0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #700 -: Февруари 19, 2012, 15:48:35 pm »
Маринче,сметаната е течна-разбиваш я с мискера.И аз тази рецепта за Баварски крем съм ползвала.Единственото,което бих коригирала са яйцата-и 4 са достатъчно.Захарта можеш всичката да я сложищ към млякото,белтъка няма нужда да го биеш със захар.
След като свариш крема и поизстине го прибавяш към разбития белтък и получената смес към разбитата сметана.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #701 -: Февруари 22, 2012, 10:46:37 am »
Повечето блатове ,които ползвам са от  купешките ,но съм доволна от тези ,които са на "Сладък път"-Пловдив ,а за крема напоследък доста хора се спират на баварски крем,към който прибавям крокан(карамел смесен със счукани орехи и натрошен на ситно),вкуса е невероятен ,но ако решиш да е това ,ще ти обясня по -подробно.

Искам да се възползвам от предложението за обяснение  :) за баварския крем.
Благодаря предварително  :)


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #702 -: Февруари 22, 2012, 23:02:07 pm »
iv_z ползвам тази рецепта но в двойна доза и без ягодите и лимоновия сок  :D
http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-502/
Когато редя тортата слагам блат,сиропирам малко,крем и после крокан .
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 23:03:38 pm от валерия »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #703 -: Февруари 23, 2012, 08:40:53 am »
Валерия, благодаря ти много  :)
Чакам след малко да ми донесат млякото и започвам. Утре е рождения ден и трябва да действам.  :)


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #704 -: Февруари 23, 2012, 09:03:16 am »
Валерия, благодаря ти много  :)
Чакам след малко да ми донесат млякото и започвам. Утре е рождения ден и трябва да действам.  :)
Успех и ще чакаме да се похвалиш със творението си  :crossfingers:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #705 -: Февруари 23, 2012, 10:04:33 am »
И аз да се запиша в темичката..
Валерия - направих твоята еклерова торта :thankyousign: за рецептата ,стана много добре,е с някои забележки,но като за пръв път :) - най-долния ми блат стана прекалено напоен и сега при рязане на парчета се разкашква :),но крема брюле стана прекрасен.
 Още веднъж :thankyousign:


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #706 -: Февруари 23, 2012, 13:54:27 pm »
Много се радвам ,следващия път по дебел блат  :D,нормално е всеки да си приспособява рецептите ,следващата ти еклерова торта ще е без забележки сигурна съм :balk_602:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #707 -: Февруари 23, 2012, 16:24:03 pm »
днес си купих желатин от руския магазин тук в града
направих го в микровълновата и най-накрая ми се получи
благодаря за споделеното
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #708 -: Февруари 23, 2012, 19:04:43 pm »
Ето новото ми творение,еклерова торта,слънцето е с целувчено тесто.Много неравна стана,явно от еклерчетата,те надигат горния блат и голям зор видях с покриването,съединявах фондана,мацах,но мисля че горе долу се справих.На Мини разбира се еклеровото пиано е много по-добро.Ето и фото отстрани,опитах да поскрия недостатъците с калинки и пеперудки малко

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #709 -: Февруари 23, 2012, 23:26:22 pm »
Ето какво скалъпих набързо тази вечер, като не успяхме да си направим от сняг си направихме тортен Снежко  :)
Отново с кусури (набързо го щипнаха по бузата), но не може без такива при мен  :lol:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #710 -: Февруари 23, 2012, 23:52:50 pm »
Момичета ,браво спретнали сте много хубави тортички ,поздравявам ви  :balk_47:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #711 -: Февруари 24, 2012, 10:17:55 am »
Бързам да се похваля с творението си  :lol:
Довечера ще я снимам и разрязана, пък ще я опитам на вкус  :)

Доста се чудех дали да не напиша Честит юбилей!, но накрая реших да не я "разкрасявам" с краснопис..... и ще са само свещичките на нея.





п.п. Благодаря ви за съветите и идеите! Супер сте! Валерия, специално за теб  :balk_21:


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #712 -: Февруари 24, 2012, 10:52:39 am »
Прекрасна е на вид! Предполагам ще е и на вкус! БРАВО!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #713 -: Февруари 24, 2012, 18:15:47 pm »
iv_z Бравооооооооооооооооо, :balk_47: много горда съм с теб  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #714 -: Февруари 25, 2012, 08:04:00 am »
Ауу каква прекрасна темичка, а аз да я пропусна. Аз сладкарки неща умирам да правя, но се въздържам, че повечето са много калорични. Видях някои страхотни снимки. Таман бях планирала мъфини за утре, ама май ще се отложи, защото сега отивам назад да чета и търся някоя лека тортичка, която да не ми е толкова гузно като си я похапвам :-).


  
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #715 -: Февруари 25, 2012, 10:04:46 am »
Хайде и аз да покажа последното творение
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 10:07:47 am от валерия »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #716 -: Февруари 25, 2012, 11:08:54 am »
Еееее, както винаги, страхотна торта. Нямам думи....  :balk_47:  Направо да си я обуеш  :lol:


А аз благодаря за похвалите  :oops:
Тортата беше много вкусна и добре изглеждаше и отвътре.

http://media.snimka.bg/s1/0104/026452791-thumb.jpg?r=0[/img]]http://media.snimka.bg/s1/0104/026452791.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/0104/026452789-thumb.jpg?r=0[/img]]http://media.snimka.bg/s1/0104/026452789.jpg?r=0

п.п. Така се закрастих с тези торти, че по цяла нощ сънувам как ги правя и украсявам  :lol: Чак сън не ме лови.


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #717 -: Февруари 25, 2012, 14:35:15 pm »
http://www.bgphoto.net/photos/37236/o634339112420346250.JPG
За РД на любимия ми лъв :D



plumeria,ще издадеш ли тайната за тоя красив лъв,от какво и как си го правила?Направо е невероятен,пък и аз съм лъвица де :wink:
Да ви питам и нещо друго,прочетах ,че домашния фондан не можел да се съхранява дълго,вярно ли е това?Моя е от преди десетина дни и не можах да го изразходя всичкия,мисля да го използвам за торта за Тодоров ден,за след седмица,държа го в хладилника,увит добре във фолио и в торбичка,когато в петък правих тортата го оставих малко да отпусне и си беше супер,дали ше се прецака за още няколко дни,как мислите?
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 14:38:58 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #718 -: Февруари 26, 2012, 08:45:56 am »
Ив, страхотна торта
марина- зарибена си и ти- страхотно се справяш :) торта след торта вече, а

Вал- кеца е върха

и аз да покажа моята торта за вчерашния рожден ден на Стефания
не е като да нямах премеждия, трябваше да имам циркова палатка, правих я по три различни начина, но не издържа и се разпадна и трите пъти
поръчах си нов фондан- на РМЕ, много фин и гладък, но за съжаление много мек и трудно се покрива с него
накрая направих цирков тепих с топка и слонче като нея, че вече половината торта беше в дупки и червен фондан и приключих благополучно към 4 и нещо сутринта
изненадата за детето обаче беше невероятна


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #719 -: Февруари 26, 2012, 09:11:37 am »
Браво,Мини,страхотна красота.Палячовците и те ли са от фондан?Аз щях да те питам и за миналогодишната торта на дъщеричката ти с куклата,Тинкълбен ли как беше/не знам имена на анимационни герои,няма все още с кого да гледам филмчетата/и нея ли ти я прави или е пластмасова?Наистина много ме зарибихте и само разглеждам,събирам идеи,питам и запрятам ръкави.
Валерия,и ти едни ги измисляш,супер е кеца,като истински.
iv_z,страхотна цветна градинка.Аз пък си нямам форма за маргаритки и още не мога да измисля как без формичка да ги правя.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"