0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #120 -: Февруари 19, 2011, 00:14:15 am »
Zai,а колко време след прегнила ти се изчисти теста от 2-те чертички!
   
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #121 -: Февруари 19, 2011, 09:16:56 am »
5-10 дена след Прегнила би трябвало напълно да се е изчистил от организма. Но тестът би бил отрицателен дори и ако все още има останки от Прегнил/ЧХГ, в случай, че са по-ниски от 20 IU - това е чувствителността на Престо и е най-ниска от всички тестове.
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #122 -: Февруари 19, 2011, 09:29:11 am »
Ако Прегнила е от 5000 ед. се изчиствал за около седмица. Това го твърди моята докторка. :D /не аз/
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #123 -: Февруари 19, 2011, 09:38:15 am »
Здравейте,да се запиша и аз при вас.Вчера ми беше първата инсеминация при д-р Даскалов.Стимулирахаме от 5 ден с клостил-2х1/2.Имаше 2 големи фоликула в ляво и 2 по-малки в дясно.На 14 ден бихме прегнила.На прегледа преди инсеминацията обаче се оказа,че фоликулите не са се пукнали и айде днес пак на преглед.Момичета знаете ли кое по-добре-инсеминация на спукан или на не спукан фоликул,че така сега ми е доста притеснено.


*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #124 -: Февруари 19, 2011, 09:51:01 am »
Mariq_81, има успели жени и в двата случая. На прегледа лекарят ти ще прецени какво ще правите. В някои случаи правят реинсеминация (повтаряне на следващия ден след инсето). Успех!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #125 -: Февруари 19, 2011, 10:18:59 am »
Ако Прегнила е от 5000 ед. се изчиствал за около седмица.
Уместна забележка! Аз говорих за Прегнил 10 000, тъй като на мен ми слагат по толкова и за него съм се интересувала  :)

mariq_81 , дано днес да са се спукали. Дали се прави на спукан или неспукан фоликул, зависи от практиката на доктора и от фактора. При мъжки фактор е по-добре да се направи на спукан фоликул.
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #126 -: Февруари 19, 2011, 10:34:55 am »
Zai, не се отчайвай предварително. Може и да няма признаци при теб, а всичко да е наред. Имай още малко търпение.
Клостила ще го пия 5 дни, а от днес започвам и Фостимон да слагам. Нямам търпение да дойде сряда, че да видя как реагирам на стимулацията.Имах преди време един прекрасен сън и съм сигурна, че ако не този път, следващия ще се получи. Трябва да сме силни и да вярваме.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #127 -: Февруари 19, 2011, 10:47:04 am »
Zai,а колко време след прегнила ти се изчисти теста от 2-те чертички!

За около 6-7 дни. Прегнилът беше 3 х 1500 IU. Но го дават, че може и до над десет дни да се задържи, така че уринните тестове след Прегнил са доста недостоверни.

На мен ми я направиха на неспукан, на другия ден вече се беше махнал, според субективните ми усещания се пукна около час-два след процедурата.  

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #128 -: Февруари 20, 2011, 12:32:00 pm »
Zai, искам да те попитам, колко дни ти казаха да пиеш Дофастона и кога да отидеш на преглед. На мен ми казаха, три дни след като изпия цялата опаковка да отида на преглед. Чух, че на някои им казват да не се спира  :ask:  за това питам при теб как е??? А чувствителността на гърдите пак ли е от хапчетата?
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #129 -: Февруари 20, 2011, 14:55:53 pm »
Е да се отчета от вчерашния преглед-фоликулите са се пукнали,почнах си дуфастона-2х1 и започва голямото чакане.


Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #130 -: Февруари 20, 2011, 17:09:42 pm »
Здравейте и от мен, момичета :) Вчера ми беше първата инсеминация при д-р Стаменов.Оказа се, че от 5 фоликула след стимулация с МЕНОГОН/ 2 в левия и 3 в десния яйчник/ няма спукан нито един/ бихме Прегнил 3Х1500 на предния ден/. Днес повториха процедурата/ за разлика от първата, втората беше адски болезнена/- но за съжаление отново нито един спукан фоликул..:( Утре съм на преглед... но съм много обезсърчена...как може нито един фоликул да не се спука...??! Преди година бях стимулирана с Клостилбегит / при друг доктор/, правех по 1-2 фоликула и след това с Прегнил винаги се пукаха... Не знам какво се случва...
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #131 -: Февруари 20, 2011, 21:55:26 pm »
Ден преди инсето бях на фоликуметрия-видяха ,че фоликулите ми са големи и ми биха веднага Прегнил 5000 единици,и това е ,тук така се процедира,няма повече фоликуметрия и не се знае на спукани или неспукани фоликули ми се прави инсето-мн.жалко.Явно тук си мислят,че след като се бие Прегнил,задължително фоликула ще се спука.Но пък на 3 ден от М ме гледат за задържани фоликули от предния месец.
   
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #132 -: Февруари 20, 2011, 22:13:25 pm »
Здравейте и от мен, момичета :) Вчера ми беше първата инсеминация при д-р Стаменов.Оказа се, че от 5 фоликула след стимулация с МЕНОГОН/ 2 в левия и 3 в десния яйчник/ няма спукан нито един/ бихме Прегнил 3Х1500 на предния ден/. Днес повториха процедурата/ за разлика от първата, втората беше адски болезнена/- но за съжаление отново нито един спукан фоликул..:( Утре съм на преглед... но съм много обезсърчена...как може нито един фоликул да не се спука...??! Преди година бях стимулирана с Клостилбегит / при друг доктор/, правех по 1-2 фоликула и след това с Прегнил винаги се пукаха... Не знам какво се случва...
Бре да му се невиди. Странна история. С колко единици меногон те стимулираха на ден?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #133 -: Февруари 21, 2011, 19:03:09 pm »
Здравей,Zai. :)Стимулацията беше в следния ред : 3 дни х1 ампула Меногон, 3 дни х 1+1/2, 1 последен ден х1, на следващия ден Прегнил- 3Х1500... Днес бях отново на преглед,казаха ми , че като че ли има "малък излив", но едва ли се е спукал фоликул...:( За всеки случай ми изписаха Дуфастон 2х1, но не ми дадоха особени надежди...
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #134 -: Февруари 21, 2011, 19:38:50 pm »
Интересно защо не са ти били Прегнил 10 000 ед. наведнъж :ask:
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #135 -: Февруари 21, 2011, 19:54:34 pm »
Да, наистина , и аз се чудя защо не ми биха по-висока доза Прегнил...
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #136 -: Февруари 21, 2011, 20:06:17 pm »
Да, наистина , и аз се чудя защо не ми биха по-висока доза Прегнил...
Обикновено тази доза върши работа. Не знам на какъв принцип го дозират Прегнила. Чувала съм и за дозировка на база телесно тегло.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #137 -: Февруари 23, 2011, 06:20:53 am »
Момичета да ви задамедин въпрос.Днес ми е 5 ден от инсеминацията,но от вчера съм с ужасни ПМС и болки в кръста.Престраших се да изпия едно Но шпа.При вас има ли такива силни болки?


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #138 -: Февруари 23, 2011, 09:36:11 am »
Момичета да ви задамедин въпрос.Днес ми е 5 ден от инсеминацията,но от вчера съм с ужасни ПМС и болки в кръста.Престраших се да изпия едно Но шпа.При вас има ли такива силни болки?

Обади се на лекуващия си лекар.

12 дни след инсето още нямам никакви болки или изобщо каквито и да е симптоми, което също не е нормата. При първата инсеминация имах барем някакви напрегнати гърди и леки спазмички, сега едно голямо нищо.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #139 -: Февруари 23, 2011, 10:00:22 am »
Дръж се, Заю, нищо не значи! При мен например, след първата инсеминация никакви признаци за нищичко нямаше, а именно тогава имаше имплантация; при втората - куп гадории, а нямаше нищо; при ИКСИ-то - само обичайното ми леко ПМС, пък то взело, че се захванало.... И трите пъти с почти напълно еднаква стимулация; май няма никаква логика, та недей да й се вглеждаш :-) Стискам палци и чакаме резултат, скоро правиш 14 дни!