдеще ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #737 -: Март 08, 2012, 18:33:00 pm »
Мерси, Гери, постарах се  :) Все пак е за любимата ми братовчедка  :wink:

Един поздрав за днешния празник. Не се получи особено сполучливо, нямам шпатула и действах с един нож, а пък за работата с поша, няма да обаждам  :lol: .....ама и не се получи точно това, което исках.........



Бъдете здрави и обичани и продължавайте да сътворявате красоти и вкуснотии!



Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #738 -: Март 09, 2012, 15:07:17 pm »
валерия  и  viktoriq838 бихте ли споделили кои са он-лине магазините от които си поръчвате фондани и др. продукти  osi_1
http://www.xcerx.com/shop/
http://hitrini.com/
Аз пазарувам от тези двата .


iv_zБлагодаря за почерпката ,изглежда прекрасно и предполагам е и много вкусна .Аз също пожелавам на всички момичета ,любов ,късмет и здраве ,за мен това е най важното за един човек ,желая ви го от все сърце :balk_7:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #739 -: Март 09, 2012, 16:49:10 pm »
има и още един- Куки БУки


 
И моята нефонданова торта за мама, за 8 март- белгийски шоколадов мус крем с ментов привкус и лешници, богат шоколадов блат с кафе и сметана с крокан са вътре, отвън само с шоколадовия крем измазана
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит