0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1340 -: Май 20, 2006, 11:40:07 am »
Цитат на: Gery_Ivanovska
По принцип цикълът ми е 40-45, понякога и 46 дена.

Тогава е нормално и всичко е наред. :wink:
Сега си спомних за твоя цикъл. Извинявай. :oops:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1341 -: Май 20, 2006, 11:41:48 am »
Няма за какво да ми се извиняваш.Благодаря ти много- значи е имало овулация?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1342 -: Май 20, 2006, 11:43:48 am »
Цитат на: Gery_Ivanovska
Няма за какво да ми се извиняваш.Благодаря ти много- значи е имало овулация?

Според мен е имало. Трябва обаче да се задържи така висока БТ.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1343 -: Май 20, 2006, 11:47:34 am »
Мерси, приятен ден.Дано всичко да  е наред.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1344 -: Май 20, 2006, 11:53:59 am »
Ето го и моя ноновулаторен цикъл  :(
... всичко изглежда наред в началото, но вече не...
Гърдите ме заболяха много късно - обикновенно в деня на овулацията или ден-два след това; а сега ме заболяха чак на 25-тия ден от цикъла (?!?) и спряха да ме болят 5 дни след това?!?! Заедно с болката в гърдите изчезнаха и всички предменструални симтоми... Не ме боли корем. Яйчниците не ме болят вече - НИЩО?!?!  :( Започна някакво кремообразно течение, което май си ми е нормалното, но този път е по-обилно!
Да чакам ли да ми дойде или да отида на лекар преди това?!?!
Една седмица не е голямо закъснение, но ми е тревожно какво се случва...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1345 -: Май 20, 2006, 14:24:46 pm »
Цитат на: ushco
Ето го и моя ноновулаторен цикъл  :(
... всичко изглежда наред в началото, но вече не...
Гърдите ме заболяха много късно - обикновенно в деня на овулацията или ден-два след това; а сега ме заболяха чак на 25-тия ден от цикъла (?!?) и спряха да ме болят 5 дни след това?!?! Заедно с болката в гърдите изчезнаха и всички предменструални симтоми... Не ме боли корем. Яйчниците не ме болят вече - НИЩО?!?!  :( Започна някакво кремообразно течение, което май си ми е нормалното, но този път е по-обилно!
Да чакам ли да ми дойде или да отида на лекар преди това?!?!
Една седмица не е голямо закъснение, но ми е тревожно какво се случва...


Не е много добра графиката.
Не съм специалист , но ето какво мисля:
Има покачване на БТ от 13 до 23 ден на МЦ. Това не е много нормално (имам предвид покачване 10-11 дена)
Това би се получило според мен, ако има доминантен фоликул. Той е отделил Естроген (затова БТ от 9 до 13/14 е ниска). После започва едно постепенно покачване и БТ достига до 36.8 - това е разлика от 0,8 градуса , т.е отделя се и Прогестерон.
Прогестерон се отделя единствено след овулация ( в количаства ,които повлияват БТ).
НО прогестерон се отделя и при ЛУФСиндром.
По принцип ЛУФСиндрома, е по-скоро на теория, и много лекари не го приемат.
Ако е имало овулация, тя би трябвало да е  14 до 18 ден -там някъде.
Но трябваше да ти дойде М. на 33/34 ден. Това е причината , поради която не бих казала, че  е имало овулация.
Това, че пак се повишава БТ ( на 35 и 36), не е много нормално.
Става нещо, но незная какво?
Просто разсъждавам, може и да не е така.
Това, че ЦС е кремообразна, означава , че количеството на естрогените е малко или има отделен прогестерон.Според мен е второто.
При кисти , количеството на естрогените е високо, затова мисля , че не е киста.
При кистите БТ, не е толкова висока. Разликата   в БТ първа/втора при тях  е по-малка.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1346 -: Май 20, 2006, 15:36:41 pm »
Дали можеш да ми дадеш, някаква информация за ЛУФСиндром-а?
Искренно се надявам, това да е инцидент, защото останалите ми цикли са приблизително редовни (26-29дни)

Благодаря ти Денис!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1347 -: Май 20, 2006, 16:09:16 pm »
Цитат на: ushco
Дали можеш да ми дадеш, някаква информация за ЛУФСиндром-а?
Искренно се надявам, това да е инцидент, защото останалите ми цикли са приблизително редовни (26-29дни)
Благодаря ти Денис!

Не се притеснявай, може да не е тава.
Колкото до ЛУФСиндрома много лекари (ендокринолози, акушер-гинеколози) не вярват в него или смятат, че се случва много рядко.
ЛУФСиндром има когато:
-яйцеклетката е в овариалната киста
-има увеличен Прогестерон
-когато има изпускане на фоликуларна течност   около времето на овулация от доминантният фоликул .
Доминантната овариална киста, може да пусне фоликуларната течност и  да натрупа отново течност. Яйцеклетката остава вътре. По този начин овулацията е пропусната.
Започва да се отлага липоидно вещество (лутеин), лутеинизация..Фоликула започва  да функционира като жлеза (ЖТ)- отделя прогестерон.
Всичко това обаче много трудно може да се установи.
Характерното е, че има високи стойности на прогестерона и ниски на естрогените (Е2) по време на овулация.
Нормално-
при овулация нивата на естрогените са високи.
/ По-точно  пика им е 2-3 дена преди това./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1348 -: Май 20, 2006, 16:15:19 pm »
Пиера,според мен овулацията ти е била на 14-15 ден,а за часа за мерене затова е важно да е един и същ доколкото съм чела някъде сутрин се повишава с с 0.5 градуса но не помня на час ли беше или на половин час и затова като си я измерила по-рано е по ниска,но като прибавиш тези градуси заради по-ранния час пак ще стане висока.Успех!
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1349 -: Май 20, 2006, 16:42:34 pm »
Разбрах!
Ще изчакам следващия цикъл да видя там, как ще бъдат нещата и ако се повтори схемата на температурата, ще започна с ходенето по мъките....  :(
От предишни цикли, където инцидентно съм мерила, преди М. температурата си е висока и пада на първия ден след като вече ми е дошло; но пък ми прави впечатление, че и тогава температурите са ми все високи - и на 12-ти и на 14-ти, и на 25 ден все са над 37....

Чудя се дали пък не съм си докарала някакви проблеми с витамините за бременни, с които се зареждам този месец.., или Цистофемина?!?!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1350 -: Май 20, 2006, 18:21:35 pm »
Цитат на: ushco
Разбрах!
Ще изчакам следващия цикъл да видя там, как ще бъдат нещата и ако се повтори схемата на температурата, ще започна с ходенето по мъките...  :(
От предишни цикли, където инцидентно съм мерила, преди М. температурата си е висока и пада на първия ден след като вече ми е дошло; но пък ми прави впечатление, че и тогава температурите са ми все високи - и на 12-ти и на 14-ти, и на 25 ден все са над 37....
Чудя се дали пък не съм си докарала някакви проблеми с витамините за бременни, с които се зареждам този месец.., или Цистофемина?!?!

Не се притеснявай, може да е инцидентно.Един МЦ нищо не означава.
От витамините - неможе да има проблем.
Цистофемин - немисля, че е и от него.
При всики случаи отиди на лекар. Направи една фоликулометрия , да се види дали ще се пукне фоликула. Добре би било  същият месец да си направиш и хормонални изследвания. Ако се направят двете  в един МЦ, ще има по-ясна представа за нещата.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1351 -: Май 20, 2006, 19:05:03 pm »
Безкрайно съм ти задължена Денис!
Благодаря ти!  :wave:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1352 -: Май 20, 2006, 19:57:04 pm »
Цитат на: ushco
Безкрайно съм ти задължена Денис!
Благодаря ти!  :wave:

Неспирам да мисля за твоята БТ. :ask:
Да не би термометъра ти да се е повредил и затова тия 4-5 дена БТ да е ниска?/последните дни/
Провери го за всеки случай?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1353 -: Май 21, 2006, 09:45:36 am »
Денис, аз по-скоро съм склонна да смятам много високите за 'неверни', защото съм си отбелязала в календара, че по-това време съм имала температура през деня и ме е втрисало (някаква настинка може би?!), което се е отразило и на сутрешната ми температура! Още повече, че разликата ми орално и ректално е 0,6 градуса!

П.П. Вчера за малко реших, че одисеята ми е приключила, защото ми се появиха 2 розови петънца..., но уви - днес нищо!  :(
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1354 -: Май 21, 2006, 10:25:18 am »
Тръгна най-накрая!  :lol:
Е, хайде - нов цикъл, нов късмет!  :wink:
Надявам се да е било от пролетта  :D  и мила стискай ми палци за следващия месец!  :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1355 -: Май 21, 2006, 10:59:38 am »
Цитат на: ushco
Тръгна най-накрая!  :lol:
Е, хайде - нов цикъл, нов късмет!  :wink:
Надявам се да е било от пролетта  :D  и мила стискай ми палци за следващия месец!  :oops:

Стискам палци , а ти мери редовно БТ. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1356 -: Май 21, 2006, 11:19:46 am »
Обещавам - ще меря редовно и мъжа ще ухажвам повече!  :oops:
Ако съдя и от другите си закъснения, този цикъл ще е компенсаторен, т.е. ще е по-къс (става така, за да навакса сякаш времето, което предишния е загубил - шашава работа  :D ), така че ще започна с ухажването по-отрано!  :goodluck:
Ако имаш някакви препоръки ще се радвам да ми пишеш!  :D
Видях в "ДаНет", че продават ClearPlan, ама не съм сигурна дали да не заложа само на по-редовен секс  :oops:  :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1357 -: Май 21, 2006, 14:59:36 pm »
Цитат на: ushco
Обещавам - ще меря редовно и мъжа ще ухажвам повече!  :oops:
Ако съдя и от другите си закъснения, този цикъл ще е компенсаторен, т.е. ще е по-къс (става така, за да навакса сякаш времето, което предишния е загубил - шашава работа  :D ), така че ще започна с ухажването по-отрано!  :goodluck:
Ако имаш някакви препоръки ще се радвам да ми пишеш!  :D
Видях в "ДаНет", че продават ClearPlan, ама не съм сигурна дали да не заложа само на по-редовен секс  :oops:  :lol:


По- добре не се опитвай да 'гадаеш' колко дълъг ще е следващият МЦ. Това само ще те обърка.  Няма такава зависимост дълъг цикъл -след него  по-къс. Аз доколкото мога ще ти помогна предварително  
да определим кога може да е овулацията / чрез БТ/, но това не е много сигурно. Добре е да направиш и тестове за О.
Но си мисля , че ако има хормонален проблем тия неща (БТ и тестове) са неприложими.
Може да направиш фоликулометрия, ако имаш възможност.
Колкото до редовният кекс :wink: , то без това няма как да стане.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1358 -: Май 22, 2006, 10:37:21 am »
Добро утро момичета,

denis, май имам малко покачване в температурите.... ФФ днес зачете че ову-то е било на 13 ден... и днес е 7 след него. Там меря и я Ф, и покачването си личи повече. Ти какво мислиш? Благодаря ти предварително!!!  :flower:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1359 -: Май 22, 2006, 12:23:16 pm »
Цитат на: elph
Добро утро момичета,
denis, май имам малко покачване в температурите.... ФФ днес зачете че ову-то е било на 13 ден... и днес е 7 след него. Там меря и я Ф, и покачването си личи повече. Ти какво мислиш? Благодаря ти предварително!!!  :flower:


Според мен не е била на 13 ден. Нека да изчакаме  и да видим, дали ще продължи да се покачва БТ и тогава ще опитаме да определим , кога може да е била. Това покачване не е достатъчно за да се каже, че е имало овулация. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум