0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #980 -: Април 14, 2006, 12:08:24 pm »
Цитат на: galju6ka
Здравейте и от мен, за първи път влизам във форума и ще се пробвам да си кача графиката.Този месец меря с дигитален термометър и нищо не мога да разбера струват ми се много ниски температурите.Ако някой може да ми помогне, благодаря предварително и успех на всички. :lol:


Здравей! според БТ за момента няма Ову - зашото БТ е ниска. Но това не значи, че утре/вдругиден няма да почне да се покачва, все още има достатъчно време
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #981 -: Април 14, 2006, 12:09:21 pm »
Цитат на: galju6ka
Здравейте и от мен, за първи път влизам във форума и ще се пробвам да си кача графиката.Този месец меря с дигитален термометър и нищо не мога да разбера струват ми се много ниски температурите.Ако някой може да ми помогне, благодаря предварително и успех на всички. :lol:


Здравей! според БТ за момента няма Ову - зашото БТ е ниска. Но това не значи, че утре/вдругиден няма да почне да се покачва, все още има достатъчно време
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #982 -: Април 14, 2006, 12:10:10 pm »
Galushka, здравей! според БТ за момента няма Ову - зашото БТ е ниска. Но това не значи, че утре/вдругиден няма да почне да се покачва, все още има достатъчно време
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #983 -: Април 14, 2006, 12:10:37 pm »
Цитат на: galju6ka
Здравейте и от мен, за първи път влизам във форума и ще се пробвам да си кача графиката.Този месец меря с дигитален термометър и нищо не мога да разбера струват ми се много ниски температурите.Ако някой може да ми помогне, благодаря предварително и успех на всички. :lol:

Орално ли мериш?
Дигиталният термометър трябва да се държи още 5 мин.след сигнала.
Направи проба през деня:измери си ТТ по нормалният начин (под мишницата)-един път виж колко е веднага след сигнала и друг път- 5-8 мин. след сигнала. Така сама ще се увериш колко дълго трябва да мериш.
Приема се за вярна по-високата температура. Ако си мерила недостатъчно ,той е отчел и по-ниска ТТ.
За графиката- като конфигурация е добра.
Проблема е може би в термометъра (ако е мерена анално)
Добре е да мериш БТ анално- тогава резултата е най-точен.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #984 -: Април 14, 2006, 14:06:10 pm »
Здравейте, дайте мнение за мойта графика момичета.Благодаря ви предварително.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #985 -: Април 14, 2006, 14:10:17 pm »
Забравих графиката
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #986 -: Април 14, 2006, 16:11:59 pm »
Цитат на: Gery_Ivanovska
Забравих графиката


Ще се опитам да коментирам:
На 14 е най-ниската БТ/35.95/ След това БТ скача на 36.8/15 ден/. Би могло тогава да е овулацията,но температурата не се задържа достатъчно  висока/16-20 ден на МЦ/,което да гарантира овулация.
От 21 до 24 ден се задържа една постоянна температура/36,4/.
Аз мисля че овулацията е била тия дни /на 23 ден/.
27 ден го елиминираме ,като инцидентна стойност-не го гледаме.
От 25 до 32 ден имаме едно задържане на БТ, на 32 ден лек спад (като имплантационен)
33-40 ден- второ покачване.
Така че аз виждам трифазна графика.
В началото на цикъла нещо не е било както трябва ( в смисъл-фоликула се е мъчил да се пукне но не е успял) , по късно нещата се оправят.
 Ако правилно разсъждавам днес ти е 16 ден след овулацията.
  Не ти ли  дойде утре - направи тест за бременност.
Немога да твърдя ,че това е така,просто коментирам графиката...и все пак тайничко се надявам да е това ,което мисля и ти стискам палци.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #987 -: Април 14, 2006, 17:29:33 pm »
Denis, винаги ли има спад в БТ при имплантанция?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #988 -: Април 14, 2006, 17:43:54 pm »
Цитат на: seasmilebg
Denis, винаги ли има спад в БТ при имплантанция?

  Този спад на БТ не винаги го има при бременност.
Графиките при бременност са толкова различни...това се дължи на хормоните- прогестерон и естрогени, които са в различни количества  (и от там и различни графики).
Прогестерона -повишава, естрогените -намаляват БТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #989 -: Април 14, 2006, 18:39:41 pm »
Denis, благодаря! Питам те, защото днес разглеждах графики на бъдещи мами от фертилити френд, и там всички, които бяха показани, бяха със спадв БТ около 7-8 ден след овулацията. Освен това ми направи впечаление, че спред ФФ овулацията ми се получава на 9 април, а не както аз си мислех за 7 или 8 април, с по-голяма вероятност за 8. Те как точно я изчисляват така и не разбрах.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #990 -: Април 14, 2006, 18:58:39 pm »
Цитат на: seasmilebg
Denis, благодаря! Питам те, защото днес разглеждах графики на бъдещи мами от фертилити френд, и там всички, които бяха показани, бяха със спадв БТ около 7-8 ден след овулацията. Освен това ми направи впечаление, че спред ФФ овулацията ми се получава на 9 април, а не както аз си мислех за 7 или 8 април, с по-голяма вероятност за 8. Те как точно я изчисляват така и не разбрах.


FF. изчислява на базата на подадените данни от теб.Колкото повече информация подадеш-толкова по-точно ще определи овулацията.Друг е въпроса дали ти ще определиш точно :цервикален секрет,'зеничен феномен',колко е отворена шийката на матката и каква е текстурата(мека ,твърда и т.н) и т.н.
Колкото до това ,кога настъпва овулацията - никой неможе да каже-дори на фоликулометрия- единият ден ти казват:всеки момент ще се пукне фоликула,на следващият:той вече се е спукал.( а това са поне 16-18 часа) А това засега си е най-точният начин за определяне на овулацията.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #991 -: Април 14, 2006, 19:11:39 pm »
да, права си за ФФ, доста информация иска. Аз разгледах нещата, които трябва да се нанесат, но изобщо не а ми ясни - за англ. няма проблем, обаче от чисто биологична гл.точка не ми е ясно какво питат. В графа 'тестове" например имаше 3 вида тестове! от които аз знам само за овулаторните, които си правим всички тук момичета. А най-странното беше, че като нанесох данните за + овулацинен тест на 6.04, ми излезе съобщение, че според ФФ нямам овулация ?! После махнах изобщо данните за овл.тестове, остана само за церв.слуз, и отново ми се възстанови старата графика с овулация на 9.04.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #992 -: Април 14, 2006, 19:12:42 pm »
seasmilebg,
 Теста за овулация ти е (+) на 11 ден от МЦ (6.04) Предполагам 17.00часа.
на 12 ден от МЦ- в 17.00 са 24 часа от теста
това значи, че най-късно в 5.00 на 13 ден от МЦ(това е 8.04) -36часа от теста -до тогава трябва да е настъпила овулацията.
Отпускаме още 8 часа ,защото може да не сме определили точно пика на ЛХ.
Овулацията пак се пада на 8.04.
Но все пак зачеването си е божа работа.
А ФФ как го е определило на 9.04- незнам.
На мен взависимост от това какви данни му подам,понякога ми определя овулация и в деня на полож.тест.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #993 -: Април 14, 2006, 19:14:15 pm »
e, в крайна сметка важен е крайният резултат:), а не графиката - каквото и да нанасяме като данни, ако ще и на 100% да определим точния момент на Ову, в края на цикъла пак може да няма бебе. Така че тук всичко е по-скоро теория на вероятностите, докато не станат 2 чертички на теста за бременност:)
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #994 -: Април 14, 2006, 19:15:59 pm »
Денис, докато съм писала втория постинг, ти си ми отговорила!Благодаря. Да, аз твърдо съм си за 8ми:), а сега чакам с нетърпение да минат още 5-6 дни и да пробвам тест за бр-ст.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #995 -: Април 14, 2006, 19:17:32 pm »
Цитат на: denis
seasmilebg,
 Теста за овулация ти е (+) на 11 ден от МЦ (6.04) Предполагам 17.00часа.
на 12 ден от МЦ- в 17.00 са 24 часа от теста
това значи, че най-късно в 5.00 на 13 ден от МЦ(това е 8.04) -36часа от теста -до тогава трябва да е настъпила овулацията.
Отпускаме още 8 часа ,защото може да не сме определили точно пика на ЛХ.
Овулацията пак се пада на 8.04.
Но все пак зачеването си е божа работа.
А ФФ как го е определило на 9.04- незнам.
На мен взависимост от това какви данни му подам,понякога ми определя овулация и в деня на полож.тест.


Само ще допълня - Тестът за овулация ми е (+) на 11 ден, в 8ч вечерта, така че и тук сме на прав път, права си с изчисленията
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #996 -: Април 14, 2006, 19:25:14 pm »
OPK:   тестовете за овулация,които ние правим   
Monitor:    http://www.beyondfertility.com/images/CUE2.jpg  -за каквото си мечтая
Ferning Test: Папратов феномен http://www.beyondfertility.com/images/bestfertile1.jpg
- това е тест който се прави чрез цервикалният секрет.
Когато жената е в овулация,Цсекрет оставен да изсъхне на стайна температура върху предметно стъкло,образува фигури подобни на папратов лист,това се наблюдава под микроскоп.
В аптеките продават такива уредчета,но изследването е на слюнка,което според мен е голяма измислица.(не че аз го нямам)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #997 -: Април 14, 2006, 19:29:41 pm »
Цитат на: seasmilebg
    , а сега чакам с нетърпение да минат още 5-6 дни и да пробвам тест за бр-ст.


Стискам палци и ти го желая от сърце... :blowingdust2:  :bfp:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #998 -: Април 14, 2006, 20:54:19 pm »
Здравейте момичета,много ви благодаря за бързите отговори.Много сте мили.Искам да ви питам още нещо..........(по принцип нямам постоянно ову).....ако приемем че ову е било на 17 ден ,това не е ли късно при 26 дневен цикъл??? :?:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #999 -: Април 15, 2006, 08:00:46 am »
Цитат на: adi
Здравейте момичета,много ви благодаря за бързите отговори.Много сте мили.Искам да ви питам още нещо..........(по принцип нямам постоянно ову).....ако приемем че ову е било на 17 ден ,това не е ли късно при 26 дневен цикъл??? :?:


Да, късно е, но това не е проблем.
Просто този месец М трябва да ти е  около 31 ден на МЦ (към датата на предполагаемата овулация(17 ден) прибавяш средно дни на лутеална фаза 14 (ЛФ- дните от овулация до следващаМ)=31 дни).

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум