0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Стийм моп- мнения???
« -: Декември 13, 2010, 18:48:32 pm »
Събирам мнения относно това "чудо" в почистването. У нас няма никъде килими, нямаме тежки завеси, но пък си имаме борчета пред прозорците и ужасна мръсотия от там. Сутрин като обърша привечер паркета отново е за почистване, направо вече се виждам в чудо.  :( И предвид астматичните състояния на Стефания и ринитите на баща й май ще е добре да почиствам с нещо подобно. Благодаря ви предварително за мненията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #1 -: Декември 13, 2010, 19:18:15 pm »
Когато гледам рекламата / на живо не съм виждала как работи :) / не мога да си обясня тази пара, като издуха праха, той къде отива? :)
И какво се получава след отделянето на толкова пара със въздуха? - Цялото помещение се насища с влага /това не ми допада :)/

Аз имам прахосмукачка с воден филтър и съм много доволна. Не мога да си представя друг удед, който да засмуква и задържа праха. Дърпа дори праха от въздуха

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #2 -: Декември 13, 2010, 19:39:44 pm »
Моя колежка искаше да си го купи миналата година по това време, но като го видя на живо в съседка и се отказа.

Прахосмукачка с воден филтър е добър вариант. Откакто чистя с такава вече не мирише на мръсни чорапи  :oops:
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #3 -: Декември 13, 2010, 21:34:28 pm »
Имам парочистачка на "Солак", която наистина върши чудеса- прахът се овлажнява и се забърсва с кърпа или с една приставка на самия уред. Страхотно освежи старите меки мебели. И за печката става. А парата си излиза през отворен прозорец. Не знам за стийм моп, обаче. Мисля,че почти всички марки имат такива уреди и може би не е лоша идея да се вземе от тях- спомням си, че преди години, когато купувахме нашата, тя излизаше по-евтино от стийм моп-а.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #4 -: Декември 13, 2010, 23:20:17 pm »
Мини, аз за Стийм Мопа знам че Не става  :?
Изрично пишело на упътването предварително да се мине с прахосмукачка, а познатата която го има казва, че след него остават ужасни мокри следи, които трябва да бърше с парцал след това  :?
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #5 -: Декември 14, 2010, 05:59:31 am »
Откакто чистя с такава вече не мирише на мръсни чорапи  :oops:

Точно!
Докато чистех със старата прахосмукачка, миришеше на куче след нея (имаме куче), но след тази с водния филтър мирише на чистота.
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #6 -: Декември 14, 2010, 09:29:55 am »
Аз имам такова "чудо" на китайското производство от първия модел, който е без деляща се глава (тяло) за детайлно почистване, а моя приятелка има от сегашния модел (червения) с деляща се глава. Нито аз, нито тя сме доволни. Както е писала Кроки, оставя мокри следи, не следи, ами направо пътеки от мокротия, дето като ти стъпят дечицата най- малкото зло ще е мокрите им чорапки. Аз моя Моп го давах за ремонт 2 пъти..... Без да си почистила предварително с прахосмукачка не става за ползване- така ще ти замаже и разнесе на парченца прахоляка от пода, че ще съжаляваш защо не си чистила по стария начин. Голям недостатък е и това, че не можеш да разтвориш в резервоара му препарат за паркет или друга повърхност. Спирам да го оплювам този уред, защото аз моя си го ползвам, ама не щото съм доволна от него, а щото "Пени се, не пени- ке те ям". За мен ръчните стирки и мопове вършат много по- добра работа предвид изброените недостатъци на Стийм моп-а.
 Мини, конкретно за тези иглички от елхата, както и за други дребни боклучета ( в моя случай за постоянните боклуци около камината) имам от малките мобилни прахосмукачки с батерии 12 волта.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #7 -: Декември 14, 2010, 09:42:16 am »
Майка ми има. Не ми харесва. След него трябва да подсушаваш, а примерно в банята преди него трябва да минеш с препарат  :lol: С две думи, нямам думи.  :lol: Тя си минаваше ламината и плочките. Казвам минаваше в пълния смисъл на думата, защото го ползва 2 месеца и сега си седи необезпокояван и прибран.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #8 -: Декември 14, 2010, 10:14:28 am »
Ламинатът на кръстницата ми цъфна от това 4удо :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #9 -: Декември 14, 2010, 10:20:50 am »
И аз се излъгах преди 2 години да си го купя,прави са момичетата за мокрото.Единственото,от което съм доволна е ,че освежава мокетите.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #10 -: Декември 14, 2010, 10:24:02 am »
А може ли да споделите от какви прахосмукачки с воден филтър сте доволни? :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #11 -: Декември 14, 2010, 10:30:49 am »
Зай, моята е Zelmer Aquawelt, голяма е, има много функции, но я използвам само за чистене. Събира всичката козина от двете животинки.
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 10:36:18 am от lemon »
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #12 -: Декември 14, 2010, 10:37:00 am »
Сийм мопа е нещо което ненавиждам. Имах преди и на втората седмица жена ми го изхвърли на контейнера. Много поразии прави. След него остава вода. Микрофибърната кърпа се зацапва бързо и след това започва да пръска кал из жилището. Мога да препоръчам една прахосмукачка, на която съм гледал домашна демонстрация, но не можах да си я позволя. Казва се Ritello.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #13 -: Декември 14, 2010, 11:35:20 am »
Преди години ни демонстрираха една прахосмука4ка "Кирби" /мисля,4е бяха от САЩ/.
Правихме проби и улавяше прах на двайсет см. дълбо4ина.Переше перфектно много стари петна.Демонстрациите бяха в хотел.Закупиха две си спомням.От нея по-добра не съм видяла :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #14 -: Декември 14, 2010, 11:50:38 am »
Мини, ако имаш излишни 1500-2000лв може да си купиш прахосмукачка и миячка роботчета, има различни марки в момента, но цената на едното е 600-900лв. На мен лично ми допада идеята да си лежиш или да си на работа, а те да чистят. Разгледай ги из нета има много клипчета. Но най хубаво ще е да ги видиш как работят на живо.
Една колежка на моя мъж си е взела само прахосмукачката за сега и е доволна. Според мен не стават само за изцяло чистене с тях, защото ако има препятствия не навсякъде могат да изчистят, но поне могат да ти помогнат в домакинската работа.
Аз лично се замислям да си купя от тях, но когато си купим собствено жилище. Сега сме под наем и стените са с някаква релефна мазилка, няма цокъл навсякъде и ще се съсипят, както си съсипах четката на прахосмукачката за 3 години...

Ето ти клипчета на прахото на колежката на Тишо.

http://www.youtube.com/watch?v=fwcxyZ9ORPg&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=EHO35Enehvk

http://www.youtube.com/watch?v=gxrXjpugt0s

п.п. има същото роботче за миене
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 11:59:59 am от Малина »


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #15 -: Декември 16, 2010, 20:45:26 pm »
И аз много го харесвам това  роботче - видях го на Пловд. панаир на живо. Колко чисти незнам, но е 'сладко' Когато му се изтощи батерията, отива да се зареди :)
Има го в Ларедута.

 http://www.laredoute.fr/vente-robot-aspirateur-roomba-581.aspx?productid=324190821&documentid=207611&categoryid=0&numberpage=1&pos=82_n_n&source=search
« Последна редакция: Декември 16, 2010, 21:26:21 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #16 -: Декември 18, 2010, 18:50:45 pm »
Ей, аз тъкмо щях да си купя за новото жилище и сега като ви прочетох мненията се разочаровах :?
Подът е естествен паркет с килим и друга стая с мокет.
Наистина някои да сподели мнение за този новия червения как е?

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #17 -: Декември 18, 2010, 19:24:11 pm »
Същият боклук е и червения стийм моп, нищо че е по- нов модел. Разликата със стария е само в делящата се глава (тяло), но не и в качеството на свършената работа.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #18 -: Декември 25, 2010, 18:59:21 pm »
Имам парочистачка на "Солак", която наистина върши чудеса- прахът се овлажнява и се забърсва с кърпа или с една приставка на самия уред. Страхотно освежи старите меки мебели. И за печката става. А парата си излиза през отворен прозорец. Не знам за стийм моп, обаче. Мисля,че почти всички марки имат такива уреди и може би не е лоша идея да се вземе от тях- спомням си, че преди години, когато купувахме нашата, тя излизаше по-евтино от стийм моп-а.

Спряхме се на този модел в крайна сметка, благодаря на всички за мненията
надявам се да е удачен избора ни, ще споделя впечатления
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Стийм моп- мнения???
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2011, 21:07:11 pm »
В къщи имаме голям и тежък килим и искам да се допитам до вас дали прахосмокачка с воден филтър би го подържала достатъчно чист ,защото е много трудно пренасянето и прането му.