0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #120 -: Февруари 08, 2011, 11:05:22 am »
Здравейте момичета. Аз съм нова тук във вашите дискусии и бих искала да споделя. Днес ми е 7 ден от трансфера, но имам само слаби болки ниско в корема. Притеснява ме, че нищо необичайно не ми се случва, нещо което  да ме убеди че всичко е наред!  Споделете ако знаете  нещо по въпроса.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #121 -: Февруари 08, 2011, 11:35:38 am »
Миличка всяко случващо се и не случващо се нещо трябва да те убеждава че е наред всичко,вярвай,не е нужно да стане нещо необичайно или кои знае какво,просто си мечтай и вярвай че мечтата ще се сбъдне :))).Всичко ще е наред :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #122 -: Февруари 08, 2011, 11:47:52 am »
Много е трудно да котролираш чуствата и желанията си. Пожелавам си най хубавото  :bfp1: , пожелавам го и на всички които очакват дългоочаквания мимент! Късмет на всички!
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #123 -: Февруари 08, 2011, 15:03:20 pm »
Цитат
Публикувана от: chicoroco 
Mgstra,много се радвам на оплоденото ти яйчице!Хайде сега намини да кажеш как мина трансфера.
Наминавам :P
Вчера ми беше трансфера. Освен пресния ембрион, добре се размразиха и другите 2. Както доктора каза, нямало разлика между пресния и размразените.
Сега следва чакането и надеждата, а пожеланията от психоложката бяха за един фрешко и един скрежко :lol:
Цитат
Публикувана от: megi_iv 
Много е трудно да котролираш чуствата и желанията си. Пожелавам си най хубавото   , пожелавам го и на всички които очакват дългоочаквания мимент! Късмет на всички!
Много добре те разбирам, и аз съм в тази позизиция. Но опитай да не се задълбаваш много в симптоми, да си спокойна и да вярваш в успеха. Точно в тези дни става имплантацията, така че си почивай и се наслаждавй на любими неща. Успех!


*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #124 -: Февруари 08, 2011, 18:46:07 pm »
mgstra, радвам се, че размразяването и трансферът са минали добре. Да дочакаш положителен резултат след две седмици!

Нали след блокаж и стимулация няма как да се спукат преждевременно фоликулите?
Снощи си бих инжекцията с HCG, а днес нищо не усещам, все едно заминаха всичките яйца...
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #125 -: Февруари 08, 2011, 19:18:19 pm »
Цигу, благодаря ти. Щом си в стимулация, не се притеснявай. Все ще оцелеят, после ще се оплодят и транфера е готов :). Почини си добре преди пункцията и не ги мисли много. Ти правиш каквото трябва, а нали знаеш какво става....Късмет!
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 19:21:03 pm от mgstra »


*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #126 -: Февруари 08, 2011, 19:29:27 pm »
момичета, имам ли шансове на пункцията да изкарат добри яйцеклетки,при положение ,4е имам много нисък естрадиол :(охх,направо се вкарах много яко във филма,място не мога да си намеря.знам,4е на 200 отговаря една зряла яйцеклетка.моят на 8 ден от стимолацията е 115 /аз съм с  декапептил ,после самата стимол.запо4ната на 14 ден от цикъла,абе луда работа от всякъде/днес ми беше пследният пурегон и утре слагам овутрила..пишете ми
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #127 -: Февруари 08, 2011, 19:46:46 pm »
aramiz, колко фоликула се видяха при ултразвуковия преглед?

Объркана съм от протокола ти, но май имаш още 2-3 дни да пораснат още малко.
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #128 -: Февруари 08, 2011, 20:02:38 pm »
  цигу,имах 8 фоликула,тогава на осми ден,днес 12 ден пак са 8 и са с размерили 10,16,17,18,19,9,12,13,като десният ми яй4ник нещо е заспал/само 2 фол./днес нивато на естрадиола неможах да разбера колко е за съжаление.
колкото за протокола и на мен ми е странно,но факт/аз съм в италия/изобщо незнам какво да о4аквам мили4ки,имам нужда от многооо късмет..
късмет на теб и на вси4ки моми4ета успешни процедури  :P
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 20:07:25 pm от aramiz »
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #129 -: Февруари 08, 2011, 20:25:22 pm »
Миличка всяко случващо се и не случващо се нещо трябва да те убеждава че е наред всичко,вярвай,не е нужно да стане нещо необичайно или кои знае какво,просто си мечтай и вярвай че мечтата ще се сбъдне :))).Всичко ще е наред :).

Благодаря ти сърдечно! :D
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #130 -: Февруари 08, 2011, 20:31:57 pm »
  цигу,имах 8 фоликула,тогава на осми ден,днес 12 ден пак са 8 и са с размерили 10,16,17,18,19,9,12,13,като десният ми яй4ник нещо е заспал/само 2 фол./днес нивато на естрадиола неможах да разбера колко е за съжаление.
колкото за протокола и на мен ми е странно,но факт/аз съм в италия/изобщо незнам какво да о4аквам мили4ки,имам нужда от многооо късмет..
късмет на теб и на вси4ки моми4ета успешни процедури  :P
Мила аз имам същия проблем на 7 ден естрадиола ми е 114 а имам 10 фоликула ,днес говорих с едно момиче,което каза че е имала същия проблем и последните три дни от стимулацията се е качил много единият ден се е качил с 1500 а накрая дори са се притеснили ,че много е скочил.Това което мисля е че трябва да се успокоим и да чакаме утре за да видим дали и при нас ще е така.Желая ти много късмет.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #131 -: Февруари 08, 2011, 20:57:05 pm »
mgstra, радвам се, че размразяването и трансферът са минали добре. Да дочакаш положителен резултат след две седмици!

Нали след блокаж и стимулация няма как да се спукат преждевременно фоликулите?
Снощи си бих инжекцията с HCG, а днес нищо не усещам, все едно заминаха всичките яйца...
цигу, кой ден ти е днес? на кой ден се пада HCG? на мен утре ми е седми ден от стимулацията и се чудя още колко дни ли ще се боцкам? кога ще ти е пункцията? пожелавам ти много успех и стискам силно палци всичко да мине безболезнено  :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 21:12:41 pm от zhelanie »
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #132 -: Февруари 08, 2011, 21:04:11 pm »
Цигу, до колкото знам, няма да се спукат преждевременно :)
Хайде късмет  yahoo_17

На мацките след трансфер, леко чакане и само позитивни мисли  yahoo_17 :babyflips:

Аз пропускам и Февруари, но ще действаме за бебе на годината :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #133 -: Февруари 08, 2011, 21:35:16 pm »
цигу, кой ден ти е днес? на кой ден се пада HCG? на мен утре ми е седми ден от стимулацията и се чудя още колко дни ли ще се боцкам? кога ще ти е пункцията?

Вчера ми беше 11-ти и последен ден от стимулацията и блокажа, сложихме и HCG (не боля, излишно треперих). Пункция в сряда, приготвила съм си любовен роман за четене :wink:

Теорията я знам, ама верно сякаш бегаха яйцата. Аз каквото можах, направих, мъжът ми и докторите са наред.
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #134 -: Февруари 08, 2011, 21:47:08 pm »
цигу, това е лъжливо чувство, аз също така си мислех като ми биха прегнил преди инсеминациите и съм ходила няколко пъти да ме гледат по тревога и се оказваше, че не са се пукнали. не се притеснявай, те са го сметнали както трябва, а яйцеклетката живее нормално 24 часа, така че има достатъчно време да я хванат! стискам палци, горе главата, ще успееш!
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #135 -: Февруари 08, 2011, 21:56:21 pm »
цигу, по спомен пункцията се прави около 33-36 часа след прегнила. При мен беше към 34-ия час. Дори ме накараха да се подпиша, че съм си го била в часа, който те ми бяха определили.  :lol: :lol: :lol:

*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #136 -: Февруари 08, 2011, 22:07:46 pm »
цигу, по спомен пункцията се прави около 33-36 часа след прегнила. При мен беше към 34-ия час. Дори ме накараха да се подпиша, че съм си го била в часа, който те ми бяха определили.  :lol: :lol: :lol:

В това село инжекцията е точно 37.5 часа преди пункцията. Набиват ми го в мозъка от седмици насам и не позволяват и 15 минути закъснение. Снощи имаше малко паника в два автомобила по магистралите. :D

яйцеклетката живее нормално 24 часа, така че има достатъчно време да я хванат!

На туй не разчитай, яйцеклетката си живее, но като се пукне фоликулът, върви я гони из тръбите.
При инсеминациите бива, защото сперматозоидите все ще я срещнат някъде. При инвитро/икси целта е да яйцеклетката да се извади от фоликула, преди той да се е пукнал.
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 22:13:06 pm от цигу »
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #137 -: Февруари 10, 2011, 11:49:03 am »
цигу, какво става с теб? мина ли пункцията?
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #138 -: Февруари 10, 2011, 15:00:22 pm »
Всичко около пункцията мина точно за 2 часа.
Извадиха 9 яйцеклетки от 10-те големи фоликула.
5 са иксирани, 4 са оплодени IVF, резултат 7 ембриона.

И кокошката, и петелът, и екипът в клиниката са много доволни.
*
Re: IVF/ICSI януари, февруари, март 2011
« Отговор #139 -: Февруари 10, 2011, 15:14:12 pm »
Браво на теб Цигу,страхотни новини :P
сега ще стискаме палци за трансфера и да се  захванат поне две4ки,за двоен резултат.
много късмет ти желая :wink: