0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #500 -: Март 20, 2011, 10:20:17 am »
Момичета помагайте!Мен нещо ме хвана шубето.Вчера имах болки въпреки,че пия Но шпа.Не бяха силни,ама достатъчни да ме изплашат.Еднократно имах и зацапване,ама едно такова странно на цвят жълтеникаво-розово  :?
Е страх не страх,успокоявам се като си казвам,че каквото е станало е станало.Дано Бог да е отредил от този опит да има бебе!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #501 -: Март 20, 2011, 11:17:59 am »
Момичета помагайте!Мен нещо ме хвана шубето.Вчера имах болки въпреки,че пия Но шпа.Не бяха силни,ама достатъчни да ме изплашат.Еднократно имах и зацапване,ама едно такова странно на цвят жълтеникаво-розово  :?
Е страх не страх,успокоявам се като си казвам,че каквото е станало е станало.Дано Бог да е отредил от този опит да има бебе!

На кой ден се пада това зацапване?


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #502 -: Март 20, 2011, 11:21:21 am »
Аз както ги броя, 7-ми ден. Това може да е имплантация (или както там се казва). Късмет да са се залепили  :)!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #503 -: Март 20, 2011, 12:24:39 pm »
Аз както ги броя, 7-ми ден. Това може да е имплантация (или както там се казва). Късмет да са се залепили  :)!
Да 7 ден се пада.Дано наистина да са се залепили здраво.Аз за всеки случай съм в поза  :balk_137:
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #504 -: Март 20, 2011, 12:30:31 pm »
Аз както ги броя, 7-ми ден. Това може да е имплантация (или както там се казва). Късмет да са се залепили  :)!
Да 7 ден се пада.Дано наистина да са се залепили здраво.Аз за всеки случай съм в поза  :balk_137:

Ооооо, туй си е класическо импалнтационно зацапване. :) :)

Ти си лежи, някой по-лудички стоим в офисчето в неделя, а утре ще фъркаме за Германско.

Да ми стискате всички палци, лапи, крилца и перушинки, че малко ме е страх с туй пътуване, ама вече е късно да се отмятам.

Айде до скоро!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #505 -: Март 20, 2011, 12:38:27 pm »
Ооооо, туй си е класическо импалнтационно зацапване. :) :)
...
И на мен така ми изглежда, chicoroco, но ти си пази леглото за по-сигурно.


...Да ми стискате всички палци, лапи, крилца и перушинки, че малко ме е страх с туй пътуване, ама вече е късно да се отмятам.
Зайче, лек път и да се върнеш официално с ценен "товар" :wink:

мими, как мина прегледа?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #506 -: Март 20, 2011, 12:44:34 pm »
Ееех милички върнахте ми надеждата :youwoman:
Зайче,аз ще пазя леглото и от твое име,а ти като се върнеш да донесеш добрите новини  :wink:
Оливче,ти как си?Имаш ли вече план за следващия път?
Мимка,хайде разказвай!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #507 -: Март 20, 2011, 13:07:21 pm »
от 2.30 съм на лекар но вчера сутринта имах зацапване и днес пак такаче незнам какво да си мисля но днес ще се разбере всичко стискайте палци момичета а на всички останали пожелавам много успехи
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #508 -: Март 20, 2011, 13:39:45 pm »
chicorocco, аз имах болки всеки ден в периода от 10-ти ден след трансфера до 6-та седмица. При това не пиех но-шпа.

mimi12, дано получиш успокоителни новини днес.

Зай, удари 1-2 дози витамин С днес и утре преди полета, и лек път!
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #509 -: Март 20, 2011, 13:42:49 pm »
Честита лентичка, цигу! :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #510 -: Март 20, 2011, 14:49:16 pm »
Здравейте, момичета! Първо да пожелая успех на всички в процедура!
На мен ми предстои първи опит инвитро, но ще пиша по-активно в следващата тема "април, май, юни", тъй като все още не сме започнали.
Искам да ви попитам - преди инвитро/икси правиха ли ви имунологични и генетични изследвания и ако да какви? Знам, че някои лекари ги считат за излишни преди първи опит и сега сме в размисъл дали да не си ги самоназначим. Не, че това гарантира успех, но...
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #511 -: Март 20, 2011, 14:52:26 pm »
Аз ги изследвах преди две години, преди първото инсе.
При тях общо взето резултатите са константа, като изключим НК клетките.
Не мисля, че беше изслишно тогава да ги изследвам, но и не го направих на своя глава, а лекаря ми ги назначи.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #512 -: Март 20, 2011, 14:53:38 pm »
Гергана, на мен досега не са ми правили, но при предишни опити, инсе, и сега, за ин витро, не е имало показатели, които да предположат необходимостта от такива изследвания.

И аз чакам новата тема.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #513 -: Март 20, 2011, 14:56:29 pm »
Бубе, някои лекари не смятат за необходимо да ги изследват, то там е малко спорна цялата теория.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #514 -: Март 20, 2011, 15:03:40 pm »
При нас също няма особени индикации за наличието им, но не мога и да ги изключа(досега не съм забременявала). За имунологичните се ориентирах горе-долу какво се пуска ако няма установени проблеми, но се колебая за генетичните - гледам, че в Кирм-Плевен препоръчват хромозомен анализ и за двамата преди инвитро...
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #515 -: Март 20, 2011, 15:07:34 pm »
Радостинка, аз съм За предварителен пакет изследвания, който после ще спести един куп тревоги, мъки и пропуснати шансове. Просто преди 3 години попаднах във все още "неразораната целина" на бебеправенето и минах метър. Имах много голям късмет и ме споходи чудо. Точно тогава започнах да пиша и в Зачатие, та от тук видях, че това са изследвания, които не са за пренебрегване. За съжаление все още много двойки нямат и идея, че съществуват такива изследвания.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #516 -: Март 20, 2011, 15:15:53 pm »
Гери, не знам какво точно имаш предвид под хромозомен анализ на двамата.
Аз правих следните:

Цитат
Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел

Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел

Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел

Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI – 1): носителство на генотип 4G/5G
Носител на генотип 5G/5G
Но мъжът ми не е правил, да не би тогава което си видяла да е кариотип?
Защото тези, които посочих въврят май нещо като "стандартен панел генетични + имунологични" (които включват нк клетки и антифосфолипидни антитела).

Бубе, лично моето мнение е че само НК клетките са с неясно значение, но другите си стурва да се изследват. Но лекари и лекари, аз много, много не обичам на своя глава да се изследвам и правя каквото ми кажат.

Но кога ще имаме ясни стантарти за първоначален пакет изследвания не зная :?, но все пак в клиниките по стерилитет основната част от изследвания я правят навсякъде, но при подробностите имат разминавания.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #517 -: Март 20, 2011, 15:20:34 pm »
Момичета, след пункция на Я ми изписаха утрогестан 2*3, естрофем 2*1 и неофолик 2*1
Но забравих да питам от кога да ги започна?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #518 -: Март 20, 2011, 15:25:47 pm »
Аз прогестерона го започнах деня след пункцията. На теория е добре да се почне няколко дни преди трансфера, за да е достатъчно високо нивото на хромона, когато ти върнат ембрионите.

Но най-добре се обади и попитай.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #519 -: Март 20, 2011, 15:40:25 pm »
Радостинка, благодаря за инфото. Няма да питам друго, че да не спамя повече темата. Но съвсем се обърках вече с тези генетични :?. Явно няма да стане без консултация.