0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1580 -: Юни 16, 2006, 10:21:42 am »
Здравей Денис,искам да те попитам нещо:Кога е най-добре да се правят тестовете за овулация?По кое време на деня?Защото в листовката пише, че е най-добре с първата урина сутрин, а тук някъде в твой постинг бях чела, че е добре някъде между 16-18 часа.
Благодаря ти предварително.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1581 -: Юни 16, 2006, 10:53:27 am »
Натали аз с друго впечатление съм останала - че не е хубаво да се правят с първата сутрешна урина понеже може да дадат лъжлив положителен резултат. Добре е да се правят следобяд, 16 - 18 часа е идеален период. Правиш ги всеки ден по едно и също време, най-добре е да не си пишкала около 4 часа преди да се тестваш.
  09.11.2007
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1582 -: Юни 16, 2006, 12:33:28 pm »
Цитат на: Neige
Натали аз с друго впечатление съм останала - че не е хубаво да се правят с първата сутрешна урина понеже може да дадат лъжлив положителен резултат. Добре е да се правят следобяд, 16 - 18 часа е идеален период. Правиш ги всеки ден по едно и също време, най-добре е да не си пишкала около 4 часа преди да се тестваш.

Благодаря, Neige, и аз с такова впечатление съм останала, но реших за по-сигурно да попитам.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1583 -: Юни 16, 2006, 13:15:25 pm »
Цитат на: nataly_kirova
Здравей Денис,искам да те попитам нещо:Кога е най-добре да се правят тестовете за овулация?По кое време на деня?Защото в листовката пише, че е най-добре с първата урина сутрин, а тук някъде в твой постинг бях чела, че е добре някъде между 16-18 часа.
Благодаря ти предварително.


16-18 часа, там някъде. За предпочитане е да е следобяд.
Не трябва да си пила вода поне 3-4 часа и да си пишкала 2-3 /за да е по-висока концентрацията на ЛХ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1584 -: Юни 16, 2006, 13:20:16 pm »
Цитат на: Neige
Натали аз с друго впечатление съм останала - че не е хубаво да се правят с първата сутрешна урина понеже може да дадат лъжлив положителен резултат. Добре е да се правят следобяд, 16 - 18 часа е идеален период. Правиш ги всеки ден по едно и също време, най-добре е да не си пишкала около 4 часа преди да се тестваш.


Извинявай, отговорила си.
Не видях 8O Незнам къде гледам напоследък :balk_149:
 :beerdr:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1585 -: Юни 16, 2006, 13:20:31 pm »
:balk_21: Благодаря ти Денис.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1586 -: Юни 17, 2006, 19:40:47 pm »
фанта, ти наистина ли направи толкова тестове за овулация и бременност колкото е отбелязано в каленадра ти 8O .
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1587 -: Юни 17, 2006, 21:53:42 pm »
Абе всъщност не, това е само за да изглежда графиката ми  по различно...  :lol:  :P
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1588 -: Юни 17, 2006, 22:03:44 pm »
за различно, различно изглежда. ако това ти е била целта браво, успяла си.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1589 -: Юни 18, 2006, 07:10:02 am »
Мила Денис, днес ми е 18 ден от инсе -значи ЛФ ми е вече 18 дена!
На 12.6. ми сложиха последен прегнил!Дано БТ не е висока от него!!!!
Искренно се надявам!!Но си имам ПМС-боли ме корем,кърст............!
Незнам....незнам.......?????????Искам да те помоля ако знаеш някакъв линк за въздействие на прегнил(на БТ) да ми го дадеш да прочета че вобще не съм наясно с тия  неща!Благодаря предварително! :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1590 -: Юни 18, 2006, 08:32:55 am »
Цитат на: adi
Мила Денис, днес ми е 18 ден от инсе -значи ЛФ ми е вече 18 дена!
На 12.6. ми сложиха последен прегнил!Дано БТ не е висока от него!!!!
Искренно се надявам!!Но си имам ПМС-боли ме корем,кърст............!
Незнам....незнам.......?????????Искам да те помоля ако знаеш някакъв линк за въздействие на прегнил(на БТ) да ми го дадеш да прочета че вобще не съм наясно с тия  неща!Благодаря предварително! :balk_21:


Ади, графиката ти е много хубава. Успокой се и не мисли за това.
Ако е инжектиран ЧХГ/Прегнил/ са необходими от 5 до 14 дена за да се изчисти от тялото на жената. Това зависи от дозата и е индивидуално.
Стискам палци да е станало, просто трябва да изчакаш.

 
ТУК има нещо -  установяване на бременност след инжектиране на ЧХГ
Прегнил

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1591 -: Юни 18, 2006, 09:02:27 am »
Денис миличка много ти благодаря за инфо!!! :balk_21:
*

    Anonymous

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1592 -: Юни 18, 2006, 10:12:26 am »
Здравейте момичета.
Имам нужда от помоща ви при разчитането на графиката.За 5 цикъла,2 са на път да се повторят.Имам видимо покачване на БТ на 4-5 ден.Няколко дена по-късно се нормализира и след това всичко почва отначало.Може ли да ми обясните на какво се дължи това?
ето я февруарската: http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=12958&userLoginName=iliyanas
а ето как ми започва и юнската:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=iliyanas
а на февруарската на 13 ти ден имам съзряно 11мм жълто тяло.
Споделям това,защото знам ,че някои от вас гледайки февруарската ми графика биха ми казали,че е ановулаторна.Въпроса ми е кога според вас овулирам ?
Благодаря ви предварително :D
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1593 -: Юни 18, 2006, 10:59:16 am »
Ляне, защо влизаш като гост :) ако си ти де  :roll:  :wink: Календара не работи временно, защото нищо не ми се отваря :) Показва: Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.  :roll:  :lol:  
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1594 -: Юни 18, 2006, 12:05:27 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
Ляне, защо влизаш като гост :) ако си ти де  

Абе аз съм ,но не разбрах,защо ме записа като гост???  :wink:
*

    essy

  • **
  • 58
  • Когато човек забравя мечтите си, той умира !
Здравей Денис:)
« Отговор #1595 -: Юни 19, 2006, 10:11:11 am »
Мила Денис,моля за помощ.
Би ли ми погледнала графиката, защото за първи път се занимавам с БТ и незнам дали правилно определям овулацията- ако изобщо е имало такава.
Казвам ''ако изобщо е имало такава.'' , защото като сравнявам моята графика с тези на другите момичета моята ми се вижда много равна.
Ох, незнам оплетох се...нищо не разбирам от БТ - тепърва навлизам в тази област.
Предварително ти благодаря:)


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Здравей Денис:)
« Отговор #1596 -: Юни 19, 2006, 13:59:00 pm »
Цитат на: essy
Мила Денис,моля за помощ.
Би ли ми погледнала графиката, защото за първи път се занимавам с БТ и незнам дали правилно определям овулацията- ако изобщо е имало такава.
Казвам ''ако изобщо е имало такава.'' , защото като сравнявам моята графика с тези на другите момичета моята ми се вижда много равна.
Ох, незнам оплетох се...нищо не разбирам от БТ - тепърва навлизам в тази област.
Предварително ти благодаря:)

Графиката ти е много хубава. Имало е овулация - и аз мисля, че е била  на 13 ден от МЦ  / за сега - защото незнаем, какви ще са следващите стойности на БТ/.
Още малко трябва да се повиши БТ /поне до 37.0/
Но има време, не се притеснява. Мисля че утре ще е по-висока.

ПП. За ФФ /фоликуларна фаза, първата част от МЦ, преди овулацията/- графиката е много хубава, това че е почти хоризонтална не бива да те притеснява, понякога  липсва спада на БТ преди О./който е характерен за 'образцовите' графики/ , но това не е проблем.
Успех от мен! :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1597 -: Юни 19, 2006, 14:37:06 pm »
Моля Ви да погледнете графиката ми и да ми кажете според Вас дали все още е възможно да имам овулация  :( Температурата е просто ужасна а и няма никакви признаци за МЦ. Денис....дай съвет...много съм объркана. При образуване на кисти какво става с температурата? Покачва ли се или остава същата?

Благодаря  :!:
*

    essy

  • **
  • 58
  • Когато човек забравя мечтите си, той умира !
Re: Здравей Денис:)
« Отговор #1598 -: Юни 19, 2006, 15:49:32 pm »
Цитат на: denis

Графиката ти е много хубава. Имало е овулация - и аз мисля, че е била  на 13 ден от МЦ  / за сега - защото незнаем, какви ще са следващите стойности на БТ/.
Още малко трябва да се повиши БТ /поне до 37.0/
Но има време, не се притеснява. Мисля че утре ще е по-висока.

ПП. За ФФ /фоликуларна фаза, първата част от МЦ, преди овулацията/- графиката е много хубава, това че е почти хоризонтална не бива да те притеснява, понякога  липсва спада на БТ преди О./който е характерен за 'образцовите' графики/ , но това не е проблем.
Успех от мен! :wink:

Много ти благодаря Денис,
за прекрасния отговор...толкова важен за мен. И за хубавите пожелания.
Много си мила с всички:)

Желая ти много усмивки и ползотворен ден :)


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1599 -: Юни 19, 2006, 17:50:06 pm »
Цитат на: msaint
Моля Ви да погледнете графиката ми и да ми кажете според Вас дали все още е възможно да имам овулация  :( Температурата е просто ужасна а и няма никакви признаци за МЦ. Денис....дай съвет...много съм объркана. При образуване на кисти какво става с температурата? Покачва ли се или остава същата?

Благодаря  :!:


Много съжалявам , графиката ти не показва да е имало овулация.
Според мен се е образувала киста.
Когато се образуват кисти БТ прави такива скокове, както е при теб -БТ се покачва, после пада , пак се покачва и пак пада.
Ако е имало овулация БТ трябваше да се задържи  трайно висока  и да не пада под една определена стойност.
Добре е да те видят на УЗ и да се разбере със сигурност дали това е проблема. Съжалявам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум