0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #620 -: Януари 18, 2012, 14:59:54 pm »
Мерсаж момичета, ще видя как да се добера до Лидъл...
Какъв цвят е като заръчвам?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #621 -: Януари 18, 2012, 15:20:58 pm »
В "нашият" Лидъл имаше само червени  :)


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #622 -: Януари 18, 2012, 15:24:30 pm »
Моля споделете как разбивате сметана.Растителна или животинска е по-добре? Студена или на стайна температура, на каква скорост на миксера и колко време? Страшен провал ми е това елементарно начинание, а утре ще правя торта и ми се ще да е с бита сметана....А, и как и кога я подслаждате?
Благодаря!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #623 -: Януари 18, 2012, 16:06:25 pm »


Инке на мен ми харесва като вкус и лекота Тази 1вата от снимката
и Хопла също, но е по-сладка и тежка някак за моя вкус!

За начина на разбиване, ако е голямата опаковка от 1л имам
миксер антика на стойка, пускам него и на 3 та скорост ми я разбива идеално!
Ако е малката с единичната бъркалка от Браун 3/1 и пак става!
Много е важно опаковката да е била в хладилник няколко часа
или поне 30 минути до час във фризера!

Успех!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #624 -: Януари 18, 2012, 16:39:56 pm »
За сметана - горещо препоръчвам заквасените сметани от руския магазин БЕРЕЗКА. Няма такъв фантастичен истински вкус.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #625 -: Януари 18, 2012, 16:50:17 pm »
Момичета как се прави торта шахмат? Имам в предвид като се разреже да стои точно като на шахматна дъска - черно-бяло. Как точно се редят блатовете, че нещо не мога да схвана?
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #626 -: Януари 18, 2012, 17:13:34 pm »
 :) ето ти картинка, на следващият ред, където е било бяло заменяш с черно.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #627 -: Януари 20, 2012, 08:11:59 am »
Мерсаж момичета, ще видя как да се добера до Лидъл...


Луд умора няма, за щастие добри приятели!
Получих си килимчето снощи, сега ще ви тормозя с въпроси!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #628 -: Януари 20, 2012, 14:22:52 pm »
Благодаря!
Отказах се от битата сметана и направих крем, защото ме е страх да не се проваля. Ще опитам отново скоро, но като не ми е на зор.
Да се похваля, направих цветни блатове- много сюрреалистично стоят, но доста ефектно.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #629 -: Януари 20, 2012, 21:33:36 pm »
Момичета, то не е торта  :), но да попитам, някой правил ли е "Агнеси"? Днес ми беше първи опит. На вкус ги докарах, но тестото така ли става гъсто или аз нещо прецаках? Едвам го разнесох по тавата.  :?


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #630 -: Януари 22, 2012, 13:59:02 pm »
Вчера правих точно този сладкиш! Да, тестото става гъстичко - ако имаш затруднение с разнасянето, може да намокриш леко шпатулата, с която размазваш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #631 -: Януари 22, 2012, 17:44:09 pm »
Мерси, Камбозолка. Аз го разнасях с лъжица и стана малко на вълнички  :lol: Ама като за първи опит бива. За друг път ще знам. Пък и се омете за нула време  :lol:, така че дефектите се заличиха бързичко  :lol:
Тези дни ще правя фунийки. Имам много мили спомени от детството с тези сладки нещица и реших да си ги върна поне за малко.


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #632 -: Януари 23, 2012, 10:35:21 am »
Направих Тирамисуто по тази рецепта http://www.kulinarno-joana.com/2009/02/tiramisu/ след като се замислих за съвета на Jam, за суровите яйца.Тортата стана много хубава и не беше течна, режеше се на тортени парчета точно както иска майка.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #633 -: Януари 24, 2012, 19:10:37 pm »
Привет,имам идея да правя торта за свети Валентин,блатовете ясни,формата ясна,направих и марципан Варна,но за крема нещо се чудя още.Мисля си за крем Брюле,какво ще кажете?И другото дали под марципана да намажа с маслен крем,ако не се лъжа Мини някъде беше споменала че е добре под покритието да е маслен крема.Моля събирам предложения и за крем и за украса,с фантазията хич ме няма,никак не съм добра по декорацията.Инъче формата на тортата ще е сърце :lol:,как инъче,половината от марципана е в червен цвят,но украсата ме затруднява,много съм загубена.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #634 -: Януари 24, 2012, 19:23:30 pm »
Под фондан или марципан Варна задължително маслен крем, аз първата я направих без него, е не че не се изяде, ама нямаше вид, много много.Може рози да направиш, сърце със стрела, да напишеш имената ви, любовни неща :)

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #635 -: Януари 24, 2012, 22:50:56 pm »
Задължително,маслен крем или сладко от кайсии ,крема може да бъде и шоколадов,може да е и ванилия или ти да си прибавяш различни любими за вас неща ,като например ядки,корички от лимон или портокал,кокос ,абе неща които човека за когото е тортата да обича.Прикачвам ви малко идеи за торти сърца,опитах се да подбера такива ,които са по лесни за изпълнение.Желая ви  успех и ще чакаме после да гледаме снимки  :D
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #636 -: Януари 24, 2012, 22:52:55 pm »
ето още
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #637 -: Януари 25, 2012, 13:30:54 pm »
Да си покажа каръшката торта, от началото не ми потръгна, прокопсах захарното тесто, че правих второ, после си залепих пръста на печката докато пекох блата, крема ми стана супер течен и преля, че разглобявах тортата и събирах крема, че да го стегна със желатин и все от тоя род...



Сега събрах идеи от "валентинските" торти, че мама има скоро рожден ден и не съм и измислила каква точно да е тортата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #638 -: Януари 25, 2012, 13:36:50 pm »
Аз имам бял фондан купешки и като го оцветявам с течните бои от Метро ми ставаа един ужасен и трябва да го меся с пудра захар, друг вариянт за бои и как боядисвате фондана?

Гери на външен вид е идеална тортата.

Валерия прекрасни предложения.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #639 -: Януари 25, 2012, 13:52:06 pm »
Аз имам бял фондан купешки и като го оцветявам с течните бои от Метро ми ставаа един ужасен и трябва да го меся с пудра захар, друг вариянт за бои и как боядисвате фондана?

Гери на външен вид е идеална тортата.

Валерия прекрасни предложения.

Течната боя втричва тестото,пробвай със суха боя,но доста ще трябва да го месиш докато получиш еднороден цвят.Друг вариант е да облечеш тортата с бяло тесто и после да я боядисаш.