0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #680 -: Февруари 12, 2012, 09:28:48 am »
Благодаря ви за поздравленията момичета !
Ето ви рецептата за фунийките  :D
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=12988
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #681 -: Февруари 12, 2012, 14:17:37 pm »
Ето и аз какво сътворих най-сетне,има много недостатъци,тук там е оплескана с маслен крем,ама се успокоявам,че ми е за първи път :wink:..Искам да питам,има ли някакъв начин на марципан Варна да се придаде някак си гланц?Те и боите ми са едни смотани,ама знам ли някак си матово стои ,няма блясък покритието,едно обяснение ударих и аз.Нали съм шматка,така и не можах да открия къде в магазина стои фондана,за да си купя :oops:,и си направих марципан,ама ей сега отивам до Кауфланд и тоя път ще взема да питам  :D
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 14:22:16 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #682 -: Февруари 12, 2012, 17:08:32 pm »
Марианка,фондан в кауфланд ,няма да намериш.Това се продава само в специализирани магазини за сладкарски принадлежности,единствено можеш да намериш в Карфур и Метро марципан ,но е със бадемов вкус ,който не на всеки му понася.
Колкото до матирането ,то се получава ,защото домашния марципан не е със снежнобял цвят и не може да се оцвети много добре ,а естествено има значение и боята .Тортичката ти си е много хубава аз изобщо не виждам омазано Поздравление и успех в тортоправенето !
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #683 -: Февруари 13, 2012, 20:41:42 pm »
iv_z, много сладурска тортичка - поздравления!

Валерия
, да си жива и здрава, а тортата е прекрасна както винаги.

Марина75
, можеш и бял фондан да си направиш в домашни условия, малко по напред в темата съм писала аз какви "модели" съм правила. А самия марципан Варна, също може да изглежда добре оцветен, само зависи в какви цветове оцветяваш. Примерно в зелено е супер, поне на мен ми харесва. Ето тази е с покритие марципан Варна: . А ето тази е с домашен фондан който си е чисто бял:

Ето и моето последно творение, за рождения ден на мама. Тая година ми е каръшка откъм торти... оранжевото трябваше да е в друг нюанс, но нали съм с две леви изтървах пакетчето с боята и го докарах почти до червено...  :oops: Снимка само в анфас, че в профил я прокопсах тотално, то и крема смених от бял на розов, белия изтече  :oops:


След 3 седмици ще имам повод за нова торта, ще се пробвам да направя шоколадов фондан и след това ще взема да си купя готов  8).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #684 -: Февруари 13, 2012, 21:03:31 pm »
Гери, много ти е хубава даже тортата
Маги- и твоята ми харесва
Марина- прекрасна е, недостатъците са за това, да се учим от тях
хубавато на тези торти, е че са правени с любов за любими хора, ясно е, че не са бутикови и стерилни :)
каквото и да си говорим, без инструменти и подходяща екипировка няма да се получат перфектните резултати, онези които ги гледаме по каталозите са направени с инструменти, струващи поне 10 пъти, колкото самата торта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #685 -: Февруари 13, 2012, 21:17:45 pm »

каквото и да си говорим, без инструменти и подходяща екипировка няма да се получат перфектните резултати, онези които ги гледаме по каталозите са направени с инструменти, струващи поне 10 пъти, колкото самата торта


Ей това е самата истина.Мъчиш се да направиш една розичка(баба я оприличи на гъбка :) ) Но аз съм оптимист, някой ден ще си имаме инструменти и пак ще си правим торти за удоволствие :)

gery_k77 тортата е много хубава :)

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #686 -: Февруари 13, 2012, 21:50:24 pm »
Мини, Маги, Благодаря! :)

А тортите са си бутикови, защото са уникални и дори да са гледани отнякъде, няма как да са едно към едно, а и като добавим желанието и любовта с които са правени това ги прави най-красивите торти :).

А за инструментите, аз като наближи да правя торта и ходя като болна из къщи и гледам кое за какво може да се използва, особено на децата играчките биват преравяни и конфискувани периодично  :lol:. Иглуто го опъвах върху кръгла пластмасова кутийка върху която бях сложила капачката на каната ми за сок, но тя пък има отгоре вдлъбнатини за хващане и тях ги бях попълнила със салфетки, и цялото това чудо омотано с тиксо и отгоре с алуминиево фолио  8). Цветенцата съхнат в чашки от лекарства или капачки от биберони със сложено алуминиево фолио отгоре и леко вдлъбнато. Всякакви ей такива измишльотини :) Сега, ако ви кажа че в главата ми се върти да използвам ламаринените кутии от адаптирано мляко и клещи и да си направя странни формички, но не ми остава време да се пробвам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #687 -: Февруари 14, 2012, 04:50:05 am »
Първо честит празник на всички влюбени.
А за инструментите аз съм гола вода,е имам един комплект формички с коледни мотиви и туй то,все гледан из нета кой с какво как е направил.И да се похваля де,вчера си забърках домашен фондан,е още малко пудра му трябва,но днес ще си взема и ще доомесвам,имах 5 пак.по 250 гр. и с мъъъъъничко не стигна.А и още нещо вместо глицерин сложих мъничко зехтин,купих си шишенце глицерин и нещо ме достраша да сложа,ми на него пише да се държи далеч от храна и ей ме на не сложих.Инъче изпеках вчера и еклерчета,мисля еклерова торта да забъркам,сестра ми е рожденничка тая седм.,ако се получи замисленото ще се похваля.
Весел празник от мен.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #688 -: Февруари 14, 2012, 08:20:15 am »
Първо с голямо закъснение  :oops: честит рожден ден на Валерия!

На всички тортичките са супер  :)
Гери, точно и аз се чудех каква ламарина да използвам за да се опитам да си направя сама формички. Даде ми хубава идея. Имам останали няколко кутии  :lol: Като ги гледам тези металните формички нищо и никакъв материал използван, пък толкова скъпи.....
Аз вчера правих тирамису, стана много вкусна и мисля сполучлива. Омете се за нула време. Обаче малко импровизирах, хич ме няма по спазването на точната рецепта  :lol:




Сега предстои рождения ден на майка ми. Приемам предложения за блатовете и за крема.


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #689 -: Февруари 14, 2012, 08:24:59 am »
Сега, ако ви кажа че в главата ми се върти да използвам ламаринените кутии от адаптирано мляко и клещи и да си направя странни формички, но не ми остава време да се пробвам...
По-добре пробвай с кутийка от кока-кола или бира, по-мека е и се реже с ножица и се огъва на ръка, лесно можеш да си направиш и ръб от едната страна, за да не се порязваш. Изпробвано  :wink:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #690 -: Февруари 14, 2012, 08:38:17 am »
Честит свети Валентин и Трифон зарезан от мен на всички!
Благодаря ви отново за поздравленията момичета!
Първо за формичките ,миналата година за рожденният ми ден си събрах пари и казах,че ще ги похарча за инструменти и си купих един комплект за цветя ,след това започнах да следя за пластмасовите форми по магазините и така сега имам набор инструменти,бавно продължавам да си набавям още .Естествено и по сладкарските магазини ,когато отида гледам да си взема поне по едно нещо,но напоследък цените са станали безумни и май скоро нищо няма да си взема.
iv_z относно блатове и крем ти имаш ли някаква идея ,какво точно искаш да направиш?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #691 -: Февруари 14, 2012, 08:57:05 am »
Покритието ще от фондан, вече съм го поръчала. Украсата ще са цветя, но точно какви ще се решава на момента /набавила съм си и аз комплект форми за цветя/
Но вътре не ми се иска да е от готовите блатове. Дали ще стане с еклерова торта пък отгоре с фондан? Или пък, ако е с блатове да е с някакъв крем, който не е сметанов. Мисля си и за крема от тирамисуто между блатовете? Просто искам не само от вън да е украсена, но и вътре да е нещо по-така  :wink:


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #692 -: Февруари 14, 2012, 11:27:15 am »
 Повечето блатове ,които ползвам са от  купешките ,но съм доволна от тези ,които са на "Сладък път"-Пловдив ,а за крема напоследък доста хора се спират на баварски крем,към който прибавям крокан(карамел смесен със счукани орехи и натрошен на ситно),вкуса е невероятен ,но ако решиш да е това ,ще ти обясня по -подробно.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #693 -: Февруари 14, 2012, 16:16:59 pm »
Мими, щом са изпробвани кутийките от бира и кола и аз ще се пробвам с тях :)

iv_z, ако имаш орехи пробвай този блат, стават много вкусни тортите с него, а и е лесен, не съм го прокопсвала до сега. Само бакпулвера не слагам цяло пакетче а половинка, защото на самия бакпулвер пише, че е за 500 гр. брашно а моята чаша събира 200 грама.

Орехов блат
4 яйца, 1 ч.ч захар
1.ч.ч брашно
1 бакпулвер
3 с.л какао
1 ч.ч орехи


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #694 -: Февруари 16, 2012, 10:37:56 am »
Благодаря ви Валерия, Гери за предложенията. Купешки блатове в интерес на истината не съм обикаля да търся, ползвала съм два пъти едни от Кауфланд, но бяха някакви вносни. Не ми харесаха, разпаднаха се много.
Ореховия блат добре ми звучи, май ще пробвам него. А тази доза в каква тава я печеш и колко дебел става блата? Може ли да се среже  на две?
А този баварски крем си мисля, че за малкия тортата, точно него съм направила, :) но не знаех, че така се казва. Имам един стар тефтер с рецепти на майка ми :) та от там съм гледала. Но аз сложих 1 пакетче желатин и сигурно затова не е стегнал.


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #695 -: Февруари 16, 2012, 12:47:39 pm »
iv_z, тавичката ми е с диаметър 24см. и точно на 2 го режа блата може би около 4 - 5 сантиметра е дебел, поне по спомен и на око... Не знам дали може да се прецени по тая картинка колко става висока тортата то зависи и от крема и от покритието, а разрез нямам на снимка  :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #696 -: Февруари 16, 2012, 15:08:46 pm »
Сега видях, че не съм показала последната торта за моя р.д. Има си кусури, но на мен ми харесва:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #697 -: Февруари 18, 2012, 14:16:50 pm »
Момичета,искам да петам,как се прави крема с кондензирано мляко,ама да не е Рафаело.Търсих уж из нета ама не намерих,това което искам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #698 -: Февруари 19, 2012, 09:39:06 am »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #699 -: Февруари 19, 2012, 13:43:17 pm »
Благодаря ,Валерия,точно това исках,ама уж рових тук там,и все попадах на Рафаело или разни рецепти с добавяне на пудинг,а аз не искам такива.
Малко нахално,но може ли да те помоля да дадеш твоята рецепта за баварски крем.Ето аз какво имам от училище още,това правихме тогава по практика,изрових го от тетрадките си,това което не помня е сметаната течна или заквасена е,писала съм само сметана,пък нямам спомен да сме ползвали тогава течна,помня само че беше страхотен крем.
Баварски крем                     
                     
500мл.пр.мляко                     
6 яйца                     
150 гр.захар                     
20 гр.желатин                     
250 гр.сметана
                 
150гр.захар за белтъка                     
                     
Желатина се накисва да набъбне.Пр.мляко се смесва с жълтъците и                      
захарта и се нагрява на водна баня при непрекъснато бъркане,да се сгъсти.                     
Прибавя се желатина и се бърка докато се стопи,след което сместта се                      
прецежда.След като истине се прибавя избитата без захар сметана                     
леко се разбърква и се прибавят избитите на твърд снаг със захарта                     
белтъци.                     

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"