0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките-2!
« Отговор #240 -: Февруари 01, 2011, 08:30:54 am »
Дидон, това столче категорично не ти върши работа, защото бебетата се возят с гръб към посоката на движение. При едно по-рязко спиране се получава камшичен удар и може да умре на място. Не си спестявайте от тези неща. Това е изключително важно! Вратът на бебето е неукрепнал и поради тази причина се вози в кошница, като тази кошница се поставя така, че бебето да има минимално натоварване на тялото.
Подкрепям с две ръце! Удариха ме отзад, когато Бобо беше на месец и половина - в задръстването, тръгнахме на зелено, някой отпред рязко спря, аз успях да бия спирачки, но не и задникът зад мен. Въпреки ниската скорост, имах чувството, че щеше да ми се откачи главата. Не можете да си представите облекчението, което изпитах от това, че чувам бебето да реве! В този момент разбрах защо трябва да се вози обратно на движението.

мадлен, виждам, че вече са ти отговорири. ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #241 -: Февруари 01, 2011, 11:46:14 am »
Благодаря , момичета!
Аз също съм убедена ,че трябва да се вози с гръб към движението на 100% , просто ми стана интересно за това столче и ето ,че разнищихме случая...както каза Жбрул , къде нарочно ,къде по невнимание...на търговеца...
*
Re: Количките-2!
« Отговор #242 -: Февруари 01, 2011, 20:19:48 pm »
Дидон, това столче категорично не ти върши работа, защото бебетата се возят с гръб към посоката на движение.
Оф, верно!  :oops: Моля за извинение, че пропуснах този факт. Естествено, че се возят с гръб към движението, къде ми е умът  :oops:
Дидон, виждам, че са те посъветвали момичета вече. Успех с избора!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Количките-2!
« Отговор #243 -: Февруари 02, 2011, 21:20:29 pm »
 Здравейте отново!
 Днес видях на улицата една мама с количка Mutsy. Бях си ги харесала от сайта им. Срам ,не срам , попитах я .Каза ,че ги има в Хиполенд . Тя си беше купила само корпуса и кошницата за кола.Кошницата има напълно легнало положение. Бебчо беше доста навлечен , но не изглеждаше да му е тясно. Имаше си отгоре дъждобран. Гумите ми се сториха огромни , както и багажника... Тя каза ,че чак лятото направо ще си купи летния кош. С надежда по този начин да е поносима покупката, я попитах за цената . Тази конфигурация излизала 1000 лв  8O
*
Re: Количките-2!
« Отговор #244 -: Февруари 02, 2011, 21:35:55 pm »
Дидон, а в сайта на Mutsy по-евтини ли бяха от цената, която тази жена ти е казала? Не забравяй, че кошниците за кола като цяло не са евтини, може би оттам идва тази цифра само за шаси и кошница... Имаше мами с Mutsy, май Раиска е с такава, нека тя да каже кое как е точно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #245 -: Февруари 02, 2011, 21:39:57 pm »
http://www.strollers.com/Mutsy-transblack-MUT1310.html?cv=
 Ето го сайта...
 Може би ще се намерят по-изгодни оферти
 А някой нещо чувал ли е за количките Cossato


 Аз да кажа ,че нашата кола няма изoфикс / или изификс / на кратко казано, така че ми отпада главоблъсканицата с купуването на системата


 А я да питам още нещо . Гледам , че има още някакви основи , така да се изразя , за кошовете за кола , които обаче се закачат с коланите на колата ,а после самото кошче се кликва . Има ли такова нешо или аз не разбирам правилно картинките...Извинявам се за хилядите въпроси , но понеже за сега изключително сърфирам по интернет магазините , та не винаги ми става ясно
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 22:04:25 pm от didon »
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #246 -: Февруари 03, 2011, 10:43:44 am »
Много му мислите за колата. :lol:
Аз бях с една кошница на 4иполино от комшийка на заем /в магазина струва май към 70 лв/,сега със стол4е на Бертони за 80 лв.Все пак бебетата ви ще са пове4ето летни и ще сте навън ,а не в колата.
За  мен това са грешни пари.Може и да не съм права :oops:
И друго.На 3 месеца заведох Гого на Кръстова гора.Кошницата не се препоръ4ва за пове4е от два 4аса и бяхме го сложили в шезлонга в пълно легнало посредата между предни и задни седалки .
Пътувахме си екстра.Няма мърдане .Пак го бях вързала с колана на колата  шезлонга,а Гого с коланите на шезлонга.
За мен парите инвестирани в  удобна коли4ка бяха по ценни,защото и до днес сме с нея и е здрава и в добро състояние.Жалко ,4е не става за двама да си я ползвам пак :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Количките-2!
« Отговор #247 -: Февруари 03, 2011, 11:42:50 am »
didon  на моята количка коша Matrix, който е кош за новородено и става на столче за кола, се закача точно с коланите! Има си места през които минават и се кликват.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #248 -: Февруари 03, 2011, 12:24:13 pm »
Дидон, ако не държиш на кошница съвместима с шасито на количката ти - виж някоя от тези: http://eshop.chipolino.com/?act=products&category_id=2 Според мен са на съвсем прилични цени, а и миналата седмица ходих във фирмения им магазин тук -  качествено са изработени, поне аз кусур не можах да им намеря. Из нета ги има и втора употреба, понякога и на половин цена от магазинската... Имам няколко познати поне, които са ползвали, или в момента ползват кошници на тази марка - не съм чула оплаквания.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #249 -: Февруари 03, 2011, 19:16:05 pm »
 Благодаря Жбрул . Наистина изглеждат добре.
 Аз всъщност искам кошницата / кошчето / да е съвместимо с шасито на количката , единствено ако има напълно легнало положение , тъй като смятам да спестя от артикули и то не по финансова причина , а ще ми станат твърде много нещата за прибиране в килера , който нямам   :? . Също ще спестя и от място в багажника , когато тръгнем на път , а ние доста си пътуваме по повод хобитата ни ,които споменах преди време , а те от своя страна са свързани също с много големи раници...
*
Re: Количките-2!
« Отговор #250 -: Февруари 03, 2011, 20:23:58 pm »
Ами тогава Дидон, прецезирай си търсенето просто. /не е даване на акъл, само идея  :lol:/. Примерно, спри се на вид количка, така по-общо първо. Четириколка, или триколка, с еди какви си гуми, до еди колко си килограма, да се събира еди къде си...
После добавяш, че искаш кошницата към нея, или съвместима с нея да е с пълно легнало положение, определяш си до какви пари си склонна да дадеш за шаси+кошница съвместима с него+ т.нар. "летен кош" и...търсиш вече кои марки и модели ти отговарят на изискванията. Като останат така не повече от 10-ина възможни, вече ще си огледаш и по-дребните детайли - цвят, вид тапицерия, аксесоари за количката...
Иначе, при това предлагане и още 9 месеца няма да можеш да избереш нищо и само ще си пълниш главата с излишна информация.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките-2!
« Отговор #251 -: Февруари 03, 2011, 20:41:00 pm »

Иначе, при това предлагане и още 9 месеца няма да можеш да избереш нищо и само ще си пълниш главата с излишна информация.

Хаха, точно така е.  :lol: :lol: Ама като моя мъж все ми обещава да отидем на пазар , а не го правим , така става...по цяла вечер си зяпам в нета и си "пълня главата с излишна информация"  :lol: ама то много приятнооо
*
Re: Количките-2!
« Отговор #252 -: Февруари 07, 2011, 11:25:13 am »
 :)
 Аз да кажа, че моя приятелка ,мама Нуня и сладкия и мъж ,  бебе Борко , ми подариха ето това
  http://www.youtube.com/watch?v=Mp-7ky9vE5g
  кошницата е Cybex Aton
 Въпроса с кошницата ми е решен. Виждам ,че за него мога да си взема основата, за бързо фиксиране , а също така има и съвместими колички.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Количките-2!
« Отговор #253 -: Февруари 09, 2011, 10:43:19 am »
В този файл има основни насоки при избора на бебешката количка, дано е от полза за някои родители.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Количките-2!
« Отговор #254 -: Февруари 09, 2011, 14:04:37 pm »
днес пристигна наща количка!!! много сме доволни!!!! :D :D :D
супер лека, маневрена и абе не мога да й намеря косур :lol: :lol:






не съм й разупаковала още хартиите отпред на дръжката,отделно има едно сладко чанте,то се вижда на дръжката,..дъждобран го поръчахме отделно.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 14:06:59 pm от marigri »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Количките-2!
« Отговор #255 -: Февруари 09, 2011, 15:58:31 pm »
Много хубава количка Честито от къде я поръча?
Re: Количките-2!
« Отговор #256 -: Февруари 09, 2011, 16:10:06 pm »
Re: Количките-2!
« Отговор #257 -: Февруари 09, 2011, 16:19:13 pm »
Маригри супер е. И само за 400 лв.  8O Бравос! Да ви е честита, да я скъсате от разходки:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #258 -: Февруари 09, 2011, 16:37:31 pm »
marigri, как точно ти я доставиха, понеже на линка пише, че няма доставка до БГ?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Количките-2!
« Отговор #259 -: Февруари 09, 2011, 16:46:51 pm »
Marigri,има ли пълно легнало положение?