0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1440 -: Май 31, 2006, 14:13:16 pm »
Денис, може ли да погледнеш графиката, от три дена имам някакво розово течение- съвсем оскъдно- а и тази ниска температура вчера малко ме притеснява- не знам какво означава.Знам, че ще дадеш някакво обяснение.Благодаря ти предварително и приятен ден на всички момичета.
А, и гърдите ме болят вече почти десет дена.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1441 -: Май 31, 2006, 14:30:16 pm »
Гери, аз не съм спец, но може и дано това да е имплантационно зацапване :lol: Плюс това имаш и спад в темп, който може да се дължи на същото. Правила ли си тест?И колко ти е дълъг МЦ по принцип?
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1442 -: Май 31, 2006, 14:31:19 pm »
не съм си правила още тест и честно казано от суеверие не го правя- иначе цикълът ми е 40-45 дена.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1443 -: Май 31, 2006, 14:37:23 pm »
Ами, дано да е това което си мисля :D температурата ти е висока, а спада съвпада с зацапването. Нека все пак и другите да кажат. Стискам палци :D
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1444 -: Май 31, 2006, 14:41:49 pm »
Благодаря за отговора- дано да е така. :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1445 -: Май 31, 2006, 17:54:05 pm »
Цитат на: Gery_Ivanovska
Денис, може ли да погледнеш графиката, от три дена имам някакво розово течение- съвсем оскъдно- а и тази ниска температура вчера малко ме притеснява- не знам какво означава.Знам, че ще дадеш някакво обяснение.Благодаря ти предварително и приятен ден на всички момичета.
А, и гърдите ме болят вече почти десет дена.

Много е хубава графиката ти. Помня вече,че цикъла беше дълъг. Ако и утре е така висока, както днес май е станало  :wink:
На 40 ден от МЦ имаш една по-ниска стойност - сигурно не си измерила добре. Предполагаемата М. трябва да е утре или вдруги ден.
Розовото течение, може да е недостиг на прогестерон, въпреки че според графиката ти е добре /имаш хубава разлика ФФ/ЛФ./
Ще видим какво ще стане тези два дни. Стискам ти палци.
До тук според мен са 13 дни ЛФ, станат ли 16, може да се мисли за бременност.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1446 -: Май 31, 2006, 17:55:45 pm »
Цитат на: aivy
Ами, дано да е това което си мисля :D температурата ти е висока, а спада съвпада с зацапването. Нека все пак и другите да кажат. Стискам палци :D

Айви, утре пак направи тест. Сега ти видях графиката - добре е. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1447 -: Май 31, 2006, 18:05:27 pm »
Здравейте момичета! От доста време чета мненията във форума, но не се решавах да пиша. Благодарение на сайта и най вече на форума научих доста неща, но и много още трябва да уча. За сега съм на етап мерене на БТ и уж всичко ми е ясно (става въпрос за БТ и кога е овулацията), а ето че отново съм на изходна позиция. Става въпрос за графиката ми от предния цикъл. Бях сигурна, че овуто ми е било на 15 ден ("внезапно понижаване на температурата - момента на овулация, още на следващия ден БТ отново се повишава за да надхвърли два дни по-късно 37"). Но когато показах графиката на док тя категорично не се съгласи с това и каза, че овулацията ми е била на 18 ден, т.е първи ден с t 37. Нямало логика да бъде най-ниската температура, а напротив. Моля ви, бихте ли ми погледнали графиката и да ми кажете кога е била овулацията. Все пак ако не мога да разчитам графиката няма смисъл да меря БТ :? Благодаря ви! :)
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1448 -: Май 31, 2006, 18:17:49 pm »
Благодаря ти ДЕнис, дано да е станало. :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1449 -: Май 31, 2006, 20:07:18 pm »
Цитат на: svangemi
Здравейте момичета! От доста време чета мненията във форума, но не се решавах да пиша. Благодарение на сайта и най вече на форума научих доста неща, но и много още трябва да уча. За сега съм на етап мерене на БТ и уж всичко ми е ясно (става въпрос за БТ и кога е овулацията), а ето че отново съм на изходна позиция. Става въпрос за графиката ми от предния цикъл. Бях сигурна, че овуто ми е било на 15 ден ("внезапно понижаване на температурата - момента на овулация, още на следващия ден БТ отново се повишава за да надхвърли два дни по-късно 37"). Но когато показах графиката на док тя категорично не се съгласи с това и каза, че овулацията ми е била на 18 ден, т.е първи ден с t 37. Нямало логика да бъде най-ниската температура, а напротив. Моля ви, бихте ли ми погледнали графиката и да ми кажете кога е била овулацията. Все пак ако не мога да разчитам графиката няма смисъл да меря БТ :? Благодаря ви! :)

Графиката ти за този месец не показва да е имало овулация.

За миналият МЦ: Според мен овулацията е била на 16 ден.
Или на 14/15 ден, защото се получава едно стъпаловидно покачване на БТ от 10 до 17 ден, и ако не беше тази ниска температура на 15 ден от МЦ това е по-добрият вариант (ЛФ става вече 13/14 дена, което е супер) иначе е 12 дена. Може тази БТ на 13 да е инцидентна.
Но в никакъв случай О. не е на 18 ден - БТ е висока и това означава,че вече се е отделила яйцеклетката (във фоликула от където е излязла се синтезира Прогестерон виновника за повишаването на БТ)

27/03/2006 МЦ- немисля, че е имало овулация. Затова говори и високата БТ  4 дена през следващият МЦ.
И мери БТ с времето ще се научиш. Прави и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1450 -: Юни 01, 2006, 08:41:21 am »
Благодаря ти Денис за информацията. И аз си мисля, че на 27.03.2006 МЦ не съм имала овулация. А този месец още не е минала,  предполагам. Така, че ще чакам да видя какво ще стане. Ако ЛФ наисина се окаже 12 дни има ли проблеми със зачеването? Надявам се не съм задала глупав въпрос.   :oops:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1451 -: Юни 01, 2006, 12:26:24 pm »
Здравейте!
Според вас като ми гледате графиката имала ли съм овулация този месец. На мен ми се струва, че нещо не е както трябва.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1452 -: Юни 01, 2006, 13:47:01 pm »
Цитат на: svangemi
Благодаря ти Денис за информацията. И аз си мисля, че на 27.03.2006 МЦ не съм имала овулация. А този месец още не е минала,  предполагам. Така, че ще чакам да видя какво ще стане. Ако ЛФ наисина се окаже 12 дни има ли проблеми със зачеването? Надявам се не съм задала глупав въпрос.   :oops:

Не е проблем 12 дена ЛФ.
Направи си тест за О. - защото по графика мисля, че наближава О. За по-сигурно  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1453 -: Юни 01, 2006, 14:02:00 pm »
Цитат на: boba
Здравейте!
Според вас като ми гледате графиката имала ли съм овулация този месец. На мен ми се струва, че нещо не е както трябва.

Не съм сигурна дали е имало О.
От 10 до 19 ден на МЦ има едно задържане на БТ средно 36.8. температувата е висока ,но недостатъчно за да се каже че е имало О. Освен това се задържа на едно ниво. След това има покачване от 19 до 21 ден, но след това пак пада. Става нещо, но незная какво. Не ми прилича на О.
Като цяло през целият МЦ няма спад на БТ. Притеснява ме и тази висока БТ в началото на МЦ. Може би е станала киста? Но и затова не съм сигурна. Нека да видим,  какво ще стане следващите дни. Ако искаш може да отидеш на УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1454 -: Юни 01, 2006, 14:17:38 pm »
Denis, благодаря ти за отговора. В началото на цикала бях на УЗ киста нямаше, след това на 11 ден на МЦ имах 4  фоликула по 10 и 12 мм. Така ми се искаше да е имало ову но явно не се е получило.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1455 -: Юни 01, 2006, 14:26:46 pm »
Цитат
Направи си тест за О. - защото по графика мисля, че наближава О. За по-сигурно


Да Денис, смятам от утре да започна с тестовете за овулация, за да мога да направя засечка с БТ. И да видя кой прав, кой крив... :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1456 -: Юни 01, 2006, 14:29:35 pm »
Цитат на: boba
Denis, благодаря ти за отговора. В началото на цикала бях на УЗ киста нямаше, след това на 11 ден на МЦ имах 4  фоликула по 10 и 12 мм. Така ми се искаше да е имало ову но явно не се е получило.

Ако имаш възможност отиди пак на УЗ, за да се разбере от какво е високата БТ последните дни.
Досега разглеждах графиките ти. Има МЦ-и с овулация ( е, според мен), но има МЦ-и в които се получава подобна графика на тази от посл.МЦ.
Имаш ли поставена някаква диагноза, какво казва лекарят ти?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    weroni

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1457 -: Юни 01, 2006, 14:55:16 pm »
Здравейте момичета.Бихте ли коментирали графиката ми и да ми кажете дали съм имала овулация и ако да кога е била
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1458 -: Юни 01, 2006, 15:06:03 pm »

       Ами не се вижда графика Верони,може би защото не си се регистрирала. :D
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1459 -: Юни 01, 2006, 15:40:42 pm »
Denis, лекарят ми ме вика на 3 ден на следващият МЦ. В месеците в които няма ову имам задържани  фоликули които стават на кисти, Може би от тях БТ е по висока.За сега има съмнения за ЛУФ синдром.   :cry:
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.