0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1280 -: Май 17, 2006, 17:40:55 pm »
elph,
оралното обяснява малко по-ниските темпреаратури. Не мога да кажа дали е странна, всичко е много индивидуално и не знам колко графики трябва да изгледа човек, че да се ориентира, аз едва с моята се справям вече :D . Иначе просто като прочетох, че мериш за първи път, и като се сетих за моите приключения първите месеци, дето тестовете за ову показваха две черти, а температурата една такава танцуваща през целия месец и си викам: "Дай да попитам момичето, с риск да прозвуча глупаво, да не губи и тя като мен излишно време".:bighug:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1281 -: Май 17, 2006, 18:43:21 pm »
Мерси Lan за загрижеността!!!   :bighug:   На мен ми е още много трудно да я разчитам графиката, но за това пък ви има вас, за което съм ви страшно благодарна. А и също гледам много графики в ФФ галерията, което ми помага и разбирам че няма 100% правила, както ти каза всичко си е индивидуално.   :wink:

Лека вечер!!!
  :flower:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1282 -: Май 18, 2006, 09:08:20 am »
съвсем се обърках какво става тоя месец с графиката ми:(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1283 -: Май 18, 2006, 09:42:26 am »
Цитат на: seasmilebg
съвсем се обърках какво става тоя месец с графиката ми:(

По-хубава от всякога  :wink:  Дано да е станало :D

ПП Точно ли отчита термометъра ти - за високите стойности съм съгласна, но за по-ниските - може да не е отчел правилно (т.е те да са по-високи ?)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1284 -: Май 18, 2006, 09:46:31 am »
Добро утро мацки,

Малко съм объркана с температурата си тази сутрин... моля помогнете какво да нанеса в календара. Обикновенно меря в 8 с дигитален орално, но тази сутрин станах по-рано. В 7 измерих температурата и беше 97.5F (което е 36.4C)... Малко след това пак я измерих но реших да видя как е в живачен...хммм, грешка защото ме обърка. Показа 98F (36.65C)... а учаквах днес вече да се покачи... какво да нанеса или нищо да не нанасям заради по-раното мерене?
 :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1285 -: Май 18, 2006, 10:02:07 am »
Цитат на: elph
Добро утро мацки,

Малко съм объркана с температурата си тази сутрин... моля помогнете какво да нанеса в календара. Обикновенно меря в 8 с дигитален орално, но тази сутрин станах по-рано. В 7 измерих температурата и беше 97.5F (което е 36.4C)... Малко след това пак я измерих но реших да видя как е в живачен...хммм, грешка защото ме обърка. Показа 98F (36.65C)... а учаквах днес вече да се покачи... какво да нанеса или нищо да не нанасям заради по-раното мерене?
 :(

Измерената в 7.00, защото си се събудила и всяка БТ измерена по-късно, ще е по-висока. (Която и да нанесеш , все е ниска). Защо не отидеш да те видят на УЗ (да не е станала киста).

ПП.Сега погледнах ,че мериш орално.
Тази БТ е висока ??? Не е нормално.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1286 -: Май 18, 2006, 10:13:30 am »
Мила denis,

не мога да отида на УЗ защото съм в чужбина а док е в България.  Но аз бях на пълен преглед преди 2 месеца и всичко беше на 6...

Притисни ме с ПП.... за първи месец меря и вече много се обърках... колко да нанеса? 36.4? ....
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1287 -: Май 18, 2006, 10:17:05 am »
Цитат на: denis
Цитат на: seasmilebg
съвсем се обърках какво става тоя месец с графиката ми:(

По-хубава от всякога  :wink:  Дано да е станало :D

ПП Точно ли отчита термометъра ти - за високите стойности съм съгласна, но за по-ниските - може да не е отчел правилно (т.е те да са по-високи ?)


Да, точен е, а и този мсеце стрикто си спазвам един час на мерене - 6.30 или 7 без 20 сутринта. Миналите месеци малко часовете се различаваха, но този месец меря в един и същи час. Днес очаквах да е вече към 36.7-8, предвид че ме боляха гърдите и непрекъснато имам спазми ниско долу в корема. Обаче 37.2...съвсем не очаквах! Но така или иначе мисля, че е инцидентна температура, защото от вчера гърдите не ме болят изобщо, спокойни са, а това сава винаги преди да мо дойде. Иначе коремът си ме боли.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1288 -: Май 18, 2006, 10:24:46 am »
Здравейте,искам да ви попитам лутеалната фаза трябва ли да е една и съща всеки месец.Миналия месец ми беше 14 дни,а този струва ми се ще е повече(може би 16).Това нормално ли е?Благодаря ви
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1289 -: Май 18, 2006, 11:38:05 am »
Цитат на: mmtomova
Здравейте,искам да ви попитам лутеалната фаза трябва ли да е една и съща всеки месец.Миналия месец ми беше 14 дни,а този струва ми се ще е повече(може би 16).Това нормално ли е?Благодаря ви

Защо ти се струва ,че ще е 16 дни?
ЛФ може да варира +/- 1 ден, нормално е.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1290 -: Май 18, 2006, 13:01:04 pm »
Цитат на: seasmilebg
Цитат на: denis
Цитат на: seasmilebg
съвсем се обърках какво става тоя месец с графиката ми:(

По-хубава от всякога  :wink:  Дано да е станало :D

ПП Точно ли отчита термометъра ти - за високите стойности съм съгласна, но за по-ниските - може да не е отчел правилно (т.е те да са по-високи ?)


Да, точен е, а и този мсеце стрикто си спазвам един час на мерене - 6.30 или 7 без 20 сутринта. Миналите месеци малко часовете се различаваха, но този месец меря в един и същи час. Днес очаквах да е вече към 36.7-8, предвид че ме боляха гърдите и непрекъснато имам спазми ниско долу в корема. Обаче 37.2...съвсем не очаквах! Но така или иначе мисля, че е инцидентна температура, защото от вчера гърдите не ме болят изобщо, спокойни са, а това сава винаги преди да мо дойде. Иначе коремът си ме боли.


Seas при мен ситуацията е абсолютно същата и не мога да спра да се надявам.Поне да ми идва вече,защото не може да е друго, че да спра да се надявам.Направо се мразя чак!Знам че този ПМС, който ме е е хванал не може да се обърка с друго,ама пуста му надежда само за това мисля..........
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1291 -: Май 18, 2006, 13:06:23 pm »
Vertoletka, зашо имаш 2 овулации?! И на колко дни ти идва, защото дне сти е 35 ден. На мен ми идва на 28мия и ако ми е 35, а не ми е дошло, въпреки ПМС-то, щях да имам много сериозни надежди. Като гледам БТ на графикаат ти, ти имаш по-големи шансове:)
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1292 -: Май 18, 2006, 13:13:59 pm »
Мисля,че ще е 16 дни,защото на 13 ден от цикъла тестът за овулация беше положителен,а по принцип цикъла ми е не по-малко от 30 дни.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1293 -: Май 18, 2006, 14:01:20 pm »
Цитат на: mmtomova
Мисля,че ще е 16 дни,защото на 13 ден от цикъла тестът за овулация беше положителен,а по принцип цикъла ми е не по-малко от 30 дни.

Така не се изчислява дължината на МЦ. :wink:
Ако теста е (+) на 13 ден - овулацията е 13-15 ден + ЛФ (колкото е твоята)=  получава се деня на предполагаемата М.
МЦ варира , но за сметка на ФФ - тя е тази ,която се увеличава или намалява.
( на 64 стр. има схема , за промените  в дължината  на МЦ - погледни я)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1294 -: Май 18, 2006, 14:12:47 pm »
Ще погледна.Благодаря ти.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1295 -: Май 18, 2006, 14:53:20 pm »
Здравейте и от мен,
Искам да ви питам забеляза ла съм, че сутрин като се събудя и си измеря температурата е с определена стойност и след като се разсъня, но без да съм ставала още горе-долу след 10 мин си я измеря пак тя е с 0,1 по ниска. Коя да отчикам?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1296 -: Май 18, 2006, 14:57:56 pm »
Цитат на: tcveti
Здравейте и от мен,
Искам да ви питам забеляза ла съм, че сутрин като се събудя и си измеря температурата е с определена стойност и след като се разсъня, но без да съм ставала още горе-долу след 10 мин си я измеря пак тя е с 0,1 по ниска. Коя да отчикам?


Тази, която измерваш по едно и също време.
Мери само веднъж.
Температурата не е константа, тя се мени непрекъснато.
А кога ти е по-ниска , в коя фаза на МЦ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1297 -: Май 18, 2006, 15:02:56 pm »
винаги става така, през целия период.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1298 -: Май 18, 2006, 15:54:09 pm »
Цитат на: tcveti
винаги става така, през целия период.

Немога да коментирам, доста ми е чудно това. :roll:
Аз съм го правила, когато нещо се съмнявам в стойността на измерената БТ, проверявам след 10 мин с друг термометър и обикновенно  БТ е същата (освен ако не е повреден термометъра)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1299 -: Май 18, 2006, 16:28:24 pm »
И при мен след 10мин. не се изменя, но след час примерно (особено ако съм будна) разликата е поне 0,2 и понеже горе-долу толкова е и разликата между ФФ и ЛФ и нещата съвсем се объркват. За това ако се събудя по-рано (случайно) въобще не я приемам тази температура и нищо не пиша за деня  :( .