0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1160 -: Май 05, 2006, 15:47:56 pm »
Цитат на: ushco
Денис, ПОМОЩ!!!
Направих си графика във FertilityFriend и програмката ми изпищя, че ову-то е не на 14, а на 17 ден (а и тази бледа черта на теста за ову, направо мога да го броя за отрицателен на 14-тия ден)
Ако е на 17-тия ден, обаче няма да ми остане ЛФ!?!?! 10-11 дена се получава ЛФ-то и може да не е достатъчно за имлантация  :cry:

Ти какво мислиш за графиката ми до тук?

А на 15 ден от МЦ не прави ли тест?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1161 -: Май 05, 2006, 15:52:53 pm »
Не!  :cry:
Много им се ядосах на тия тестове и преустанових...  :cry:
Не бързам да стане точно този месец, ама искам да знам дали нямам проблем..., като например с ЛФ-то да е кратко!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1162 -: Май 05, 2006, 16:10:39 pm »
Цитат на: ushco
Денис, ПОМОЩ!!!
Направих си графика във FertilityFriend и програмката ми изпищя, че ову-то е не на 14, а на 17 ден (а и тази бледа черта на теста за ову, направо мога да го броя за отрицателен на 14-тия ден)
Ако е на 17-тия ден, обаче няма да ми остане ЛФ!?!?! 10-11 дена се получава ЛФ-то и може да не е достатъчно за имлантация  :cry:

Ти какво мислиш за графиката ми до тук?


Според мен Овулацията е на 14 или 15 (по-скоро на 14 късно вечерта  ) Защо?
Защото БТ прави скок -на 14 ден 35.7 на 15  ден  36,4 (това са 0,7 градуса) Освен ако не си я измерила правилно на 14 ден.
Тогава тази БТ не я гледаме  и се получава друга графика -стъпаловидно покачване и тогава О. би могла да е - според мен на 15/16 ден.
Какво става ако е била на 17 ден - нищо, всичко е наред.Просто цикълът ще е по-дълъг с 3-4 дена.
Време за имплантация има - ЛФ е сравнително постоянна.
Ако се удължи цикъла, то е за сметка на първата фаза- тя се удължава , а втората се запазва със същата дължина /колкото е твоята ЛФ../
Няма за какво да се притесняваш  :wink:

ФФ. определя овулацията , според информацията, която му се подава

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1163 -: Май 05, 2006, 16:15:23 pm »
Цитат на: ushco
Не!  :cry:
Много им се ядосах на тия тестове и преустанових...  :cry:
Не бързам да стане точно този месец, ама искам да знам дали нямам проблем..., като например с ЛФ-то да е кратко!

Започнала си много рано с тестовете. След като се отчете (+) тест, продължаваш с тестовете докато отчетеш (-).
Защото може твоите нива на ЛХ да са по-високи и да отчиташ 2 дена (+)-ни тестове. Тогава пика е по-средата и от там нататък смяташ 12-36 (или 24-48 часа )

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1164 -: Май 05, 2006, 16:21:23 pm »
Благодаря ти Денис!
Успокоих се доста! Туко си намеря нещо, за което да се тревожа, ама може би защото за първи път обръщам внимание на тези неща  :D
Благодаря още веднъж!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1165 -: Май 05, 2006, 19:00:04 pm »
верно че още ми падна БТ  до колко дена да очаквам настъпване на О  :idea: и още нещо да попитам имали значение дали ЦС е бяла кремобразна или белтъкообразна защо този месец и двата вида ги имам освен ако не се при
познавам
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1166 -: Май 05, 2006, 19:33:59 pm »
Цитат на: jilibon
верно че още ми падна БТ  до колко дена да очаквам настъпване на О  :idea: и още нещо да попитам имали значение дали ЦС е бяла кремобразна или белтъкообразна защо този месец и двата вида ги имам освен ако не се при
познавам

Браво, пада БТ, това е много добре.
ЦС се промяня под действието на Естрадиола (хормон). Той понижава и БТ и показва, че се образува доминантен фоликул (всичко това, ако няма хормонален проблем).
ЦС се променя по време на цикъла:  преди овулация е гъста,бяла,лепкава.
Когато наближава овулацията тя започва да се променя -става по-прозрачна, по-течна, по-рядка. 1-2 дена преди самата овулация е белтъкоподобна ,количеството и е обилно и се точи на дълги нишки (6-8 см).
Видях,че си означила такава ЦС, обикновенно тя е такава около 4 дена. След като мине овулацията тя рязко се променя - или изчезва почти напълно или става бяла и гъста. По това се разбира ,че овулацията е минала ( и пак , ако няма хормон.проб-ми)
Белтъкоподобната ЦС, е т.н. плодородна слуз -точно тая ЦС  помага на сперматозоидите да преминат в цервикалният канал.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1167 -: Май 05, 2006, 20:00:38 pm »
Денис благодаря за бързия и изчерпателен отговор
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1168 -: Май 06, 2006, 10:16:10 am »
моля тези  дни да гледате и коментирате графиката ми нещо на тези тестове за О не им вярвам на 10 ден ми излезе бледа втора черта а на 12 и13 дори и леко не се показа (в упътването пише це трябва да се появява лека втора а когато настъпи О ярка )МЦ от години е максимално точен нямам хормонални проблеми според мен днес трябва да настъпи О
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1169 -: Май 06, 2006, 10:48:23 am »
Цитат на: jilibon
моля тези  дни да гледате и коментирате графиката ми нещо на тези тестове за О не им вярвам на 10 ден ми излезе бледа втора черта а на 12 и13 дори и леко не се показа (в упътването пише це трябва да се появява лека втора а когато настъпи О ярка )МЦ от години е максимално точен нямам хормонални проблеми според мен днес трябва да настъпи О

Правилно ли извършваш тестването?
- в късният следобяд
-3-4 часа да не си пила вода
-2-3 часа да не си пишкала
Ако много те притеснява , кога ще настъпи овулацията, отиди да те погледнат на УЗ.
Какви тестове ползваш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1170 -: Май 06, 2006, 16:58:02 pm »
denis миличка молете погледни моята графика ,май този месец няма да имам ову.По принцип цикъла ми е на 26-28 дена ,само миналия месец беше 29 дена.Преди 2 дена имах леко течение което прилича на цервик.слуз а преди това доста ме болеше корема долу в ляво.Но за сега няма повишаване на температура.Незнам какво да си мисля!!!!??????????????????????????????????????????????? :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1171 -: Май 06, 2006, 17:37:46 pm »
Цитат на: adi
denis миличка молете погледни моята графика ,май този месец няма да имам ову.По принцип цикъла ми е на 26-28 дена ,само миналия месец беше 29 дена.Преди 2 дена имах леко течение което прилича на цервик.слуз а преди това доста ме болеше корема долу в ляво.Но за сега няма повишаване на температура.Незнам какво да си мисля!!!!??????????????????????????????????????????????? :lol:


Aди, още е рано. :D
Ако БТ  продължи да се покачва и се задържи над 37,0 (37,1) ,значи е имало овулация. Тя е започнала да се покачва.
Преди това е паднала на 36,5 , което е много добре. От тук нататък трябва само да се покачва.
Ако пак падне, значи , че не е имало овулация.
Ако продължи да се покачва , според мен овулацията може да е била вчера или да е днес (14 или 15 ден на МЦ).
Но пък това   зацапване??? може и тогава да е била О.  Ако утре направи скок нагоре БТ - ще е добре (т.е. може и на 11 ден да е била)

Аз съм за овулацията на 14/15 ден - ако е имало, тогава е била според ман.
Ще видим утре какво ще стане. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1172 -: Май 06, 2006, 17:41:03 pm »
моят въпрос е като поддържам вече няколко дена висока температура означава ли, че ову е имало или не е задължително? Благодаря ви предварително
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1173 -: Май 06, 2006, 17:47:40 pm »
Денис миличка много ти благодаря ,утре непременно пак ще ти пиша!!!! :lol:  :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1174 -: Май 06, 2006, 18:02:49 pm »
Цитат на: koki
моят въпрос е като поддържам вече няколко дена висока температура означава ли, че ову е имало или не е задължително? Благодаря ви предварително

Не си мерила на 27 и 28 ден на цикъла, а те са доста важни.
-Ак БТ тогава е била висока ,поне 37,1 - имало е овулация.
-Ако БТ е била по-ниска от 36,8 - може и да не е имало овулация.
Смущаващи при теб са тези резки скокове на БТ на 14, 19,  и се получава ,едно скосяване от дясно, което е х-но за кистите. Все едно че фоликулът се е мъчил да се пукне , но не е успял. Но от друга страна последните дни БТ е висока, което е добре.
Не съм сигурна че е имало овулация, съжалявам.
БТ се повишава и при ЛУФсиндрома, например. При него също има високи нива на прогестерон и ниски нива на Естрадиол и затова , при него БТ е висока, но графиката има друг вид.
Ако отидеш на лекар,може да те видят на УЗ и тогава ще се разбере със сигурност. По точно от това -няма.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1175 -: Май 06, 2006, 18:07:55 pm »
Денис благодарна съм ти безкрайно много за всички отговори, които си ми дала до сега. Честно казано малко ме е страх да отида на лекар, сякаш предпочитам още седмица или колкото време има до М да чакам и да се надявам. Много са ми сладки дните, в които си мисля, че съм бременна всеки месец. Още повече че преди 4-5 дни се събудих с мисълта, че съм бременна и не ми се иска да ми рухват надеждите още преди да е дошла датата на М. Отплеснах се исках просто да кажа БЛАГОДАРЯ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1176 -: Май 06, 2006, 18:39:17 pm »
clear ovu test 5 бр тестове за овулация и 1 тест за бременност спазвам всичко както трябва не пия вода и не ходя до тоалетна поне 2 часа сега си правя теста и втората черта се появява ярко и сега вече настъпила ли е О или ще настъпи м/у12 и 36часа извинявам се за въпроса но искам да разбера
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1177 -: Май 07, 2006, 09:19:43 am »
Цитат на: jilibon
clear ovu test 5 бр тестове за овулация и 1 тест за бременност спазвам всичко както трябва не пия вода и не ходя до тоалетна поне 2 часа сега си правя теста и втората черта се появява ярко и сега вече настъпила ли е О или ще настъпи м/у12 и 36часа извинявам се за въпроса но искам да разбера

Утре също направи тест, за да сме сигурни , кога е пика на ЛХ.
Овулацията е 12-36 часа (или 24-48 часа - различни мнения по въпроса) след пика.
Ако пика ти е  в 9.00 часа овулацията ще настъпи от 21.00 тази  вечер до 21.00 утре вечерта (12-36 часа)
Другият вариант:
Ако пика е  в 9.00 часа - овулацията ще настъпи  от  утре 9.00 до 9.00 в другиден (24-48 ).
 Моята овулация настъпва и в 12-я  час след пика.(Това като пример).
Почвайте с кекса от сега - докато БТ се повиши трайно.
Успех.Дано да стане чудото.  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1178 -: Май 07, 2006, 09:31:56 am »
ДЕНИС мила тази сутрин малко се покачи,така че май и този път ще си права!Молете пак я погледни!Благодаря ти. :balk_21:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1179 -: Май 07, 2006, 09:38:46 am »
Денис, а какво се случва с останалита признаци при киста/ЦС например/.И кога боли кистата, когато се опитва да се спука или когато се пука.Твърде вероятно е при мен това да се случва.Тази седмица така или иначе съм на доктор... :?