0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Количките-2!
« Отговор #640 -: Август 20, 2011, 10:40:22 am »
едни пластмасови колички, с форма на различно животно /куче да речем/ с мелодии и дръжка зад гърба на детето за управление от родителя, имат и педали, ако детето е на подходящата възраст да го ползва като колело
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Количките-2!
« Отговор #641 -: Август 20, 2011, 10:52:40 am »
това е
*
Re: Количките-2!
« Отговор #642 -: Август 20, 2011, 10:53:10 am »
Или аз трудно схващам, или става въпрос за нищо подобно!?


Дидонче ако говориш за това, няма кака да стане на 8мес. Никол е на 8 и още не може да стои стабилно на дупето си, камо ли да я сложа на нещо подобно. При всички положения ще се изтъркули. Пък и зимата, в сняг...
Търси друг вариант  :D Вкъщи на топличко като че ли ще е най-добре  :wink:
« Последна редакция: Август 20, 2011, 12:35:59 pm от ileini »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #643 -: Август 20, 2011, 12:27:36 pm »
едни пластмасови колички, с форма на различно животно /куче да речем/ с мелодии и дръжка зад гърба на детето за управление от родителя, имат и педали, ако детето е на подходящата възраст да го ползва като колело

Сигурно е едно от последните неща в списъка които бих купила (някога, ако изобщо). Определено не изглежда предназначено за бебета под 1 година, но пък сигурно си има своите предимства за поотраснали деца...


*
Re: Количките-2!
« Отговор #644 -: Август 20, 2011, 13:35:53 pm »
Oпределено уреда за който пита Дидон не става за толкова малко бебе, нито пък замества коя да е количка /поне според мен/. Аз тези джаджи ги наричам "колело с дръжка"  :lol: те всъщност са си точно това, но имаш опцията да контролираш детето къде кара /когато е достатъчно голямо за това/, или да го буташ когато се умори да върти педалите.

И като сте отворили въпроса...за Дани харесах такова нещо /не засега естествено/, но доста по-читаво направено от тези китайски боклуци, които гледам, че масово се разбутват. Ето това: http://www.jacksons-camping.co.uk/kidstuff/puky/puky_ceetytrike.htm
Пействам го, ако някоя мама има интерес, поне да вземе нещо свястно.
И цената му си я бива де, но го видях на живо, побутах го, сгъвах, разгъвах - наистина е изпипано. Не, че не може да се мине и без такова нещо, но за след време ми се вижда удобно да го имаме, хем за разнообразие на малкия, хем ще го ползва и като колело само когато е достатъчно голям, ще става за по-кратки разходки из квартала /когато не се очаква да спи/ и пр. И е с истински гуми, не като тия дето тракат и трещят с пластмасите  :x. Ако бутам малкия в някое такова и ще се сдобия с мигрена направо, то бива да се пести от материали, ама едни гуми пък да не струват милиони?!!
« Последна редакция: Август 20, 2011, 13:40:50 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Количките-2!
« Отговор #645 -: Август 20, 2011, 14:08:12 pm »
Сиска аз също харесах това или поне подобно на Владимир обаче за по-нататък... Но все още не съм решила..
Дидонче мисля че се опитваш да накараш детето да се развие по-бързо...Едва на 1 месец и половина ти искаш да купиш неща които не се знае дали изобщо ще ползва и които майки на 8/9/10 месечни деца дори и не са мислили още да ползват.Извинявай ама не разбирам..Стефи ти е казала-идеална за теб количка не значи че е идеална за малкото човече.. Аз съм сменяла само кошовете-ползвах първоначално за колата а след това на 4 месец започнах и летния кош който става на 4 положения на тялото.. Сега сме на паяк и седнал стои но да го сложа на триколка-Не съм си изгубила ума все още..
*
Re: Количките-2!
« Отговор #646 -: Август 20, 2011, 17:03:03 pm »
8O на 8 месеца= шегуваш се вероятно  8)


По-скоро се шегуват с Мен, защото това не е мое решение, както съм писала по-горе...

 Момичета,много благодаря за отговорите!
 Малко се е получило ефекта на "разваления телефон"...Изобщо не съм си помислила да развивам детето преждевременно. НЕ съм си и помисляла, че ще го слагам на 8 месеца да кара колело ...Въпросът ми е инспириран от това, че сезона ще е зимен / февруари / и  от там чуденката на какво да се спра. Отново ли стабилна количка,лятна + едно такова "недоразумение" триколка, което си мисля, че може би няма да ни се размине или изобщо без количка до идване на топлото време...
 Стефич, няма да сменя продавам поредна количка.Всъщност не съм продала до сега никоя. Ще ми се наложи да връщам тази, която ползвам , там откъдето съм я взела, февруари месец, мацката е бременна отново...
 Въпросът ми е инспириран от това, че сезона ще е зимен / февруари / и  от там чуденката на какво да се спра. Отново ли стабилна количка, лятна + едно такова "недоразумение" триколка, което си мисля, че може би няма да ни се размине или някакъв друг вариант...
« Последна редакция: Август 20, 2011, 17:30:17 pm от didon »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #647 -: Август 20, 2011, 18:15:51 pm »
Аааа схванах, извинявай, просто съм останала с такова впечатление, че и в борсата беше писала, грешката е моя :)
Не знам, аз съм фен на чико, цените са им приемливи, количките хубави и здрави, а сега има и доста голямо разнообразие от преди 5г. Има много хубави модели, които не са баш летни, нито пък тежки и зимни, имат си чувалче и стават за всички сезони, разгледай :)
Re: Количките-2!
« Отговор #648 -: Август 20, 2011, 18:37:03 pm »
Дидон, ще ти дам моята Тевтония ако искаш. Стар модел е, но е много здрава, с големи гуми и дръжката минава от двете страни на количката. Единствено е много тежка - 12-13 кг. Аз не мога да я ползвам вече. Гаранция че ще ви извози зимата.
[/url][/url]
Re: Количките-2!
« Отговор #649 -: Август 20, 2011, 22:47:14 pm »
Айде и аз да се намеся по темата-лично аз съм с Peg perego-тройния модел-в смисъл пълния комплект-зимен, летен и кош за кола. Изключително съм доволна-тази количка е просто като танк-преминава през всякакви терени, което според мен е супер важно с оглед прекрасните тротоарни и улични настилки в БГ. Супер здрав материял-няма късане!Поне моето дете отказа да стои в зимния кош едва на 3 месеца-и слава богу, че столчето за кола е на принципа клик-клак с механизма на количката, та докато стане време да сядаме, така си се разхождахме. Тва е ОК и от гледна точка  на спестяването на мястото в колата при дълъг път-аз поне съм с малка кола и ми е важно.А относно колелетата, за които говорите по-горе-моето лично мнение е, че всички са отвратителни-колкото му се кефи моето дете, аз толкова го мразя-маневрираш като с автомобил, прищипваш пръстите на детето с кормилото:)мое мнение!
[/url]
*
Re: Количките-2!
« Отговор #650 -: Август 20, 2011, 23:06:52 pm »
Дидон, аз съвсем се обърках по въпроса с твоята количка. Коя трябва да връщаш? Тази "Косато", която беше твърде обемна при сгъване и искаше да продаваш, или след нея си взела някаква друга от някого и сега ще я връщаш?

В крайна сметка и въпросът с "летните колички" е като със "зимните кошове"  :wink: - това са условни понятия. Всяка т.нар. лятна количка, която има сенник и може да й се сложи чувалче и дъждобран - става "зимна количка" т.е. имаш преголям избор. Иначе казано - всяка количка отговаряща на тези условия те устройва, а другите неща - колко да тежи, с какви колела да е и пр. са си въпрос на лични нужди, терен за бутане и пр. Вариант да си без количка на този етап, дори за седмица...хич не си го помисляй, ако не смяташ да стоите "под домашен арест". Сега бебо е лекичък и не много швъклив, но на 8 месеца да го мъкнеш на ръце само, известно време, дори малко да е...ще се видиш в приключение.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #651 -: Август 20, 2011, 23:38:02 pm »
...Жаси,благодаря...ако видя зор, ще се възползвам.
 Момичета, ще пиша, като реша въпроса, да дадете оценка
*
Re: Количките-2!
« Отговор #652 -: Август 21, 2011, 00:26:02 am »
Айде и аз да се намеся по темата-лично аз съм с Peg perego-тройния модел-в смисъл пълния комплект-зимен, летен и кош за кола. Изключително съм доволна.....
Подкрепям!
Дидон, вземи си една количка с трите коша и си реши проблема със зимата и летето. Аз съм с Пег Перего плико П3 http://www.vitodesimone.com/content/view/8/12/
Коша за новородено го ползвахме до 6-я месец, после го дадох на кръстницата си, която има същото шаси и й заспа идеално. Кошницата за кола я кликвах върху шасито рядко, но я ползвахме в колата до около 7-8-я месец. Летния вариант си го ползвам от тогава във всички положения. Легналото е почти хоризонтално и е достатъчно широка все още. Роско е 1 г. и 7 м., 12 кг., 80-82 см. и все още му е добре. Маневрена е, лека ми е и не мисля, че ще ми трябва друга количка някога.
Колкото до триколката - аз купих на това: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/49_1275/products_id/13414
Хубаво е, но още сме му малки и се изхлузваме от седалката малко. Колкото до това дали е нужно - аз си мисля, че не е чак такова "недоразумение", но всеки сам си решава.
« Последна редакция: Август 21, 2011, 00:29:21 am от Дживотинче »
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Количките-2!
« Отговор #653 -: Август 22, 2011, 14:25:09 pm »
Момичета, от Кауфланд си купих днес лятна количка тип чадър за 30 лева!!!
С четири двойни колелета, 6+ месеца, със сенник, 5 точков колан, една позиция на гръбчето. При всички случай ще си избие сумата  :D.

http://www.newbabyland.com/stroller-babideal-canne-fix-p21601-l2.html

Моята е черна на цвят.
В този сайт е два пъти по-скъпа.
« Последна редакция: Август 22, 2011, 16:02:44 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #654 -: Август 22, 2011, 17:09:20 pm »
Смарайди, няма да се прецакат търговците. Аз съм виждала подобна за под 15 евро. Със здраве са и я ползваш!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #655 -: Август 22, 2011, 17:13:42 pm »
Мерси :)!

Ааа, далеч съм от мисълта, че търговците са прецакани  :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Количките-2!
« Отговор #656 -: Септември 11, 2011, 12:39:18 pm »
Момичета, може ли коментар за тази количка:
http://kasida.bg/phil-teds-bebeshka-kolichka-smart-2-v-1-s-kosh-za-novorodeno-48-6378.html
Видях я на живо, много е кукленска и удобна за каране и сгъване, 8 кг е. Но  все ми се струва някак си мини.  Дали няма да се наложи после да купувам и друга?!
« Последна редакция: Септември 11, 2011, 12:46:40 pm от Tonita80 »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #657 -: Септември 11, 2011, 13:43:20 pm »
Няма да можеш да я караш с една ръка. Това е неудобството на двете дръжки. И ако си в София или някой друг град с разбити улици или без свободни тротоари, по-добре си вземи нещо с по-големи гуми. По-лесно се кара.
Иначе много ми харесва.  :)

*
Re: Количките-2!
« Отговор #658 -: Септември 11, 2011, 23:02:42 pm »
Tonita80, ефектна е количката. Помня, че я гледах когато избирах лятна за Дани. Не знам дали си обърнала внимание, но седящият /"летен кош"/има опция да се наклони съвсем леко назад и...това е. :? Което означава, че именно в конфигурацията на количката, която ще ползваш най-много време - нямаш никакво легнало положение на коша, детето ти ще трябва да се вози и да спи постоянно седнало от съвсем малко, а когато е много малко то дори не би могло да седи в тази седалка и пр. Ако няма да имаш и друга количка - лично аз не си представям като извадиш детето от коша за новородено в какво ще го сложиш, в този кош - определено няма да е подходящо на първо време. Пък и като по-голямо - хубаво е да може да полегне все пак, на една дълга разходка, с един обеден сън от 2-3 часа не ми се вижда много гот да се спи седнал.

Иначе, готина е като дизайн количката, изглежда лекичка и удобна, но си споделям съображенията в посока функционалност, ако случайно не си "догледала".
Права е Блу, че с една ръка - трудно се бута количка с две дръжки. Аз го установих чак като взех лятната и по навик пробвах да си я бутам с една ръка, а тя отиде в непредвидена посока  :lol: С времето й хванах цаката и за това де, за мен не е особен недостатък, като свикнеш - можеш и с една ръка да я управляваш като се наложи.

Успех в избора! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #659 -: Септември 11, 2011, 23:23:13 pm »
Уф... и аз й бях много навита на тази количка, но това с летния кош и мен не ме устрои. И все пак не съм загубила мараци, може би другото лято, когато малката поотхвръкне...  :lol: