0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #340 -: Март 03, 2011, 14:54:36 pm »
Браво, Оли! Надявам се и аз с теб и очакваме хубавия резултат.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #341 -: Март 03, 2011, 15:23:31 pm »
Оли, страхотно  :D

Вече не ми останаха свободни пръсти да стискам за всички ви :P
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #342 -: Март 03, 2011, 15:38:43 pm »
Браво Оли, благородно завиждам за снимката, а на мен дори не ми ги показаха моите, само по един учебник ми обясниха категориите. И тричките ми ги трансферираха, да.
А при теб остана ли за фризера? :D
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #343 -: Март 03, 2011, 16:14:27 pm »
благодаря ви милички, :D по-щастливо озъбена ще ме видите само след положителния тест :crossfingers:
трънче, прибрахме 3-чки - 2 като това, което ми трасферираха и едно по-разсеяно за компания :wink:
В моята клиника изчисляват Деня на теста от датата на пункцията, вместо от датата на трасфера и ще съм ден преди теб, ако въобще се престраша да правя тест :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #344 -: Март 03, 2011, 18:43:58 pm »
Днес, 3 седмици след пункцията, в матката се видя гестационен сак с размер на грахово зърно или гумичка на молив. Докторът остана много доволен, дадоха ми и снимка на точката за сувенир. След една седмица ще броим.

Оли, Транка, само хубави новини да получавате оттук насетне!
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #345 -: Март 03, 2011, 18:47:10 pm »
Ех, че хубава новинка :P - днес бобче, утре доматче - лека бременност, миличка!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #346 -: Март 03, 2011, 18:56:45 pm »
Наистина хубави новинки :) Честито на едните!Късмет на другите!
Оли, защо само едно ти трансферираха?
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #347 -: Март 03, 2011, 19:04:21 pm »
...Оли, защо само едно ти трансферираха?
Тук имат стратегия за намаляване на броя на многоплодните бременности:
- ако си под 35 год.
- ако ти е първо АРТ
- ако няма други мед. противопоказания
ти предлагат да ти трасферират само едно ембрионче. Тук има интересна информация, ако те интересува: http://www.oneatatime.org.uk/

Отделно при мен има индикации, че няма да мога да износя повече от 1 бебче :?, но ако дойдат 2 - няма да се оплаквам :wink:
« Последна редакция: Март 03, 2011, 19:15:42 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #348 -: Март 03, 2011, 19:10:05 pm »
Чудни празнични новини, държа ви изкъсо ей  :D
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #349 -: Март 03, 2011, 19:37:15 pm »
Оли, какви са тези индикации, че няма да можеш да износиш многоплодна бременност?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #350 -: Март 03, 2011, 21:09:21 pm »
Честита точица Цигу. :balk_46: Сега чакаме сърчице. :D
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #351 -: Март 03, 2011, 21:17:19 pm »
Олиии,ей ама че съм и аз,чак сега се сетих къде може да пишеш.Много силно ти желая успех миличка ,и ти стискам палци с всички пръсти за да видиш  :bfp: :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: на 14.03. Честито и на всички видели пложителни тестчета,и леко бременеене! :D
   
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #352 -: Март 03, 2011, 21:17:53 pm »
Оли все така положително да ти върви ,нека накрая има ++++++++++++.
 Цигу браво това е супер новинка,дано всичко енаред до щастливия финал :).
попътен вятър момичета :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #353 -: Март 04, 2011, 09:41:11 am »
Честита точица, Цигу! Представям си какво балежно чувство е да я видиш. На мен теста ми е на 13.03, но в мен се надигат някакви противоречиви чувства. Незнам дали е от Утрогестана, но отдулу съм много пухкава. Странно ми е. Някоя от вас имала ли е такова усещане.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #354 -: Март 04, 2011, 12:09:18 pm »
Ех,че хубави новинки!Браво на всичките момичета.
Цигу,много се радвам за твоята точица.
Оли,стискам ги силно палците  :wink:
Аз днес четвърти ден от началото на стимулацията си имам само три фоликулчета,но нищо те да са послушни пък колкото толкова.Малко променихме схемата,пък да видим.Нали все пак пиша в късметлийската темичка.
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #355 -: Март 04, 2011, 14:43:17 pm »
Аз днес четвърти ден от началото на стимулацията си имам само три фоликулчета,но нищо те да са послушни пък колкото толкова.Малко променихме схемата,пък да видим.

Рано е да се тревожиш. И при мен се видяха няколко фоликула по това време, но ми обясниха, че искат да видят някаква активност. Броенето и меренето на по-късен етап.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #356 -: Март 04, 2011, 15:10:08 pm »
Цигу,благодаря за окуражаващите думи!Ти как се чувстваш(освен много щастлива)?
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #357 -: Март 04, 2011, 16:54:37 pm »
Чувствам се добре. Имах късмет и не изпитах обичайните странични ефекти и неразположения при инвитро процедурата. Или лекарствата ми бяха премерени идеално, или съм държелив екземпляр, а може и двете.

Това като пример, че инвитрото може да протече много леко, просто зависи от организма и обстоятелствата. Пожелавам го всекиму.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #358 -: Март 04, 2011, 17:02:18 pm »
Браво , цигу! Аз също нямах неразположения освен боцкането след пункция, но смятам ,че е нормално. Странното е, че в момента коремът ми е адски подут 8O, все едно съм в 5 месец, и така от 10 дни нсам. Това вече незнам дали е в следствие на стимулациите или от бременността, въпреки, че може би е рано.
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #359 -: Март 04, 2011, 17:10:02 pm »
Ооо Цигу, точно се жалвах в паралелната вселена, че ми се ще вече нещо от някъде да ме позаболи. :lol: При предните ми 2 опита си имах от всичко и по-много, сега нито корема ми е подут, нито имам болки и бодежи...
Пожелавам ти цялата ти бременност да е така лека, както е било инвитрото. :D

Желание, това е за да привикваш от сега на големия корем. :D Шегувам се, нормална реакция на организма си е, следствие от процедурата и хормоните. И аз ходих цял месец подута при предният опит. :roll: