0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1540 -: Юни 11, 2006, 14:59:24 pm »
Цитат на: denis
Цитат на: Chinni
Денис, би ли ми погледнала графиката още веднъж? ФФ отчете овулация на нова дата, какво мислиш дали е имало /този месец съм мерила орално/?


Според мен е имало овулация, но 1-2 дена по-рано, на 14/15 ден от МЦ, защото имаш стъпаловидно покачване на БТ.
Дотук графиката ти е много хубава.
Другият месец мери анално. :wink:


Благодаря, следващият месец непременно ще меря анално, дано да не се наложи де :D
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1541 -: Юни 11, 2006, 17:29:16 pm »
Може ли да ми погледнете графиката!  :roll:  Сега някъде да очаквам овулация, нали? Може би тепърва предстои.?!  :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1542 -: Юни 11, 2006, 18:09:48 pm »
Цитат на: beiboranka
Може ли да ми погледнете графиката!  :roll:  Сега някъде да очаквам овулация, нали? Може би тепърва предстои.?!  :roll:

Да, предстои овулацията, но кога точно, никой не би могъл да ти каже.
Добре е да направиш тестове за овулация.
По БТ ще може да се разбере , когато тя вече е минала.
Ако не правиш тестове - варианта е да си работите по-въпроса през ден (или всеки ден - както ви харесва) докато се повиши БТ.
Най-удачните дни за зачеване са: 2 дена преди овулация и в деня на овулацията.
Ако това е пика на естрогените (вижда се от падането на БТ), овулацията би трябвало да е 2-3 дена след това (това в идеалният вариант).
Желая ти успех и дано да стане. :wink:
Графиката ти до тук е хубава.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1543 -: Юни 11, 2006, 22:28:15 pm »
denis, много ти благодаря за бързия отговор. Нямаш представа колко ме успокои! Мислех си, че днес е била овулацията и сме я пропуснали, защото моят мъж е малко болен и не ми се иска да го "насилвам", но утре ще си взема и няколко теста за по-голяма яснота. Благодаря ти!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1544 -: Юни 12, 2006, 08:35:10 am »
Денис, би ли ми погледнала графиката, че нещо не ми е ясно.
Благодаря предварително.  :balk_48:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1545 -: Юни 12, 2006, 11:09:01 am »
Цитат на: Simply
Денис, би ли ми погледнала графиката, че нещо не ми е ясно.
Благодаря предварително.  :balk_48:

До тук графиката ти не показва да е имало овулация. От 16 до 18 ден на МЦ има едно понижение на БТ и дано това да означава, че скоро ще има овулация?
Колко дена е обикновенно МЦ при теб? Много се извинявам, ако вече съм питала преди, но ми е трудно да запомня на всички/иначе се старая :wink: /
До тук няма проблем, може О. да е по-късно.
А къде мериш БТ, защото има няколко ниски стойности?
Ако е анално - проблема може да е в термометъра.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1546 -: Юни 12, 2006, 11:15:53 am »
МЦ ми е 34-35 дена но не е редовен.БТ я меря анално с дигитален термометър, но в началото на МЦ орално(първите 8-9 дена)
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1547 -: Юни 12, 2006, 12:17:22 pm »
Здравейте!   Бихте ли погледнали моя овулационен календар за последните 3 месеца! Мислите ли, че съм имала овулация? Там съм под името galinka.
Притеснява ме и текущия цикъл, където според мен е много висока температурата -36.8-36.9, а не мисля, че е имало овулация.Простете ми за невежеството, но все още не съм наясно с много неща. По принцип имам по-късна овулация-ако въобще имам, цикълът ми е 30-33 дена. А този месец нямам и спад в температурата, за да мисля че има овулация. Дано  не са кисти!!
Благодаря ви!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1548 -: Юни 12, 2006, 13:37:08 pm »
Цитат на: Simply
МЦ ми е 34-35 дена но не е редовен.БТ я меря анално с дигитален термометър, но в началото на МЦ орално(първите 8-9 дена)

Всичко е наред тогава. Доста ме накара да помисля :wink:
Защо не ползваш тестове за О. -  в  следващите  наколко дни  се очаква да бъде овулацията и чрез тях е най-точно да се определи денят.
По БТ това ще бъде възможно, когато тя вече е минала.
Графиката ти е хубава, няма от какво да се притесняваш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1549 -: Юни 12, 2006, 13:47:09 pm »
:) Радвам се, че всичко е на ред. Тест за О. ще почна да правя от тази вечер и ще видим какво ще покаже :)
Благодаря ти много Денис.
 :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1550 -: Юни 12, 2006, 13:55:55 pm »
Цитат на: galeto
Здравейте!   Бихте ли погледнали моя овулационен календар за последните 3 месеца! Мислите ли, че съм имала овулация? Там съм под името galinka.
Притеснява ме и текущия цикъл, където според мен е много висока температурата -36.8-36.9, а не мисля, че е имало овулация.Простете ми за невежеството, но все още не съм наясно с много неща. По принцип имам по-късна овулация-ако въобще имам, цикълът ми е 30-33 дена. А този месец нямам и спад в температурата, за да мисля че има овулация. Дано  не са кисти!!
Благодаря ви!


Погледнах графиките ти:
24/04 - графиката е много хубава, имало е овулация -според мен на 18 ден от МЦ. През ЛФ поддържаш добра температура - това говори,че ЖТ/жълтото тяло/ функционира добре. След пукването на доминантният фоликул се отразува жлеза с вътрешна секреция, наречена жълто тяло, тя синтезира прогестерон, който повишава БТ през ЛФ.
През този цикъл ЛФ е била 15 дена, което е добре./средно тя е 14 дена- от 10 до 16 дена се приема за нормално/
27/05  Има няколко дни които не си мерила, а са необходили да се разчете графиката/от 6 до 9 и 15 ден на МЦ/
Според мен  може да е имало овулация, но за по-сигурно ще изчакане още няколко дни.
Може би е била по-рано този месец.
Не се притеснявай, мисля че всичко ще е наред. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1551 -: Юни 12, 2006, 15:49:03 pm »
Много, ама много ти благодаря Денис! Така ме успокои и ми вдъхна надежда! Дано този месец са по-малко проблемите при мен и при всички останали момичета тук и мечтата ни се сбъдне!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1552 -: Юни 12, 2006, 15:55:08 pm »
Цитат на: galeto
Много, ама много ти благодаря Денис! Така ме успокои и ми вдъхна надежда! Дано този месец са по-малко проблемите при мен и при всички останали момичета тук и мечтата ни се сбъдне!

:wink: Дано!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1553 -: Юни 13, 2006, 09:37:01 am »
Denis, тая сутрин си мислих по един въпрос, просто ми е любопитно. Кой вариант е за предпочитане от гледна точка на прогестерона - постоянно средновисока БТ или висока БТ, но с пикове и спадове в рамките на 0.2 - 0.3 градуса? Питам, защото тоя месец съм си твърдо на 36.9, което от 1 страна ме успокоява, защото поддържам една и съща стойност. Обаче от друга страна, предните месеци БТ е "скачала" в порядъка 36.9-37.1
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1554 -: Юни 13, 2006, 12:11:11 pm »
Цитат на: seasmilebg
Denis, тая сутрин си мислих по един въпрос, просто ми е любопитно. Кой вариант е за предпочитане от гледна точка на прогестерона - постоянно средновисока БТ или висока БТ, но с пикове и спадове в рамките на 0.2 - 0.3 градуса? Питам, защото тоя месец съм си твърдо на 36.9, което от 1 страна ме успокоява, защото поддържам една и съща стойност. Обаче от друга страна, предните месеци БТ е "скачала" в порядъка 36.9-37.1


Сийс, пак не си мерила през целият месец. :wink:
И двата варианта са добри, но зависи какво разбираш под средно висока. Ако разликата е минимум 0,4 - ФФ/ЛФ и се поддържа така - добре е.
По-добрият вариант е когато БТ се движи плавно и не прави резки скокове.
Това, че поддържаш постоянна БТ е добре. Лошото е, че немога да разбера, каква е била БТ през ФФ. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1555 -: Юни 13, 2006, 12:19:44 pm »
абе за бой съм си, ама... :lol: Принципно нямаше да меря тоя месец, после милото ме пита една сутрин "как е температурата" и оттам почнах да меря пак. Сега, като ми казваш, че не виждаш БТ от всички дни, надявам се това не значи, че не съм имала и Ову...:(
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1556 -: Юни 13, 2006, 12:22:34 pm »
само да допълня, понеже ме питаш какво разибрам под средно висока - ами както е при мен, разликата е о.4 градуса (36.9 - 36.5). Понеже досега през първата фаза все съм била 36.4-36.5, затова си мисля, че и този месец е така. "По-студенокръвна" съм :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1557 -: Юни 13, 2006, 14:26:32 pm »
Цитат на: seasmilebg
само да допълня, понеже ме питаш какво разибрам под средно висока - ами както е при мен, разликата е о.4 градуса (36.9 - 36.5). Понеже досега през първата фаза все съм била 36.4-36.5, затова си мисля, че и този месец е така. "По-студенокръвна" съм :wink:


Дано да е имало овулация. Засича ли я по-някакъв начин?
Не съм сигурна дали разликата е 0,4. Тази стойност 36,5 може да е от температурният спад, а той  не се гледа.
Дано БТ през ФФ  да е била  и по-ниска от 36,5.
Като конфигурация графиката е добра.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1558 -: Юни 13, 2006, 15:45:36 pm »
Да, мисля, че я усетих. Въпреки че според графиката съм отбелязала Ову на 16я ден от М (когато БТ е 36.7), по-скоро си мисля, че беше на 13я (събота, 03 юни), най-късно на 14 ден (4 юни). Мисля така, защото в събота следобед (на 13я ден) много рязко ме заболя яйчника, а и ц.слуз беше най-много тогава. После на 14я ден пак имаше ц.слуз, но не чак толкова много. И в понеделник (ден 15, или 05 юни), когато фактически БТ беше 36.5, вече почти нямаше ц.слуз.

Да ти кажа, сега като разсъждавам от тази гледна точка, може и да се окажеш права – това 36.5 да не е минимумът, а по-скоро да е след това. Мислиш ли, че е възможно минимумът да е бил на 13/14 ден, а аз на 15я да съм хванала БТ непосредствено след този минимум, когато фактически е почнала да се покачва?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1559 -: Юни 13, 2006, 17:08:02 pm »
Цитат на: seasmilebg
Да, мисля, че я усетих. Въпреки че според графиката съм отбелязала Ову на 16я ден от М (когато БТ е 36.7), по-скоро си мисля, че беше на 13я (събота, 03 юни), най-късно на 14 ден (4 юни). Мисля така, защото в събота следобед (на 13я ден) много рязко ме заболя яйчника, а и ц.слуз беше най-много тогава. После на 14я ден пак имаше ц.слуз, но не чак толкова много. И в понеделник (ден 15, или 05 юни), когато фактически БТ беше 36.5, вече почти нямаше ц.слуз.

Да ти кажа, сега като разсъждавам от тази гледна точка, може и да се окажеш права – това 36.5 да не е минимумът, а по-скоро да е след това. Мислиш ли, че е възможно минимумът да е бил на 13/14 ден, а аз на 15я да съм хванала БТ непосредствено след този минимум, когато фактически е почнала да се покачва?


Да, може би е така.
След като ЦС на 15 ден вече е изчезнала, О е била преди това.
Дано да е станало. :wink:
Другият месец мери редовно, за да не гадаеме. Е, може и да не ти се наложи. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум