0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #220 -: Март 09, 2011, 20:56:23 pm »
Айде да се запиша отново.Стартираме втора инсеминация-от вчера съм 5 дни на клостил-2х1/2 и естрофен-3х1(2 мг).В петък е фоликулометрията.Дано този път всичко да бъде с хубав край.
Дано ти е и последно инсе Мariq_81!Силно стискам палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:На мен днес ми е 7-и ден от М. Бих си 2-та инжекция днес(общо 4 инжекции през ден с 2х0.75 менопур).
   
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #221 -: Март 09, 2011, 21:10:15 pm »
Генетични и имунологични изследвания не се ли правят само при индикации за някакъв проблем?
Сори за офтопика.
Не знам за какво,но аз като имах проблем,и исках да ми ги направят,ми казоха,че не ги изследват тук.А като исках JP-то да ме изпрати за проследяване на овулация(фоликуметрия)-то чуваше за 1-ви път за това,и ме попита къде практикуват такава процедура,и аз му обяснявах как се прави в БГ.
   
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #222 -: Март 09, 2011, 21:33:21 pm »
Генетични и имунологични изследвания не се ли правят само при индикации за някакъв проблем?
Сори за офтопика.
Не знам за какво,но аз като имах проблем,и исках да ми ги направят,ми казоха,че не ги изследват тук.А като исках JP-то да ме изпрати за проследяване на овулация(фоликуметрия)-то чуваше за 1-ви път за това,и ме попита къде практикуват такава процедура,и аз му обяснявах как се прави в БГ.

Ужас!!!! Не е истина! Между другото на моя близка приятелка се наложи да и махнат единия яйчник и половината от другия, заради компетентността на гинеколозите в държавните болници в Англия. Преглеждащият и казал, че има киста,но че и с киста се забременявало и да си ходи, че и нямало нищо.Прибра се в БГ, защото болките много я притесняваха и се оказа, че има ендометриоза из цялата коремна кухина и буквално е "изсмукала" единия яйчник. Опази Боже....!!! Как се радвам, че съм си в България...
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #223 -: Март 09, 2011, 21:42:05 pm »
Pumba, май наистина трябва да спрем да критикуваме нашите лекари. Имало къде по-некомпетентни, и то в "цивилизовани" държави...  :?

Това с фоликулометрията е за темата с "бисери в репродуктивната медицина". zyza, добре поне, че ЦС са ти направили. И това не правят навсякъде, ако "няма индикации за запушени тръби". Тея лекари гадатели ли са да знаят?! Малко като изстрел в тъмното става работата...
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #224 -: Март 09, 2011, 22:45:45 pm »
Цитат
• Нива на ЧХГ по-ниски от 5 mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност.
От тук
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #225 -: Март 09, 2011, 23:20:17 pm »
Да, да. Кафето е право. Току що и аз това търсех, че се притесних да не вдъхвам някакви напразни надежди. Ами отивам да "се коригирам".
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #226 -: Март 13, 2011, 13:40:59 pm »
Кръвният тест е отрицателен. Не, че не го очаквах, но ми е тъжно.... :rain: :balk_145:
Katrin_sl,къде се изгуби? Дано при теб резултата е положителен.
Тази тема има огромна нужда от положително раздвижване!
Успех на всички чакащи!  :goodluck:
В понеделник съм на лекар и ще видим какво ще се предприема оттук насетне.
П.П. Този Дуфастон ми разказа играта от симптоми!!! osi_7
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #227 -: Март 14, 2011, 09:45:20 am »
За съжаление и при мен няма положителен резултат. Вчера и днес правих тест и  :bfn: Пролях 3 сълзи , за да го отбележа и сега чакам разговор с лекарката. Незнам как ще процедираме нататък.
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #228 -: Март 14, 2011, 09:55:53 am »
Pumba,katrin_sl съжалявам за резултатите,дано следващия път да е успешен!
Аз тази сутрин сложих Прегнилчето и от тази вечер с мъжо започваме да действаме.Дано да стане,ако ли не другия месец на поправка.
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #229 -: Март 14, 2011, 17:35:50 pm »
Pimi, успех ти желая! Благородно ти завиждам за позитивизма ти и дано сбъднеш мечтата си!  osi_9 На мен, като че ли ми се изчерпва търпението...
Katrin_Sl, съжалявам за резултата ти  :( Някакси се надявах по не ти да повлечеш крак... Уффф.... :(
Аз какво да ви кажа, не бях навита за поредна инсеминация, но лекарката успя да ме убеди да направим последна, като преди това ще направим още една хидротубация и леееека стимулация. Ако и тогава не стане - тежката артилерия. За сега не желае да правим нищо по-сериозно, защото е категорична, че  проблем няма. Няма, но не става и това е... :balk_144:
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #230 -: Март 14, 2011, 17:44:13 pm »
Pumba, ние продължаваме напред. Все още ми е много криво, но ще отмине. Не ми е за пръв път да се разочаровам от отрицателния тест. Малко ме притеснява финансовата страна на въпроса, но ще видим как да се справим. Ще направя още една стимулация, а после ще мислим. Дано се получи!
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #231 -: Март 14, 2011, 19:39:13 pm »
Pumba, ние продължаваме напред. Все още ми е много криво, но ще отмине. Не ми е за пръв път да се разочаровам от отрицателния тест. Малко ме притеснява финансовата страна на въпроса, но ще видим как да се справим. Ще направя още една стимулация, а после ще мислим. Дано се получи!
Мила Katrin, знам как се чувстваш. И аз 4 години все си чакам. По протокол би следвало да ми направят лапароскопия, но моята лекарка е твърдо убедена, че не ми е необходима. И аз незнам вече. Както и да е. Не трябва да се отчайваме, само това знам. За финансовата част на въпроса се поразрових днес и на сайта на клиника "Щерев" прочетох, че процедурите биха могли да се правят и на изплащане, което е много удобно. Имат си и финансов консултант. Влез в сайта и ако искаш звънни и попитай.

Пожелавам късмет и на двете ни и дано успеем този или следващия месец и по едно такова  :bori_002: или :bori_016:!

И следващият НИ цикъл ще те издирвам, да знаеш! :bighug:

*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #232 -: Март 14, 2011, 21:54:13 pm »
Здравейте! Да се отчета от днешната фоликуметрия.От 5фоликула на 5ден от М,днес на12-и ден имам само 1-н голям,а другите 4 са спрели да растат.Утре ще си бия прегнил(13ден от М)и чак в другиден инсеминация(14ден от М).Предните 2-а пъти,си бих прегнил на 11ден от М,и на 12ден инсеминасия.Днес попитох и сестрата която ме гледа на УЗ,не могат ли да ми проследят фоликула за доказване на ову,и тя каза,че от 24 до 36ч след биенето на прегнил настъпва ову,и на 7-ми ден от биенето на прегнил се доказва овулацията с кръвен тест  нивата на прогестерон.Не практикуват проследяване на фоликули и това е,каза,че в БГ може и да е по-добре щом практикуват така.Някой знае ли каква е причината за не нарастване на фоликули?
   
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #233 -: Март 14, 2011, 22:45:43 pm »
Здравейте! Да се отчета от днешната фоликуметрия.От 5фоликула на 5ден от М,днес на12-и ден имам само 1-н голям,а другите 4 са спрели да растат.Утре ще си бия прегнил(13ден от М)и чак в другиден инсеминация(14ден от М).Предните 2-а пъти,си бих прегнил на 11ден от М,и на 12ден инсеминасия.Днес попитох и сестрата която ме гледа на УЗ,не могат ли да ми проследят фоликула за доказване на ову,и тя каза,че от 24 до 36ч след биенето на прегнил настъпва ову,и на 7-ми ден от биенето на прегнил се доказва овулацията с кръвен тест  нивата на прогестерон.Не практикуват проследяване на фоликули и това е,каза,че в БГ може и да е по-добре щом практикуват така.Някой знае ли каква е причината за не нарастване на фоликули?
Zyza,здравей. Първото, което ми идва на ум е да те попитам, дали ти пуснаха ЛХ и Естрадиол? На мен ми ги пускат всеки път ден преди инсеминация, което при всички положения са хормони, които влияят на овулацията.Защо не се обърнеш към Мели? Тя е и модератор и лекар. Мисля, че ще ти отговори с точност.
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #234 -: Март 14, 2011, 22:59:12 pm »
Някой знае ли каква е причината за не нарастване на фоликули?

Изглежда просто не си отговорила добре на стимулацията в този конкретен цикъл. Писала си, че те стимулират с гонадотропини. Или друго лекарство, или по-различна схема може да дадат различен ефект.
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #235 -: Март 15, 2011, 00:14:08 am »
Благодря Цигу за бързия отговор!А ако бях оговорила добре на стимулацията и 5-те ли трябваше да са големи,или поне 3 примерно?Да стимулират ме с 2х0.75 менопур на прах + разстворител(смесвам ги и си правя една инжекция).Четири инжекции през ден.Ами ако бяха и 5-те фоликула големи,значи ли,че щеше да е синдром на хиперстимулация или многоплодна бременност!-щяха да отложат инсето тогава при 1-вото,а за 2-то незнам.Дано успея с този един фоликул(да ми е късметлийският).Момичета,вий на колко броя фоликули правите инсеминация?
   
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #236 -: Март 15, 2011, 04:16:02 am »
При инсеминация стимулцията цели образуването на 2-3, най-много 4 големи фоликула със зрели яйцеклетки. Има риск от многоплодна бременност, но не е голям. По-скоро се цели увеличаване на вероятността за зачеване.

При четирите ми инсеминации съм правила между 2 и 4 фоликула, каквато беше и целта.

Ако ти е първа тази стимулаци с гонадотропини, не се коси. Трудно е да се прецени как ще реагираш. Но пък следващият път лекарят ще е наясно с каква схема да постигне оптимален резултат.

И не мисли за хиперстимулация - до нея се стига при много интензивна стимулация и десетки фоликули, ти засега си далеч от тая опасност. :)
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #237 -: Март 15, 2011, 10:01:49 am »
Pumba, аз съм във Варна и процедурите ми са в Майчин дом. Не ми е известно да практикуват  този вид плащане, за който говориш, но мисля че е добра идея. Финансовата страна на въпроса е доста значителна, както всички знаем. Ако има такава възможност, много хора биха се възползвали. Аз спрях всички лекарства и сега чакам вещицата да дойде. После по старата схема, надявам се последна.
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #238 -: Март 15, 2011, 22:03:21 pm »
Само да се запиша-мойта инсеминация за съжаление се провали  :(.В единия яйчник фоликулите са спрели да се развиват,а в другия док видя течност от спукан...не знам как става тоя номер ама направо като ми казаха ми идеше да крещя от яд.Поредният безрезултатен месец.


*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #239 -: Март 15, 2011, 23:29:20 pm »
Само да се запиша-мойта инсеминация за съжаление се провали  :(.В единия яйчник фоликулите са спрели да се развиват,а в другия док видя течност от спукан...не знам как става тоя номер ама направо като ми казаха ми идеше да крещя от яд.Поредният безрезултатен месец.
Съжалявам миличка(това наистина е мн.тъжно) ! Другия път дано да няма такива неочаквани изненади,и опитът да завърши с положителен резултат :bighug: :bighug: :bighug: