0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките-2!
« Отговор #280 -: Февруари 12, 2011, 10:26:36 am »
аз за моите малки колела не се притеснявам, така или иначе живея на края на града и тук нямаме нищо което да става за разходка, варианта при мен с колата и в морската градина и по центъра :wink:, смисъл няма да ми се налага да си троша път из улици...бордюри и тем подобно :wink:,иначе варианта за наши натрошени тротуари съм съгласна, че по добре по големи гуми и амартисьори :wink:
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #281 -: Февруари 12, 2011, 10:34:02 am »
И в Морската има къде да дриблираш :wink:
От опит го казвам.Особено у4астъка след Делфинариума посока По4ивка. :lol:
Аз също клоня към коли4ка с малки гуми ,но и избора за бллзнашки с големи не е голям поне на  марки, на които аз съм се спряла.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #282 -: Февруари 12, 2011, 10:55:23 am »
Вали, ти на какво си се спряла?


*
Re: Количките-2!
« Отговор #283 -: Февруари 12, 2011, 10:57:49 am »
О, вярвай ми, има значение степента на друсане! С кошницата за кола се усещаше много повече, отколкото с летния кош (поне на моята количка), въпреки че бях нагласила окачването ва "меко" още в началото. И от бутащия зависи, но и от количката.

Хихи, има значение разбира се, аз по-скоро имах предвид следното. Дали на самите бебета им е неприятно друсането, или ние така си мислим от нашата си гледна точка... Много пъти съм виждала майки седнали в парка, или на кафе примерно и когато бебето се събуди и ревне - се почва едно яко друсане и блъскане /букавално/ на количката му, ама такова че съм си мислела как, ако аз съм вътре ще си изплюя някой бъбрек  :lol: Да, ама бебето вместо да писне още повече - млъква, от което си направих извода, че въпросното друсане всъщност им харесва. Може и да греша естествено, нямам опит още, но такива случки редовно виждам. За това си и мисля, че друсането само по себе си, независимо дали количката се движи, или е на място - не е някакво кофти изживяване за самото дете.
Преди 10-ина години си спомням, количките на по-раничко родилите приятелки имаха опция "люлка". Кошът се освобождаваше с някакъв механизъм и можеше да люлееш бебето, когато количката не се движи и така ги успиваха. Отдавна обаче не съм засичала количка с подобен механизъм и сега "люлеенето" си е баш блъскане и друсане на цялата количка, бебето се тресе като на целутрон  :lol:, но пак успяват да го приспят по този начин.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #284 -: Февруари 12, 2011, 11:16:49 am »
Що се отнася до друсането май наистина им харесва на бебетата. Една позната когато роди и малката не искала да заспи нареждала чехли и каквото там намери в една линия, за да образува нещо като пътна настилка. Слага дедето в количката и с нея върху наредените предмети. Малката е заспивала много скоро след това упражнение :wink:
Друго което много им харесва на малките съкровища е да минеш с колата през дупка. Голяма радост пада за тях. Спре ли обаче колата да се движи и се почва един рев.

Re: Количките-2!
« Отговор #285 -: Февруари 12, 2011, 13:25:17 pm »
Като всяко нещо - до бебе си е. Бобо категорично не харесва друсане - нито в количката, нито извън нея.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #286 -: Февруари 12, 2011, 14:33:21 pm »
Вали, ти на какво си се спряла?
На 70% съм за Ария на Пег перего ,но новия 4ервен  цвят :wink:,останалите проценти са за Макларан или нещо подобно като на Мarigri  :lol:
А ти?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #287 -: Февруари 12, 2011, 14:52:19 pm »
Аз на нищо! Голяма дилема тази количка! Макларан има в Хиполенд в Гранд мола - седалките са ужасно, ама ужасно тесни - 27-28 см. Пег перего си поръча една приятелка, ще я видя като дойде, защото аз на живо тази количка не съм е виждала. Май най ми е на сърце Х Лендера, засега.


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #288 -: Февруари 12, 2011, 15:07:19 pm »
Първо за нея се замислих и аз,но килограмите й ме възпират доста над 15,а Арията е 9.5кг.
Тъй като се движа сама основно и вдигане и сваляне ми е проблем заради гръбнака гледам нещо по леко ве4е.
Не ме питай как искам сега да гушкам Гого ,а мога да го правя рядко предвид килограмите му-15 е по4ти.Но ,нищо не се знае като дойде ред за пазар.Може да правим поръ4ка и от 4ужбинско партийно нещо :wink: за по тънка цена

Тази ми е любим цвят ,но с европейската ходова 4аст я има тук в БГ.На мен ли4но тази ми допада пове4е ,но....
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 15:28:38 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Количките-2!
« Отговор #289 -: Февруари 12, 2011, 15:40:23 pm »
Аз самата вече се обърках, при все, че имам количка, а какво остава за новите мами, на които им предстои да избират.
Изчетох темата и получих страхотно главоболие  :oops:
Оказва се ,че много по-бърза и лесна беше покупката на апартамента, отколкото избор на количка .
Опитвам се засега да се ориентирам и образовам , но и по време на сесия не ми е  била такава каша в главата :lol:

Taka :
-чакаме бебо лятото -юни
-живея в малък град ,  с разбити улици
-фен съм на разходките , парковете са ми на близо , обичам да вървя
 -в началото пътувания с кола не  планираме , а и аз не съм шофьор  , за да се предвижвам сама с  кола и количката вътре до някъде
- е , все пак  когато се наложи трябва да може да  се предвижим с бебо  с кола
-по-скоро ако има пътувания ще са рядко , но на големи разстояния до родителите ни
-живея на 2 етаж , без асансьор
-не съм склонна да давам  големи суми за количка -лично на мен ми се  струва безмислено ,ако и  евтината ще ми свърши същата работа

Повечето приятелки или са в къщи , или  държат количката в колата,или имат асансьор, което не  е опция за мен , така че техните съвети и мнение оптпадат   и остава да разчитам на вашите препоръки и мнения .

Ще съм благодаряна на конретни предложения , общите насоки и препоръки ги изчетох.Готова съм  и на  втора употреба количка , стига да е подходяща за  сезона на нашия мъник  и горепосочените условия-ако някоя мама предлага за продажба , да  пише  .
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 15:46:51 pm от nimika »


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #290 -: Февруари 12, 2011, 15:59:40 pm »
Вали, точно това Пег перего е хубаво, ама го няма в БГ. Обърнах всички английски сайтове за това шаси, ама йок.
Nimika, виж количките на Х Лендър, ТФК бъгстър, Пег перего - на мен тези ми харесват за едно дете като цена и не са китайски. Мисля си, че щом си без асансьор ще ти е по-лесно да качваш/сваляш количката по системата "друс-друс" по стълбите, следователно ако е с големи гуми ще е по-удобно. Разбира се това са само мои предположения, може и да не съм права.


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #291 -: Февруари 12, 2011, 16:15:58 pm »
Тази АРИЯ  е супер и не съм 4ула да се опла4е някой от марката.
А аз продавам Уно на Пег Перего nimika.
Има обява в борсата тук  :wink:.
 Пазих я досега за едни несериозни  :?
Коли4ката трябва да  е наистина според нуждите и  терените.
Надявам се всяка да направи най-добрия избор за себе си


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Количките-2!
« Отговор #292 -: Февруари 12, 2011, 16:33:49 pm »
Nimika, аз бях в твоето положение около половин година -  на втори етаж, без асансьор и без кола. Качвах си количката на задни гуми, заедно с детето и пазара отдолу в коша за багажа. Заради надуваемите гуми ставаше с лекота.
 Току що я пуснах за продажба в Борсата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=16146.msg798982#msg798982
Re: Количките-2!
« Отговор #293 -: Февруари 12, 2011, 18:12:47 pm »
nimika, предварително казвам, че не съм особено запозната с двете предложени колички, които са на "борсата", коментирам само нуждите ти ;) Може едната или и двете горепосочени напълно да отговарят на критериите.

По това, което си писала, мога да кажа следното:
- хубаво е количката ти да е лека (5-6-7 кг), за да можеш да я качваш до втория етаж, а и да не ви затруднява много с пътуванията на дълги разстояния;
- за разбити улици е добре да има големи гуми, но това е несъвместимо с горното, така че гледай все пак да може да се ползва в такива условия (чети мнения на потребители);
- трябва да има напълно легнало положение, за зимата можеш да се обзаведеш с чувалче, така че да не те притеснява това, че е по-открита - от опит ти казвам, чувалчетата са си идеални за зимата, а и твоето бебе през зимата ще прохожда, така че вероятно ще е облечено в космонавт;

Като търсех лека количка гледах Макларъните, от тях на горните условия отговаряше Макларън Техно (има напълно легнало положение), но не съм я пробвала, държа да отбележа! В Англия са на доста по-добри цени, така че, ако тръгнеш да купуваш, вземи от там с посредник. Виж и двете колички предложени от Вали и Сиа, погледни спецификации (сгъната, разгъната, размер, кг), виж клипчета в youtube, сравни ги и ще си избереш. Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #294 -: Февруари 12, 2011, 18:30:53 pm »
Нимика, ти като си в къща имаш ли вариант примерно количката да е със сменящи кошове и да оставяш рамката долу, а да качваш само коша. Аз лично гледам и този вариант, тъй като в блока имаме и подземен гараж и мазе. Вярно, че ако си с повечко багаж и пазар е малко неудобно, но пък и това е опция (особено при мен - аз съм на 5-ия етаж и асансьора евентуално ако се развали поне има къде да оставя рамката на количката и евентуалния пазар, който таткото да вземе после, и да качвам само коша с бебка).
Другото което гледам аз е да има кош за новородено, не за нещо друго, ами по простата причина, че като ходим на гости при мойте родители да има къде да оставя малката да си спи. Майка ми имат куче и поради тази причина опцията да я оставяме да лежи по леглата отпада. А да вкарам цялата количка в хола примерно също не е вариант.
Успех с избора на количка. Моя мъж да се шегува с мен, че ако ме заведе да си избера кола по-бързо ще направя избора си, отколкото умуването за детската количка.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #295 -: Февруари 12, 2011, 19:41:16 pm »
 По критериите на камбозолка, с които съм абсолютно съгласна , да кажа,че в сайта на Мадъркеър има чудесни предложения.например модели на Косато,които са по 6,5 и струват по 140 паунда...
 Ако искате ще ги изнамеря и ще пусна линк, но можете и сами да разгледате
 Иначе намерих и колички тежки около 10кг ,които са със средна големина гуми и различна комбинация от кошове. Те пък в Мамас енд папас
 
 Ето адресите на двата сайта:
 http://www.mothercare.com/
 http://www.mamasandpapas.com/

 За съжалени на втория сайт цените не могат да се разгледат от БГ
*
Re: Количките-2!
« Отговор #296 -: Февруари 13, 2011, 02:50:24 am »
искам да ви питам, не видях да сте го обсъждали в тази тема, какво мислите за разликите между количките с три и четири колела? аз още от преди да забременея си мислех за количка с три колела и единствената инфо, която намирам като сравнение е, че са по-дълги от тези с четири колела. ще съм благодарна за всякакви мнения. проблемът, който аз намирам с тях е, че поради някаква причина повечето от тях нямат опция бебето да гледа към мен в бебешкия кош, което си мисля, че ще ми е проблем.

мерси предварително.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #297 -: Февруари 13, 2011, 10:27:34 am »
Елена моето впечатение е, че триколите при качване на тротоар трябва да държиш по-здраво количката защото с 1 предно колело става нестабилна за сметка на това пък са по-маневрени. Друга съществена разлика май не намирам. Да се включат и дуги момичета с мнения.  :D
*
Re: Количките-2!
« Отговор #298 -: Февруари 13, 2011, 12:05:54 pm »
Elena B , ако избереш триколка на която може да се обръща целия кош/кошове - ще може бебето да е и с лице към теб и с лице към движението когато искаш, в зависимост от моментните ти нужди. При четириколкоите - тази опция може да се подсигури и само с обръщане на дръжката на количката, понеже "задните" колела могат да станат и "предни", което при триколка не е особено разумно.
http://www.abc-design.de/bg/produkti/trikolki/3-tec.html Ето "илюстрация" с обръщане на кошовете на моята любима триколка  :D Мааалко по-височка да беше и щях да взема нея, но уви. Иначе е страхотна, бутала съм я, сглобявах, разглобявах - нямам забележки.

Друго, което съм чувала от майки по отношение броя на колелата е, че като цяло тези с 4 били по-стабилни от тези с 3 колела. Лично аз не съм на това мнение, ако се говори "по принцип". Считам че показателят "стабилност", си зависи от конкретния модел количка, както и от теглото й - не само от броя колела. Но пък аз и от двата вида съм бутала колички за няколко часа само, не с месеци и години все пак и не смея да се изказвам категорично в тази насока.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #299 -: Февруари 13, 2011, 13:43:04 pm »
 Това с качването на бордюрите е логично и със сигурност е така...
 За стабилността ,която говори Жбрул също има резон. Гледала съм клипове в youtube , в които показват как триколки имат допълнително приспособление , един вид стойки от двете страни на предницата...Така че някои модели явно не са достатъчно стабилни...Е ,това вече е въпрос на добре свършената работа на инженерите ;)