0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1220 -: Май 10, 2006, 11:31:57 am »
момичета, според вас нормално ли е болките в гърдите да почнат 10-11 дни преди М? Мен обикновено ме болят, но около 1 седмица преди да ми дойде.А днес с изненада установих, че гърдите ми са много напрегнати и ме болят, все едно ще ми дойде най-много до ден-два.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1221 -: Май 10, 2006, 11:38:10 am »
Цитат на: seasmilebg
момичета, според вас нормално ли е болките в гърдите да почнат 10-11 дни преди М? Мен обикновено ме болят, но около 1 седмица преди да ми дойде.А днес с изненада установих, че гърдите ми са много напрегнати и ме болят, все едно ще ми дойде най-много до ден-два.


Може пък да е станало чудото този път, пък и нали ти стискахме много палци:)))
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1222 -: Май 10, 2006, 12:35:32 pm »
Не искам да те разочаровам, но о както чакам да НЕ ми дойде все се случва така.Мъчат ме и гърдите и кръста по две седмици и няма менструация-тъкмо се обнадеждя и ............
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1223 -: Май 10, 2006, 13:24:33 pm »
Оф, вертолетче, права си, човек не бива да се обнадеждава отрано. Аз по-скоро се притесних дали с хормоните ми всичко е ок (нали затова има ПМС), щом толкова отрано ме болят гърди и кръст.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1224 -: Май 10, 2006, 17:42:05 pm »
В крайна сметка пък ако нямаме и надежди какво ни остава, затова всеки месец напук на всичко ще продължаваме да се надяваме докато стане(после пък ще се надяваме за нещо друго :lol: )
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1225 -: Май 10, 2006, 17:47:35 pm »
denis моля виж ми графиката сега ме извини за въпроса но ако има трифазност на графиката това означава че има оплождане или.... :roll:  :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1226 -: Май 10, 2006, 18:45:02 pm »
Цитат на: jilibon
denis моля виж ми графиката сега ме извини за въпроса но ако има трифазност на графиката това означава че има оплождане или.... :roll:  :roll:

Графиката ти е добра. :D
Трифазната графика показва ,че е имало овулация.
Тя се среща, както при   графики на бременни жени, така и при графики на небременни.
Най-сигурният признак,че е имало оплождане е, когато графиката се задържи висока, повече от 16 дни (предполага се че е имало оплождане ), а когато е повече от 20 дни -почти е сигурно че е станало зачеване (всичко това при нормална ЛФ -   14 дни)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1227 -: Май 11, 2006, 10:45:29 am »
     Денис,обръщам се към теб,защото виждам,че си станала спец по графиките  :wink: /в добрия смисъл разбира се/.Та мислиш ли,че този месец се разминах с овуто?Цикъла ми е на 28-30 дни.Единствената промяна ,която забелязвам напоследък е сънливостта ми.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1228 -: Май 11, 2006, 11:26:33 am »
Цитат на: kareliya
     Денис,обръщам се към теб,защото виждам,че си станала спец по графиките  :wink: /в добрия смисъл разбира се/.Та мислиш ли,че този месец се разминах с овуто?Цикъла ми е на 28-30 дни.Единствената промяна ,която забелязвам напоследък е сънливостта ми.

Графиката ти дотук не показва да е имало овулация.
На 20 ден от МЦ не си мерила :wink:
Може овулацията да е и тези дни- вчера, днес или утре. По-късничко е, но не е невъзможно.
Според мен може и да има овулация. Тогава, цикълът ти този месец , ще бъде по-дълъг от обикновенно, което не е проблем.
Защо не направиш тест за овулация?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1229 -: Май 11, 2006, 11:33:10 am »
 По една доста глупава причина.Мъжът ми е на работа,а аз съм вързана от 2 дни в къщи да чакам да ми се обадят за работа.  :oops:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1230 -: Май 11, 2006, 17:44:08 pm »
Денис, ще хвърлиш ли един поглед на графиката ми.Обикножено цикълът ми е 40-45 дена.Благодаря ти предварително.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1231 -: Май 11, 2006, 18:30:13 pm »
Бихте ли коментирали и моят графика, моля! Доста се точи този ми цикъл, патологично ми изглежда като да е :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1232 -: Май 11, 2006, 18:34:34 pm »
Цитат на: minikky
Бихте ли коментирали и моят графика, моля! Доста се точи този ми цикъл, патологично ми изглежда като да е :lol:


        :wink: Мини,разреши първо потребителите да ти гледат графиките
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1233 -: Май 11, 2006, 18:41:15 pm »
Карелия, много благодаря. Знаех си аз, че пак съм сгафила с техниката. Сега надявам се се вижда.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1234 -: Май 11, 2006, 18:57:45 pm »
Цитат на: Gery_Ivanovska
Денис, ще хвърлиш ли един поглед на графиката ми.Обикножено цикълът ми е 40-45 дена.Благодаря ти предварително.

Винаги ли е бил 40-45 дена ?
Графиката ти е добра. Не е имало още овулация, но при цикъл 40 дена овулацията е след 25 ден от МЦ  , ако правилно смятам?
Всичко е наред , до тук, успех. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1235 -: Май 11, 2006, 19:00:27 pm »
Цитат на: minikky
Бихте ли коментирали и моят графика, моля! Доста се точи този ми цикъл, патологично ми изглежда като да е :lol:

 Съжалявам , няма овулация , но чак патологично - не е. Случват се и такива цикли (ановулаторни).
Дано следващият да е с една хубава яйцеклетка, която да си намери другарче. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1236 -: Май 11, 2006, 19:16:50 pm »
Цитат на: mmtomova
Не,бих желала старата ми графика да погледнете.Благодаря ви предварително.

Графиката ти за МЦ-03/04/2006 е добра .Според мен е имало овулация на 15/16 ден, може би късно вечерта на 15 ден от МЦ (може и на 16 ден , както си си я означила)
Лутеалната фаза е добра -14 дена.
Добре е да мериш БТ през целият МЦ ( може без периода на М.), защото както е в случая е трудно да се определи , каква е разликата в БТ  първа/втора фаза.
За  да е още по сигурно, кога е овулацията, прави тестове за О.
 :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1237 -: Май 11, 2006, 23:09:07 pm »
Мила DENIS  моляте пак ми погледни  графиката.от 2 дена малко ми падна БТ на 37 това дали е нормално???Извинявай че толкова ти досаждам но съм тотално объркана.Въпросът е там че преди ми казаха че нямам спонтанна ову.(вобще няма никакъв нарастващ фолекул),после  след няколко месеца на друго място при случаен преглед се вижда нарастващ фолекул и всичко изглежда ок.
А сега за 2 месец си меря БТ и излиза че има ову и протича нормално.

Багодаря предварително за отговора. :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1238 -: Май 12, 2006, 11:35:23 am »
Цитат на: adi
Мила DENIS  моляте пак ми погледни  графиката.от 2 дена малко ми падна БТ на 37 това дали е нормално???Извинявай че толкова ти досаждам но съм тотално объркана.Въпросът е там че преди ми казаха че нямам спонтанна ову.(вобще няма никакъв нарастващ фолекул),после  след няколко месеца на друго място при случаен преглед се вижда нарастващ фолекул и всичко изглежда ок.
А сега за 2 месец си меря БТ и излиза че има ову и протича нормално.
Багодаря предварително за отговора. :lol:

Графиката ти е добра. Не трябва повече да пада БТ, дори трябва след този спад, пак да се повиши.
Спада може да се дължи на естрогените, които имат втори пик на 7-8 ден след овулацията. Те понижават БТ.
Прогестерона я повишава, но ако е малко по-нисък и ако естрогените са малко повечко , БТ леко се понижава.
Това е нормално , не се притеснявай.
Направи една фоликулометрия следващият месец. Чрез нея и с помоща на БТ ще се види дали наистина има овулация (ако все пак има съмнения за това) Ще може да се засече при доказана овулация, каква БТ поддържаш. Когато знаеш това , ще си сигурна в  БТ, ще знаеш долу-горе при каква стойност овулираш и каква е БТ след овулация.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1239 -: Май 12, 2006, 12:19:03 pm »
Момичета, ново 20, както се казва: тази сутреин БТ беше само 36.8 и Фертилити, както ми беше отчел Ову преди 3 дни, като вуъведох днешната БТ, и ми смени данните, че нямам Ову досега!:( Няма грешка в БТ, мерих я 3 пъти....:( Ама съвсем ми се скапа сега, тъкмо имах някакви надежди, и...