0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #920 -: Април 07, 2006, 13:13:01 pm »
butterfly 17 или 16 ден

seasmilebg 11-и ден, вчера.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #921 -: Април 07, 2006, 13:18:06 pm »
Сисмайлбг,
аз също мисля, че овутото ти е било вчера, нали БТ се покачва СЛЕД настъпване на овулацията.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #922 -: Април 07, 2006, 14:15:31 pm »
Цитат на: rally_g
Сисмайлбг,
аз също мисля, че овутото ти е било вчера, нали БТ се покачва СЛЕД настъпване на овулацията.


да, обаче нали тестовете за Ову стават + 24-36 часа ПРЕДИ ову? тоест, както сноши тестът беше +, броим поне 12ч от него и се пада Овуто да е днес сутринта или през деня
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #923 -: Април 07, 2006, 21:46:17 pm »
Здравейте момичета! Бихте ли погледнали и моята графика. За последния цикъл не виждам нито двуфазност, нито мога да разбера кога ми е овулацията. :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #924 -: Април 08, 2006, 18:33:41 pm »
Цитат на: seasmilebg

да, обаче нали тестовете за Ову стават + 24-36 часа ПРЕДИ ову? тоест, както сноши тестът беше +, броим поне 12ч от него и се пада Овуто да е днес сутринта или през деня


Точно така. И действате докато се повиши БТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #925 -: Април 08, 2006, 18:41:34 pm »
Цитат на: deni_one
Здравейте момичета! Бихте ли погледнали и моята графика. За последния цикъл не виждам нито двуфазност, нито мога да разбера кога ми е овулацията. :roll:


Още е рано да се коментира. Добре е да мериш редовно БТ(имаш пропуснати дни).
Провери си термометъра (след като няма добре изразена двуфазност, първо трябва да сме сигурни, че всичко се прави  както трябва- здрав термометър, достатъчно време за измерване и т.н. )

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #926 -: Април 08, 2006, 18:51:01 pm »
Точно такъв е и моят,ако ми видиш графиката-ужасна :cry: но ей сега прочетох за ановулаторните графики и май-май моята е от тях,точно същите признаци ги имам и аз.Дано да не е така,от скоро си я меря-но имам усещането :cry:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #927 -: Април 08, 2006, 18:58:14 pm »
Аз меря с китайски - живачен. Доволна съм.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #928 -: Април 08, 2006, 19:01:50 pm »
Цитат на: aiva
Къде мислите че най-точно се измерва БТ и какви термометри използвате,защото моят е от китайските ментета,а гледах дигитален в аптека за 107лв.не мога да си го позволя


Най-точно е когато се мери анално (ректално).
Според мен е най-добре да се мери с живачен , руски термометър.
Ако БТ през втората фаза е 'подозрително' по-ниска,отколкото трябва да бъде, е добре да се направи проверка с нов термометър.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #929 -: Април 08, 2006, 19:06:33 pm »
да ректално и аз я меря,въпреки че не е много удобно.Но ще си купя нов терм.за да се уверя.А възможно ли е 2-та дена с 0,2 покачване да е означавало ову,много слабо е покачването?Но то трябва вече и да ми идва,а съм нямала ову като не смятам това минимално покачване,какво ще кажете ви


упокоих се днес БТ е по високо,а правихме секс снощи и се надявам на чудото!!
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #930 -: Април 10, 2006, 09:44:58 am »
Здравейте момичета,
отдавна не съм се включвала, обаче ви чета когато мога и се надявам да не съм изпуснала нещо важно :lol: Имам нужда от вашето мнение - вижте ми графиката и ми кажете мнението си :wink: На мен лично ми е много странна.... Като инфо което е важно - от този месец пия Бромкриптин от 5 ден по половин таблетка сутрин и вечер (пролактина ми е 524,67mlU/I при реф. ст-ти от 29,47 до 513.04) и Дуфастон от 15-ти ден по 1 таблетка сутрин и вечер. Меря си температурата с нормален живачен термометър. Това е или поне за друго не се сещам в момента.
Ще съм ви много благодарна!
Приятен ден и лека седмица на всички!  :D
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #931 -: Април 10, 2006, 09:48:13 am »
Нещо обаче не ми излиза календара май :cry:  Сега ще се опитам да го сложа
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #932 -: Април 10, 2006, 10:26:34 am »
Цитат на: denis
Цитат на: seasmilebg

да, обаче нали тестовете за Ову стават + 24-36 часа ПРЕДИ ову? тоест, както сноши тестът беше +, броим поне 12ч от него и се пада Овуто да е днес сутринта или през деня


Точно така. И действате докато се повиши БТ.


Denis, съобразно инструкциите:) действахме на 6 вечерта, 7 за съжаление пропуснахме, и на 8 сутринта. Мислиш ли, че сме нацелили момента?
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #933 -: Април 10, 2006, 10:54:36 am »
Айви, не ти се отваря графиката, мила. В профила си задай че желаеш да споделиш графиката си с дриги потребители.





*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #934 -: Април 10, 2006, 11:04:59 am »
Ох, извинявайте :oops: Сега вече трябва да е ОК :D
Благодаря ти GREEN :wink:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #935 -: Април 10, 2006, 12:09:51 pm »
Какво мислите дали е имало овулация при мен аз мисля че е била на 18ия ден,предния месец пиех клостил и дуфастон дали това оказва някакво влияние на този цикъл?Освен това нямам възможност да меря Т в един и същ час карам и нощни смени
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #936 -: Април 10, 2006, 12:51:52 pm »
Цитат на: dalinda
Какво мислите дали е имало овулация при мен аз мисля че е била на 18ия ден,предния месец пиех клостил и дуфастон дали това оказва някакво влияние на този цикъл?Освен това нямам възможност да меря Т в един и същ час карам и нощни смени


И аз мисля, че е на 18 ден- и при мен предният месец се получи доста сходна графика.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #937 -: Април 10, 2006, 14:02:41 pm »
Цитат на: seasmilebg

Denis, съобразно инструкциите:) действахме на 6 вечерта, 7 за съжаление пропуснахме, и на 8 сутринта. Мислиш ли, че сме нацелили момента?


Според мен сте нацелили момента.
Стискам палци да е станало.
Ако не гледам теста ,а само графиката,според мен овулацията е на 8 (или на 7  късно вечерта).При всички случаи, това което зависи от вас е свършено, а другото е божа работа. :crossfingers:

ПП.И винаги прави тест и следващият ден. Много често,ако ЛХ е повече ,тестовете отчитат два поведни дни, и пика в случая е посредата.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #938 -: Април 10, 2006, 14:14:00 pm »
Цитат на: dalinda
Освен това нямам възможност да меря Т в един и същ час карам и нощни смени


Нямаш пропуснати дни, а казваш че караш нощни смени.Нещо не ми е ясно?
Зная само ,че при случаи ,като твоя (работа на смени) методът на БТ не е много верен.
Не му отдавай такова значение,ползвай го ориентировъчно.
Най-добре в случая са тестове за овулация.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #939 -: Април 10, 2006, 14:19:44 pm »
Цитат на: aivy
Ох, извинявайте :oops: Сега вече трябва да е ОК :D
Благодаря ти GREEN :wink:


Ако БТ непадне под 37.0 според мен овулацията е била на 17 ден от МЦ.
Имаш стъпаловидно покачване на БТ и затова овулацията не е при най-ниската температура, не е и следващият ден,защото той е един от трите дни е една и съща температура (36,8 ).

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум