0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1300 -: Май 18, 2006, 16:49:37 pm »
С тези температура аз съвсем се обърках. Сутрин като я премеря я 8:00 е една, ако я меря в 7:50 е друга (като не ставам между меренията) а да не говорим каква каша стана като пробвах с друг термометър. Например днес.
6:00 36.4
7:00 36.4
8:00 36.5 до тук е само с дигитален
8:00 36.7 с живачен
Хмммм....
Да не говорим че преди 1 час пак премерих просто да видя, с живачен, и беше 37.2!!! И колко си да напиша за деня???  8O

Май и аз ще послушам Lan и меря само веднъж в точния час и това е. Иначе нищо не пиша...
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1301 -: Май 18, 2006, 17:00:23 pm »
elph,
нормално е да има разлика между термометрите, особено живачен - дигитален. Колкото и тъпо да е, дигиталните термометри, които се продават на пазара, не мерят с достатъчна точност (колкото живачните). Други момичета също са писали, че с дигитален темературата им е по-ниска от колкото с живачен. Така че мери винаги с един и същ термометър, по едно и също време (по възможност точно като се събудиш и без да си ставала) и на едно и също място :D.
Все пак лично аз предпочитам дигиталния, защото изпаднах в истински шок когато си счупих живачния, а и не ни трябва точната температура, а разликата, която се улавя и с дигиталния.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1302 -: Май 18, 2006, 17:07:41 pm »
elph, и аз като denis смятам, че ако правилно си определила ову-то и темературата ти е такава, трябва да отидеш на лекар, защото явно нещо не е наред с ЛФ. Това ову само по болката ли го определи, или нещо друго - тестове, слуз например?
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1303 -: Май 18, 2006, 17:48:34 pm »
Lan, мерси за информацията термометрите.

Относно ову-то,  не съм правила тест. Определих си деня по болките (остри прорязни за около 1-2 часа около левия яйчник), тогава слузта ми беше водниста а и при моя 25-26 дневен цикъл, сметнах че тогава трябва да овулирам. Водниста ми е слузта вече около 1 седмица, днес е по-суха обаче... но не е бяла, а прозрачна... Мойе би пък не съм определила правилно ову-то, но в такъв случай, всичко което знам и си мисля че разбирам е много объркано.....
 :cry:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1304 -: Май 18, 2006, 17:58:09 pm »
Цитат на: elph
Lan, мерси за информацията термометрите.

Относно ову-то,  не съм правила тест. Определих си деня по болките (остри прорязни за около 1-2 часа около левия яйчник), тогава слузта ми беше водниста а и при моя 25-26 дневен цикъл, сметнах че тогава трябва да овулирам. Водниста ми е слузта вече около 1 седмица, днес е по-суха обаче... но не е бяла, а прозрачна... Мойе би пък не съм определила правилно ову-то, но в такъв случай, всичко което знам и си мисля че разбирам е много объркано.....
 :cry:

А как  беше М - нормална, оскъдна , по-скоро като зацапване...нещо по-различно.? Може ли да си бременна? Просто тази висока БТ? :?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1305 -: Май 18, 2006, 18:00:04 pm »
elph, не знам какво да ти кажа, при мен няма болка на ову, а и слузта ми не е наред (поради лични фактори). Само да ти разкажа, че моят цикъл преди да почнем с опитите беше точно 30 дни и така 13 години (откакто имам цикъл). В първия месец, в който правихме опити имах закъснение от 15дни. Откакто правим опити (не знам от притеснение, от очакването ли или за лош късмет точно сега съм пипнала ЛУФ-синдром или нещо друго, не знам още) нямам нито един месец, който да е с еднаква продължителност като друг. Така че, не се притеснявай, мила, може би просто ову-то е по-късно, ако не се покачи температурата обаче - на лекар, да ти каже какво е точно.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1306 -: Май 18, 2006, 18:01:30 pm »
denis,
защо да и е висока БТ - 36,65 и е най-високата!? :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1307 -: Май 18, 2006, 18:11:20 pm »
Цитат на: Lan
denis,
защо да и е висока БТ - 36,65 и е най-високата!? :roll:

Мери  я орално.
БТ (орална)+ 0,5 = 37,15 ????-ако я мери анално ще е толкова.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1308 -: Май 18, 2006, 18:13:21 pm »
Здравейте момичета! Как ви се струва графиката ми? Май пак няма овулация? :cloud:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1309 -: Май 18, 2006, 18:13:25 pm »
Ииии вярно! Значи и е постоянно висока   :)  , ами тестче тогава! Ами това е, пуст егоизъм  :oops: , аз като я меря анално и си мисля, че всички така правят :D !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1310 -: Май 18, 2006, 18:24:30 pm »
Цитат на: beiboranka
Здравейте момичета! Как ви се струва графиката ми? Май пак няма овулация? :cloud:

Засега неможе да се каже, дали е имало овулация.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1311 -: Май 18, 2006, 18:28:18 pm »
Цитат на: elph
Да не говорим че преди 1 час пак премерих просто да видя, с живачен, и беше 37.2!!! И колко си да напиша за деня???  8O

 Добре де ако мери орално и 37,2+0,5=37,7! Това си е сериозна температура, дори за най-висока температура на деня. А, според мен живачните термометри измерват най-точно. Възможно ли е да и е по-малка разликата орално-анално?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1312 -: Май 18, 2006, 18:38:59 pm »
Цитат на: Lan
Цитат на: elph
Да не говорим че преди 1 час пак премерих просто да видя, с живачен, и беше 37.2!!! И колко си да напиша за деня???  8O

 Добре де ако мери орално и 37,2+0,5=37,7! Това си е сериозна температура, дори за най-висока темпретатура на деня. А, според мен живачните термометри измерват най-точно. Възможно ли е да и е по-малка разликата орално-анално?


Lan, :balk_21:  
elph, я е измерила през деня тази ТТ . Преди час, затова е толкова висока.
37,2 е ТТ като при бременност (или е болна от нещо - грип, настинка)

ПП. Но това е ТТ, когато сме болни мерим ТТ, не БТ (анално)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1313 -: Май 18, 2006, 18:39:48 pm »
:D Ами че ади де - дано да е бременност!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1314 -: Май 18, 2006, 18:41:38 pm »
Цитат на: Lan
:D Ами че ади де - дано да е бременност!

Дано! :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1315 -: Май 18, 2006, 18:42:31 pm »
Много ви благодаря за помоща и подкрепата ви!!! Наистина много!!!   :bighug:

denis, М беше нормална... значи първия ден слабо, втория по-силно и третия почти нищо... Но това за мен е нормално от както бебеправим, преди това ми беше по 5 дена. Но не забелязах нищо по различно от предишния месец, например... Ние бебеправим 6ти месец и миналия месец кексвахме през ден. А този - всеки ден. Не знам дали може да съм бременна, всъщност съм почти сигурна че не съм...  :dontknow:

Аз не знаех че се добавя 0.5 за да се изравни с анална темепература.. това наистина са много високи стоиности. Да не са ми нещо развалени и двата термометара... но как пък и двата?!? :cry:

Lan, ние от както бебеправим ми се скъси цикъла с 2-4 дена, преди беше 28-30, а сега ми е 25-26... Бруги промени не съм забелязала но от 5 месеца ми идва на 25-26 дена.

Много съм объркана вече....
 :help1:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1316 -: Май 18, 2006, 18:47:09 pm »
denis, не съм болна, чувствам се много добре... но пък и бременна не се чувствам, нямам никакви симптоми. Имам неразположение на корема от една седмица, но си мисля че е от моя си 'запечен проблем'... (трудно ходя до тоалетна). Нито ми се е гадило, нито съм отпаднала.... дано дано, но сам 99% сигурна че не е....  :(
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1317 -: Май 18, 2006, 19:02:08 pm »
Цитат на: elph
Ние бебеправим 6ти месец и миналия месец кексвахме през ден. А този - всеки ден.

 :D Ади - стискаме ти палци, с този 3-дневен цикъл и с тази висока температура си съмнителна да знаеш! Иначе недейте с кекса всеки ден, че се понижава качеството на спермата - давайте си през ден :D
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1318 -: Май 18, 2006, 19:14:14 pm »
Lan, знам за спермата, но не мога да го укрота този моят мъж  :lol: миналия месец като ми дойде и тои каза 'виждаш ли като не ми даваше всеки ден...'  :oops:

ще изчакам да видя утре как ще е температурата и ще жи помоля пак за помощ.

Лека вечер и мерси пак за всичко!!!    :flower:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1319 -: Май 18, 2006, 19:19:53 pm »
Браво на мъжа :D, пожелавам Ви все такъв ентусиазъм! Обясни му за спермата, защото си е вярно  :D (и е важно!). Няма защо да благодариш, както казах, мен така само с едно око можеш да ме четеш, защото и аз съм още зелена.  :bighug: