0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #160 -: Януари 23, 2011, 22:00:12 pm »
Абе и аз предполагам, че ако предните колела минат отзад и те се въртят е по неудобно, ама да си питам  :oops:.
Що се отнася до моделите на Кангаро гледах Виктория - при нея коша се върти,въртят се само предните колела.
На Чиполино и двата модела (Дакота и Ултра) са с въртящи се дръжки и завиващи двойни предни колела. Вип-а май съм го пропуснала, но ще го погледна и него.
На Бертони моделите (Fusion и Rock end roll), които разглеждах също са с въртящи предни колела и реверсивна седалка (ако правилно се ориентирам това е въртяща се седалка).
Виктория и Дакота ми бяха другите варианти, от Дакотата се отказах заради дръжката. Викторията много я харесвам, обаче това бертони, което взехме беше с 60 лв. по-евтино... Колкото до Рок едн рол на Бертони - видях го в един магазин и не знам количката ли беше нещо дефектна, продавачката ли не успя да ми покаже, обаче като завъртя дръжката, така че детето да е с лице към движението дръжката застана по средата на сенника, иди че я бутай така. А пустия фюжън така и не успях да го видя.
Не знам къде ги гледаш, но ако е само в нета ще е голяма грешка има огромна разлика от снимка, до реалната количка.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #161 -: Януари 23, 2011, 23:03:27 pm »
Еми Викторията я гледах в Хиполенд. Там погледнах и няколко модела на Бертони, но те вървяха със зимен кош, който мисля че няма да ми е необходим, понеже малката ще се роди края на април. Засега само там съм ходила до момента. Тепърва почвам с обиколките, но гледам и в интернет различните модели, за да имам някаква представа какво се предлага.
Адито, а твоята Бертони каква е?

Re: Количките-2!
« Отговор #162 -: Януари 24, 2011, 00:34:05 am »
Ейлле,виж тая....има я в ибея,ни към нея се ориентирахме, понеже има и тая подставка отпред :wink:
а и не скъпи...
http://www.combistrollers.com/ProductDetails.aspx?CategoryID=1&selection=10&Children=0&productID=873
има и опция кошове за кола да се слагат,но самите кошове малко скъпо идват...а в ибея нямаше като комплект с тях:?
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-COMBI-WE2-DOUBLE-PUSHCHAIR-TWIN-BABY-STROLLER-/190490306464?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item2c5a1b67a0

сега гледам, че останала само една обява в ибея.....до лятото дали ще имаме късмет да намерим,иначе количката е от Щатите... :?
друг вариант сега да се вземе....което много не ме устройва, защото може да си харесам нещо друго например...... :(
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 00:59:45 am от marigri »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките-2!
« Отговор #163 -: Януари 24, 2011, 10:13:15 am »
Z22,много благодаря за обясненията.Само не разбрах при твоя модел трансформиращия се кош отделно ли си стои на шасито или се слага върху летния.Може да ти прозвучи глупаво,но съм виждала такива снимки.Ето еднo клипче ,където го показват.http://www.youtube.com/watch?v=QCgMZlWOJgA на 60та секунда.
На мен ми се иска ако може да са си поотделно...
  Намерих и още една оферта за такава количка втора употреба,чакам да ми отговорят дали е актуална още /400лв/
 
 

поотделно са си - и на мен не ми харесваше да се слага върху лятната част.Моята имаше същите неща ,които и loriane  е описала.
Ето я моята :
http://zorencetod.snimka.bg/baby/kolichkata.566020.all
 
Тук е вече в другият варянт:

http://images26.snimka.bg/006002176.jpg?r=0
А това ни леката за лятото:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs172.snc1/6453_1160560103776_1521004132_30415807_7065820_n.jpg

loriane ,чак до 3-4г. едвали ще я използваш ,те са си големи деца деве на тая възраст.Моят Жоро ще стане на 3 след месец и не си го представям в количка.Нашата я ползвахме до година и 2 месеца ,после още 3-4 месеца една лятна лека взех и това беше .Спря да се вози на количка на година и половина,от тогава са зазимени за второ :D.
<br />
*
Re: Количките-2!
« Отговор #164 -: Януари 24, 2011, 10:28:50 am »
Адито, а твоята Бертони каква е?
Моята е Атланта3 пак е със зимен/за новородено кош, който изобщо не ми влизаше в плановете. А на теб за април... и според мен ще е излишно, въпреки че доста от познатите ми цяло лято си гледаха децата в такива кошове. Аз бих се ориентирала към Викторията, обаче модела от 2010 заради цветовете.
И нещо много важно за Бертони, на доста от моделите летния кош не ляга като хората, а се върти и краката на детето се вирват нагоре (ама как го обясних). В смисъл облегалката не пада назад, а се завърта целия кош...

Re: Количките-2!
« Отговор #165 -: Януари 24, 2011, 10:41:34 am »
z22 Ами да. права си, така пише в описанието на количката просто, то на 4 май няма нужда вече да се вози...не знам още не съм на този етап  :wink:. Имах пред вид, че Jane-то, което се обсъждаше по-горе, си е инвестиция за много повече от 6 месеца или година...
Re: Количките-2!
« Отговор #166 -: Януари 24, 2011, 13:06:37 pm »
http://www.novobebe.com/navington-cadet-white-sea-bebeshka-kolichka-bg-1939.html
И аз понеже сърфирам и се оглеждам за колички въпреки 4е моя избор май го направих но все пак да разгледам и вижте какво открих ,марката не съм я 4увала но ми изглежда много добре
Вижте имат и доста добри намаления на този модел май в миналата тема ставаше въпрос за тази количка
http://www.novobebe.com/giordani-3v1-gio-ethos-orange-bronze-lx-bg-1025.html
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 13:08:20 pm от Виктория »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #167 -: Януари 24, 2011, 16:18:28 pm »
Супер,благодаря!


 А мислите ли,че примерно по-старо издание модел с по-ново,да кажем тази Jane Carrera ,която съм харесала,но е от по-предишна година,ако я взема и има нещо за смяна ще мога да го сменя с нещо на Carrera от тази година примерно.Така де,дали ще са съвместими шаситата?
 сигурно задавам странен въпрос,но ако я взема втора ръка а има нещо поостаряло,което да ме дразни...та за това питам.Не че ще има смисъл най-вероятно
 
Най-добре питай в някой магазин "наживо", където продават последната версия на каквото си си харесала. Аз така направих - вече си купих моята де, но исках да знам дали е съвместима с всичко от Jane Nomad, и беше, а това е дори съвсем друг модел, не само модификация (годишно идание)
Re: Количките-2!
« Отговор #168 -: Януари 24, 2011, 22:55:41 pm »
Адито, а твоята Бертони каква е?
Моята е Атланта3 пак е със зимен/за новородено кош, който изобщо не ми влизаше в плановете. А на теб за април... и според мен ще е излишно, въпреки че доста от познатите ми цяло лято си гледаха децата в такива кошове. Аз бих се ориентирала към Викторията, обаче модела от 2010 заради цветовете.
И нещо много важно за Бертони, на доста от моделите летния кош не ляга като хората, а се върти и краката на детето се вирват нагоре (ама как го обясних). В смисъл облегалката не пада назад, а се завърта целия кош...

аз малко се обърквам от това с коша - както си го написала "зимен/за новородено кош" си е кош за новародено, но преди са го наричали незнам защо зимен. Струва ми се че не може да е излишен, независимо от сезона, както и познатите ти са правили. Доколкото съм чувала новороденото трябва да бъде в легнало положение и да не се оставя в кошницата за кола /дето е комплект с повечето колички/ за повече от кратка разходка. Затова и "летния" вариянт не ляга, той е след като детето започне да седи. Поправете ме ако греша..
*
Re: Количките-2!
« Отговор #169 -: Януари 24, 2011, 23:34:42 pm »
Не грешиш. Просто на някои колички т.нар. "летен кош" има напълно легнало положение и за лятно бебе - става да се ползва, вместо коша за новородено /т.нар. зимен/. Има и "кошници" за кола, които също имат пълно легнало положение, та и те могат да заместят коша за новородено. Въпрос на производител и конкретен модел.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките-2!
« Отговор #170 -: Януари 25, 2011, 00:20:22 am »
Jbrul е обяснила много точно, не грешиш.

Нашата първа количка бе ТАЗИ- Chicco СТ 02
Съвместима е с кошницата от снимката!Едно порт бебе и всичко беше наред,
количката има напълно легнало положение.
Возила съм и с кошницата, и в самата количка зимно бебе родено ноември.
Зимен кош не ми бе нужен, в момента количката е при трето бебе, скоро при четвърто!
Кошницата е като нова, днес я изпрах и приготвих!Ползвала съм и още ползвам ТАЗИ -TFK Buggster S
иделана за мен, нищо че е с малки гуми, возя ги двамата заедно.
Качвам Митака на сгънат сенник + половин дупе на раницата!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Количките-2!
« Отговор #171 -: Януари 25, 2011, 10:31:43 am »
Не грешиш. Просто на някои колички т.нар. "летен кош" има напълно легнало положение и за лятно бебе - става да се ползва, вместо коша за новородено /т.нар. зимен/. Има и "кошници" за кола, които също имат пълно легнало положение, та и те могат да заместят коша за новородено. Въпрос на производител и конкретен модел.
Е точно това исках да кажа, но напоследък ми куца нещо между мисълта и изказа ;)

*
Re: Количките-2!
« Отговор #172 -: Януари 25, 2011, 10:38:18 am »
Не грешиш. Просто на някои колички т.нар. "летен кош" има напълно легнало положение и за лятно бебе - става да се ползва, вместо коша за новородено /т.нар. зимен/. Има и "кошници" за кола, които също имат пълно легнало положение, та и те могат да заместят коша за новородено. Въпрос на производител и конкретен модел.
Е точно това исках да кажа, но напоследък ми куца нещо между мисълта и изказа ;)


  :lol: то това е от бременността  :lol:
 
*
Re: Количките-2!
« Отговор #173 -: Януари 25, 2011, 11:51:10 am »
Момичета,коя според ва с е най-подхдящата количка за близнаци?
*
Re: Количките-2!
« Отговор #174 -: Януари 25, 2011, 12:12:07 pm »
анджи бейби ,според мен най-походящата е ето тази http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?modell=zx-ii
виждала съм я на живо в бейбитория в мола на цар.шосе,но е доста скъпа 1700лв.
ако си я поръчаш от нета май е около 650евро.
Re: Количките-2!
« Отговор #175 -: Януари 25, 2011, 13:23:58 pm »
Jbrul е обяснила много точно, не грешиш.

Нашата първа количка бе ТАЗИ- Chicco СТ 02
Съвместима е с кошницата от снимката!Едно порт бебе и всичко беше наред,
количката има напълно легнало положение.
Возила съм и с кошницата, и в самата количка зимно бебе родено ноември.
Зимен кош не ми бе нужен, в момента количката е при трето бебе, скоро при четвърто!
Кошницата е като нова, днес я изпрах и приготвих!Ползвала съм и още ползвам ТАЗИ -TFK Buggster S
иделана за мен, нищо че е с малки гуми, возя ги двамата заедно.
Качвам Митака на сгънат сенник + половин дупе на раницата!



Но това означава по-скоро обратното- че коша за новородено го смятате за излишен. Аз въпреки че очаквам лятно време основно да се возиме, смятам че кошът за новородено е най-подходящ, легналото положение на седящата и кошницата за кола са за кратки разходки, които по-скоро се правят зимата. Бебето е много по-добре защитено и единствено потр-бебе може да се сравни във варианта за кола.. Само се чудя дали тогава ще ми трябва порт-бебе, ли кошницата да ползвам за колата.
*
Re: Количките-2!
« Отговор #176 -: Януари 25, 2011, 13:38:45 pm »
sami123, лично аз не го смятам за излишен. Коша за новородено си е хубаво и според мен доста удобно нещо. Обаче в моя случай, като разполагам с 300 лв. за количка, е доста по-лесно да си намеря комбинирана, която има пълно легнало положение и става за новородено.
Ние взехме Бертони Атланта с 2 коша по простата причина, че беше на промоция и ми влизаше в бюджета. Иначе най-вероятно щяхме да вземем Кенгуру Виктория, която ляга напълно и става за новородено.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките-2!
« Отговор #177 -: Януари 25, 2011, 15:58:02 pm »
Сами, всеки си преценява сам.
За Калина ползвах количка със зимен кош взета назаем за 5-6 месеца,
само за да мога да услужа на друга приятелка с моята.
Просто колкото и унисекс да върви света тя нямаше как да вози момче
в количка на цветлета  :lol:, аз пък с удоволствие и дадох нашата синя.
И както съм чувала от мъжете били в казарма-там нищо не се губело
само си сменяло собственика, така е и при нас майките.

Та за мен нямаше разлика, въпрос на възможности и желание!
Но на лятно бебе просторна количка от хубави материали може и без зимен кош,
но това е мое мнение и не ангажирам никого с него.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Количките-2!
« Отговор #178 -: Януари 25, 2011, 17:45:34 pm »
Моето лично мнение е , че зимният кош въобще не е излишен , дори и за летни бебета.Има си напълно легнало положение , бебето си е на закрито , при нас като излизахме все висяха одеяла , падаха пелени и т.н.,всеки сам си преценява.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Количките-2!
« Отговор #179 -: Януари 25, 2011, 18:13:28 pm »
http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?modell=zx-ii
Това предложение само на първо гледане от мен  три  недостатъка има:

тежка,с едини4ен сенник и едини4ен борд


Д-р Стаменов,обичаме ви!