0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1360 -: Май 22, 2006, 12:25:48 pm »
Денис ще хвърлиш ли един бърз поглед, като имаш време- предполагам, че всичко върви по план, ама все пак твойто експертно мнение е от голямо значение за мен. :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1361 -: Май 22, 2006, 12:28:54 pm »
Цитат на: Gery_Ivanovska
Денис ще хвърлиш ли един бърз поглед, като имаш време- предполагам, че всичко върви по план, ама все пак твойто експертно мнение е от голямо значение за мен. :D

Добре е графиката. Утре би трябвало да е по-висока. Това е нормално (лек спад)  не се притеснявай.  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1362 -: Май 22, 2006, 12:51:52 pm »
10х. :D
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1363 -: Май 22, 2006, 17:16:23 pm »
Момичета, някоя от вас да е забелязвала съвпад между нивото на температурата и физическото състояние?!
През изтеклия месец 4 пъти ме е боляла главата и това винаги е в дните с пад на температурата?!?!? Например 4 дни е около 36,6 и един ден пада на 36,2 и точно в този ден - главоболие?! Независимо дали е в първата или втората фаза на цикъла, падне ли температурата - главоболие!
 Дали е от естрогена? ... и защо боли глава от него?!  :?
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1364 -: Май 22, 2006, 23:55:45 pm »
Момичета, какво ще кажете за графиката ми? Имало ли е или нямало овулация? Меря орално температурата и цикъла ми е обикновено 30-33 дена! Приятна вечер!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1365 -: Май 23, 2006, 07:35:11 am »
Цитат на: beiboranka
Момичета, какво ще кажете за графиката ми? Имало ли е или нямало овулация? Меря орално температурата и цикъла ми е обикновено 30-33 дена! Приятна вечер!

Тази БТ е много висока , за да е мерена орално /уста/.
аксиларно-под мишницата
анално- в дупето
ректално-пак  в д.
Първо да изясним това, защото ако си болна, метода на БТ неможе да се прилага.

PS. На 4,10 и 15 ден от МЦ има по-ниска БТ , не че е невъзможно, но ми се струва ,че не е измерена добре.
Мери анално, това е най-точният начин на измерване , именно чрез него се избягват такива инцидентни стойности.
Според мен е имало овулация, макар и по-късно през МЦ. Може да е била на 22 ден .
БТ трябва да се задържи така висока (над 37.0) за да е сигурно ,че е  имало овулация.
Предполагаемата М. трябва да е на  33 - 36 ден на МЦ.(ако съм сметнала правилно, защото често греша в броенето)   :oops:
Провери го и ти , за по-сигурно:
Деня на О. + 10-14 дена=предполагаемата М.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1366 -: Май 23, 2006, 08:42:51 am »
Денис, ако можеш погледни и моята графика,че с този непрекъснат спад на БТ съвсем вече се отчаях :cry: .
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1367 -: Май 23, 2006, 11:10:33 am »
Пробвам да си кача календара.

Ако се вижда, моля да коментирате температурните промени.
Дали температурата съответства на отбелязаната овулация?
По принцип очаквам М на 24 или 25 май.

Дано слънчо огрее и моят дом ...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1368 -: Май 23, 2006, 11:49:52 am »
Цитат на: vertoletka
Цитат на: seasmilebg
Vertoletka, зашо имаш 2 овулации?! И на колко дни ти идва, защото дне сти е 35 ден. На мен ми идва на 28мия и ако ми е 35, а не ми е дошло, въпреки ПМС-то, щях да имам много сериозни надежди. Като гледам БТ на графикаат ти, ти имаш по-големи шансове:)

Овулациите са две, защото не бях сигурна кога е по-точно.Цикъла ми е на 36 дена и днес ми доиде, изпаднах вече в пълна депресия.Това ми беше последния срок - започвам и аз с ходенето по мъките(по изследвания).Дано при теб положението да е по-добро.Стискам палци!



Vertoleka, и на мен ми дойде, обаче този месец съм си обещала да мисля САМО ПОЗИТИВНО и изобщо, ама изобщо да не ми пука става ли или не става бебето. Да ти кажа честно, писна ми да се притеснявам - направо като в някакви окови си чувствам душата с тия тестове, температури...все едно само са това живеем, а не така. Имаме си мъже, професии, те също си искат своето внимание и се нуждаят от нашите усмивки, надежди, добро настроение, а не тревоги и понижено самочувствие! Затова не бива да изпадаш в депресия само защото ти е дошло. Познато ми е състоянието, но от това не печелим нишо, само още повече задълбаваме проблема. Просто спри да мислиш за това и се усмихни на живота и на всички малки, хубави неща, които ни го осмислят!:) И ако въпреки това не съм ти вдъхнала добро настроение - това е за теб :band:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1369 -: Май 23, 2006, 11:52:27 am »
За първи път се включвам дано да ми е излезла графиката.за пръв път меря температура.Тази сутрин ми падна по принцип днес ли ще ми дойде или утре?!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1370 -: Май 23, 2006, 11:52:50 am »
Само ще добавя нещо към по-горното: не само тоя мсец мисля да мисля позитивно:), а ми по принцип от тук нататък. Лято е,навън има толкова енергия и живот, нека да му се наслаждаваме. Вярвам, че това е най-вярната психологическа нагласа за всички момичета тук.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1371 -: Май 23, 2006, 12:03:48 pm »
Цитат на: _MEGI_
За първи път се включвам дано да ми е излезла графиката.за пръв път меря температура.Тази сутрин ми падна по принцип днес ли ще ми дойде или утре?!


Меги,
Нямаш графика.
Там където си избираш лентичката, има посочен адрес, който трябва да копираш и после да го пейстнеш в съобщението.
Опитай пак.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1372 -: Май 23, 2006, 12:07:41 pm »
Благодаря.направих го вече. :D
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1373 -: Май 23, 2006, 12:11:52 pm »
Много моля, вижте графиката ми. Дали температурите са нормални.
Цикълът ми 26 дневен.

Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1374 -: Май 23, 2006, 13:19:40 pm »
Цитат на: piera
Денис, ако можеш погледни и моята графика,че с този непрекъснат спад на БТ съвсем вече се отчаях :cry: .

Не си мерила редовно и е доста трудно да се каже, какво става.
Според мен не е имало овулация или ако все пак  се е отделила яйцеклетка ,   не се е образувало ЖТ .
Най-вероятно обаче , според мен, е фоликула да се е превърнал в киста.
Може да отидеш да те погледнат на УЗ.
Другият вариант е термометъра ти да се е повредил и да неможе да измери реалната БТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1375 -: Май 23, 2006, 13:26:04 pm »
Цитат на: stefani
Пробвам да си кача календара.
Ако се вижда, моля да коментирате температурните промени.
Дали температурата съответства на отбелязаната овулация?
По принцип очаквам М на 24 или 25 май.

И аз мисля ,че тогава може да е била О.
Добре е да мериш редовно БТ. Не се знае, каква е била БТ през първата фаза/преди О. , а това е важно.
Графиката ти е много хубава. Дано да е станало  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1376 -: Май 23, 2006, 13:28:42 pm »
Цитат на: seasmilebg

 САМО ПОЗИТИВНО  


Точно  така! :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1377 -: Май 23, 2006, 13:36:11 pm »
Цитат на: _MEGI_
За първи път се включвам дано да ми е излезла графиката.за пръв път меря температура.Тази сутрин ми падна по принцип днес ли ще ми дойде или утре?!


Не си мерила редовно БТ. Ако нямаш хормонален проблем (напр. не образуваш кисти ) и имаш нормален МЦ, по теста за овулация, може да се ориентираш кога е била О.
Аз приемам, че е била на 13 ден + 14 = около 27-29 ден от МЦ , трябва да е  М.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1378 -: Май 23, 2006, 13:48:30 pm »
цикала ми е редовен само че е 25-26 дни.по принцип трябваше днес да ми доиде.Температурата ми спадна та затова се чудих дали ще е днес или утре.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1379 -: Май 23, 2006, 14:06:59 pm »

     Денис,здравей,би ли погледнала и моята графика.Закъснява ми 2 дни.По принцип цикъла ми е на около 29-30 дни.Нямам абсолютно никакви признаци да ми идва-корем,гърди...Съмнява ме само,че този месец малко късно ми беше овулацията,дори се съмнявам дали изобщо я е имало.