0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1420 -: Май 28, 2006, 15:05:20 pm »
Госта бях аз :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1421 -: Май 28, 2006, 15:27:23 pm »
Цитат
А знаеш ли колко е пулса ти? В покой, разбира се. Просто ми е любопитно. :wink:


Незная колко е пулса ми в покой - не съм го мерила, но през деня имам сърцебиене, то по-скоро е усещане, че сърцето ми се преобръща и за секунди ми спира дъха. Имам пролапс на митралната клапа - преди години ме хледаха на ехо, но казаха, че това е козметичен дефект - така съм се родила и трябваше да пия лекарства по 1/4 на ден за да не чувствам този дискомфорт. Пих ги известно време, но мога и без тях.  :) Най-добре ще е да се обърна към д-р Даскалов, само, че часове за него има чак след 2 месеца, поне така ми каза колежка, която и бях дала телефона да ходи при него. А щитовидната жлеза по време на цикъл ли се изследва или няма закономерност. В смисъл, че тези изследвания мога да си ги направя свободно без да чакам някой да ме изпраща. Благодаря ти за отговорите denis  :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1422 -: Май 28, 2006, 15:40:43 pm »
Пулс в покой, е когато си легнала в леглото, когато си почиваш.
За щитовидната жлеза отиваш на ендокринолог, той ти пуска изследвания, гледа те на УЗ.
Няма значение кой ден от  МЦ ще отидеш  на преглед (или за изследвания на хормони).
Само за изследването на щит. хормони  е важно да е сутрин и да не си пила кафе, кола (заради кофеина)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1423 -: Май 28, 2006, 15:47:10 pm »
Сега лягам да изгледам едно филмче и ще си измеря пулса. Предполагам половин час лежане е достатъчно. и на мен ми стана интересно колко ми е пулса в покой. Утре ще поразпитам за добър ендокринолог и ще направя изследванията. После ще пиша за пулса :lol:  Днес и тест си правих ама е /-/ По графиката ми се вижда, че на 28-ят ден имах зацапване, мислех си, че ми идва а беше само еднодневно кафеникаво, дори не се наложи да си сменям превръзката. На следващия ден беше мноого бледо розово до обяд виждаше се само на хартията като ходих до тоалетна. А тук изчетох, че ако има имплантация се получава такова зацапване. Пусти надежди и мечти :)
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1424 -: Май 29, 2006, 15:16:07 pm »
Здравейте момичета,

надявам се че деня ви протича добре и ви грee хубаво слънчице   8)  , а не като тук да вали цял ден.  :?

Моля ви за мнение на графиката ми. Кога ли е била овулацията и кога да очаквам да (НЕ) ми дойде? По принцип днес трябваше да е, но още не е... а и кога ли да направя тест ако не дойде тези дни?   :(

Благодаря предваритено!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1425 -: Май 29, 2006, 18:00:58 pm »
Цитат на: elph
Здравейте момичета,
надявам се че деня ви протича добре и ви грee хубаво слънчице   8)  , а не като тук да вали цял ден.  :?
Моля ви за мнение на графиката ми. Кога ли е била овулацията и кога да очаквам да (НЕ) ми дойде? По принцип днес трябваше да е, но още не е... а и кога ли да направя тест ако не дойде тези дни?   :(
Благодаря предваритено!!!

Според мен О.  е била на 20 ден от МЦ. Предполагаемата овулация - около 34 ден от МЦ./пресметни го и ти за всеки случай: деня на О.+ 14= предп.М/
Няма да ти дойде тези дни. Ако ти дойде, това означава че имаш къса ЛФ.
Графиката ти е много хубава, въпреки по-късната О.
Имплантацията е на 7-10 ден след О. , ако е станало, то теста трябва да го направиш поне седмица след това - това съвпада с предп.М.
Дано да е станало :wink:

ПП Много тъпо от моя страна, то 20+14=34, но аз ги броя на графиката, за по-сигурно  :P

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1426 -: Май 29, 2006, 18:20:58 pm »
Благодаря denis!!!   :flower:

Ще се въоража с търпение и кротко ще си чакам да НЕ дойде. Мерси и за пожеланието. Даноооо....  :crossfingers:  :bfp:

Лека вечер!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1427 -: Май 29, 2006, 19:00:53 pm »
Момичета,чувствам се мноооого странно.Вчера пак правих тестове-2 на различни фирми-касетъчен и лента и на двата ми се появи пак бледа втора чертичка.А междувременно от вчера ми се гади(и не е от внушение-наистина)гърдите ми са страшно болезнени,просто не знам.....Температурата ми е странна-аз от месец и половина пия аспирин 100 мг и фолиева 4 мг.Та въпроса ми е -възможно ли е от аспирина да не ми е висока БТ?
И нещо друго-днес пътувах до София с бус и бях седнала най-отзад,където страшно друсаше.По обед около 12 ч.забелязах,че имам съвсем леко зацапване-дори не е зацапване,ч ЦС просто се беше оцветила в много ръждив цвят-ама съвсем блед :oops: .Та се чудя-възможно ли е от друсането да съм си причинила нещо или може да е имплантация?Ох,съвсем се обърках вече-моля помагайте-какво да мисля?? 8O   Много ме е страх.....
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1428 -: Май 29, 2006, 19:26:52 pm »
Мило Петенце, хич не се притеснявай  :)  Като гледам графиката ти е много хубава и ще има повод за радост  :D  Почивай си повече и си извинена, че няма да можеш да присъстваш на събитието в Плевен  :wink:
А за най-сигурно хвани си пусни един кръвен тест за бременност
Стискам палци и много цунки  :lol:
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1429 -: Май 29, 2006, 20:07:31 pm »
Зори,миличка ако всичко е наред и имам късмета да съм забременяла(на което толкова се надявам) Към 10 ще съм в Плевен.Нали ако е станало трябва да лежа в Плевенското АГ 1 седмица за вливане на имуновенин,така че мноого се надявам в най-скоро време да се видим! :)  :balk_21:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1430 -: Май 29, 2006, 20:18:48 pm »
Здравейте отново!!! Аз пак искам да попитам нещо  :oops:
От няколко дни имам много силен ПМС, болките в гърдите са доста силнички. Снощи се събудих през нощта от болки ниско долу и после ходих няколко пъти да проверявам, но до сутринта нищо нямаше. А след това на салфетката имаше леко розово. Болките долу вече бяха спрели, но вече цял ден няма нищо. Няма лелка... :ask: Дори отидох до аптеката, но не се престрашех да си купя тест. Дали от Утрогестана нещо се обърка? Не, че съм била много редовна, но чак пък така - да зацапа и 12 часа нищо???
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1431 -: Май 30, 2006, 07:14:01 am »
Цитат на: beiboranka
Здравейте отново!!! Аз пак искам да попитам нещо  :oops:
От няколко дни имам много силен ПМС, болките в гърдите са доста силнички. Снощи се събудих през нощта от болки ниско долу и после ходих няколко пъти да проверявам, но до сутринта нищо нямаше. А след това на салфетката имаше леко розово. Болките долу вече бяха спрели, но вече цял ден няма нищо. Няма лелка... :ask: Дори отидох до аптеката, но не се престрашех да си купя тест. Дали от Утрогестана нещо се обърка? Не, че съм била много редовна, но чак пък така - да зацапа и 12 часа нищо???

Не съм сигурна, че е имало О. или ако е имало, тя е била доста късно след 20 ден на МЦ и е станало нещо - недостатъчност на ЖТ ,напр.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1432 -: Май 30, 2006, 08:50:02 am »
denis,моля те погледни и моята графика-възможно ли е от аспирина да не ми е висока БТ или имам някаква недостатъчност на ЖТ или е нещо друго?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1433 -: Май 30, 2006, 10:38:05 am »
Цитат на: piera
denis,моля те погледни и моята графика-възможно ли е от аспирина да не ми е висока БТ или имам някаква недостатъчност на ЖТ или е нещо друго?

Аспирина не би трябвало да  оказва вличние на БТ.
Немога да преценя, защото не си мерила целият МЦ, но като конфигурация е добра (през ЛФ).
Според мен е имало овулация.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1434 -: Май 30, 2006, 10:45:07 am »
Благодаря Денис :)
Пак имам леко зацапване-възможно ли е нещо да съм повредила с вчерашното друсане в буса :oops: ?А забравих да кажа,че вчера сутринта 04 :30 изпих един Дуфастон и към 12 ми зацапа.И снощи пак изпих 1 -дали пък може да е от него?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1435 -: Май 30, 2006, 10:53:22 am »
Цитат на: piera
Благодаря Денис :)
Пак имам леко зацапване-възможно ли е нещо да съм повредила с вчерашното друсане в буса :oops: ?А забравих да кажа,че вчера сутринта 04 :30 изпих един Дуфастон и към 12 ми зацапа.И снощи пак изпих 1 -дали пък може да е от него?

Това зацапване може да е от по-ниският прогестерон.
От Дуфастона, би трябвало да спре.
Ако имаш недостатъчност на ЖТ, което неможе да разберем от БТ - прогестерона е по-нисък. Следващият месец може да си направиш изследване на Прогестерон на 7 ден след О.
Може да пиеш Герикапс, напр. това действа добре ( пие се в ФФ - 10 дена)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1436 -: Май 30, 2006, 11:43:29 am »
Мило Петенце, нищо не си повредила и стига си се притеснявала  :)  Графиката ти е супер  :D Хайде като дойдеш за вливането ще се видим
Цунки
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1437 -: Май 31, 2006, 10:10:51 am »
Здравейте мили момичета, някой може ли да ми каже не са ли много ниски температурите ми след предполагаемата овулация. Меря я с дигитален Т, орално. Последните 2темп. ги мерих в 6.30ч, а към 8ч/ без да ставам от леглото/ бяха с 0.2 десети по високи. Дали не  я меря много рано и имам ли въобще овулация. :arrow:  :arrow:  :balk_144:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1438 -: Май 31, 2006, 10:44:46 am »
Цитат на: galju6ka
Здравейте мили момичета, някой може ли да ми каже не са ли много ниски температурите ми след предполагаемата овулация. Меря я с дигитален Т, орално. Последните 2темп. ги мерих в 6.30ч, а към 8ч/ без да ставам от леглото/ бяха с 0.2 десети по високи. Дали не  я меря много рано и имам ли въобще овулация. :arrow:  :arrow:  :balk_144:

Няма значение кога я мериш стига да е долу-горе в рамките на 1 час.
Добре е това да е между 6-8 часа.
Може би държиш термометъра по-малко време.
Винаги е по-добре да се държи повече (напр. 15 мин) отколкото по-малко( напр. 5 мин)
Колкото и дълго да се държи - температурата няма да стане по-висока, ще се отчете толкова колкото е.
БТ за ЛФ е ниска, мисля че е от термометъра, защото иначе графиката е хубава, нищо че О е по-късно.
Следващият месец мери анално- по-точно е.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1439 -: Май 31, 2006, 11:18:46 am »
Благодаря ти Денис, ами ще чакам пък каквото стане. Този месец доста се постарахме с "кекса" та затова ми е малко напрегнато.Хайде приятен ден от мен. :wave: