0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #540 -: Октомври 21, 2011, 15:02:05 pm »
Да си споделя горчилката :( Нищо не се получи,кое знае кво.Явно в тази рецепта,изварата не може да се замени с маскарпоне :?
За инфо - правих Американския ябълков пай от Бон АПети.Едно че в нета рецептата им се разминава с тази по ТВто,ами Маскарпонето ми се пресече при печенето.Крема приличаше на бъркан омлет :( Иначе докато беше студен,беше страхотен и за студено ползване със сигурност ще го приложа.
Ето го крема - 300гр маскарпоне + 50гр мед + 50гр крис.захар,аз бих добавила и портокалови или лимонови стърготини или ядки. :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #541 -: Октомври 21, 2011, 21:48:15 pm »
Даа, знам ги тези от Мамата...Но аз питам за тези, които вие използвате най-често...
Фибо, съжалявам за неприятната изненада с маскарпонето! Аз съм го използвала само студено и сурово, вместо крем или разбита сметана...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #542 -: Октомври 24, 2011, 15:43:13 pm »
Йуууухуууууу:
Покритие - Марципан Варна, декорация - същото


Очаквайте разреза :)

Не ми се ходеше до магазинчето на Три Уши, а в ХИТ видях бои-оцветители на д-р Йоткер и тях ползвах.
Марципа Варна - упешно забъркан и направен :)
После ще ви кажа дали е вкусна :)
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 15:55:31 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #543 -: Октомври 24, 2011, 16:25:18 pm »
Момичета,много не съм по тортите,но съм решила сега да направя за голямото ми момче.Ударете едно рамо със съвет за бързо,лесно,вкусно...,а и без яйца ако може.В смисъл с купешки блатове става :).

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #544 -: Октомври 24, 2011, 17:30:08 pm »
Парси, тази става за 20 мин.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141085.0
това е рецептата.
[/url][/url]
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #545 -: Октомври 24, 2011, 19:08:45 pm »
Вени, и аз си взех от тези бои на Йоткер. Сподели впечатление от тях  :), моля. Могат ли да се смесват и да се получават допълнителните цветове? Обиколих целия град, но не можах да намеря никакви сладкарски бои. Наложи се да ходя до Метро и от там ги купих. Големият ми син има рожден ден в началото на ноември и мисля да се пробвам с една торта с фондан.  :D


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #546 -: Октомври 24, 2011, 20:32:27 pm »
Ами опитах да ги смеся, те са като водни боички. Нищо не стана. И на парчетата марципан капах червено и жълто и почнах яко да меся и да добясям пудра захар. Не ми се получи цвета. Трябваше да стане оранжево, в намек на есен, а стана пепел от рози. Затова после добавих още червено и направих червено-розови рози.
Следващия път ще търся прахообразни или гелообразни и готови цветове.
[/url][/url]
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #547 -: Октомври 25, 2011, 23:26:52 pm »
Момичета искам да ви покажа ,какво направих за др.Стаменов ,поръчка от една мама ,която има близначета благодарение на него.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #548 -: Октомври 26, 2011, 08:52:54 am »
Валерия страхотна е, а жеста и той е прекрасен.Браво направо като знам моите торти как изглеждат и почти се отказвам да правя пак торта с фондан.Не мога да ви стигна много сте добри.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #549 -: Октомври 26, 2011, 11:19:06 am »
Валерия, много е хубава тортата  :D! Браво!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #550 -: Октомври 26, 2011, 16:11:22 pm »
Вени,благодаря ти за рецептата. :)

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #551 -: Октомври 28, 2011, 11:20:48 am »
Вени, благодаря за споделеното. Моите са гел бои, надявам се да стане нещо.

Кажете ми от къде да си купя глюкозен сироп?

п.п. Не съм от София. От малък град до Велико Търново съм.
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 11:30:45 am от iv_z »


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #552 -: Октомври 29, 2011, 22:51:22 pm »
има ли някакъв начин да направя фондана или марципана не толкова сладък, защото свеки се оплака, че тортата не можела да се яде от сладко?
[/url][/url]
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #553 -: Ноември 02, 2011, 17:48:33 pm »
има ли някакъв начин да направя фондана или марципана не толкова сладък, защото свеки се оплака, че тортата не можела да се яде от сладко?

Ми не,нали основната му съставка е пудра захар.Може една част от нея да я замениш с нишесте,но пак няма да се убие сладоста.Поне според мен!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #554 -: Ноември 02, 2011, 21:06:19 pm »
не, няма
просто свеки да не яде фондана и всичко ще е ок
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #555 -: Ноември 03, 2011, 18:13:12 pm »
И аз да си покажа творението. Като за първи път ми отне доста време  :?
Малко ми поомекна фондана, с който е покрита тортата. Иначе фигурките започнаха полека да се втвърдяват.





Все още не знам как е на вкус  :lol: . Предстои духане на свещичките довечера  :wink:


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #556 -: Ноември 05, 2011, 18:43:44 pm »
Искам да попитам по-запознатите, колко дълго може да се съхрани готовия замесен фондан в хладилника. За втората торта ми излезе доста и остана почти половината. А пък три торти една след друга ще ни дойдат много  :lol:


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #557 -: Ноември 08, 2011, 23:09:34 pm »
Здравейте момичета ,просто се прекланям пред таланта на всички ви правите направо чудеса!!!  :D Ето малко идеи, попаднах съвсем случайно,просто ми изпадаха очите  8O
https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.131695833579229.35211.131692250246254&type=3
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #558 -: Ноември 09, 2011, 13:58:11 pm »
Виктория линка не се отваря

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 16:28:08 pm от Виктория »