0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките-2!
« Отговор #460 -: Април 01, 2011, 10:37:57 am »
Елена Б, щом "седналата" ти количка пада назад, според мен - идвай с нея. Зимният кош е твърде затворен, мисля, че ще му е задушно на детенцето там. Не знам дали кошниците на Jane стават за други колички...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #462 -: Април 02, 2011, 10:54:49 am »
Елена Б, щом "седналата" ти количка пада назад, според мен - идвай с нея. Зимният кош е твърде затворен, мисля, че ще му е задушно на детенцето там. Не знам дали кошниците на Jane стават за други колички...
Не стават, Елена, само на различни модели на Jane са взаимозаместими (а и това си има изключения). Доколкото установих, само Maxi-Cosi са "мултиползваеми". А за такситата в милата родина - нямаш никакъв шанс за седалка, ще трябва да си гушиш бебка на ръка (ако си с "летния кош", както Камобозола логично препоръчва); то изобщо трябва да се броиш късметлия, ако си искаш и количката с тебе: 99.9% са с газови уредби и в багажниците им съответно няма място. Но ако ги викаш по телефона и избереш свястна фирма, диспечрите обикновено схващат какво им говориш след няколко повторения :-)
*
Re: Количките-2!
« Отговор #463 -: Април 03, 2011, 02:40:03 am »
изглежда ще трябва да се откажа от такситата.

благодаря за уточненията за jane.

дидон, столчето за кола не е за разходки, то е ако отидето с колата до мола или до магазина и детето е заспало, да го вземеш със столчето, да си напазаруваш и да се прибереш. не мисля, че става за разходки, за това са другите ти кошове, или аз поне така си представям нещата. а колкото дали да приемеш количка подарък - съвсем те разбирам, че искаш да си купиш нова, но пък ако ти харесват тези дето ти предлагат са си едни доста спестени пари, които пак за бебето ще отидат. като че основния въпрос е - ще ти вършат ли работа тези дето ти предлагат. а мисля, че на мамас анд папас стават макси кози столчетата. ако искаш мога да проверя тук в магазина или в каталога, макар че сигурно в нета го пише. те имат една много мъничка и маневрена четириколка, но на мен ми се видяха малки гумите. казаха, че от нея най-много продавали в магазина им в westfield - това е последния мол дето си построиха тука - щото там майките излизали в мола на разходка и не им трябвали големи гуми. иди ги разбери. но иначе количката много ми хареса, не знам дали за нея говориш
*
Re: Количките-2!
« Отговор #464 -: Април 03, 2011, 04:46:25 am »
За "кошниците" - все едно какъв чешит е, моята уж от "хубавите"...ами и в колата гледам да стигнем по-бързо, че бебето да не стои в такава поза  :? Може би, като стане на 2, 3, 4 месеца - ще е удобно това приспособление, ама за момента ми седи като уред за инквизиция, честно  :lol:
Една позната ме пита онзи ден /тя ще е с априлско бебе/, дали можела да ползва първо кошницата за кола върху шасито на количката и после направо т.нар. "летен кош" и да не купува кош за новородено. Ами откровено й казах, че за мен това е безумие и с нищо не бих си заменила кша за новородено /наричан "зимен кош"/.
Днес по ред прични ходих с колата и с малкия  до "МОЛ"-а. Кошницата ми има пълно легнало положение, но в автомобил - то не може да се ползва, защото...абе не е безопасно, все едно го возите "на ръце" да не ставам подробна. Та сгънах човека в "безопасната позиция" и ми стана мъчно да го гледам чак. Минах по всички преки пътечки и избегнах всички светофари, само и само да не стои така горкия. Да, удобно е да си го извадиш с кошницата и да я щракнеш на шасито после, но ако можеш да я направиш легнала и удобна. Кошница която няма легнало положение, да се ползва за разходка на бебе...ами лично аз не го виждам как ще стане.
Проблем две. Хубаво става легнала кошницата, ама тя е мислена и конструирана така, че да "обгръща" бебето, има разни подпори за врат, колани, каишки, катарамки и пр. екстри. Логично. Функцията й не е да си разхождаме децата с нея, ами да ги защити при катастрофа. В следстиве на тези особености - бебчо може да стои удобно в това нещо само по гръб. Настарни - с доста уговорки и то ако демонтирате някои възглавнички и подпорки и детето не е едричко /моето не е/, пък не го и навличам /3 продавачки питаха няма ли да го уморя от студ  :lol:/

Защо го пиша това всичкото... Ами първо - кошницата за кола не е подходяща да ви замести коша за новородено, все едно как ви изглежда в магазина, какво пише в нета и къде се намира в нет-класациите. Ако беше подходяща - кошовете за новородени - нямаше да се продават ;)
Второ - каквито и опции да има въпросното нещо - все се оказва, че не можете да ги ползвате точно за това, за което са нужни в даден момент /четете дребния шрифт  :lol:/. Ние си докарахме новороденото бебе от Пловдив до Стара Загора с кошница в легнало положение, овързана с коланите, не с изофикса, за да прочетем, че ако ни беше изтряскал някой - все едно не е бил в кошницата. Не, че не можело с коланите да се закрепи, ама да си знаем, че така почти нищо не правим...абе веселба.

Категорично /вече на база личен опит/ бих казала, че: ако мамата не шофира, или рядко й се налага да кара сама с бебето - никак не е важно кошницата за кола да е съвместима с шасито на количката й, особено ако си имате голям багажник - ИЧ. Изберете си добра, сигурна "кошница" ЗА ПОЛЗВАНЕ В АВТОМОБИЛА, ако става и за шасито на количката ОК - някой път може и да е полезно, ама колко ще е то... ;) Но хич да не ви е водещо това, или да мислите че с часове ще можете да разхождате бебо с нея.

Що се отнася до мен лично - кошницата ще си я ползвам само за возене на бебо в колата, а в багажника си мятам шасито с "нормалния кош", ако ще излизам с него за повече от час-два.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #465 -: Април 03, 2011, 09:05:49 am »
Аз 5 месеца съм си возила детето в стола за кола, монтиран на шасито на количката. Ама абсолютно никакъв проблем няма. Вярно, моят има и напълно легнало положение и малко по-дълъг и по-широк от другите. Но чак пък за инквизиция. Да не забравяме в каква поза е бебето 9 месеца докато се роди, пък нищо му няма.
В индустриалния дизайн се хвърлят много пари за проучване и проби. Ако това нещо е неудобно дори и за 5 минути, никой уважаващ себе си производител не би пуснал това нещо на пазара. Щом едно бебе може да се вози 5 часа в столчето (а в други страни има и по-големи разстояния от нашите), и щом са направили адаптери за количка, значи е безопасно.
Не на последно място, моя позната е ходила специално с все столче макси кози 0-13 кг. при уважавания ортопед д-р Алексиев и неговото мнение е, че няма пречка да се вози детето с количката, когато е легнало в стола за кола, монтиран на нея.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #466 -: Април 03, 2011, 09:43:06 am »
Бебето може да се държи в столчето за кола, само се препоръчва след около час да се вдигне, да се размърда, за около 15на минути и тогава може да се сложи пак.
Моите и двете са гледани предимно в столчето за кола, защото го предпочитаха - можеха да се люлеят вътре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките-2!
« Отговор #467 -: Април 03, 2011, 10:32:04 am »
Аз 5 месеца съм си возила детето в стола за кола, монтиран на шасито на количката. Ама абсолютно никакъв проблем няма. Вярно, моят има и напълно легнало положение и малко по-дълъг и по-широк от другите. Но чак пък за инквизиция. Да не забравяме в каква поза е бебето 9 месеца докато се роди, пък нищо му няма.
В индустриалния дизайн се хвърлят много пари за проучване и проби. Ако това нещо е неудобно дори и за 5 минути, никой уважаващ себе си производител не би пуснал това нещо на пазара. Щом едно бебе може да се вози 5 часа в столчето (а в други страни има и по-големи разстояния от нашите), и щом са направили адаптери за количка, значи е безопасно.
Не на последно място, моя позната е ходила специално с все столче макси кози 0-13 кг. при уважавания ортопед д-р Алексиев и неговото мнение е, че няма пречка да се вози детето с количката, когато е легнало в стола за кола, монтиран на нея.

Подкрепям написаното.

И ние се прибирахме 10 часа от София до Варна и на децата си им беше много удобно в кошниците, които нито бяха от най удобните, нито от най-хубавите, но такива ни бяха възможностите. Първите 4 часа бях непрекъснато с гръб към движението да гледам на някое от децата да не му стане нещо като е така свито. А като ни изписваха питах акушерките от неонатология пречи ли им на децата да са така свити. Не, че са най-компетентните по този въпрос но пък знаеха много повече от мен:)
Бях подложила какви ли не възглавнички и одеалца за да не са сгънати. На първата почивка махнах почти всичко и си пътувахме нормално. моите страхове и притеснения си бяха мой проблем:)))))))
След 2-ия месец пътувахме много и са изкарвали в кошниците по 2-3 часа. А Никол си живееше в нея и в нас:) Даже се беше научила да се люлее сама и така си заспиваше:)
*
Re: Количките-2!
« Отговор #468 -: Април 03, 2011, 14:23:00 pm »
Не на последно място, моя позната е ходила специално с все столче макси кози 0-13 кг. при уважавания ортопед д-р Алексиев и неговото мнение е, че няма пречка да се вози детето с количката, когато е легнало в стола за кола, монтиран на нея.

Именно - легнало, за съжаление обаче не всички имат такова положение, така че моето мнение е да се ползва по предназначение. А името на столчето смятам, че говори достатъчно.

Столчетата са измислени за безопасност на детето по време на пътуване, а не за размотаване по разходки. Определено на едно дете ще му е мн по-удобно да си е легнало, околкото да е сгънато на 2. То ако беше толкова удобно нямаше да съществуват кошовете за новородено, а щяхме направо да ги слагаме в летните кошове децата.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #469 -: Април 03, 2011, 14:38:12 pm »
Момичета, ами аз никъде не казвам, че НЕ МОЖЕ да се ползва "кошницата", било в колата било върху шасито на количката, че тя вреди на бебето и от сорта неща. ;) Казвам единствено, че кошът за новородено е по-удобен за системно ползване с количката, отколкото столчето за кола, според мен . Въобще не изключвам момента, че за друга майка и друго бебе - нещата може да стоят по обратния начин. Моето бебе обича да се "разпростира"  :lol:, да ръкмоха, да му променям позицията в която лежи през известни интервали и ако имах само столчето за кола - доста трудно щеше да стане това. А да кажа на бъдеща майка, че е ОК да си вземе само столче за кола, което няма легнало положение и с него да си кара първите 6 месеца...ами не бих /понеже това ме пита тази позната/. А и идва лято все пак, на детето би му било доста по-горещо във въпросното столче за кола, отколкото в нормален кош за новородено, където все пак има пространство и място да циркулира някакъв въздух... За зимно бебе пък, "кошницата" е твърде открита - имаш един гюрук и оттам нататък трябва да трупаш одеалца и да се чудиш как да пазиш завет, понеже стандартното покривало за количка и дъждобран - не са предвидени за кошчето за кола примерно. Ако по студа разхождаш с нея бебето в МОЛ-а - добре, ама на открито при наистина студено време - не е най-доброто решение /пак само според мен/.
Това са си моите съображения, по моите си наблюдения за момента - споделям ги за информация на все още избиращите, пък никой не е длъжен да ги взима предвид естествено. На мен лично - нямаше да ми е особен проблем, ако кошницата ми не беше съвместима с шасито, откровено си го признавам  :lol: Ако бях пропуснала да си купя кош за новородено обаче - щях да "поправя тази грешка" и то бързо. Явно са много индивидуални нещата и в това отношение /като за всичко останало/ - до мама и бебе си е всичко.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #470 -: Април 03, 2011, 16:50:34 pm »
 Еленка,аз съм си харесала два модела,Е ,повечко са,но тези са много добри като характеристики/поне така ми се струва/ и са на прилични цени.Едната е sola , другата Topaz. Skate също много ми харесва,обаче скъпичка ми изглежда . Има една ,която е мини.Ти сигурно за нея казваш.И на мен много ми допада ,но гумите наистина са малки.Тъпото е ,че много трудно проверявам актуалните цени. Когато се отваря сайта от БГ,не излизат цените :(


 За кошниците за кола.Някои изобщо нямат възможност за системи изофикс. Дори и по-нови модели.За нашето примерно има допълнителна основа,ако искаш,но и тя се монтира с коланите, а после само щракваш столчето.Има обаче явно различни класации и оценки,защото именно за нашето пише,че е спечелило първо място за сигурност при закачане с колани...Столчето е Cybex Aton
 Аз си представям ,че улеснението кошницата да се прикрепя към шасито на количката ще ме улеснява,когато излизам някъде за два,три часа. Или примерно на пазар с колата...ПО-лесно ще си сваля детето до първия етаж / няма да го нося на ръце / .Като е много малко и пътуваме, ми ще си спестя багаж и място...Да не забравяме и когато е заспало.Иначе в къщи няма да го държа в него.Ще ползвам шезлонгче...

 Иначе съм виждала именно за кошниците, много добри калъфи,които отдолу имат едни триъгълни пълнежи.Все едно чаршафле,но отзад с една триъгълна добавка от дунапрен.Тя запълва точно извивката на кошницата и бебчо всъщност си е полегнал...


 
 
« Последна редакция: Април 03, 2011, 17:00:26 pm от didon »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #471 -: Април 03, 2011, 17:08:23 pm »
сега ме хвърлихте в размисъл - макси кози пебъл има ли напълно легнало положение.

дидон, това за изофикса е така, основно защото не всички коли имат изофикс и затова продават тези системи с коланите, ние трябваше и една такава да вземем, че само едната кола имаше изофикс система.

или ще трябва да се откажа от пътуването с кола в българия или ще трябва да си взема столче за кола. а така исках да избегна това.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #472 -: Април 03, 2011, 19:11:53 pm »
 Не можеш ли да вземеш от някой само за пътуването до БГ столче ...

 Всъщност аз си мисля,че ще мога да ти намеря столче,което да ползваш в БГ , само не знам за пътуването как ще ти се наредят нещата...
« Последна редакция: Април 03, 2011, 19:26:38 pm от didon »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #473 -: Април 04, 2011, 16:06:20 pm »
дидон, много ти благодаря, сега се оглеждам и по приятели, има едно, което ми предлагат - въпросното на джейн, в краен случай ще го взема него или пък ще купя едно макси кози и ще го оставя на приятелка дето се надяваме, че е бременна, но ако ти имаш нещо друго предвид, кажи, ама не се занимавай с мене, имаш си достатъчно неща на главата.

Re: Количките-2!
« Отговор #474 -: Април 06, 2011, 11:28:47 am »
Понеже май се спрях на модел и марка  и ще помоля ако не се заблуждавам де..тук във форума имаше някой с такава количка та ако може да сподели впе4атления!?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #475 -: Април 06, 2011, 16:32:00 pm »
Похвал и от мен и моля не обръщайте внимание на интериора около количката :oops:.





*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #476 -: Април 06, 2011, 17:05:54 pm »
Eille ,сподели от къде е ,цена ,екстри?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #477 -: Април 06, 2011, 17:15:24 pm »
http://www.amazon.co.uk/Baby-Jogger-Double-Stone-Black/dp/B003WIYO1I/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1302098364&sr=8-7

Вали, купих е от Амазон, но е поръчах още февруари и на мен ми излезе 225 лири, т.е. 506 лева, доставката до Варна с фирма посредник 44 лева. Екстри има, обаче се купуват отделно - тепърва ще поръчвам дъждобран, чувалчета и преден борд. Иначе е лека и маневрена, сгъва се и се разгъва много лесно, дамаската е с отлично качество, всичко е много добре изработено, нямам никакви забележки. Става за новородени, има си напълно легнало положение. Отзад е с каишки, така се регулира положението на гърба. Сенниците са огромни и няма нужда от допълнителен чадър. Тежи 12 кг.


*
Re: Количките-2!
« Отговор #478 -: Април 06, 2011, 18:31:30 pm »
Е, Ейле честито! Със здраве да си ползвате Jogger-а и мен много ме кефи. Супер е!
Ние след много избиране в нета и лудо обикаляне по магазини също вече купихме, но на Jane  :D
По принцип се бяхме спрели на X-lander (ходихме до магазина за който ти ми каза в уличката срещу Черно море), но ни притесни теглото. Затова избрахме по-лек вариант  :D
Хайде и аз да се похваля -
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/17668
« Последна редакция: Април 06, 2011, 18:34:18 pm от mirkas »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #479 -: Април 06, 2011, 22:49:12 pm »
 Много хубави покупки,честито!
 Със здраве да си ги ползвате!