0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #200 -: Февруари 18, 2011, 19:20:55 pm »
Я с какви хубави новинки сте украсили темичката,дано все така да върви!
Честито на двете бременелки!Много се радвам за вас и дай Боже всички да ни сполети такава радост скоро!
Paele,съжалявам за твоя неуспех,но следващия път ще е различно вярвай в това! :hug2:
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #201 -: Февруари 18, 2011, 20:02:40 pm »
megi_iv, супер стойности, наистина намирисва на  :crossfingers: :crossfingers:  :wink:

paele, съжалявам за резултата  :(
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #202 -: Февруари 21, 2011, 15:09:57 pm »
Моето ЧХГ е 1415, желая на всички от сърце само три-четири цифрен резултат на хормона.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #203 -: Февруари 21, 2011, 15:11:14 pm »
Моето ЧХГ е 1415, желая на всички от сърце само три-четири цифрен резултат на хормона.

ухаааа! честито! :D Това на кой ден е?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #204 -: Февруари 21, 2011, 15:23:32 pm »
На 14 ден от трансфера.
Бих, ви препоръчала преди да започнете процедурата, да се посъветвате с астролог, кога би бил най-добрия момент.
Аз, не вярвам много на разни гадатели и тем подобни, но асторологията е направо наука. знойте, че има резултат. Ако някои е заинтересован, може да ми пише на лични и бих препоръчала конкретен асторолог.
Още веднъж успех !!!
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #205 -: Февруари 21, 2011, 17:00:33 pm »
Titi-71 честито! Страхотен резултат, сигурно ще е поне двоен!  :balk_602:
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #206 -: Февруари 21, 2011, 18:20:09 pm »
Titi-71 ЧЕСТИТО!!!!!

Днес направих 2-рия тест ЧХГ, УВЕЛИЧИЛ се е  :D  :D  :D станале 4206.77 mIU/ml , вече съм по спокойна. Дай боже на всеки му такъв резултат. Остана да се рзбере колко са  :ballons:
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #207 -: Февруари 21, 2011, 18:35:05 pm »
Само хубави новини днес  :)

Меги, много бързо расте това ЧХГ  :D, да не излезе тройна радост :P :P :P

Тити, честито!

Леки девет месеца, момичета  :) май ще има много бебета :wink:
На очакващите резултата от теста пожелавам същото  yahoo_17
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #208 -: Февруари 21, 2011, 19:33:18 pm »
Момичета да ви попитам нещо. В края на месеца съм на преглед.Аз съм от Варна, а трябва да патувам до София. Мисля да си летя със самолет, мислите ли че може да навреди нещо?
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #209 -: Февруари 21, 2011, 19:43:32 pm »
Здравей Меги!
По принцип не пиша в тази тема по обясними причини налични в лентичката ми. Преди месец - два и аз се терзаех като теб, тъй като трябваше да летя и то на разстояния много по-големи от Варна до София. Няма проблем да се лети в нашето състояние, поне така каза моя док. Проблема е летенето в последния месец (за да не започне раждане в самолета) и авиокомпаниите не позволяват. За твое успокоение пусни в Гугъл "бременност и летене" и ще си отговориш на въпроса който те измъчва.
Честито на теб и Тити-71 за така чаканите  :bfp:!
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #210 -: Февруари 21, 2011, 20:10:11 pm »
Много ти благодаря mirkas
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #211 -: Февруари 22, 2011, 09:45:56 am »
Благодаря, за страхотните пожелания!!!
От все сърце Ви желая поне моите стойности на ЧХГ.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #212 -: Февруари 22, 2011, 12:00:11 pm »
Някои да е имал проблем при слагането вагинално на Утрогестан?
При мен се появи парене при пишкане, и д-р Стаменов ми препоръча да го вземам през устата известно време.
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #213 -: Февруари 22, 2011, 12:13:10 pm »
И аз имам същия проблем с утрогестана и ще питам на 28-ми, когато ми е първия преглед. А също и откакто пия лекарствата след трансфер(естрофем, аспирин протект, но-шпа и фолиева киселина) имам сериозни болки в дясно под ребрата. Подозирам, че е черен дроб и си мисля дали не е от естрофема.


Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #214 -: Февруари 22, 2011, 13:47:22 pm »
И аз имам същия проблем с утрогестана и ще питам на 28-ми, когато ми е първия преглед. А също и откакто пия лекарствата след трансфер(естрофем, аспирин протект, но-шпа и фолиева киселина) имам сериозни болки в дясно под ребрата. Подозирам, че е черен дроб и си мисля дали не е от естрофема.

Обикновено утрогестана пречи на черния дроб, затова се препоръчва,ако се приема орално да се пият повече течности. Не мисля, че естроферма би предизвикал някакви странични реакции освен покачване на кг, но пак е индивидуално.
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #215 -: Февруари 22, 2011, 16:46:09 pm »
Благодаря, КЪДИ, но аз пия достатъчно течности, а и когато започна с лекарствата, свалям, а не качвам килограми, за което съм доволна естествено. След трансфера за 14 дни съм свалила 3 кг.
А ти до къде стигна, как вървят при теб процедурите?


Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #216 -: Февруари 22, 2011, 17:16:58 pm »
До под кривата круша, ама ще я изправим в най-скоро време  :D
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #217 -: Февруари 22, 2011, 19:43:46 pm »
И аз имам същия проблем с утрогестана и ще питам на 28-ми, когато ми е първия преглед. А също и откакто пия лекарствата след трансфер(естрофем, аспирин протект, но-шпа и фолиева киселина) имам сериозни болки в дясно под ребрата. Подозирам, че е черен дроб и си мисля дали не е от естрофема.

Обикновено утрогестана пречи на черния дроб, затова се препоръчва,ако се приема орално да се пият повече течности. Не мисля, че естроферма би предизвикал някакви странични реакции освен покачване на кг, но пак е индивидуално.

Не мога да не кажа, че и двете лекарства, както и почти всички лекарства се преработват в черния дроб. Естрофема, т.е. естрогените са доста противопоказни при болен черен дроб, не само прогестероновите препарати.
Когато черният дроб е здрав - няма проблем с дозите, които са ви предписани. Стига да не "скачате" от стимулация в стимулация.
mgstra, ако наистина те притеснява усещането в дясното подребрие, задължително го сподели с лекаря си. Той най-вероятно ще ти назначи изследване на чернодробни ензими и билирубин и ще те прати на консултация с гастроентеролог, който ще ти направи ехография.
Успех!
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 19:48:57 pm от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #218 -: Февруари 22, 2011, 21:52:58 pm »
Titi-71, megi-iv, честито и лека бременност!

Днес ми е 11ти ден след трансфер на 3ти ден, и всеки ден по различно време и с различна продължителност имам болки като по време на менструация. Нямам зацапване, нито кървене. Това от лекарствата ли е? По принцип нямам ПМС и такива болки в нормален цикъл.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #219 -: Февруари 22, 2011, 22:32:46 pm »
Цигу, имах доста силни болки точно като по време на менструация, някъде след 10-я ден от едиствената ми спонтанна и доказана овулация, мислех че ще ми дойде всеки момент, а накаря видях положителен тест :wink:. Винаги съм имала ПМС, но тогава беше много по-изразено от обикновено, не го отдавам на утрогестана и другите лекарсвата, защото и друг път съм ги приемала, но и тогава не съм имала такива усещания.

Не пускам палците :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!