0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1180 -: Май 07, 2006, 09:43:10 am »
Цитат на: adi
ДЕНИС мила тази сутрин малко се покачи,така че май и този път ще си права!Молете пак я погледни!Благодаря ти. :balk_21:


Браво! Имало е овулация. И мисля на 14 (може и на 13 да е била?).Може късно вечерта на 13 срещу 14  ( ден от МЦ).
Сега трябва да остане   висока БТ .
Въпреки ,че утре, може да е малко по-ниска(37.00 напр.) но след това трябва да не пада под 37.0.  
А 37,1-37,2 - ако поддържаш така е супер.
Това значи ,че ЖТ функционира както трябва и произвежда високи нива Прогестерон (а това е добре за лигавицата на матката - прави я 'добра' за имплантация, както и за изхранването на зародиша).

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1181 -: Май 07, 2006, 09:49:03 am »
Мерси Денис суппер си!!!!!Много ме радваш всеки път!!!!!!!
Ако бях близо до теб щах да те разцелувам. :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1182 -: Май 07, 2006, 09:58:46 am »
Цитат на: tite
Денис, а какво се случва с останалита признаци при киста/ЦС например/.И кога боли кистата, когато се опитва да се спука или когато се пука.Твърде вероятно е при мен това да се случва.Тази седмица така или иначе съм на доктор... :?

Когато се образува киста -един от симптомите е белтъкоподобна ЦС. Нормално е  такава ЦС да се образува един път (това са 3-4 дена преди овулацията).Тя се образува когато Естрогените се повишат (когато имат пик). Когато се образуват кисти се отделя повече естрогени  и такава ЦС може да се наблюдава 3-4 (по 2-3 дена) пъти по време на МЦ.
Кистата може да боли, а може и изобщо нищо да не усещаш. Може да се спука,може и да претърпи обратно развитие. И всичко това, когато кистата е фоликуларна (когато не се пукне фоликула).
Защото кистите са най-различни, напр. лутеинова киста ,шоколадова ,предовариална и т.н. Симптомите при различните - са различни.
Затова ,ако има съмнение , че се образува киста, е най-добре да се отиде на лекар.
По БТ може само да се предполага.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1183 -: Май 07, 2006, 09:59:25 am »
Цитат на: adi
Мерси Денис суппер си!!!!!Много ме радваш всеки път!!!!!!!
Ако бях близо до теб щах да те разцелувам. :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
:wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1184 -: Май 07, 2006, 17:38:44 pm »
и днес си направих тест за О както ме посаветва Denis и е + втората черта е също толкова ярка днес сутринта правихне кекс до утре вечер надявам се да не екъсно
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1185 -: Май 07, 2006, 18:09:23 pm »
Цитат на: jilibon
и днес си направих тест за О както ме посаветва Denis и е + втората черта е също толкова ярка днес сутринта правихне кекс до утре вечер надявам се да не екъсно

Трябва и утре да направиш тест. Прави се докато резултатът е  (-).
Май са ти свършили? Ако не ти е проблем, купи още един комплект.
В този случай пика е бил през ноща.Незная точно в колко часа си ги правила, но процедираш така: на лист написваш часа на първия тест (+) -после часа на втория(+) - средата е пика на ЛХ.
От този час - пресмяташ 12-36часа (24-48 ).  В рамките на тези часове може да настъпи овулацията. Имай предвид, че тя може да е на 12 час или на 48 час.
Според мен - тя е в по-близките часове.
Защото пика на ЛХ при теб е по-висок (ако другите момичета отчитат пик на 30 mlU/ml, при теб пика може да е и над 40 mlU/ml)
Високият ЛХ е необходим за:
-пълно узряване на Граафовият фоликул (този , който ще се пукне)
-за синтеза не естрогените
-за настъпването на овулацията
-за образуването на ЖТ
Ето ти и една диаграма от която се вижда ,защо 2 поредни дни се отчита (+) тест за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1186 -: Май 07, 2006, 18:28:38 pm »
а какво ще кажеш за гнимностика редуване на топл и студен душ  в дните преди О и О
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1187 -: Май 07, 2006, 18:36:15 pm »
Цитат на: jilibon
а какво ще кажеш за гнимностика редуване на топл и студен душ  в дните преди О и О

Неразбирам???? :roll:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1188 -: Май 07, 2006, 18:40:03 pm »
Цитат на: denis
Цитат на: jilibon
а какво ще кажеш за гнимностика редуване на топл и студен душ  в дните преди О и О

Неразбирам???? :roll:
когато ходи да ми проследяват О докторката преди о ме караше да  плувам  да правя гимнастика и това с душа за да се пукне фуликула
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1189 -: Май 07, 2006, 18:46:15 pm »
Цитат на: jilibon
Цитат на: denis
Цитат на: jilibon
а какво ще кажеш за гнимностика редуване на топл и студен душ  в дните преди О и О

Неразбирам???? :roll:
когато ходи да ми проследяват О докторката преди о ме караше да  плувам  да правя гимнастика и това с душа за да се пукне фуликула


Прави го - няма проблем.
Може да правиш и коремни (за долната част на корема).
След овулацията- от 7 до 10 ден е имплантацията - тогава бъди  по внимателна (без гимнастика и душове), въпреки, че то, ако  е решило да става, нищо неможе да му попречи. Дано да е решило - стискам палци! :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1190 -: Май 07, 2006, 19:10:04 pm »
Благодаря дори и лекар не съм получавала толкова изчерпателни отговори  :lol:  :lol:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1191 -: Май 08, 2006, 13:12:24 pm »
здравейте, вижте и моята графика моля.
Аз очаквам да спадне вече, че да ми дойде М.(25дни) а тя се покачи. нищо немога да разбара.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1192 -: Май 08, 2006, 13:59:37 pm »
Цитат на: tcveti
здравейте, вижте и моята графика моля.
Аз очаквам да спадне вече, че да ми дойде М.(25дни) а тя се покачи. нищо немога да разбара.

Погледнах графиката ти, както и последните 2. Не съм много сигурна дали е имало овулация.
Вярно е, че се покачва БТ. Получават се 3 фази :
- от  1 до 14 ден на МЦ.
- от 15 до 22
- от 23 - трета фаза.
Първа/втора фаза -разликата е 0,1-0,2 градуса - не е достатъчна за да се каже ,че е имало овулация.
Втора/трета фаза - разликата е  0,25 градуса.
Може да е имало овулация  на 19/20 ден от МЦ.
Ако е имало , то тогава предполагаемата М. трябва да е 31 -34 ден ма МЦ( там някъде, ако правилно съм сметнала - Овулацията +ЛФ)
Ако ти дойде по-рано тогава:
- може да си образувала киста
- може да е имало овулация ,но и недостиг на ЖТ (за това говори малкото покачване на БТ).
Така само гадаем ? Да видим какво ще стане.
Не се притеснявай, при тази графика ( ако продължи да се покачва и се задържи висока БТ) има вероятност и да е станало чудото.
Стискам палци за това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1193 -: Май 08, 2006, 14:43:02 pm »
Денис, можеш ли да погледнеш моята графика? Мисля, че ову беше на 14я ден (06.05), обаче преди малко като си нанесох данните и във фертилити изобщо не ми отчете ову (пише, че още чакаме). Според мен ову сеи беше точно на 6.05, хем така я усетих, хем и предния ден, на 05.06 на УЗИ-то фоликулът беше 29мм. Правилно съм си определила ову, нали? Освен това през ден ям риба:)
графика
« Отговор #1194 -: Май 08, 2006, 16:28:35 pm »
З :cry: дравейте, не съм сигурна дали съм успяла да си кача графиката, защото се включвам за първи път във форума.Ако се вижда моля ви даите ми мнението си относно това има ли ову че вече съвсем се обърках
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1195 -: Май 08, 2006, 16:54:25 pm »
Vertoletka, графиката ти не се вижда
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1196 -: Май 08, 2006, 17:04:44 pm »
разбрах от един час се опитвам да направя нещо по въпроса и не мога да разбера тоооооооооолкова ли съм тъпа, че нищо не става
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1197 -: Май 08, 2006, 17:11:23 pm »
Цитат на: seasmilebg
Денис, можеш ли да погледнеш моята графика? Мисля, че ову беше на 14я ден (06.05), обаче преди малко като си нанесох данните и във фертилити изобщо не ми отчете ову (пише, че още чакаме). Според мен ову сеи беше точно на 6.05, хем така я усетих, хем и предния ден, на 05.06 на УЗИ-то фоликулът беше 29мм. Правилно съм си определила ову, нали? Освен това през ден ям риба:)

Сийс , малко ми е трудно само с 5 стойности.  :wink:
Вярно е , че фоликулът е с размери, които предполагат да се пукне всеки момент. Да -  може на 14 ден да е овулацията.
Щом сте се постарали, трябва да стане. Дано да е станало.
ФФ не ти отчита   О., защото му трябват още данни. Може би утре.
Сега БТ трябва да се повиши и да се задържи висока.
Трябва да мериш всеки ден. Ето сега немога да ти кажа долу-горе, колко трябва да е БТ за да се каже че всичко е наред (незная каква е средната БТ през ФФ (фолик.фаза)
Ако ЦС е станала гъста, бяла - овулацията е миинала (не е 100% гаранция, но ако нямаш хорм.проблеми е показател)
За рибата -Браво! :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1198 -: Май 08, 2006, 17:29:32 pm »
Извинявайте за тъпия въпрос но какво е ФФ в което се  нанасяла графиката и показва кога е ОВ. Или нещо не съм разбрала правилно.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1199 -: Май 08, 2006, 17:30:40 pm »
Денисче, благодаря:)

Аз изобщо не мислех да меря БТ този месец, ама викам си "айде, тъй тъй съм почнала вече няколко месеца, дай да  видим и този как е работата". Та затова сега  имам толкова малко инфо за БТ. Но това мерене като цяло много ме изнервя и психясва, затова от другия месец съм решила да спра, ще мина само на тестовете за ову.

А за Цслуз – беше до вчера сутринта, през деня и днес вече свърши. Затова си мисля, че ову е минала на 6 (ден 14) или най-късно на 7 (ден 15).
...за рибата – оказа се много вкусен и лесен начин да си подобриш състоянието на организма:) Да видим този месец как ще се отрази на БТ.

Лека вечер от мен!:)