0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1380 -: Май 23, 2006, 14:10:06 pm »
Цитат на: denis
Цитат на: seasmilebg

 САМО ПОЗИТИВНО  


Точно  така! :wink:


Крайно време е! :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1381 -: Май 23, 2006, 15:08:12 pm »
Цитат на: _MEGI_
цикала ми е редовен само че е 25-26 дни.по принцип трябваше днес да ми доиде.Температурата ми спадна та затова се чудих дали ще е днес или утре.

Може би довечера или утре сутринта.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1382 -: Май 23, 2006, 15:25:45 pm »
Цитат на: kareliya

     Денис,здравей,би ли погледнала и моята графика.Закъснява ми 2 дни.По принцип цикъла ми е на около 29-30 дни.Нямам абсолютно никакви признаци да ми идва-корем,гърди...Съмнява ме само,че този месец малко късно ми беше овулацията,дори се съмнявам дали изобщо я е имало.

Ако е имало овулация, според мен тя е била на 25 или 25/26 ден от МЦ.
Късно е , но не е невъзможно. Ако е имало овулация, то М.,трябва да е на около 39 ден. Ще видим какво, ще стане следващите дни. Може да се променят нещата (имам предвид ,ако БТ се задържи  по-висока,О. може да е била и следващите дни)

ПП.Ако ти дойде по-рано, това означава, че не е имало овулация или нещо е станало с яйцеклетката.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1383 -: Май 23, 2006, 15:30:58 pm »
Както винаги,бързо отзивчива,благодаря искренно Денис.  :D
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1384 -: Май 23, 2006, 15:34:36 pm »
Денис беше права- днес има покачване.А какво означава това?Ако не те затруднява, разбира се.Приятен ден от мен.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1385 -: Май 23, 2006, 15:43:04 pm »
Цитат на: Gery_Ivanovska
Денис беше права- днес има покачване.А какво означава това?Ако не те затруднява, разбира се.Приятен ден от мен.

 
Всичко е наред, нищо конкретно не означава.
Сега БТ трябва да се задържи все така висока. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1386 -: Май 23, 2006, 16:15:58 pm »
Благодаря за отговора,Денис.Може да отида на УЗ да видим как са нещата.По принцип никога досега не съм имала кисти,не че е късно.....А на 10 ден от цикъла ходих в Плевен и имах 17мм доминантен фоликул в левия яйчник.Може и да не се е пукнал.Другия месец ще искам пълна фоликулометрия тук(в Търново) и евентуално да ми бият прегнил.А ако и тогава не стане,мисля да направя отново една пертубация,щото след нея на 2 месец забременях.....за кратко :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1387 -: Май 23, 2006, 18:35:26 pm »
Цитат на: piera
Благодаря за отговора,Денис.Може да отида на УЗ да видим как са нещата.По принцип никога досега не съм имала кисти,не че е късно.....А на 10 ден от цикъла ходих в Плевен и имах 17мм доминантен фоликул в левия яйчник.Може и да не се е пукнал.Другия месец ще искам пълна фоликулометрия тук(в Търново) и евентуално да ми бият прегнил.А ако и тогава не стане,мисля да направя отново една пертубация,щото след нея на 2 месец забременях.....за кратко :(

Тогава си провери термометъра, да не е в него причината.
Ако е дигитален, точно така се получава ,когато започне да се изтощава батерията-все по-ниски температури отчита. Докато живачният по-често засича на една и съща стойност и не вдига повече от нея.

ПП. На 10 ден -17 мм е много добре. Това означава,че на 13-14 ден би трябвало да се пукне фоликула . Много е лошо, че не си мерила редовно :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1388 -: Май 23, 2006, 22:25:11 pm »
SEAS,много си миличка, и аз ще мисля позитивно пък да става каквото ще. :beach1: Все пак е лято!!!
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1389 -: Май 24, 2006, 13:08:40 pm »
Здравейте момичета, как сте?  8)

Денис, моля те да ми кажеш кога мислиш ми е била овулацията. Ти ми веше писала че не е на 13ти според теб... А кога? Мерси много.

Приятен ден на всички и честит 24 Май!!!
 :D
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1390 -: Май 24, 2006, 13:12:28 pm »
elph, тези последните температури орално ли пак ги мериш? Много са високи, но може би за теб е нормално. Според моето мнение е била на 21 или 22, но най-добре denis да каже, тя е с повече опит :oops:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1391 -: Май 24, 2006, 13:21:40 pm »
Здравейте  :) Можете ли да погледнете графиката ми  :( Изключително много съм притеснена, защото температурата ми не се покачва  :(  Възможно ли е това да е последствие от пътуване в началото на месеца  :?:  И ...дали все още е възможно да имам овулация този месец?
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1392 -: Май 24, 2006, 13:28:02 pm »
Lan, мерси за отговора, орлано меря, така започнах, така трябва и да сварша месеца. Явно са ми нормални по-високите температури. Между другото, премерих и ректално една сутрин за да видя разликата и беше 0.2... така че не е толкова висока... Мислиш ли че ову-то е било на 21ви? Но на мен цикьла ми е 25-26 дена.... прекалено кьсно е за ову..... Ще видим с сигурност след няколко дена.  :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1393 -: Май 24, 2006, 15:40:28 pm »
Цитат на: elph
Здравейте момичета, как сте?  8)
Денис, моля те да ми кажеш кога мислиш ми е била овулацията. Ти ми веше писала че не е на 13ти според теб... А кога? Мерси много.
Приятен ден на всички и честит 24 Май!!!
 :D

Честит Празник и на теб :D
Според мен О. може да е била на 19/20 .Защо тогава?
Приемам, че БТ първа фаза е ~36,5 , за да се каже, че е имало овулация трябва да се покачи на 37,1. Покачването е от 16 ден до 22 и може да продължи и до 24 ден на МЦ.
Днес е 36,95 - БТ има още да се покачва.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1394 -: Май 24, 2006, 15:48:43 pm »
Цитат на: Lan
elph, тези последните температури орално ли пак ги мериш? Много са високи, но може би за теб е нормално. Според моето мнение е била на 21 или 22, но най-добре denis да каже, тя е с повече опит :oops:


Лан, може и ти да си права за овулацията  :D
На 21 и 22 - температурата тези дни ми се струва висока и според мен се е пукнал вече фоликула.
Ако ТТ се повиши до 37,2-37,3 , може и тогава да е била.
Това са само предположения, със сигурност ,никой неможе да каже. :wink:
И аз мисля, че е висока температурата за орално мерене. :roll:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1395 -: Май 24, 2006, 15:53:43 pm »
Цитат на: msaint
Здравейте  :) Можете ли да погледнете графиката ми  :( Изключително много съм притеснена, защото температурата ми не се покачва  :(  Възможно ли е това да е последствие от пътуване в началото на месеца  :?:  И ...дали все още е възможно да имам овулация този месец?

Може от пътуването да има такъв вид графиката.
Провери си термометъра :wink: за всеки случай.
До тук, графиката не показва да е имало овулация, но може да е била преди 1-2 дена или днес, не е изключено.
Ако БТ не се повиши, може би МЦ е ановулаторен.

ПП Кои дни си пътувала?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1396 -: Май 24, 2006, 17:14:58 pm »
denis мерси много за изчерпателния отговор.    :bighug:

Само едно пояснение, нали като казваш 19/20, имаш в предвид 19/20 ден от цикьл а не 19/20 Май?

На мен ми се струва доста кьсно това за ову като се има в предвид че цикьла ми е 26 дена, но вие сте експертките. Ще разберем скоро. А чудя се защо ли имах такива прорезни болки в левия яйчник на 13ти?   :ask:

Приятна вечер момичета!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1397 -: Май 24, 2006, 18:54:44 pm »
Цитат на: elph
denis мерси много за изчерпателния отговор.    :bighug:
Само едно пояснение, нали като казваш 19/20, имаш в предвид 19/20 ден от цикьл а не 19/20 Май?
На мен ми се струва доста кьсно това за ову като се има в предвид че цикьла ми е 26 дена, но вие сте експертките. Ще разберем скоро. А чудя се защо ли имах такива прорезни болки в левия яйчник на 13ти?   :ask:
Приятна вечер момичета!!!


Да, имам предвид 19/20 от МЦ. Според мен не е била на 13 ден от МЦ, защото;
-13 ден от МЦ е най-ниската БТ, покачва се на 14/15 ден от МЦ, после пак пада
-ако е била тогава, то има проблем с ЖТ -много дълго време се покачва БТ, дори не е стигнала най-високата си стойност.
Затова съм склонна да мисля,че е по-късно. Тогава нещата изглеждат много по-добре.
Каква е дължината на МЦ, няма значение.Всеки МЦ е сам за себе си и зависи от деня на Овулацията.Освен ако няма проблем /Напр. 26 дена МЦ овулация на 19 ден - това е проблем, ЛФ - 7 дена/
За да получиш твоята предполагаема М. към деня на О.+ 14 дена.
Ако ти дойде по-рано, може О. наистина да е била на 13 ден, но тогава има проблем, дефект в ЛФ - образува се недостатъчно Прогестерон /вижда се от това ,колко са дните с вис.БТ/
А болката на 13 ден от МЦ може да е от много неща,които не са свързани с яйчниците, както и от нарастването на фоликула.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1398 -: Май 24, 2006, 19:17:29 pm »
Мерси denis!!! Дано да не е никакав проблем, а просто по кьсна овулация. Аз сьщо сьм склонна да мисля че е била по-кьсно защото ЦС ми беще водниста до кьм 18/19 МЦ и чак след това стана по-гьста и кремава....
 :?  :oops:
Но само времето ще си покаже кога точно е била.
Мерси пак за разясненията!!!
 :flower:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1399 -: Май 24, 2006, 22:10:01 pm »

     Може би защото си поставила розичката,която означава овулация според календара.Пробвай да я махнеш от опциите и ше видиш,че всичко е наред.