0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #220 -: Януари 30, 2011, 15:52:35 pm »
Дидон, аз не съм много наясно точно какво се гледа, ще питам мъжа ми, но ще пиша малко по-късно, че не е в къщи в момента.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Количките-2!
« Отговор #221 -: Януари 30, 2011, 16:04:16 pm »
 Моята приятелка каза ,че не става за следващия им кош.Обаче на видеото май показват , че става...но сигурно само за техен модел. И аз не знам...
 
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #222 -: Януари 30, 2011, 16:36:46 pm »
Ние купихме кошници Safety 1st mimas, имат и бази, като цената на базата е колкото на кошницата. За следващата възрастова група обаче, живот и здраве, ще вземем със изофикс.


*
Re: Количките-2!
« Отговор #223 -: Януари 30, 2011, 21:08:52 pm »
Дидон, просто въведи в търсачката марка, модел и година на производство на автомобила /А-4-ки се правят над 10 години/, търси  техническите спецификации за вашата, описано е вкл. дали има, или няма изофикс. Зависи от годината на производство предимно, понякога и от нивото на оборудване за някои марки.
Иначе, ако няма насочващи етикетчета - между седалката и облегалката на колата, като бръкнеш  - трябва да напипаш едни малки метални халкички... Същите ги има и на предна дясна седалка при някои коли...тъпо го обясних, ама не мога по-добре.
« Последна редакция: Януари 30, 2011, 21:13:16 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #224 -: Януари 30, 2011, 21:34:07 pm »
Ганка, благодаря за корекцията! Извинявам се, ако съм подвела някого.  :oops:

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #225 -: Януари 31, 2011, 00:03:00 am »
Дидон, мъжа ми каза, че тази информация се намира в техническата книжка на колата. Там е най-сигурно да се намери.
Блу, няма проблем, и аз не го знаех, но мъжа ми се занимава с такива неща и той ми каза.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Количките-2!
« Отговор #226 -: Януари 31, 2011, 12:22:43 pm »
 Жбрулка,разбрах те ...Абе аз търсих преди това в гугъл и в ютуба,ама нещо не намерих.Мъжа ми не беше вкъщи, та не знаех подробности.
 Ще проверя в книжката.Благодаря ви много!

 Аз да се оплача,на моя мъж нещо му е станало.Не ми дава да си купувам разните неща. Хем бременността напредва, хем и неговите страхове взимат връх . какво става не знам  8O .Никога не сме били суеверни и двамата
*
Re: Количките-2!
« Отговор #227 -: Януари 31, 2011, 14:35:08 pm »
Доколкото съм запозната почти всички коли с година на производство след 2007 г. имат система изофикс.
Не знам за вашето мнение - то вярно, че е удобно, но според мен е неоправдано скъп разход за няколко месеца. Защото столчето 9-18 не мисля, че става на същата база.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #228 -: Януари 31, 2011, 15:19:34 pm »
Доколкото съм запозната почти всички коли с година на производство след 2007 г. имат система изофикс.
Не знам за вашето мнение - то вярно, че е удобно, но според мен е неоправдано скъп разход за няколко месеца. Защото столчето 9-18 не мисля, че става на същата база.
Подкрепям напълно.Да не говорим ,4е на няма и две години не иска стол4е,а иска да кара колата :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #229 -: Януари 31, 2011, 17:16:39 pm »
Така е, много са скъпи, обаче втора употреба от ибей има на страхотни цени :P. Аз двете кошници в отлично състояние ги купих общо за 36 лири с транспорта, нови са по 60 лири. Това, което ме спря да купя базите, е че първата година няма много да пътуваме предполагам, след това при често и дълго пътуване, не мисля че е неоправдан разход изофикса.
Уф, сигурно досадна станах с тоз ибей :oops:


*
Re: Количките-2!
« Отговор #230 -: Януари 31, 2011, 19:44:18 pm »
 благодаря ви ,момичета!
 Аз проучвам именно защото ми предлагат Макси коши с такава система за 100 евро. Не знам дали е изгодно. Ще се пазаря...  :wink:


Момичета, знам , че този въпрос го разисквахме ,ноооо ще ми обясните ли що е то това :http://www.martis93.com/component/page,shop.product_details/category_id,129/flypage,shop.flypage/product_id,135/option,com_virtuemart/Itemid,42/
 озадачиха ме килограмите  - от 0 до 25
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 20:51:57 pm от didon »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #231 -: Януари 31, 2011, 21:25:51 pm »
Ами, Дидон, добре изглежда. С това столче мисля, че решаваш проблема радикално и само с един вид и няма да се налага да купуваш столчета от различните възрастови групи. Че и с изофикс в комплект. Добре е, според мен, само дето цената е малко.....соленичка. Единствено ме озадачава това "0-48"? По принцип едно дете трябва да се вози на столче до височина около 150 см или до 36 кг.
Ама я променихме темата  :oops: Да вземем да направим една и за столчета и там да коментираме
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Количките-2!
« Отговор #232 -: Януари 31, 2011, 21:44:00 pm »
 и мен точно това ме озадачи...
*
Re: Количките-2!
« Отговор #233 -: Януари 31, 2011, 22:10:26 pm »
Заяк, чувала съм много добри отзиви за Куинито, беше една от опциите, които обмислях, когато търсех количка. Проблем: голяма е (дълга и широка), може да имаш проблем с вкарване в асансьор. Но това е един от проблемите на триколките, като цяло. Х-Lander също много ми хареса, но не ги видях никъде на живо, а ме домързя да ходя до магазина им, защото междувременно си избрах друга количка. Моят съвет е да отидеш и да ги "бутнеш" двете - Куинито го има в Бейби Мол в Люлин със сигурност, може би и в Бейби Планет.

Поздрави!

Камбозола, би ли ми казала къде се намира магазинът на Х-Lander?
Благодаря
*
Re: Количките-2!
« Отговор #234 -: Януари 31, 2011, 22:40:39 pm »
Дидон, понеже ми стана любопитно и се разрових. На сайта на производителя това столче е дадено като 9-18 кг.

http://www.casualplay.com/products/view/36/fix-qr

*
Re: Количките-2!
« Отговор #235 -: Януари 31, 2011, 22:42:24 pm »
Дидон, понеже ми стана любопитно и се разрових. На сайта на производителя това столче е дадено като 9-18 кг.

http://www.casualplay.com/products/view/36/fix-qr

ха така, лъжци с лъжци !
*
Re: Количките-2!
« Отговор #236 -: Януари 31, 2011, 23:36:17 pm »
Дидон и аз щях да ти казвам - чети внимателно и проверявай на 100 места дадено инфо. Не само ти де. Къде просто е некоректна информацията за нещо по недоглеждане, къде нарочно... :?
Аз неслучайно на първа страница в тази тема, натъртих точно на такава случка с базата изофикс, която ни продадоха. Уж ставала за всички модели коли и за всички видове кошници, ама...нЕкой друг път както се сещаш. Отваряйте хубаво очите!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Количките-2!
« Отговор #237 -: Януари 31, 2011, 23:40:57 pm »
Ами, Дидон, добре изглежда. С това столче мисля, че решаваш проблема радикално и само с един вид и няма да се налага да купуваш столчета от различните възрастови групи. Че и с изофикс в комплект. Добре е, според мен, само дето цената е малко.....соленичка. Единствено ме озадачава това "0-48"? По принцип едно дете трябва да се вози на столче до височина около 150 см или до 36 кг.
Ама я променихме темата  :oops: Да вземем да направим една и за столчета и там да коментираме

Момичета, не съм  в час за какво точно говорите, но ми хрумна, че "0-48" не е килограми, а паунди- 2,2#=1 кг.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #238 -: Февруари 01, 2011, 00:04:54 am »
Мадлен, ето ги магазините, в които се предлагат X-Lander:
http://www.x-lander.bg/contacts.php


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #239 -: Февруари 01, 2011, 01:07:03 am »
Дидон, това столче категорично не ти върши работа, защото бебетата се возят с гръб към посоката на движение. При едно по-рязко спиране се получава камшичен удар и може да умре на място. Не си спестявайте от тези неща. Това е изключително важно! Вратът на бебето е неукрепнал и поради тази причина се вози в кошница, като тази кошница се поставя така, че бебето да има минимално натоварване на тялото.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю