0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1120 -: Май 02, 2006, 13:20:05 pm »
Цитат на: beiboranka
denis  Да, правени са тия изследвания, само спермограма не е правена. (Не е събрал смелост още) При мен проблема е, че нямам овулация всеки месец. Дори и М. нямам понякога 2-3 месеца. Убеждават ме, че това не е голям проблем, понеже майка ми е така. Уж не е било наследствено, но при мен се получи като при мама. А Утрогестана ми е изписан точно от 10 ден на М. Не знам защо! Дозата е по 1 на ден. Дори ми се стори малко...[/b]

Извинявай много но цялата работа е ала-бала. Незнам кой лекар те стимулира, но не прави нещата както трябва.Стимулира те от 5 ден на МЦ- овулацията (на теория) трябва да настъпи 11-15 ден на ЦМ.Да не говорим,че може да настъпи и на 16-17 ден?
На 10 ти дава-прогестеронов препарат-т.е спира се нарастването на лигавицата (при условие че овулацията може да е по-късно.
Според мен трябваше да проследи на УЗ дали има овулация и 1 ден след нея (може и същият- ако разбере, че се е пукнал фоликула) да започне с утрогестана.
А това ,че МЦ може да е нередовен и да нямаш овулация и това да не е проблем   - немисля така. Вярно е че има случай в които се забременява и при това положение, но аз не бих разчитала на това. Освен това при майка ти може причината да е една- но при теб да е съвсем друга. Това че МЦ не е редовен - може да има хиляди причини.
Намери си по-добър лекар и направете спермограма. Стимулациите не могат да се правят до безкрайност (максимум 5-6 в целият живот на жената) Трябва ли да направиш няколко стимулации и тогава да се установи , че има проблем със сперматогенезата.
Успех от мен

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1121 -: Май 02, 2006, 14:24:30 pm »
Лекарят, който ми назначи тая стимулация е от родния ми град, а аз живея в друг град. Не знам как да постъпя... По принцип е капацитет в града, но не се занимава конкретно със стерилитет. Сега като чета тук във форума и от това, тоето научавам от вас започвам и в него да се съмнявам. Дали ще мога сама да се справя със тестовете за овулация... Или да се поинтересувам от фоликометрия тук... Много съм притеснена вече! :dontknow:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1122 -: Май 02, 2006, 15:45:12 pm »
Цитат на: beiboranka
Лекарят, който ми назначи тая стимулация е от родния ми град, а аз живея в друг град. Не знам как да постъпя... По принцип е капацитет в града, но не се занимава конкретно със стерилитет. Сега като чета тук във форума и от това, тоето научавам от вас започвам и в него да се съмнявам. Дали ще мога сама да се справя със тестовете за овулация... Или да се поинтересувам от фоликометрия тук... Много съм притеснена вече! :dontknow:

Добре е да се направи фоликулометрия.
Трябва да си направиш и хормонолни изследвания(полови и щитовидни)
Ако нямаш редовен МЦ и овулация, тестовете за овулация ще ти излязат доста скъпичко, а и те със сигурност не показват, че ще има овулация.(Могат да се използват само, когато няма хормонални проблеми)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1123 -: Май 02, 2006, 16:24:06 pm »
Здравейте,
едно въпросче :oops: За предния месец моята ендокриноложка ми каза, че съм имала ову, обаче не била много качествена 8O  :?: Някой може ли да ми обясни какво би трябвало да значи това?Проблема бил в дължината на втората фаза - цикъл 30дни, ову на 17-ти ден?!Незнам какво да си мисля.Вярно, че втори месец си меря т-рата и нищо не може да се каже с точност, но все пак.
Много ви благодаря предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1124 -: Май 02, 2006, 18:29:37 pm »
Цитат на: aivy
Здравейте,
едно въпросче :oops: За предния месец моята ендокриноложка ми каза, че съм имала ову, обаче не била много качествена 8O  :?: Някой може ли да ми обясни какво би трябвало да значи това?Проблема бил в дължината на втората фаза - цикъл 30дни, ову на 17-ти ден?!Незнам какво да си мисля.Вярно, че втори месец си меря т-рата и нищо не може да се каже с точност, но все пак.
Много ви благодаря предварително

Овулацията или я има или я няма.Каква е яйцеклетката отделила се от фоликула - никой не може да каже. Може да се гадае само.  8O  И как твоята ендокриноложка стигна до това предположение? Какво изследване проведе?
Дължината на втората фаза не е проблем (13 дена- идеална ЛФ).
Денят на овулация зависи от дължината на МЦ. Неможе при 30 дена МЦ овулацията да е на 12 ден. Незная какво си е мислила лекарката ти ? Сторед мен няма проблем с втората фаза . Важното е да има овулация.

ПП Видях ти графиката от миналият МЦ-30 дена.
Фоликула пукнали се или се превърна в киста ? (БТ не се е повишила достатъчно, като при овулация)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1125 -: Май 02, 2006, 20:23:56 pm »
Някой наема ли се да коментира и моята графика до сега?Според вас с тази голяма температурна амплитуда днес надолу-какъв ми е шанса въобще да съм имала овулация?Всичко беше придружено и с обилна ЦС, както и неразположение в областта на яйчниците -лека болка.

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=tite
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1126 -: Май 02, 2006, 21:04:49 pm »
Цитат на: tite
Някой наема ли се да коментира и моята графика до сега?Според вас с тази голяма температурна амплитуда днес надолу-какъв ми е шанса въобще да съм имала овулация?Всичко беше придружено и с обилна ЦС, както и неразположение в областта на яйчниците -лека болка.


До тук графиката ти не показва да е имало овулация. Не си мерила всички дни  :wink:  Ще изчакаме и ще видим какво ще стане.
Колко дена е МЦ при теб /средно/? Ако е над 33 дена може след тази ниска БТ да е овулацията.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1127 -: Май 02, 2006, 21:27:56 pm »
Точен цикъл на 28 дена.До днес смятах, че овулацията е на 14 ден/27.о4/ с пада и след това покачване/ макар и мъничко/Но днес този спад направо ме тушира.Очаквана дата на цледващ цикъл-12.05
Меря за пътви път/вагинално всяка сутрин по едно и също време преди да стана с дигитален термометър/, имам една успешна бременност и по-скоро от любопитство започнах този месец да меря.Искаме още едно дете.Реших да опозная тялото си по-добре.Затова съм малко объркана и разтревожена от това, което показва графиката.Не се бях замисляла до този момент.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1128 -: Май 03, 2006, 07:22:39 am »
Цитат на: tite
Точен цикъл на 28 дена.До днес смятах, че овулацията е на 14 ден/27.о4/ с пада и след това покачване/ макар и мъничко/Но днес този спад направо ме тушира.Очаквана дата на цледващ цикъл-12.05
Меря за пътви път/вагинално всяка сутрин по едно и също време преди да стана с дигитален термометър/, имам една успешна бременност и по-скоро от любопитство започнах този месец да меря.Искаме още едно дете.Реших да опозная тялото си по-добре.Затова съм малко объркана и разтревожена от това, което показва графиката.Не се бях замисляла до този момент.

Съжалявам, миличка, не-тогава не е имало овулация.За да се каже ,че на 27/04 е имало овулация -БТ е трябвало да се повиши над 37.0. Защо?
Защото само така ще има разлика в първа/втора фаза над 0,4 градуса /това гарантира ,че може да е имало овулация/ .
Може цикълът да е ановулаторен. Просто лош късмет - за първи път мериш и да се получи така. Дано да е инцидентно и от тук нататък да има хубави графики. Пожелавам ти  обаче , да нямаш време да се научиш да ги разгадаваш - много скоро да си имаш още едно слънчице. Успех от мен. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1129 -: Май 03, 2006, 08:54:23 am »
Благодаря ти.Аз ще продължа да меря, за да видя какво се случва.Ето-днес имам пак ниска-36.4, но за мое очудване се появи сутринта и фертилна ЦС.Такава си имах и на 27.04.Ако от утре се повиши може да ми е това овулацията, но пък на 28-дневен цикъл-пак е зле.А може и да е ановулаторен наистина този.Егати късмета-аз уж за успокоение и улеснение, а то взе,че ме хвърли в размисли.Лек ден.....
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1130 -: Май 03, 2006, 09:42:25 am »
Здравейте от мен.Сигурно вече ви омръзна с моите въпроси,но май нямам никакво търпение.Искам да попитам при бременност задължително ли е БТ да се задържи над 37 градуса.Последните дни поддържам такава,но днес ми падна на 36.9.Предполагам,че това значи за съжаление,че отново не е станало бебо.Просто миналия месец в деня,когато ми дойде М. беше паднала доста повече-36.6.Но май до довечера ще разбера...УСПЕХ от мен
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1131 -: Май 03, 2006, 09:47:04 am »
Цитат на: denis
Цитат на: aivy
Здравейте,
едно въпросче :oops: За предния месец моята ендокриноложка ми каза, че съм имала ову, обаче не била много качествена 8O  :?: Някой може ли да ми обясни какво би трябвало да значи това?Проблема бил в дължината на втората фаза - цикъл 30дни, ову на 17-ти ден?!Незнам какво да си мисля.Вярно, че втори месец си меря т-рата и нищо не може да се каже с точност, но все пак.
Много ви благодаря предварително

Овулацията или я има или я няма.Каква е яйцеклетката отделила се от фоликула - никой не може да каже. Може да се гадае само.  8O  И как твоята ендокриноложка стигна до това предположение? Какво изследване проведе?
Дължината на втората фаза не е проблем (13 дена- идеална ЛФ).
Денят на овулация зависи от дължината на МЦ. Неможе при 30 дена МЦ овулацията да е на 12 ден. Незная какво си е мислила лекарката ти ? Сторед мен няма проблем с втората фаза . Важното е да има овулация.

ПП Видях ти графиката от миналият МЦ-30 дена.
Фоликула пукнали се или се превърна в киста ? (БТ не се е повишила достатъчно, като при овулация)




Благодаря ти denis,
и на мен ми се стори странно това изказване, затова питам :lol: Тя ми гледа графиката и според нея каза, че ову е имало и проблема не бил в това колко е висока темп., а дължината на цикъла.Затова този месец пак пия Дуфастон и ще правим изследване на прогестерон на 21 или 22 ден.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1132 -: Май 03, 2006, 10:54:00 am »
Много моля да погледнете отново моята графика,  според фертилити-то, ову е имало на 23ти ден(28ми април) Какво ще кажете
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1133 -: Май 03, 2006, 21:54:05 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Момичета, вижте при мен какво става. Ама графика съм извъртяла, а
:lol:  :lol:  :lol:. Аз лично разчитам 2-3 овулации  :beerdr:  :lovedock:  :help:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1134 -: Май 04, 2006, 08:05:57 am »
Цитат на: aivy

Благодаря ти denis,
и на мен ми се стори странно това изказване, затова питам :lol: Тя ми гледа графиката и според нея каза, че ову е имало и проблема не бил в това колко е висока темп., а дължината на цикъла.Затова този месец пак пия Дуфастон и ще правим изследване на прогестерон на 21 или 22 ден.


Защо ходиш при ендокринолог, а не при гинеколог?
Толкова е лишено от смисъл, това, което ти е казала,че немога дори да го коментирам. Ще пиеш прогестерон и на 21-22 ден изследване за прогестерон?  8O
И как ще коригира първа фаза на МЦ, като дава прогестерон във втора фаза?
Вярно е, че Дуфастона се прилада при аменореа, нередовни цикли и т.н -да се коригира цикъла,но на теб цикълът ти е добре.Той неможе да бъде фиксиран на една цифра. Ето моят за минал.година е 28-33 дена (мин.-макс.).Промяната на цикъла е винаги за сметка на първа фаза, а втора е постоянна (+/- 1,2 дена)
По каква схема ще го пиеш?
ПП. Как реши лекарката ,че е имало овулация?
По БТ, Фоликулометрия или Изследва прогестерон (а за да отхвърли пък ЛУФСиндром и естрадиол)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1135 -: Май 04, 2006, 08:20:05 am »
Цитат на: koki
Много моля да погледнете отново моята графика,  според фертилити-то, ову е имало на 23ти ден(28ми април) Какво ще кажете

С какъв термометър мериш и колко го държиш?
Не си мерила на 27 и 28 ( от МЦ), а те са важни за разчитането  :wink:
Махаме БТ  (не я гледаме) на 19 (от МЦ) -само една е и е висока . Графиката има вече вид, който може да се разчита.
Овулацията според мен е била (ако е имало) 22/23 ден на МЦ. Защо?
Защото има стъпаловидно покачване на БТ от 20 до 25 ден на МЦ. И някъде в тези 4 дни може да е била овулацията. И всичко това при условие че през дните които си пропуснала БТ е била над 37,0

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1136 -: Май 04, 2006, 09:36:36 am »
Нещо странно става  8O  на minikky графиката която е показала е моята, защо така се получава?
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1137 -: Май 04, 2006, 09:46:02 am »

    Симпли,сигурна ли си,че правилно си мериш температурата?Много ниска я поддържаш,а и положителен ову тест на тази графика....Незнам,я питай Денис за това.
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1138 -: Май 04, 2006, 10:50:35 am »
Меря с дигитален термометър и държа някъде 8-10 мин, днес пак падна Т , всъщност 36,9 ниска ли е?
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1139 -: Май 04, 2006, 11:14:56 am »
Цитат на: denis
Цитат на: aivy

Благодаря ти denis,
и на мен ми се стори странно това изказване, затова питам :lol: Тя ми гледа графиката и според нея каза, че ову е имало и проблема не бил в това колко е висока темп., а дължината на цикъла.Затова този месец пак пия Дуфастон и ще правим изследване на прогестерон на 21 или 22 ден.


Защо ходиш при ендокринолог, а не при гинеколог?
Толкова е лишено от смисъл, това, което ти е казала,че немога дори да го коментирам. Ще пиеш прогестерон и на 21-22 ден изследване за прогестерон?  8O
И как ще коригира първа фаза на МЦ, като дава прогестерон във втора фаза?
Вярно е, че Дуфастона се прилада при аменореа, нередовни цикли и т.н -да се коригира цикъла,но на теб цикълът ти е добре.Той неможе да бъде фиксиран на една цифра. Ето моят за минал.година е 28-33 дена (мин.-макс.).Промяната на цикъла е винаги за сметка на първа фаза, а втора е постоянна (+/- 1,2 дена)
По каква схема ще го пиеш?
ПП. Как реши лекарката ,че е имало овулация?
По БТ, Фоликулометрия или Изследва прогестерон (а за да отхвърли пък ЛУФСиндром и естрадиол)


Ами denis и аз не знам какво да си мисля вече. По принцип лекарката ми е ендокринолог - гинеколог и при нея ме прати моя док за да разчете резултатите от изследванията.Аз бях писала по рано, че имам малко повишен пролактин. Но и ма мен не ми звучи логично да пия Дуфастон и да изследвам прогестерон :roll: Каза, че ще правим фоликулометрия, обаче кога не е ясно!? Аз отидох с идеята да проверя при мен всичко наред ли е (ние сме с мъжки фактор по принцип) защото съм забременявала преди, за съжаление неуспешно. Сега имам чувство, че съвсем ще ме объркат.Направо незнам :?