0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1240 -: Май 12, 2006, 13:50:38 pm »
Цитат на: seasmilebg
Момичета, ново 20, както се казва: тази сутреин БТ беше само 36.8 и Фертилити, както ми беше отчел Ову преди 3 дни, като вуъведох днешната БТ, и ми смени данните, че нямам Ову досега!:( Няма грешка в БТ, мерих я 3 пъти....:( Ама съвсем ми се скапа сега, тъкмо имах някакви надежди, и...

Боляха те и гърдите тези дни, според мен това е от високи нива на естрогени или нисък прогестерон.
А при фоликулометрията видя ли се да се е пукнал фоликула ( ти май ходи само преди да се пукне , ако не бъркам нещо ?) Ходи се докато се види ,че се е пукнал.
Остави това ФФ. Не му се връзвай толкова.
Дано следващите дни БТ да се повиши. Не се знае, какво е станало, просто трябва да се чака. Дано да е имало овулация. Мисля ,че е имало. :wink:
Може  термометъра  да се е повредил? Когато се повреди моят, точно така става - отчита по-ниски температура. Купи нов и ги сравни. Дано да е от това. Стискам палци.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1241 -: Май 12, 2006, 14:04:38 pm »
Понижение на температурата 6 дни след ову  :lol: !!!
Не искам да ти давам напразни надежди, но това си е имплантационен пад!
В зависимост от температурата, която ще измериш утре ще се разбере - ако утре е висока съм права, ако е ниска - вероятно има проблем с ову-то!

Стискам палци!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1242 -: Май 12, 2006, 14:10:42 pm »
Благодаря ти много Денис, пожелавам ти приятен ден.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1243 -: Май 12, 2006, 16:19:00 pm »
Denis, ама как само знаеш в подробности какво ни се случва !:) Възхищавам се на постоянството ти!

Да, права си за всичко - боляха ме и продължават да ме болят зверски гърдите, почна се преди 3 дни, т.е. на 17я ден от М. Сега са като камък. Успоредно с това ме боля 4-5 дни жестоко и кръстът - досега така не ме е боляло никога. Това беше между 14 и 19 ден. Така че сега са само гърдите.

За УЗИ също си права - не съм ходила да видя дали се е пукнал. според моята лекарка неминуемо щеше да се пукне, тя самата каза, че няма смисъл пак да ходя. А и напук на ФФ аз си мисля, че Ову си имаше този месец. Просто много се изненадах, като видях ФФ да сменя данните от овулаторен кън ановулаторен цикъл.

Ох, така се надявах този мосец!...Ама с това спадане, дори и утре пак да стане 37, мно-о-го криво. За бебе няма как да се надявам, но поне прогестеронът малко да се оправи. Ех, а колко риба и овесени ядки изядох тоя месец!:)[/b]
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1244 -: Май 12, 2006, 16:40:43 pm »
Uscho, благодаря за подкрепата, но не се усещам като да съм бременна. Мисля, че пак не е станало.
Ще видим по БТ утре и вдругиден, но и предишни цикли ми се е случвало БТ да пада така, и после си се вдига, ама само за няколко дни и си ми идва, и тва е.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1245 -: Май 12, 2006, 17:29:37 pm »
Сийс , това че ти е паднала БТ , не означава ,че не си бременна.
По БТ може да се разбере само дали е имало овулация и как се развива жълтото тяло. Този спад все още нищо не показва  (напр.че има дефект на ЖТ и т.н.)
БТ е една и съща (в повечето случаи) - при бременни и при небременни жени. Тя се променя едва след като мине деня на предполагаемата М. Често става трифазна тогава.
 Понякога може да стане трифазна  и по-рано, а понякога може да си остане двуфазна и пак да има бременност.
Понякога трифазна графика се получава и когато няма бременност.
Много е рано да се притесняваш, успокой се  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1246 -: Май 12, 2006, 20:30:13 pm »
Denis мила ,благодаря за изчерпателен отговор! :balk_21:Следващ месец ако всичко е наред мисля да правя инсе .
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1247 -: Май 13, 2006, 19:05:38 pm »
Denis, , пак ми казваш мили думи:)
Днес съм малко по-спокойна, на 37 градуса съм:) и продължавам да се моля на онази сила горе чудото да е станало. Преди час-два гледах поредната серия на "Дом Шейново" и няма да ти казвам как ми се отрази...Вече не знам колко пъти душата ми преминава от едната крайност в другата, от надежда към разочарование, и обратно. Дано някой щастлив ден всички, които сега се подкрепяме, да изживеем наистина мечтата си за дете.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1248 -: Май 15, 2006, 09:25:33 am »
Само ще допълня постинга ми от събота: като видях БТ пак да става 37 след понижаването от 36.8, почти се обнадеждих, но до днес - тази сутрин вече си почна да ми придърпва много ниско долу, като спазми, както става всеки път преди да ми дойде М. Някак си докато ме боляха само гърдите, имаше някаккъв шанс, но след болките от днес - точно ПМС си е. Така че бебето остава за следващия месец:(
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1249 -: Май 15, 2006, 10:13:41 am »
Не съм капацитет, но според мен графиката ти е добра и е рано за отчаяние.В много от случаите ПМС и бременност не се различават в самото начало като симптоми. :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1250 -: Май 15, 2006, 12:26:45 pm »
Цитат на: seasmilebg
Само ще допълня постинга ми от събота: като видях БТ пак да става 37 след понижаването от 36.8, почти се обнадеждих, но до днес - тази сутрин вече си почна да ми придърпва много ниско долу, като спазми, както става всеки път преди да ми дойде М. Някак си докато ме боляха само гърдите, имаше някаккъв шанс, но след болките от днес - точно ПМС си е. Така че бебето остава за следващия месец:(


Сийс, графиката ти е чудна. Не се притеснявай излишно и не търси ранни признаци на бременност , защото това само те изнервя.
Ранните признаци на бременност и ПМС толкова много си приличат ,че е трудно да се различат.
Успокой се. :wink:
ПП. Излишно е да казвам, че ти стискам палци и се надявам да е станало - правя го постоянно и за всички. :balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1251 -: Май 15, 2006, 14:01:24 pm »
Момичета, задължително ли е темп. да ми падне преди първия ден на цикъла или той може да дойде и на висока такава?
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1252 -: Май 15, 2006, 14:03:26 pm »
Denis, миличка, за теб: :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1253 -: Май 15, 2006, 14:40:22 pm »
tite,
при мен кървенето си идва и чак на другия или на по-другия ден ми пада температурата, но явно при всички е различно.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1254 -: Май 15, 2006, 15:04:04 pm »
Цитат на: tite
Момичета, задължително ли е темп. да ми падне преди първия ден на цикъла или той може да дойде и на висока такава?

Не е задължително.
Може да дойде и на висока БТ. Това се дължи на по-високите нива на прогестерон.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1255 -: Май 15, 2006, 15:18:53 pm »
Цитат на: denis
Ранните признаци на бременност и ПМС толкова много си приличат ,че е трудно да се различат.
Успокой се. :wink:

И кога спират въпросните пизнаци при бременните, знаеш ли горе-долу колко време прилича на ПМС?
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1256 -: Май 15, 2006, 15:22:55 pm »
ми докато не ти поотмине датата.Тогава може и да останат, може и да изчезнат, може друго да се появи, много е различно и индивидуално.Може да усещаш придърпване вместо болката около датата на цикъла.
*

    Anonymous

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1257 -: Май 15, 2006, 17:20:48 pm »
Здравейте, момичета!Искам да ви попитам дали една настинка влияе върху положителния резултат на тест за овулация.Правих си тест и е положителен,но си мисля,че е малко рано,а съм понастинала и си мисля дали това не оказва някакво влияние.Не съм много наясно,затова се обръщам към вас.Благодаря ви предварително!
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1258 -: Май 15, 2006, 17:32:22 pm »
Не влия изобщо!
Тестовете за овулация измерват нивото на хормон (LH) в урината! Няма как настинката да повлияе на това ниво!
Единсвеното, което се сещам е, ако следиш базалната температура - на нея може да повлияе и да отчетеш по високи от реалните стойности, ако си вдигнала температура от настинката!

Така, че ако засичаш с тестове - хващайте се за работа  :love:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1259 -: Май 15, 2006, 17:47:54 pm »
Точно това мислим да направим :lol: .Благодаря ти