0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #360 -: Февруари 15, 2011, 10:21:12 am »
И аз мислех,че става за над 6-месечна възраст,но в този магазин кадето бяхме ,магазинерката беше много наясно и ни показа и обясни всичко.Има пълно легнало положение,много голям джоб(според мен се обезмисля отделно да се купува чанта) и в цената са влкючени и 2 чувалчета.Отделно си купуваш дъждобран и ако искаш кош за новородено.Много е маневрена и се бута с такава лекота,страхотна е! http://www.profesionalist.com/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8_X_twin_X_lander_2010_Jungle-details.aspx
Маригри и аз съм висока 1.60,а общия сенник може и да е недостатък,но за сметка на всички останали удобства, не мисля,че това може да е чак такова неудобство :ask:,а в сравнение с Хаука е много по висок клас количка според мен.Недостаък е,че не се сгъва тип чадър и трябва да имаш голям багажник на автомобила,но мен не ме притеснява това :wink:.
Нека да се включат мамите,които са ползвали такава количка.

Според мен това не е удобна и практична количка за близнаци - споделям мое мнение. А и колкото и голям джоб да има, чанта винаги си трябва.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #361 -: Февруари 15, 2011, 16:32:34 pm »
Мими какво не и е удобно на х-ландера?Побърквам се с тези колички вече:( По принцип аз нямам толкова претенции към количката,не живея в блок,за да е качвам в асансьор,карам джип и багажника не е малък.Искам само да е здрава и да не ми е много висока.Дори и тежина не е толкова от значение,няма къде да е качвам,освен в багажника на колата.Днес пък това видях:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280574497920&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

Не мога да разбера,всичко ли което е на картинката влиза в тази цена?Има ли пълно легнало положение?А и видях ,че няма доставка до БГ......Marigri,ти като е поръча твоята от този сайт,коя фирма хвана за превоз и колко ти взеха?С Pay-pal и заплати и кой адрес написа при поръчката?
Re: Количките-2!
« Отговор #362 -: Февруари 15, 2011, 16:55:11 pm »
Ася, количката много хубава....а щом при теб къща и голяма кола, няма какво да мислиш по въпроса :wink:....аз изобщо нямаше тогава да се замислям за туй и онуй :D

педполагам, че всичко влиза в тая цена....но нека експерт Ейлле се намеси, аз имам на нея пълно доверие :wink:
иначе адрес за получване посочваш куриерска фирма, която после ти я доставя в БГ...срещу заплащане на кг, ще излъжа колко точно взимат на кг :oops:......нашата със кашона цялото тегло ни сметнаха 13кг и излизаше към 40лв някъде, моя мъж плаща и не мога ти кажа с точност.

на лични ще ти пратя координати на тая фирма, но за подробно инфо....направо питай Ейлле, защото тя ми даде координати и всичко знае :wink:, а  при мен всичко свърши моя мъж... :D
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 18:11:23 pm от marigri »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #363 -: Февруари 15, 2011, 17:07:30 pm »
acq81 количката е страхотна ,много добър избор.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Количките-2!
« Отговор #364 -: Февруари 15, 2011, 20:50:15 pm »
... Аз пък иначе се ровя, защото ми е супер приятно,а пък от там идват и колебанията за покупка.Колкото повече информация те залива,толкова повече започваш да се чудиш. Иначе съм сигурна,че ако се наложи ще се справя и точно за един ден :)

Много ми хареса на Нимика изказването,че покупката на апартамен и се струвало по-лесно от избора на количка :lol: .Ма то това си е шопинг и си мисля,че нарочно си го удължаваме хахахаха...А ако ни се паднат едни бебчета,да не искат да седят в количкитееееее ,страхотно ще се получи :lol:
И аз се зачетох  и започнах да мисля за количката  , защото ми доскуча да  лежа у дома .

didon , за един ден   все още не мога да се  справя , защото не знам какво искам  и какво ни трябва.С апартамента имахме точни изисквания  за квадратура, цена и т.н и бързо се ориентирахме с  решението.

Сега за количката , просто  не знам  какво  търся  , мога да дам и" две и двеста "    като пари , като модел харесвам  много неща...абе каша ми е .
Но докато не отидем на живо да поразгледам , няма как да преценя   :wink:
така че продължавам да следя темичката.


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките-2!
« Отговор #365 -: Февруари 15, 2011, 21:02:31 pm »
Иначе надуваемите гуми   ни се  сториха добра опция - моля мами с такива количи да споделят мнения.


Едно от основните ми изисквания ( да не кажа на първо място ) беше количката ми да има големи надуваеми гуми. Първо този тип гуми ми харесват много повече визуално и второ, мисля че количка с такива гуми вози по-добре.
Много съм доволна, справям се с тежки терени..Най-често я качвам в колата и от там в кафето  :D  И да, повечето бебета обичат да ги друсаш...с едната ръка пуша цигарка и пия бира, а с другата друсам ли друсам...

Бях в Южния на разходка, имаше много сняг и доста майки...парад на количките! Направи ми впечатление, че пластмасовите гуми почти не се търкаляха...пързаляха се.

Като стана въпрос за модни колички - при нас модерни се тази фирма която Жбрул я каза, аз дори не и знам името....
Апропо, Жбрул, харесах ти лятна количка ... да ходиш с нея до Вереята ли беше, или друго кисело мляко  :D

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_651/products_id/13453
*
Re: Количките-2!
« Отговор #366 -: Февруари 15, 2011, 21:16:43 pm »
Ася, количката изглежда чудесно, доиска ми се да имам близнаци (и джип де :D). Виж я ако можеш наживо нейде, пък ако не и ти е на сърце - смело напред според мен. Досега не съм чула бебе да се е оплакало то количката си, та все ще се оправим :lol:
*
Re: Количките-2!
« Отговор #367 -: Февруари 15, 2011, 21:21:16 pm »
ася, не знам за пълно легнало положение, ама изглежда количката си има кош за бебета, така че този ти проблем е решен, май. ако ти харесва и можеш да я видиш на живо, честита да ти е! изглежда много приятно
*
Re: Количките-2!
« Отговор #368 -: Февруари 15, 2011, 21:45:28 pm »
Мдааа, Ели е съвсем права, аз току що се разрових още - пише, че си върви в комплект с "бебешките" кошове, маншон за крачетата, покривало за дъжд и чанта за разните нещица. А дано ти е на късмет :-)
*
Re: Количките-2!
« Отговор #369 -: Февруари 15, 2011, 21:52:29 pm »
  :)
 до преди да ми подарят кошницата  Cybex Aton ,колебанията ми бяха страшно много.След подаръка обаче, леееекичко се концентрирах на няколко модела, към които ще мога да слагам кошницата. Всичките са от тези ,супер леките от по6,5 кг.Само една е 10. Летните им кошове имат напълно легнало положение,сгъват се тип чадър и въобще са много добри . Аз също имам най-вече визуално пристрастие към големите гуми :wink: , но май май ще направя компромис точно с тях...
 
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Количките-2!
« Отговор #370 -: Февруари 15, 2011, 22:13:53 pm »
И друго се сетих, Дария се роди Октомври . Купила съм само бебешкия кош ( обърках се с наименованията...това което се закача хем за количката, хем се вози в колата с него, което на Дидон са й подарили  :) ) и летния кош . Летния има пълно легнало положение и съм захванала един зимен чувал - идеални сме.
Много се радвам че не купих зимния, сега само щях да се чудя къде да го слагам .

Много си харесвам количката, но нямам търпение да се постопли и да взема Маккларън - много съм им фен. И си е друго, тези са тежки, едри ... аз много рядко се разхождам в комплекса, все ходя някъде и ми тежи цялата тупордия. Лятната си е друго нещо  :)
Ако бях с лятно бебе щях да взема само един Маккларън с пълно легнало положение и една от тези бебешки чанти ( порт бебе май му казваха, имаше една много добра на Фил & Тедс ).

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките-2!
« Отговор #371 -: Февруари 15, 2011, 22:27:33 pm »
напълно подкрепям за Маккларън - страхотна количка,лека ,маневрена,много здрава - моята беше не змам си коя употреба :lol:  .Такава ми беше на мен лятната и се родих направо.
<br />
Re: Количките-2!
« Отговор #372 -: Февруари 16, 2011, 09:17:10 am »
Вчера си получих Макларън-а (Quest sport) от Mothercare - ами, супер е (за лека количка). Не съм фен на този дизайн по принцип, но, като пренебрегнем това, количката е много добра. Доста е маневрена, заради въртящите се предни колела. Сравнително малка, минава през тесни пространства. Коланът отпред се закопчава доста здраво и няма шанс детето да се саморазкопчае, така че нуждата от борд отпада. Сгъването и разгъването са лесни и бързи. Най-полегналото положение на облегалката не е съвсем хоризонтално, но е достатъчно, за да може детето да спи. Сенникът е достатъчно голям. Пробвала съм я само вкъщи, но до тук ми харесва. Заема малко място и веднага намерих къде да я държа :)

Единственото, което ме притеснява е, че пред входа има 10-тина стъпала и няма рампа, така че не смея да изляза сама с нея, да я тествам в полеви условия - не знам как да сляза по стълбите, освен да я нося... А не ми се рискува да си изпусна бебето.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #373 -: Февруари 16, 2011, 09:38:13 am »
Мими какво не и е удобно на х-ландера?Побърквам се с тези колички вече:( По принцип аз нямам толкова претенции към количката,не живея в блок,за да е качвам в асансьор,карам джип и багажника не е малък.Искам само да е здрава и да не ми е много висока.Дори и тежина не е толкова от значение,няма къде да е качвам,освен в багажника на колата.
Първо общия сенник - изключително неудобно, не винаги и двамата спят и са легнали едновременно.
Теглото не е за пренебрегване никога, независимо, че не живееш в блок. Не вярвам навсякъде, където ще ходиш да е гладък площад без бордюри и т.н. празна може да не тежи, но си представи още от 6кг нагоре във времето. Моите последно се возиха като бяха около 13.500 кг единия (около 2год), като сметнеш и багажа и количката ми - 12кг, ами заформя се доста впечатляваща цифра, вдигала съм я само по бордюрите, за да се кача на тротоара, но и самото бутане си е усилие по нашите тротоари. И аз я държа в багажника на колата пред блока, но е имало моменти, когато наистина съм нямала сили да я вдигна дори празна.
Другото, което не ми харесва, стесненото място за краката отпред. Не мога да си представя да седят с плътно прибрани крака. На мен ми е неудобно, а незнам за една разходка от час-два тези деца дали няма да се изнервят.
Седалките също ми се виждат тесни, добре е да се гледа да са възможно най-широки (иначе с едно по дебело яке, няма да могат да се събират).
И просто съвет (не към този модел), когато избирайте, гледайте да е добро разделението между седалките. Няма да ви кажа какво закачане, бутане, дърпане и хвърляне на шишета и играчки пада, ако единия спи, а другия е буден  :lol: Моите са правили опити да бъркат дори и през задната страна на сенника. Никога не съм мислила, че е възможно, но малките ръчички успяват да докопат чужда коса.
Re: Количките-2!
« Отговор #374 -: Февруари 16, 2011, 12:30:54 pm »
Здравейте момичета! Ако темата ми не е за тук нека модератортире я преместят :D
Имам едно голямо чудене свързано със столчетата за кола.
1. Малката е на 6 месеца и кошчето бебешкото за кола и е тясно-в смисъл седи едвам побрана и не може грам да мръдне.
2. решили сме след около 1-2 да я водим до Велинград, като стане на окло 10 месеца да ходим до Гърция и не си я представям в това мини кошче.
3. Как да разбера дали да купя размер от 9-18 кг или от 9 -36 кг ( а има и от 9 -25 на някои фирми) :oops:от 9-36 май нямат собствен колан, и трябва да се ползва това от колата. Удачно ли е?
4. Столчетата са по посока на движение, а не обратно; главичките им не са толкова стабилни в тези столчета; и въобще не знам как се избира столче за кола.
5. споделих моето чудене с 1 приятелка-каза ми че е малка дори на 10 месеца за столче-нямало какво да и стабилизира главата, било по посока на движение и т.н.
Ако имате мнение моля ви да споделите. Не ми е спешно да купувам, но трябва да се ориентирам вече.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #375 -: Февруари 16, 2011, 14:07:01 pm »
Ние сме със стол4е 9-18кг на Бертони от средата на 5 месец.
Издърпвам стола в по-полегнала поза и сме пътували  на ден над 500 км така.За да е по стабилна глави4ката подлагах една пелена отдолу и встрани.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Количките-2!
« Отговор #376 -: Февруари 16, 2011, 15:34:18 pm »
Децата трябва да се возят обратно на движението мин. до 10 м.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #377 -: Февруари 16, 2011, 18:41:23 pm »
Чак сега виждам, че съм направила добър избор на лятна количка без да искам. Дизайн като на Макларъна който сте качили, но е английска някаква Сапфир бъги-впрочем мъжа ми я избра. Вече я ползваме с чувалче, което отделно сме купували. Лека и маневрена е и се сгъва като чадър, какво повече да искаш. И се побира в нашия тесен асансьор, че другата я разглобявахме, за да я качим-ужас.
Камбоцолке, пробвай смело, дори да я носиш малко. Ние също имаме малко стъпала, но се справям сама.
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 18:44:05 pm от shanoar »
Re: Количките-2!
« Отговор #378 -: Февруари 16, 2011, 19:49:36 pm »
StefiZ, като трябва да са обратно на движението, как тогава се процедира със столче? какво по размер се използва?
*
Re: Количките-2!
« Отговор #379 -: Февруари 16, 2011, 20:15:07 pm »
StefiZ, като трябва да са обратно на движението, как тогава се процедира със столче? какво по размер се използва?
Кошница.
От колко до колко кг ви е кошницата? Нашите ги ползвахме до годинката (Макси кози Сити), а моите си вървят големи. Сега е зима, ако я слагаш с дебело яке, много ясно, че ще я изпълва. Като дойде време да пътувате ще е по-топло и ще и е широко.
Кошница се ползва, докато: детето мине кг за които е предназначена; краката и главата започнат да стърчат или стане на 1год. Едно от трите ако е изпълнено - време е за столче.
Ние сме с Чиполино 9-18 с 5 положения.