0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #460 -: Юли 20, 2011, 22:12:56 pm »
Аааах  Врабчо  :) Били споделила твоята рецепта за фондан?
Къртиченце вкусотия!  :D


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #461 -: Юли 20, 2011, 22:26:02 pm »
Врабец аз не съм специалист, но маслен крем или сладко от кайсии(май слагат) е задължително.Аз първата торта направих без крем и фондана ми се делеше, беше много смешно и не сполучливо.
Мерси, Маги! Ами то и моя първи опит върви към не много сполучлив, но пък имам голямо желание.  :D

kartiche, много хубаво сърце  :D.

dess_dess, точно от този блог взех рецептата за фондана. Цъкни на линка и веднага под снимката на тортата я има и рецептата.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #462 -: Юли 21, 2011, 09:15:56 am »
Виж сега то желанието е ясно.Аз втората торта като я правих три вечери като се прибирах си правих розички, ей така от кеф.Бях направила една голяма чиния розички, луда работа(ама това е единствената фигурка дето се научих как се прави) и после нямаше място на тортата за всичките.На мен ми се оказа проблем залепването на фигурите върху фондана.Четох много, с вода, със айсинг и т.н. ама моите падаха и до сега не знам защо.Като стане хладно, ще се пробвам с торта номер три :) А ти да покажеш резултата.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #463 -: Юли 21, 2011, 09:24:21 am »
Аз моите ги лепях с масления крем.
Моделиращата маса след много ровене и питане я купих от "Илчовски". Взех бавносъхнеща и доомесих с пудра захар за фигурките.  Смея да кажа, че е много вкусна и за мен беше лесна за работа.
Ако ти е твърдо тестото можеш да го затоплиш малко - ще поомекне.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #464 -: Юли 21, 2011, 11:17:19 am »
За залепване може да си направите лепило-разреждаш малко тесто с водичка,да стане като каша и лепиш с него.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #465 -: Юли 21, 2011, 11:21:13 am »
Благодаря много момичета не се бях сещала за тези начини.Ще ги пробвам задължително.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #466 -: Юли 21, 2011, 12:25:02 pm »
И мен ме притеснява залепването, защото едните буквички са бая твърди. Ще пробвам това, което Пими е написала - ще разредя малко от захарното тесто с вода. Нали правилно съм разбрала, разреждаме захарното тесто да стане като каша, а не обикновено тесто?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #467 -: Юли 21, 2011, 12:36:55 pm »
обаче имай предвид, че водата разтваря захарното тесто и може да ти се поразмекнат фигурките или покритието.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #468 -: Юли 21, 2011, 13:01:30 pm »
Мерси, Мими, ще го имам предвид.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #469 -: Юли 21, 2011, 14:41:45 pm »
Момичета,извинявайте няколко дни ви четях ,но нямах възможност да отговоря.
Първо за правен фондан аз най -уважавам рецептата за марципан Варна,второ елементите се лепят най добре със масления крем, не се размекват и всичко е ок.,е сега през лятото малко трудно ,при пренасяне ,но после пак в хладилник и всимко е както трябва.
kartiche Тортичката ти е страхотна.
А ето това спретнах аз
« Последна редакция: Юли 22, 2011, 00:15:19 am от mini »
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #470 -: Юли 21, 2011, 18:52:26 pm »
Валерия тази "полова" торта ме изкефи! osi_12 :jump12:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #471 -: Юли 21, 2011, 22:59:53 pm »
Благодаря ,беше за едно моминско парти  :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #472 -: Юли 22, 2011, 10:32:54 am »
Врабчо, мерсиииии ще си я взема и аз, оттам рецептичката ;)
Мими а кои са тези "Илчовски" би ли споделила, къде да ги открия или линкче, ако искаш и на ЛС да не излезе като спам или реклама :oops: един вид ... и най-важното цените ме интересуват  :oops: Валерия майстора си е майстор, личи си! Поздравления!  :lol:


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #473 -: Юли 22, 2011, 10:40:02 am »
Няколко страници назад Пими беше дала линк. Намират се в уличките зад Макдоналдс - на "Български орел". Една кофа моделираща маса от 4.5 кг ми излезе 30лв.Изразходила съм по-малко от половината за 2 големи торти.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #474 -: Юли 22, 2011, 15:48:22 pm »
Здравейте, знаете ли от къде мога да си взема метални формички за сладки? Проверих в някои големи магазини,но имаше само пласмасови. Ето снимка за какво става въпрос,ако не сте ме разбрали.

07.10.2009
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #475 -: Юли 22, 2011, 15:56:32 pm »
Наскоро виждах такива в Пенито, инче мооите са от Кауфланд и са точно метални.Виж и в Метро.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #476 -: Юли 22, 2011, 23:31:47 pm »
освен в Кауфланд има и в Карфура, аз си взех и от пласмасовите и от металните, определено пласмасовите са по добри. А мислех че ще са по калпави.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #477 -: Юли 23, 2011, 11:51:03 am »
Благодаря за отговорите! Бях проверявала в Кауфланд,но явно тогава са били свършили металните формички. Аз също си мисля, че металните ще са по хубави от пласмасовите,но щом казвате, че и те стават мога и такива да взема.:))))))
07.10.2009
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #478 -: Юли 26, 2011, 20:14:29 pm »
Да покажа и аз първата ми торта в живота  :lol:, до сега не бях правила, то затова ми отне една седмица, но пък толкова желание имах, че като за първи път се получи добре. Всички бяха учудени, че тортата наистина е вкусна  :lol:.
Най-много време ми отне рисунката и мисленето как да я залепя. Така или иначе не успях, тъй като пластта, на който я нарисувах беше дебеличък. Изрязах отгоре отвор и така закрепих рисунката  :lol: и понеже бързах не успях да оформя добре това, с което е оградена, но... другия път по-добре  :D.

За тези, които ще се чудят какво е нарисувано на тортата - това е емблемата на Ливърпул /футболния клуб/. Имахме годишнина от сватбата и това беше моя подарък за мъжа ми  :D. Беше много щастлив.



« Последна редакция: Юли 26, 2011, 20:18:34 pm от Врабчо »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #479 -: Юли 26, 2011, 20:24:39 pm »
eeee,Врабчо- ти си скрит талант бе, страхотна е
защо си се крила до сега  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит