0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #640 -: Януари 25, 2012, 16:39:55 pm »
Мерси за идейките,много са красиви всички торти.А колкото до боите аз също с течна си оцветих марципана,доомесих с още малко пудра и стана.Сега ще ходя и формички да си търся,вие така ме нахъсахте,че нямам мира.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #641 -: Януари 25, 2012, 17:54:01 pm »
На мен хич не ми се купува форма за торта сърце, та мисля да направя либовни мъфъниии :)

Пък като казахте тирамису... наложи ми се два пъти да ям за кратко време. И установих, че съм много повредена. Всички се радвам и кефят, колко е вкусно, аз си мисля "защо сурови яйца?ами сега ако не са читави, кой ще гледа детето".

Трябва си изисля някакво оправдание да не ям торамису.

Имало една торта Червено кадифе. Някой правил ли е, вкусна ли е?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #642 -: Януари 25, 2012, 18:04:10 pm »
jasmin_veni, има и рецепти за тирамису без сурови яйца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #643 -: Януари 25, 2012, 20:49:36 pm »
jasmin_veni на предната страница съм пуснала линк точно на тирамису без сурови яйца, аз накрая така го направих.Тортата червено кадифе съм я намислила точно за 14.02 да я пробвам :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #644 -: Януари 25, 2012, 21:42:05 pm »
правих бонбони точно от блата на Червеното кадифе- е, не съм очарована
само се загледайте в рецептата- не е кой знае колко претенциозна, блатовете стават тежки и сухи
в тази връзка- Маги, за това не ти дадох рецептата, просто не си струва по мое мнение
аз съм решила да правя еклерова торта с крем брюле, за детегледачката ни по случай една година, откакто се грижи за децата
ще се похваля, ако успея да се справя :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #645 -: Януари 26, 2012, 09:37:37 am »
Сега разбрах Мини :) А аз и се бях наточила на тая торта, нищо ще измисля друга :)

Успех с еклеровата торта.Аз веднъж се пробвах да направя еклерчета и станаха като подметки, от тогава опити не е имало.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #646 -: Януари 26, 2012, 13:19:14 pm »
Ааааааа еклеровата и аз съм си я харесала,но тя ще е за 8-ми март.Жаси,пък колкото до тортата във форма на сърце аз също нямам такава форма,ще правя от блатовете сърцето.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #647 -: Януари 26, 2012, 17:13:02 pm »
Валерия,имаш една торта-буренце,моля те за начина й на оформяне,с какво е покрита ,много ми хареса.И моля ви със снимките на тия чудеса,давайте за такива като мен пояснения как се е стигнало до крайния резултат.Моите торти до сега все са били простички,сметанка,розички със шприц,плодове и хайде.Ноооооооо както казах започвам със малко по-така,тъй че мооооооооооооооля помагайте с пояснения.
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 17:19:30 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #648 -: Януари 26, 2012, 17:59:25 pm »
Валерия,имаш една торта-буренце,моля те за начина й на оформяне,с какво е покрита ,много ми хареса.И моля ви със снимките на тия чудеса,давайте за такива като мен пояснения как се е стигнало до крайния резултат.Моите торти до сега все са били простички,сметанка,розички със шприц,плодове и хайде.Ноооооооо както казах започвам със малко по-така,тъй че мооооооооооооооля помагайте с пояснения.
Марина буренцето се прави на принципа на пирамидата и най отгоре слагаш по голям блат ,който да обгърне всичко това ,честно казано два пъти го правих и двата пъти се получи различна форма,така че ще се наложи да импровизираш.
Покрито е със Моделираща маса ,която си купувам ,оцветена е в кафяво и нарязана на ленти с формата на дъскички а най накрая е мината с четка потопена в сладкарска боя в черен или тъмно кафяв цвят.Друг вариант е да си направиш лентички от по-тъмно и по светло кафяво,които да правиш на шнурчета докато се смесят така цветовете,че да прилича на дърво.Оф много е трудно да се обяснява такова нещо ,има куп неща които ги решавам в момента на направата ,дано си успяла поне малко да разбереш,но си си харесала една от най трудните за направа форми .Стискам палци ,питай ако нещо не си разбрала ,и ще чакаме да видим снимки .

А това е от днес



« Последна редакция: Януари 26, 2012, 18:01:06 pm от валерия »
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #649 -: Януари 29, 2012, 11:53:13 am »
Момичета нуждая се от вашата помощ искам изпитана рецепта за Шоколадова торта с ягоди ще съм ви много благодарна ако споделите!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #650 -: Февруари 02, 2012, 20:37:51 pm »


ето я и тортата за жената, която гледа децата от година насам, с благодарности :)
тортата е по рецептата от сайта на Звездев- еклерова с домашен крем брюле

сигурно неочаквано, но искам специалистите по работа със желатин да ми обяснят ползването му стъпка по стъпка, защото имам съмнение, че нещо го прецаквам

наложи ми се брюлето да го поваря на водна баня, защото имах чувството че няма въобще да стегне
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #651 -: Февруари 03, 2012, 04:43:27 am »
Ауууу... страхотна е!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #652 -: Февруари 03, 2012, 07:52:31 am »
:balk_47: Мини, представям си като я получи как ще реагира!
Фантастичен подарък, направен с много любов!

Относно желатина...
Аз винаги съм имала спирачки към него, както и към "водна баня" изобщо!
Но от от година и нещо се престраших и често го ползвам.

Процедирам така - в чаша чаена слагам около 50 мл вода/сок с нормална температура,
някъде 1/3 от вместимостта на чашата и изсипвам желатина!
Чакам 7-8 минути да набъбне и слагам чашата в съдинка / по-голяма купа
в която съм сложила вряла вода толкова, че желатина в другата
да има допир с топлото и бъркам докато стане течен!
Обяснявам оле мале, дано е ясно!

Като извадя чашата с желатина от съдинката с врялата вода,
чакам около минута, две леко да се захлади да не пресече това което желирам
и ги събирам, леко разбърквам и в хладилника!
Чела съм, че го разтопяват в микровълнова, но на мен така ми е най-лесно!
Не съм имала бъг, но е важно да се знае, че едно пакетче желира
500 мл течност, ако е повече трябва да се сложат два!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #653 -: Февруари 03, 2012, 08:23:34 am »
Мини, тортата е супер. Много е нежна  :)
И аз имах проблем с този желатин за тортата на малкия. Щеше да стане еднааааа... в последния момент да се чудя какво да правя. Крема ми попи в блатовете, изобщо не знам как се закрепи, но стана  :)
Аз искам да попитам и какви блатове правите най-често? На мен ми харесват тези, които се навиват като руло. Обаче моите станаха тънки и едвам ми стигнаха. Добавях готови, че нямах повече продукти пък и време.
Но пък ето каква стана тортата. Гледах идеята от блога на Буболинка. Признавам си още не съм задобряла, че да си измисля сама  :lol:



« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 08:30:02 am от iv_z »


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #654 -: Февруари 03, 2012, 08:44:20 am »
Лелее момичета,страхотни тортички сте спретнали.
iv_z ,малкия сигурно е полудял,като я е видял :D.
mini тортата е много стилна и изпипана,както винаги правиш ти :D.
Относно желатина ,аз го слагам във студена вода докато набъбне, толкова че да изпие водата от чашката ,на 2бр. желатин пълна чаша с вода ,след което си загрявам купичка с вода в микровелето,но до степен да мога да си сложа пръста вътре, водата трябва да е топла ,не гореща .Слагам желатина и бъркам от време на време,така не се получава пяна ,желатина става като сироп ,когато е готов.Крема ,към който прибавяме желатина трябва да е поне със стайна температура,а ако е топъл (отново не горещ )е най добре.После всичко в хладилника и чакане  :D.
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 09:24:09 am от валерия »
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #655 -: Февруари 03, 2012, 11:29:26 am »
Мимичета искам и мен да ме заразите с майсторството ви :oops: направо ви свалям шапка  :youwoman: И разбира се имам един въпрос към вас - Вие декорирате с Фондан нали? Как го правите от каде вземате цветовете?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #656 -: Февруари 03, 2012, 11:46:59 am »
относно желатина - съвсем просто го правя. сипвам вода с нормална Т, разбърквам, като набъбне след 10-тина минути - директно в микровълновата, да се затопли, но предпазливо! не трябва да се нагрява прекомерно и да завира - просто да се разтопят набъбналите кристалчета. не си играя с водни бани.

ако имаш грижа с желатина, вариантите са няколко - или желатинът е стар, или е малко, или проблемът е от това, което желираш.

п.п. тортата с пианото е много красива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #657 -: Февруари 03, 2012, 14:41:50 pm »
Колкото водата е по-студена толкова по-добре набъбва желатина.Топя директно в микровелето,но да не завира,колкото е по-горещ желатина качествата му се влошават.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #658 -: Февруари 03, 2012, 15:21:33 pm »
Благодаря ви за похвалите, както и за разясненията
явно аз го претоплям, защото желатина ми винаги става на пяна, а това не е особено желателно, доколкото чета  :? по принцип наистина се стремя да избягвам рецепти с желатин
ще го пробвам в микровълнова другия път
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #659 -: Февруари 03, 2012, 15:28:28 pm »
Благодаря ви за похвалите, както и за разясненията
явно аз го претоплям, защото желатина ми винаги става на пяна, а това не е особено желателно, доколкото чета  :? по принцип наистина се стремя да избягвам рецепти с желатин
ще го пробвам в микровълнова другия път


Да,щом има пяна си го претоплила.Трябвало е да го оставиш малко да поистине и да обереш пяната.