0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1560 -: Юни 13, 2006, 17:16:09 pm »
Ще меря, обещавам. Ама и аз как се изкалпазаних тоя месец. Много странна работа - мсилех си, че меренето на БТ ме натоварва психически, но се оказа, че ако не я меря, съм по-неспокойна, защото не знам какво става в тялото ми...Да не предполага човек, какъв противоположен ефект се получава. Мислех, че като спра да я меря, ще съм по-спокойа, пък то излезе точно обратното. 8O
Да ти кажа, нямам големи надежди за тоя мсец - като гледам как ме свива ниско долу, чисто ПМС си е. Но за следващия мсец ще се въоръжа и с тестове, и с редовна БТ, така че ще го направеим бебето, няма къд еда иде :lol:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1561 -: Юни 13, 2006, 17:45:35 pm »
Здравей Денис.  :balk_64:
Пак съм аз. Знаех си, че не трябва да се радвам толкова на графиката си.  :BangHead:   Ето на пустата температура не може да стигне 37, а камо ли да да я завиши. Явно е, че има някакъв проблем, но къде да го търся. А и имах едно бледо розово течение около дните на овулация, което е нетипично за мен. В петък съм на доктор, но ми се иска ако може да ми кажеш две думи за графиката. Тя че е лоша, лоша е, ама колко? :balk_144:
Благодаря ти Денис.

P.S. Надявам се, че не съм станала досадна.  :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1562 -: Юни 13, 2006, 18:34:39 pm »
Цитат на: seasmilebg
Ще меря, обещавам. Ама и аз как се изкалпазаних тоя месец. Много странна работа - мсилех си, че меренето на БТ ме натоварва психически, но се оказа, че ако не я меря, съм по-неспокойна, защото не знам какво става в тялото ми...Да не предполага човек, какъв противоположен ефект се получава. Мислех, че като спра да я меря, ще съм по-спокойа, пък то излезе точно обратното. 8O
Да ти кажа, нямам големи надежди за тоя мсец - като гледам как ме свива ниско долу, чисто ПМС си е. Но за следващия мсец ще се въоръжа и с тестове, и с редовна БТ, така че ще го направеим бебето, няма къд еда иде :lol:

Сийс, графиката ти е добре, може и да е станало.
Рано е още да се отчайваш. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1563 -: Юни 13, 2006, 18:49:34 pm »
Цитат на: svangemi
Здравей Денис.  :balk_64:
Пак съм аз. Знаех си, че не трябва да се радвам толкова на графиката си.  :BangHead:   Ето на пустата температура не може да стигне 37, а камо ли да да я завиши. Явно е, че има някакъв проблем, но къде да го търся. А и имах едно бледо розово течение около дните на овулация, което е нетипично за мен. В петък съм на доктор, но ми се иска ако може да ми кажеш две думи за графиката. Тя че е лоша, лоша е, ама колко? :balk_144:
Благодаря ти Денис.

P.S. Надявам се, че не съм станала досадна.  :?

Не е хубаво това зацапване и трябва да говориш с лекар. Дано да не е нещо сериозно.
Графиката ти е добра, дано БТ да се повиши още малко -има време за това.
Ще чакам да споделиш, какво е казал лекарят.
Желая ти успех и не се притеснявай - ни най-малко не ме притесняваш. С удоволствие, ще ти помагам доколкото мога. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1564 -: Юни 14, 2006, 08:42:06 am »
Цитат
Не е хубаво това зацапване и трябва да говориш с лекар. Дано да не е нещо сериозно.
Графиката ти е добра, дано БТ да се повиши още малко -има време за това.
Ще чакам да споделиш, какво е казал лекарят.
Желая ти успех и не се притеснявай - ни най-малко не ме притесняваш. С удоволствие, ще ти помагам доколкото мога.


Благодаря ти Денис! Както винаги си много мила.  :balk_21: Обезателно ще пиша какво е казала докторката. Само още нещо да попитам. Знам, че няма шанс, но ако има и най-малка вероятност да е станало бебче този месец, има ли опасност от мануален преглед(надявам се, че това беше термина). Още повече ми се иска да ми се направи цитонамазка и микробиологично изследване. И има ли значение това, че прегледа ще бъде около 5 дни преди вероятната дата на менструация? Извинявам се за невежеството.  :oops:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1565 -: Юни 14, 2006, 09:17:20 am »
Цитат на: denis
Сийс, графиката ти е добре, може и да е станало.
Рано е още да се отчайваш. :wink:


Denis, благодаря ти за подкрепата!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1566 -: Юни 14, 2006, 11:53:06 am »
Здравейте, момичета! Здравей, Денис! Аз пак съм с въпросче...  :oops: Защо не се покачва температурата ми? Тоя месец имах много добре изразени симптоми на овулация. На 11.06. събота, което ми е 13 ден следобяд имах обилна гъста прозрачна слуз, в която като че ли имаше 1-2 капки кръв. Не беше цялата оцветена, а само така, леко вътре се различаваше червеничко.Коремът ми беше много подут, чувствах се странно и не усетих болки в яйчника, но... Слузта продължи до вчера, но температурата не се покачва повече. Вече ще меря ректално от другия месец! :balk_138: Но така ми е по-удобно, а и доктора каза, че щом ми е по-добре така да продължавам. Но май не мога да се ориентирам. Все още не съм ходила с новата си графика при него, разчитам на вас! Може ли да ми кажеш нещо за графиката, denis, или още няколко дни да почакам? Благодаря ти! Ти си истинско съкровище!!! :bighug: [/b]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1567 -: Юни 14, 2006, 13:22:52 pm »
Цитат на: svangemi

Благодаря ти Денис! Както винаги си много мила.  :balk_21: Обезателно ще пиша какво е казала докторката. Само още нещо да попитам. Знам, че няма шанс, но ако има и най-малка вероятност да е станало бебче този месец, има ли опасност от мануален преглед(надявам се, че това беше термина). Още повече ми се иска да ми се направи цитонамазка и микробиологично изследване. И има ли значение това, че прегледа ще бъде около 5 дни преди вероятната дата на менструация? Извинявам се за невежеството.  :oops:


Мануалният преглед по-никакъв начин не застрашава евентуална бременност, но ако си притеснена- отложи го за началото на следващият месец.
Другият вариант е да споделиш с лекаря си тези притеснения и на место да решите какво да се направи.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1568 -: Юни 14, 2006, 13:31:34 pm »
beiboranka  здравей!
Според мен овулацията не е била на 13 ден от МЦ, а може би на 14/15 ден от МЦ. За да е сигурно че е имало О., БТ трябва да се повиши до 36.8-36.9  и да се задържи така - висока.
След овулация БТ може да се повишава 1 до 5 дена и това е нормално, така че не се притеснявай. Може би утре ще е по-висока БТ.
Според мен - до тук - няма проблеми. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1569 -: Юни 14, 2006, 15:04:28 pm »
Цитат
Мануалният преглед по-никакъв начин не застрашава евентуална бременност, но ако си притеснена- отложи го за началото на следващият месец.
Другият вариант е да споделиш с лекаря си тези притеснения и на место да решите какво да се направи.


Благодаря Денис!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1570 -: Юни 14, 2006, 20:41:42 pm »
Цитат на: denis
beiboranka  здравей!
Според мен овулацията не е била на 13 ден от МЦ, а може би на 14/15 ден от МЦ. За да е сигурно че е имало О., БТ трябва да се повиши до 36.8-36.9  и да се задържи така - висока.
След овулация БТ може да се повишава 1 до 5 дена и това е нормално, така че не се притеснявай. Може би утре ще е по-висока БТ.
Според мен - до тук - няма проблеми. :wink:

Здравей, denis!Горещо те прегръщам!
 Днес следобяд усетих на няколко пъти болка в левия яйчник. Беше горе долу през един час. Дори преди малко отново. Дали това не е най-после.... Ще видя как ще се развие температурата през следващите дни!
Много ви обичам, момичета! Днес валя дъжд (нищо ново, ще кажете...), да, но имаше дъга! След малко ще я сваля и ще ви я покажа!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1571 -: Юни 14, 2006, 21:07:27 pm »
Пак съм аз! Ето и обещаният подарък - дъга! Но снимката е от видеокамера, така че е мааалко лоша... :oops: Но пък си е дъга!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=41088&photo=19
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1572 -: Юни 14, 2006, 23:00:33 pm »
Цитат на: beiboranka
Пак съм аз! Ето и обещаният подарък - дъга! Но снимката е от видеокамера, така че е мааалко лоша... :oops: Но пък си е дъга!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=41088&photo=19



И аз днес видях дъга и беше прекрасна!!!! :rainbow:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1573 -: Юни 15, 2006, 07:17:12 am »
Здравей Денис!Искам да те питам дали прогестероновите препарати оказват влияние върху БТ????(след Дуфастон и Прегнил дали ЛФ се одължава!??????)Какви са твои наблюдения?????
Благодаря предварително за отговора! :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1574 -: Юни 15, 2006, 07:40:50 am »
Цитат на: beiboranka
Пак съм аз! Ето и обещаният подарък - дъга! Но снимката е от видеокамера, така че е мааалко лоша... :oops: Но пък си е дъга!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=41088&photo=19
:balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1575 -: Юни 15, 2006, 07:55:09 am »
Цитат на: adi
Здравей Денис!Искам да те питам дали прогестероновите препарати оказват влияние върху БТ????(след Дуфастон и Прегнил дали ЛФ се одължава!??????)Какви са твои наблюдения?????
Благодаря предварително за отговора! :balk_21:


Много хубава графика!
По принцип Дуфастона не би трябвало да оказва влияние на БТ, Прегнила обаче оказва влияние на ЖТ, не директно, а косвено- на друго ниво. Най-просто казано кара ЖТ да произвежда повече прогестерон, подпомага функцията на ЖТ.
Както от Дуфастона , така и от Прегнила може да ти закъснее 1-2 дена.
Много е неприятно да виждаш такава хубава графика и да не знаеш дали е станало или не - напълно те разбирам, но се надявам да е станало - пожелавам ти го от все сърце.
Днес ти е 15 ден след О. /ако правилно съм ги преброила/ още 2-3 дена най-много-ако до тогава не ти дойде М - станало е. Стискам палци!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1576 -: Юни 15, 2006, 08:20:41 am »
Мила Денис благодаря за бърз отговор!!!!!Дано дано да е станало!
В понеделни ще наравя кървен и ще ти пиша!!!! :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1577 -: Юни 15, 2006, 11:51:33 am »
Цитат на: fanta_21
Моми4ета искам да ви попитам нещо за моята графика, в календара си 4e на 9 юни имах неменструално кървене и ми показа 4е това кърена е било на 5 ти ден от цикъла ми, а 9 юни беше 21-я ден. :lol:  :D  8O

На 9/06 си нанеси зацапването.
Наистина ли си правила всички тези тестове /за овулация и бременност/ ? 8O Няма никакъв смисъл от това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1578 -: Юни 15, 2006, 14:40:51 pm »
Цитат на: adi
Мила Денис благодаря за бърз отговор!!!!!Дано дано да е станало!
В понеделни ще наравя кървен и ще ти пиша!!!! :balk_21:


Ади, а домашен тест прави ли вече?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1579 -: Юни 15, 2006, 20:34:09 pm »
Ади, а домашен тест прави ли вече?[/quote]



Не несъм правила домашен тест!!В понеделник сложих последен Прегнил така че нестава!Няма да е верен резултата!Ще се наложи да чакам до понеделник! :lol:  :lol:  :lol: