0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките-2!
« Отговор #140 -: Януари 23, 2011, 12:08:36 pm »
Всеки сам си определя колко има възможност да даде за количка, според възможностите...и бюджета, който си е отделил...

Само искам да поясня, че в моя случай, и понеже се говореше за колички Jane, става дума за 3 в 1 т.е.  шаси + "зимен" кош, трансформиращ се в стол за кола + лятна количка тип седнало положение + дъждобран + чанта. Това " трио" се ползва до 3-4 годишна възраст, като се преминава от зимен кош, на другата количка, и двете се фиксират на шасито. 1000 лв за нещо, което ще ползвам 6 месеца или година и аз не бих дала...
*
Re: Количките-2!
« Отговор #141 -: Януари 23, 2011, 12:21:49 pm »
 Z22,много благодаря за обясненията.Само не разбрах при твоя модел трансформиращия се кош отделно ли си стои на шасито или се слага върху летния.Може да ти прозвучи глупаво,но съм виждала такива снимки.Ето еднo клипче ,където го показват.http://www.youtube.com/watch?v=QCgMZlWOJgA на 60та секунда.
На мен ми се иска ако може да са си поотделно...
  Намерих и още една оферта за такава количка втора употреба,чакам да ми отговорят дали е актуална още /400лв/
 
 
*
Re: Количките-2!
« Отговор #142 -: Януари 23, 2011, 12:49:46 pm »
Момичета аз съм харесала ето тази количка на Есприт http://kasida.bg/kolichka-za-bliznaci-duo-star-esprit-178-5894.html ,но тя без нищо към нея е 550 лв.,а с чувалчетата и чантата става 830лв.Сега като се поразрових намерих ето тази количка на Хаук модел 2011 http://www.bebe-best.com/hauck-kolitchka-za-bliznatsi-roadster-duo-sl-wheel-sand-2011-p-22708.html за сумата от 480 лв.с включени в цената чанта и покривалца за краката.Аз като гледам няма разлика в модела на количките освен цвета им.Помагайте,ако имате наблюдения!
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 12:51:19 pm от acq81 »
*
Re: Количките-2!
« Отговор #143 -: Януари 23, 2011, 13:27:54 pm »
Z22,много благодаря за обясненията.Само не разбрах при твоя модел трансформиращия се кош отделно ли си стои на шасито или се слага върху летния.Може да ти прозвучи глупаво,но съм виждала такива снимки.Ето еднo клипче ,където го показват.http://www.youtube.com/watch?v=QCgMZlWOJgA на 60та секунда.
На мен ми се иска ако може да са си поотделно...
  Намерих и още една оферта за такава количка втора употреба,чакам да ми отговорят дали е актуална още /400лв/

Дидон, трансформиращия се кош само самостоятелно стои на шасито, поне за моделите на Jane, които се предлагат у нас в момента.Ето тук, на ок. 1:13 можеш да видиш коша за новородено (известен още като зимен кош), който се "чупи" в средата, за да стане столче за кола: http://www.youtube.com/watch?v=dpRAOsSOBnk
*
Re: Количките-2!
« Отговор #144 -: Януари 23, 2011, 13:33:32 pm »
 Супер,благодаря!


 А мислите ли,че примерно по-старо издание модел с по-ново,да кажем тази Jane Carrera ,която съм харесала,но е от по-предишна година,ако я взема и има нещо за смяна ще мога да го сменя с нещо на Carrera от тази година примерно.Така де,дали ще са съвместими шаситата?
 сигурно задавам странен въпрос,но ако я взема втора ръка а има нещо поостаряло,което да ме дразни...та за това питам.Не че ще има смисъл най-вероятно
 
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 13:49:08 pm от didon »
Re: Количките-2!
« Отговор #145 -: Януари 23, 2011, 15:19:26 pm »
дидон, ами аз си мислех, че кошчетата за кола сигурно са съвместими с шаситата. Т.е., ако намериш количка с летен кош втора ръка, която да ти харесва, можеш да си купиш само столче за кола. Но за всеки случай, иди до някой магазин за колички и попитай продавачите ;) Смятам, че са съвместими, защото имената на столчетата не се променят (примерно и към старите, и към новите колички столчетата са Страта и Матрикс).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #146 -: Януари 23, 2011, 15:31:54 pm »
дидон, ами аз си мислех, че кошчетата за кола сигурно са съвместими с шаситата. Т.е., ако намериш количка с летен кош втора ръка, която да ти харесва, можеш да си купиш само столче за кола. Но за всеки случай, иди до някой магазин за колички и попитай продавачите ;) Смятам, че са съвместими, защото имената на столчетата не се променят (примерно и към старите, и към новите колички столчетата са Страта и Матрикс).

Ще го направя и ще споделя непременно.Предполагам ще е интересно и за други момичета ,които са в търсене на :stroller:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Количките-2!
« Отговор #147 -: Януари 23, 2011, 16:14:08 pm »
С първородния първо купих Чиполино ТАмика...изкара ме 7 месеца и и хвръкнаха пластмасовите гуми в двете страни на една разходка и аз се оказах с бебе на ръце и чанта на гръб без количка насред пътя :lol: После купих Куини Спиди и карахме до 2г. в количката. Но взех че я продадох...от де дазнам, че ще ми трябва пак :lol:
Сега направо си купувам Куини Спиди и си решавам проблема.
По принцип в багажника на количката имам винаги дъждобран и чадър за мен и ако нещо си харесам на пазара - и зарзавати :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Количките-2!
« Отговор #148 -: Януари 23, 2011, 16:21:24 pm »
Искам да ви попитам дали сте чували нещо за колички на Бертони, Кенгуру, Чиполино или на кратко нещо от този калибър. Прочетох много противоречиви мнения и направо ми изглежда много труден избора.
В магазина казаха, че в момента всяка втора количка е Кенгуру. Ама аз да се допитам все пак и да събера повече мнения :oops:.
Благодаря ви предварително за помощта.
Вече е време и аз да се включа.
Първото, което научих скоро за трите марки е, че се произвеждат в един и същи завод в... Китай. В един магазин ми показваха и еднаквите модели, но... бях достатъчно изморена, че да не обърна внимание.
Както и да е и ние сме от тези, които разполагат с минимален бюджет за количка. Първоначално бях харесала на Чиполино, после минах през Кенгуру и на финала се сдобих с Бертони. При 300 лв. лимит нямах и кой знае какъв избор. Взехме Бертони Атланта на промоция за 260 лв. Количката изглежда прилично, триколка е като я бутах напред-назад изглежда маневрена, реално мнение за по улиците ще мога да дам след известно време.
На мен най-големия проблем ми беше височината на дръжката, всички бяха ужасно ниски, тази е достатъчно висока. Изглежда здрава и силно се надявам да не се предаде бързо.

*
Re: Количките-2!
« Отговор #149 -: Януари 23, 2011, 16:30:36 pm »
Преди два месеца си купих нова количка,защото махнахме комбинираната и останахме само с лятната,която е за по-голямото ми дете.Новата е Кангару компакт,на много прилична цена-240 лв,лека,наистина компактна при сгъване(тип чадър),много лесно се трансформира от кош за новородено ,на количка за по-голямо дете,което вече седи.По някога се случва така,че животът сам ти променя плановете и нуждите :lol:

*
Re: Количките-2!
« Отговор #150 -: Януари 23, 2011, 17:56:28 pm »
Адито, то кое ли не е от Китай вече.
Като цяло доволните и недоволните и от трите марки колички са наравно. Май се получава като при техниката - какъвто ти е късмета. При някой бързо се развалят, при други не.
Като цяло май разликата между количките е в това кое си променя мястото и кой колела се въртят. При бертонито и кангарото се върти целия кош, при чиполиното само дръжката. И тук имам следното питане - кое от двете е по удобно. Ако се върти коша, съответно предните гуми винаги си остават предни (и си се въртят само предните), докато при въртенето на дръжката предните стават задни (и те почват да се въртят). В този случай дали е по-удобно за управлението на количката да се въртят задните или предните. Вие как мислите?
Що се отнася до теглото - еми почти в едни и същи килограми са - между 10 и 13кг. (или поне моделите, които си набелязах).

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките-2!
« Отговор #151 -: Януари 23, 2011, 18:15:47 pm »
tucy, малко ти е сложен въпроса така зададен, защото си се въртят колелетата на количките :wink: всичките :D Имаш предвид това въртене около остта ли? В единия случай количката завива по-лесно, в другия е неуправляема.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Количките-2!
« Отговор #152 -: Януари 23, 2011, 18:18:18 pm »
Туци, при тези, колички, които съм гледала за себе си установих, че ще ми е удобно да се върти коша. Това, което съм чула от познати е, че когато се върти дръжката и завиващи стават задните колела е доста неудобно (да ме поправи някой ако греша). За това гледах само такива с въртящ се кош (за 300 лв и с претенции  :lol:)

*
Re: Количките-2!
« Отговор #153 -: Януари 23, 2011, 18:27:06 pm »
Туци, при тези, колички, които съм гледала за себе си установих, че ще ми е удобно да се върти коша. Това, което съм чула от познати е, че когато се върти дръжката и завиващи стават задните колела е доста неудобно (да ме поправи някой ако греша). За това гледах само такива с въртящ се кош (за 300 лв и с претенции  :lol:)


Това си звучи логично,особено за тези колички,които предните гуми са много по-малки от задните.Със сигурност има нещо вярно.


Някой има ли наблюдения за количките Косато.Зълва ми ползваше такава.Имам някакъв спомен,че предните колелца бяха малки ,но гледам че на много модели са така
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 18:28:45 pm от didon »
Re: Количките-2!
« Отговор #154 -: Януари 23, 2011, 18:34:19 pm »
Цитат
Цитат на: mimi26 в Януари 14, 2011, 12:17:16 pm
О, не, не спестявайте точно от кошниците. Това все пак е и за безопасността на детето, не само за ваше удобство!


Момичета, това което Мими26 написа е на 1во място,
обърнете му особено внимание!

Момичета, на този сайт има изключително полезна и важна изнформация за столовете за кола и т.нар. кошници :
http://www.besafe.bg/
хубаво е и че има и нагледна информация, краш тестове...надявам се всеки да извлече нещо полезно!
*
Re: Количките-2!
« Отговор #155 -: Януари 23, 2011, 19:41:03 pm »
Tucy,не на всички модели на Кангару се върти коша-на моята се обръща сенника например.А на старата ми Чиполино Вип се въртеше целия кош.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Количките-2!
« Отговор #156 -: Януари 23, 2011, 19:46:18 pm »
Туци, при тези, колички, които съм гледала за себе си установих, че ще ми е удобно да се върти коша. Това, което съм чула от познати е, че когато се върти дръжката и завиващи стават задните колела е доста неудобно (да ме поправи някой ако греша). За това гледах само такива с въртящ се кош (за 300 лв и с претенции  :lol:)

От моя скромен опит, е точно така. Застопорявала съм предните гуми и инъче маневрената ни количка ставаше като танк.

На влакчето ни, предните гуми са по-малки от задните и не съм имала затруднение или проблем с придвижването. Възможно е при единичните колички да е различно.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките-2!
« Отговор #157 -: Януари 23, 2011, 20:41:09 pm »
acq81, точно днес гледахме с мъжа ми количките на Хаук и Есприт, и към двете не се вкючва покривало за крачетата и чанта, дори го пише в линка, който си посочила най-отдолу. Разликата между двете е само в дамаската, Хаука май има няколко цвята, докато Есприта е само черен. Количките не са лоши, но задължително ти трябва голям багажник на колата, сгъват се тип "книга", дръжката на мен ми е висока, но за по-високите жени ще е ок., дамаската не е върха. Имат пълно легнало положение и стават за новородени.
Освен тези двете гледахме и Макларън - ето тази http://www.roshko-bg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=619&category_id=12&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=27 Качеството на изработка е много хубаво, сгъва се тип чадър, ужасно лека е, дамаската е хубава, сенниците са големи. Това което ме притеснява е че гумите са малки, дръжката не е цяла и няма борд отпред. Количките Макларън са много разпространени в Англия и много взех да се чудя, дали да не си поръчам една втора употреба от ибей като за начало. Ако не ми е удобна, предполагам че мога да е продам, ще ми излезе около 150 - 200 лева с доставката до БГ. Някоя майка ползва ли близнашки Макларън, за да даде отзиви?
А Obaby Apollo twin http://www.ianbibian.com/kolichka-za-bliznaci-obaby-apollo-sport-twin-plus-red да има някой и да си каже мнението?
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 20:50:44 pm от Eille »


*
Re: Количките-2!
« Отговор #158 -: Януари 23, 2011, 20:56:50 pm »
Абе и аз предполагам, че ако предните колела минат отзад и те се въртят е по неудобно, ама да си питам  :oops:.
Що се отнася до моделите на Кангаро гледах Виктория - при нея коша се върти,въртят се само предните колела.
На Чиполино и двата модела (Дакота и Ултра) са с въртящи се дръжки и завиващи двойни предни колела. Вип-а май съм го пропуснала, но ще го погледна и него.
На Бертони моделите (Fusion и Rock end roll), които разглеждах също са с въртящи предни колела и реверсивна седалка (ако правилно се ориентирам това е въртяща се седалка).

*
Re: Количките-2!
« Отговор #159 -: Януари 23, 2011, 21:31:49 pm »
Eille благодаря!Сега чак видях на Хаука,че не включва чувалчетата и чантата :lol:Вие в кой магазин ги гледахте тези колички?