0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките-2!
« Отговор #380 -: Февруари 16, 2011, 21:38:01 pm »
Ние минахме на стол 0-18 кг.(макси кози) когато Жоро беше на 6-7м.  и го слагахме по посока на движението ,то обратно не знам дали има как този стол.Кошницата ни беше Матрикс на Джеин и макар да беше лято ,си беше вече ужасно малка за него - тясна и в двете посоки.Другите кошници поне са отворени и крачетата може и да висят,но Матрикса е затворен отвсякъде кош и няма как ,главата му опираше много ,а краката вече бяха навън.Той вярно си вървеше доста едър.Това е един от недостатъците на този кош!
<br />
Re: Количките-2!
« Отговор #381 -: Февруари 17, 2011, 11:47:40 am »
Моля, дайте мнение за столчетата 1-ва група(9-18кг.) на Britax. Те не се продават в България, но в И-бей има доста изгодни оферти за тях.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #382 -: Февруари 17, 2011, 12:46:49 pm »
Ние гледахме тук http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx
Тестовете се правят от клуба на автомобилистите в Германия.
Първата графа е най-важната - там е безопастността, другите са за комфорт, начин на монтиране и други, бяхме си ги превеждали с гугъл транслейтор. Отгоре се сменя годината и се избира марката.
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 13:23:59 pm от Eille »


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Количките-2!
« Отговор #383 -: Февруари 17, 2011, 17:01:45 pm »
Ето количката, която ни подариха. Не знам дали ще ни е удобна, за мен най - важно е кошчето за пътуване /предимно с кола се придвижваме/, а това ми хареса.

http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=10902932&findingMethod=rr
*
Re: Количките-2!
« Отговор #384 -: Февруари 17, 2011, 17:31:12 pm »
elle22 много е сладка количката  :D
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Количките-2!
« Отговор #385 -: Февруари 17, 2011, 19:42:50 pm »
elle22,честита ви количка много е хубава :P
*
Re: Количките-2!
« Отговор #386 -: Февруари 17, 2011, 21:03:42 pm »
Elle, тази е като кукленска количка! Искрено завиждам, не на последно място за настилките, където ще я буташ :-)
*
Re: Количките-2!
« Отговор #387 -: Февруари 18, 2011, 00:38:07 am »
елле една бонбониера са ви подарили. да ви е честита!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Количките-2!
« Отговор #388 -: Февруари 18, 2011, 04:36:31 am »
Мерси, мерси  :).

 
Elle, тази е като кукленска количка! Искрено завиждам, не на последно място за настилките, където ще я буташ :-)

Не е лъжа  :lol:. Имала съм "честта" да бутам тежка зимна количка по улиците на Пловдив и Варна... та знам за какво говориш  :wink:.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #389 -: Февруари 19, 2011, 11:33:34 am »
Единственото, което ме притеснява е, че пред входа има 10-тина стъпала и няма рампа, така че не смея да изляза сама с нея, да я тествам в полеви условия - не знам как да сляза по стълбите, освен да я нося... А не ми се рискува да си изпусна бебето.

Аз като си взех чадърчето-количка и се научих да слизам по стълбите така - задните гуми да са на стъпалото, а предните във въздуха. Леко я избутваш и я смъкваш на следващото. По същия начин я издърпвам и нагоре. Все едно леко подрусваш бебето, то като е закопчано, няма проблем и така да слезете.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Количките-2!
« Отговор #390 -: Февруари 19, 2011, 11:38:59 am »
асq81 така като гледам количката ми се струва, че предните гуми не се въртят! Това е изключително неудобно според мен, защото значи, че завиването ще е много трудно, а и се губи много от маневреността на количката ! Да ме поправи някой ако греша, но така ми изглежда на снимката!
 Иначе има пълно легнало положение за новородени бебета- то е показано на снимката, на която са сложени порт бебетата.  
На мен също ми се струва, че варианта за деца след 6м. е много тесен и на дечицата няма да им е много удобно ! Както е написала mimi26 колкото по- широко са седалките, толкова по-добре  :)
*
Re: Количките-2!
« Отговор #391 -: Февруари 19, 2011, 16:52:07 pm »
Благодаря момичета!Ще помисля, имам още 1 месец :D на разположение.
« Последна редакция: Февруари 19, 2011, 16:58:31 pm от acq81 »
Re: Количките-2!
« Отговор #392 -: Февруари 19, 2011, 17:49:08 pm »
Единственото, което ме притеснява е, че пред входа има 10-тина стъпала и няма рампа, така че не смея да изляза сама с нея, да я тествам в полеви условия - не знам как да сляза по стълбите, освен да я нося... А не ми се рискува да си изпусна бебето.

Аз като си взех чадърчето-количка и се научих да слизам по стълбите така - задните гуми да са на стъпалото, а предните във въздуха. Леко я избутваш и я смъкваш на следващото. По същия начин я издърпвам и нагоре. Все едно леко подрусваш бебето, то като е закопчано, няма проблем и така да слезете.
Точно по този начин процедирам с триколката, но нейните гуми са големи и става много лесно. Мислех, че с малките гуми няма да стане. Трябва да пробвам на сухо ;) и после - с бебето.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #393 -: Февруари 19, 2011, 18:54:17 pm »
Става :wink: Моята е с малки гуми и само така я смъквам и качвам. Иначе не става :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Количките-2!
« Отговор #394 -: Март 05, 2011, 22:56:39 pm »
момичета да ви се оплача,днес с моя мьж решихме да се поразходим и да огледаме количките за близнаци.И толкова се зарадвах че в един магазин намерих количката която толкова много исках,на пег перего,ииииии да ама не....продавачката каза че категорично не става за новородени,и че няма напьлно легнало положение.толкова криво ми стана,та това беше единствената количка за близнаци която бях харесала и то за такава цена,и ако знаете само колко е лека,9 кг.,но не става. И така преминахме на компромисния вариянт с косато,маневрена е ,сьщо е лека,но не ми е чак толкова присьрце,много шарени ги правят тези косато,това ме дразни само:)))
Re: Количките-2!
« Отговор #395 -: Март 05, 2011, 23:23:34 pm »
Предпоследно и ни бяхме се спрели на Коссато....само заради лекотата, иначе тези шарении и мен ме дразнят.... :?
ама не бързайте да я купувате, не се знае от де какво може да илезе...а Коссато винаги ще можеш да си я вземеш в крайния случай :wink:
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #396 -: Март 06, 2011, 09:45:18 am »
момичета да ви се оплача,днес с моя мьж решихме да се поразходим и да огледаме количките за близнаци.И толкова се зарадвах че в един магазин намерих количката която толкова много исках,на пег перего,ииииии да ама не....продавачката каза че категорично не става за новородени,и че няма напьлно легнало положение.толкова криво ми стана,та това беше единствената количка за близнаци която бях харесала и то за такава цена,и ако знаете само колко е лека,9 кг.,но не става. И така преминахме на компромисния вариянт с косато,маневрена е ,сьщо е лека,но не ми е чак толкова присьрце,много шарени ги правят тези косато,това ме дразни само:)))
За Пег Перего Ария ли говорите?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Количките-2!
« Отговор #397 -: Март 06, 2011, 12:03:06 pm »
Аз съм с пег перего ариа туин от самото раждане на децата. Чак категорично да не ставала за новородени....Има си начин отзад да се отпуснат каишките и с подложка. На 20 ден ги сложих в количката. Преимуществото пред косатото е по-големия багажник, особено полезен зимно време, когато багажите на бебетата и мама са повече, цялата дръжка, трудно се бутат две бебета с една ръка, ако с другата или похапваш или говориш по телефон...или в моя случай държа двегодишното си бебе за ръката :) Косато няма и подходяща чанта и мястото за бебетата е по тясно от на пег перегото. Недостатък за мен е липсата на разнообразие в цветовете и влачене на гумите на гладки повърхности, напр. в мола.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Количките-2!
« Отговор #398 -: Март 06, 2011, 20:11:22 pm »
Да точно за този модел на пег перего говоря,ариа.Продавачката беше категорична че не стават за новородени,а аз ще раждам началото на юли,искам от самото начало да ги изкарвам.И аз харесвам с цяла дрьжка,и дизайна повече ми харесва,офффф направо незнам какво да правя,дайте сьвет,коя да взема:)))
*
Re: Количките-2!
« Отговор #399 -: Март 06, 2011, 20:45:55 pm »
 да не би да са ти казали,че не става,защото примерно да не можеш да завърташ бебчетата с лице към теб  :?