0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #40 -: Януари 25, 2011, 12:05:37 pm »
Привет момичета, аз отново съм на линия на 23.01.11. ми беше трансфера на 4 ембриончета, като док.каза че са много добри.Ще видим какво ще излезе, но възникна един проблем наречен запек :balk_160: нещо което до сега не се е получавало.Питам аз какво да правя, не се чуствам комфортно.А и имам исписан медрол до кога да го пия  мин.до теста ли, питам защото това не разбрах.Чакам вашите отговори на моя зов за помощ.
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #41 -: Януари 25, 2011, 12:20:28 pm »
strahilova, запека може да е в следствие от прогестероновите препарати, при мен винаги се получава така при прием на утрогестан или дуфастон.

Не всички разхлабителни са позволени, защото повечето предизвикват контракции, а това след трасфер е опасно.
Аз със запека се справях с ядене на много киви и ябълки.

П.П. Мисля че Дуфалак, беше от позволените лекарства, но трябва да го обсъдеш все пак с лекаря си.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 12:25:15 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #42 -: Януари 25, 2011, 12:21:49 pm »
Здравей Страхилова,за запека мога да ти кажа едни свещички-Ева-кю.Стават за бременни и няма да имаш проблем.Пробвай преди свещичките ДУФАЛАК-също много помага и не прави контракции.За Медрола питай лекаря си най добре.Пожелавам ти  :bfp:и да се похвалиш.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 12:31:51 pm от bisko72 »
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #43 -: Януари 25, 2011, 12:26:36 pm »
Имам въпрос към вас, момичета: Знам,че когато е ползван прегнил се препоръчва кръвен тест за бременност(ЧХГ), заради евентуално грешен положителен тест при уринален тест. Отнася ли се същото и за инжекция Овитрел? И означава ли това, че концетрацията на чХГ(от инжекцията) намалява и ако чертата се насища в следващите дни означава, че хормонът се удвоява заради бременност. Дано да не ми е много объркан въпросът, но с две думи: Ако има грешен положителен резултат заради хормона, не означава ли това, че в следващите дни тестовата линия трябва да избледнява?
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #44 -: Януари 25, 2011, 12:33:39 pm »
Линет,ако си била с Овитрел и тетста ти е положителен имаш едно ГОЛЯМО ЧЕСТИТО. :P
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #45 -: Януари 25, 2011, 12:34:53 pm »
Медрола се пие до теста, ако е положителен приема продължава. Моята приятелка е 2м. и приема медрол по схема, ще го пие до 3м. и после ще го спре отново по схема.
Колкото до запека, свещички Ева Кю, Дуфалак, сини сливи, киви и т.н. Неприятно е това със запека, но винаги се получава.
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #46 -: Януари 25, 2011, 12:39:08 pm »
благодаря ви момичета,ще взема да потърся тези свещички и да се ориентирам на някъде.Просто до сега това не се е случвало а имам за съжаление опит - този ми е 6 по ред.Дано да имаме късмет този път.Пожелавам на всички много късмет и вяра, че и при нас ще се наредят нещата.
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #47 -: Януари 26, 2011, 18:47:06 pm »
strahilova  едно изпитано срещу запек лекарство ,абсолютно безвредно: 1суп.лъжица мед ,разтворена в чаша топла вода пие се сутрин на гладно,ако имаш възможност изпий и си легни отново най-добре по корем.Успех дано ти помогне,че с достатъчно лекарства се тъпчем и без това.
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #48 -: Януари 26, 2011, 23:09:25 pm »
strahilova, много,много успех и късмет. Дано това да бъде последният ти опит, който да те дари с мечтаното бебче, а защо не и повече.. :D Кураж и сила  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #49 -: Януари 28, 2011, 22:42:41 pm »
Наредиха ми 10 дни успоредно със стимулацията с мъжа ми да пием доксициклин, антибиотик от рода на тетрациклините. За какви инфекции е тази профилактика?
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #50 -: Януари 28, 2011, 22:45:34 pm »
Цигу, чувала съм след пукцикята да изписват антибиотик, ама превантивно на едно със стимулацията?!?

Ама нека споделят момичетата с опит :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #51 -: Януари 28, 2011, 22:59:26 pm »
цигу, на моят мъж бяха изписвали Доксациклин, когато бяхме правили изследвания за микоплазма и имахме положителен резултат. Изписа му го д-р Кацаров. Лекарството се казваше Дотур. Мисля, че е доксациклин. Когато съм търсила информация за лечението на микоплазма, съм срещала името на този антибиотик. Това зная аз.
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #52 -: Януари 28, 2011, 23:03:42 pm »
Мая, тя Цигу се притеснява, че ще са на антибиотик по време на процедурата, а той си има своите вредни страни :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #53 -: Януари 28, 2011, 23:40:44 pm »
Чак да се притеснявам, не. И аз, и една приятелка, която ще почва стимулация в друга клиника, имаме изписан антибиотик и за мъжа, и за жената по време на стимулацията.

Питах просто да се информирам дали е практика в България. Инфекции нямаме и не сме имали.

Куриозното е, че не забраняват алкохола въпреки антибиотика.
(Но това на мъжа ми няма да го вдявам...)
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #54 -: Януари 29, 2011, 09:48:31 am »
Цигу, антибиотик се изписва за жената след пункция за 3-4 дни. Но това не е практика във всички бг клиники. Доколкото съм запозната, мисля че клиника Щерев и Олимед назначават антибиотик след пункция.

Успех, Цигу!
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #55 -: Януари 29, 2011, 15:12:56 pm »
Момичета днес мина моята пункция. Извадиха 13 яйцеклетки , от които 9 зрели и 4 празни. Между другото ми вливат калций, че май  се опасяват от хиперстимулация. Имах над 20 фоликула.И също така до теста ми изписаха и достинекс.Аз си мислех,
че при наличието на толкова фоликули ще излезнат повече зрели яйцеклетки, ама то какво стана в крайна сметка - 9 бр.Дано поне се оплодят всичките.Е утре ще разбера какво е положението. Успех на всички!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #56 -: Януари 29, 2011, 16:23:46 pm »
Paele, добър брой яйцеклетки, дано всички се оплодят и развият добре до трансфера.
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #57 -: Януари 29, 2011, 17:33:34 pm »
Браво Paele дано се развият всичките и да станат перфектни ембриони. Аз също имах ввливания на калций преди и след пункцията както и Достинекс до теста. От Достинекса обаче се чувствах адски зле, като парцал.
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #58 -: Януари 29, 2011, 19:01:19 pm »
КЪДИ, Цигу, благодаря за хубавите пожелания! Утре ще пиша как се развиват и колко. КЪДИ от достинекса и аз се чувствам доста отпаднала и точно като парцал.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*
Re: IVF/ICSI януари
« Отговор #59 -: Януари 29, 2011, 21:54:38 pm »
paele, успех! Много добър брой яйцеклетки! Дано всички се оплодят и процедурата завърши с  :bfp: и след 9 месеца  :bori_011:. Доситнекса не се ли изписва заради висок пролактин? Има ли друго предназначение?