0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #960 -: Април 12, 2006, 12:22:29 pm »
Цитат на: aivy
Благодаря ти Васи, само не разбрах това плавно покачване на t нормално ли е?

Нормално е.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #961 -: Април 12, 2006, 12:24:48 pm »
Много ти благодаря :D Наистина ме успокои
Лек ден на всички и ви желая само положителни емоции! 8)
*

    Anonymous

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #962 -: Април 13, 2006, 17:17:12 pm »
Здравей те толкова много четох за овулацията ,че чак се обърках знам че някъде го пише но моля обяснете ми овулацията е настъпила когато се повиши БТ или последния ден ниска БТ благодаря предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #963 -: Април 13, 2006, 17:44:29 pm »
Цитат на: Anonymous
Здравей те толкова много четох за овулацията ,че чак се обърках знам че някъде го пише но моля обяснете ми овулацията е настъпила когато се повиши БТ или последния ден ниска БТ благодаря предварително


Когато се повиши трайно БТ -това означава че овулацията е минала.
А кога е била-това е трудно да се каже и няма готова'формула'.Различните жени ,овулират при различна БТ.
Преди овулация се отделя Естроген,той предизвиква спад на БТ.Същият ден или следващият се отделя друг хормон ЛХ-който показва, че след 12-36 часа ще настъпи овулация.(ако няма хормонални проблеми).
По графика може да разбереш кога е БИЛА овулацията ,но не и кога ще бъде.
Разчитането на графиките не е лесно.Трябва да си мерима поне  1 година за да може да си я разчиташ.
Тук има много момичета ,които разбират и ще ти помагат.Аз също- с най-голямо удоволствие.

ПП. А така зададен въпроса ти ,няма еднозначен отговор.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Anonymous

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #964 -: Април 13, 2006, 17:51:18 pm »
Благодаря меря си БТ за 1 ви месец дори нямам пълен цикъл температурата  през целия период беше постоянна 36,7-36,8 и от три дни е37,1-37,2 но ,ще се опитам да кача графиката за да я видите
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #965 -: Април 13, 2006, 17:53:42 pm »
Цитат на: Anonymous
Благодаря меря си БТ за 1 ви месец дори нямам пълен цикъл температурата  през целия период беше постоянна 36,7-36,8 и от три дни е37,1-37,2 но ,ще се опитам да кача графиката за да я видите

Качи я,ще я коментираме и така ще разбереш.Иначе е трудно да се обеснява.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #966 -: Април 13, 2006, 18:26:06 pm »
доно сега да ми излезе графиката аз съм госта с горния въпрос
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #967 -: Април 13, 2006, 18:27:26 pm »
Цитат на: jilibon
доно сега да ми излезе графиката аз съм госта с горния въпрос
а защо се виждат сърчецата
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #968 -: Април 13, 2006, 18:39:43 pm »
Спокойно мила,от другите потребители не се виждат.Може би не си излязла от календара преди да влезнеш във форума  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #969 -: Април 13, 2006, 18:42:05 pm »
Цитат на: jilibon
доно сега да ми излезе графиката аз съм госта с горния въпрос


Погледнах я.
Според мен: 13 ден от МЦ ти е най-ниската Т.
                14,15,16 ден от МЦ се задържа постоянна-36,8
                   17 ден от МЦ-37,1- това показва, че се е отделил прогестерон -той почишава БТ или овулацията е минала.
Мисля, че овулацията е била на 15 ден от МЦ.
След като се отдели яйцеклетката на нейно место във фоликула започва да се образува жлеза,която отделя прогестерон.Трябва малко време докато се образува достатъчно прогестерон който да повиши БТ.
Ако нещо не съм обеснила разбираемо, кажи.?
Това е коментара ми по графиката .Виждам че тестовете за овулация са (-).Кога ги прави-по кое време на деня и спазва ли правилата:да не се пие много вода,ако може дори никак и да не се ходи по малка нужда поне 2 часа преди теста. Може това да е причината за резултата.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #970 -: Април 13, 2006, 19:18:37 pm »
Благодаря за изчерпателната информация теста го прових всеки път по едно исъщо време в 17h , но виж това за водата не го знаех значи от тук нататък да не си дава ме зор :lol: пак благодаря
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #971 -: Април 13, 2006, 20:50:35 pm »
Mомичета много ви моля да погледнете и моята графика.Мисля че този месец нямам ову.Цикъла ми беше  на28 дена а от 4 месеца е  на26 дена.Миналия месец имах уву на 13 ден при стимулиран цикъл.Моля помогнете че от тия  графики неразбирам. :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #972 -: Април 14, 2006, 07:48:48 am »
Цитат на: adi
Mомичета много ви моля да погледнете и моята графика.Мисля че този месец нямам ову.Цикъла ми беше  на28 дена а от 4 месеца е  на26 дена.Миналия месец имах уву на 13 ден при стимулиран цикъл.Моля помогнете че от тия  графики неразбирам. :lol:

Ако БТ по нататък не падне под 37.0, според мен овулацията е била на 17 ден от МЦ. Защо?
Имаш стъпаловидно полачване на БТ-15 до 20 ден на МЦ.Това означава,че овулацията е тези 5 дни  - неможе да е при  най-ниската БТ (при стъпаловидната графика това не се приема) Дните 18 и 19 от МЦ,те вече са с по-висота Т.-т.е вече е станало нещо.Затова мисля , че овулацията е на 17 ден от МЦ.
Това са само предположения.
За по-сигурно е добре да използваш и тестове за овулация.
При БТ има 5 дни преди покачване на БТ, в които е възможно да е била овулацията , а с тестове е до 36 часа (след (+) резултат). Ако се засекат  2 метода -определянето е много по-точно .
Всичко това, при условие,че няма хормонални проблеми.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #973 -: Април 14, 2006, 09:23:27 am »
Цитат на: jilibon
доно сега да ми излезе графиката аз съм госта с горния въпрос

Според мен овулацията ти е била на 16-и ден.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #974 -: Април 14, 2006, 10:41:57 am »
Цитат на: denis
Цитат на: adi
Mомичета много ви моля да погледнете и моята графика.Мисля че този месец нямам ову.Цикъла ми беше  на28 дена а от 4 месеца е  на26 дена.Миналия месец имах уву на 13 ден при стимулиран цикъл.Моля помогнете че от тия  графики неразбирам. :lol:

Ако БТ по нататък не падне под 37.0, според мен овулацията е била на 17 ден от МЦ. Защо?
Имаш стъпаловидно полачване на БТ-15 до 20 ден на МЦ.Това означава,че овулацията е тези 5 дни  - неможе да е при  най-ниската БТ (при стъпаловидната графика това не се приема) Дните 18 и 19 от МЦ,те вече са с по-висота Т.-т.е вече е станало нещо.Затова мисля , че овулацията е на 17 ден от МЦ.
Това са само предположения.
За по-сигурно е добре да използваш и тестове за овулация.
При БТ има 5 дни преди покачване на БТ, в които е възможно да е била овулацията , а с тестове е до 36 часа (след (+) резултат). Ако се засекат  2 метода -определянето е много по-точно .
Всичко това, при условие,че няма хормонални проблеми.


И аз мисля като Денис - че е била на 17я ден.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #975 -: Април 14, 2006, 11:04:42 am »
здравейте, момичета! бихте ли погледнали и моята графика!До вчера всичко беше супер, но тази сутрин се разочаровах-май не съм имала овулация този месец :cry: А така се стараех да я меря този път правилно....и понеже не повярвах на очите си-даже 2 пъти я измерих. Жалко,но все пак погледнете и вие. Благодаря ви предварително
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #976 -: Април 14, 2006, 11:06:01 am »
А защо не я виждам?
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #977 -: Април 14, 2006, 11:17:07 am »
сложи ли си в профила, с който влизаш в този форум, линк към графиката ти?
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #978 -: Април 14, 2006, 11:30:16 am »
Здравейте и от мен, за първи път влизам във форума и ще се пробвам да си кача графиката.Този месец меря с дигитален термометър и нищо не мога да разбера струват ми се много ниски температурите.Ако някой може да ми помогне, благодаря предварително и успех на всички. :lol:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #979 -: Април 14, 2006, 11:39:06 am »
ох, не мога да я кача, много съжалявам!!никак не се оправям с тези неща, а сигурно е много просто!!приятен ден!!