0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1020 -: Април 17, 2006, 14:55:53 pm »
Simply, и моята температура е такава. Не мисля, че имаш основание за притеснение. "Нормална" е разтегливо понятие, когато става въпрос за жив организъм. За мен е нормална, явно и за теб.  :balk_600:
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1021 -: Април 19, 2006, 13:46:21 pm »
Бихте ли погледнали и моята графика.Струва ми се че този цикъл е ановулаторен.
     
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1022 -: Април 19, 2006, 14:10:12 pm »
Цитат на: dani_j
Бихте ли погледнали и моята графика.Струва ми се че този цикъл е ановулаторен.


До тук , да. Много съжалявам  :cry:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1023 -: Април 19, 2006, 14:26:48 pm »
Имам някакъв проблем с овулацията вече втори цикъл.Миналия беше на 23 ден при 28 дневен цикъл 8O
     
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1024 -: Април 19, 2006, 14:54:13 pm »
Цитат на: dani_j
Имам някакъв проблем с овулацията вече втори цикъл.Миналия беше на 23 ден при 28 дневен цикъл 8O


Дани, най-добре е да отидеш на лекар. Колкото по-рано се открие причината , толкова по-добре.
Но на добър специалист (репродуктивна медицина) иначе е губене на време и пари (обикновен гинеколог  ) :roll:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1025 -: Април 19, 2006, 14:57:01 pm »
Момичета погледнете и моята графика и си кажете мнениото.
Благодаря много.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1026 -: Април 19, 2006, 14:59:09 pm »
Цитат на: Simply
Момичета погледнете и моята графика и си кажете мнениото.
Благодаря много.

Вчера, днес и утре кекс (предвеликденски) и дано да стане.
Засега графиката е много добре.
Успех!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1027 -: Април 19, 2006, 15:57:12 pm »
Това е страхотна новина :balk_46: .
Чудя се, как ги разчитате. Честно казано на мен ми е малко трудно, но долу горе схващам. :balk_90:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1028 -: Април 19, 2006, 17:30:20 pm »
Цитат на: Simply
Това е страхотна новина :balk_46: .
Чудя се, как ги разчитате. Честно казано на мен ми е малко трудно, но долу горе схващам. :balk_90:


Ето как :  :wink:
На 15 ден от МЦ имаш(+)тест за овулация- това означава че 12-36 часа след този тест , ще настъпи овулация.
И друго на 16 ден от МЦ имаш спад на БТ .Този спад се дължи на естрогена(Е2) ,чийто пик е 1 ден преди О. или съвпада с нея.
Добре е да правиш тест за овулация и на следващият ден след (+)тест.
Всичко това обаче е така , ако нямаш хормонални проблеми.
(Ако имаш - може да отчетеш (+) -ни тестове ,няколко пъти през един МЦ, изобщо да няма покачване на БТ, да има покачване на БТ/не достатъчно/,но да няма овулация)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1029 -: Април 20, 2006, 06:49:44 am »
Здравей Денис ,мисля че ще излезнеш права за моята графика.Каза ми че ову май ми е било на 17 ден и че този месец М ще ми е не на 26 дни а на 31 дни.Значи днес съм 28 ден и няма никой.Денис  мила кога трябва да спада БТ?Когато ми дойде или преди М? :balk_138:  :balk_100:БТ още не е спаднала.(жалко че графика ми е двуфазен а не е трифазен.)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1030 -: Април 20, 2006, 07:58:13 am »
:D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1031 -: Април 20, 2006, 07:59:51 am »
Цитат на: adi
Здравей Денис ,мисля че ще излезнеш права за моята графика.Каза ми че ову май ми е било на 17 ден и че този месец М ще ми е не на 26 дни а на 31 дни.Значи днес съм 28 ден и няма никой.Денис  мила кога трябва да спада БТ?Когато ми дойде или преди М? :balk_138:  :balk_100:БТ още не е спаднала.(жалко че графика ми е двуфазен а не е трифазен.)


Графиката ти дотук е много хубава (сега се замислям , че гледайки една графика аз си мисля само за прогестерона -за неговото количество, и дали се отделя нормално дълго  :D  ) та твоята графика е много хубава.
Тя може да остане висока и до деня на самата М (това значи ,че има повечко прогестерон в тялото, който още се излъчва)
Може 1 ден (или 2-3, но постепенно)преди М да се понижи.
Щом една графика има плавни линии (с изключение на деня преди овулация, когато прави скок от 0,2-0,5 градуса, но и това не е винаги /при стъпаловидното покачване  го няма/) -всичко е наред. Като скок от 0,1-0,2 е нормален,но повече от 0,3 - не= това само за ПФ и ЛФ.
Фази на МЦ:
МФ-менструална фаза  4-5 дена М
ПФ-пролиферативна фаза
ОФ- овулаторна фаза  1-2 дена
ЛФ- лутеална фаза
и пак
МФ
ПП. Трифазната графика се среща при бременните, но не е типичан критерий за бременност-може да си бременна и да нямаш трифазна Г.,а може да не си и да имаш.
Трифазната графика се получава след имплантирането (дори няколко дена след това - на 11, 12(висока БТ) и това често е около дните на предстоящата М.Така,че ако си бременна има време да стане трифазна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1032 -: Април 20, 2006, 08:47:06 am »
Денис много ти благодаря ,много си мила.Успя рано рано да ме зарадваш и окуражиш.БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :balk_105:
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1033 -: Април 20, 2006, 11:21:23 am »
Здравейте! Можете ли да погледнете и моята графика  :?: За първи път си меря температурата и съм доста стресирана, че нямам овулация...или поне не мога да разбера какво става и защо са ми такива стойностите  :(

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=msaint
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1034 -: Април 20, 2006, 12:50:48 pm »
Цитат на: msaint
Здравейте! Можете ли да погледнете и моята графика  :?: За първи път си меря температурата и съм доста стресирана, че нямам овулация...или поне не мога да разбера какво става и защо са ми такива стойностите  :(

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=msaint


До тук графиката ти не отчита да е имало овулация ( за да се разбере дали е имало овулация е необходимо БТ да се повиши трайно )
Та затова, ако следващите дни, БТ се повиши 0,3-0,4 градуса, овулацията може да е била вчера, да е днес или да е утре.
Имаш един спад(19 ден на МЦ) на БТ, следващите 3 дена(20,21,22 ден на МЦ) ,когато БТ е с едни и същи стойности -тогава може да е овулацията, НО при условие че БТ се повиши трайно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1035 -: Април 20, 2006, 13:26:46 pm »
До тук графиката ти не отчита да е имало овулация ( за да се разбере дали е имало овулация е необходимо БТ да се повиши трайно )
Та затова, ако следващите дни, БТ се повиши 0,3-0,4 градуса, овулацията може да е била вчера, да е днес или да е утре.
Имаш един спад(19 ден на МЦ) на БТ, следващите 3 дена(20,21,22 ден на МЦ) ,когато БТ е с едни и същи стойности -тогава може да е овулацията, НО при условие че БТ се повиши трайно.[/quote]


Благодаря ти много за бързия отговор  :) Щевидим какво ще стане през следващите дни...
Аз имам още един въпрос...Нямам представа кога се правят тестовете за овулация и се чудя в моя случай ако си купя...от кой ден да започна да ги правя...Какво ще кажете  :?:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1036 -: Април 20, 2006, 14:02:09 pm »
msaint, нека да се види този месец как ще е , дали ще има овулация. Ако няма овулация трябва да отидеш на лекар, той ще те  погледне  на УЗ -ще се види имали растящ  фоликул и т.н  Ако не си сигурна долу-горе кога ти е овулацията ще трябва да направиш доста теста и пак не е сигурно какво е положението.
Напр. Може да ти отчете (+) тест , а да имаш поликистозни яйчници.
А каква е продължителността ма МЦ при теб?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1037 -: Април 20, 2006, 16:53:12 pm »
горе четох за трифазна графика моля обяснете дори да ви се струва глупав въпрос ми и не си въобразявам сигурна съм почти през целия период имом ЦС надявам се това да не е лошо благодаря
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1038 -: Април 20, 2006, 17:57:43 pm »
Цитат на: jilibon
горе четох за трифазна графика моля обяснете дори да ви се струва глупав въпрос ми и не си въобразявам сигурна съм почти през целия период имом ЦС надявам се това да не е лошо благодаря


Твоята графика засега е двуфазна. През първата фаза БТ е около 36,7-36,8. През втората фаза БТ е 37.1-37,2 (от 17 до 25 ден на МЦ) .Трифазна става, ако БТ се повиши с още 0,1-0,2 градуса и се задържи така(както се е повишла на 26 ден от МЦ и се задържи така висока 37.2-37,3).

За ЦС- има я през почти целият МЦ. Особенното е по време на овулация , когато нейното количество се увеличава и тя става (от бяла и гъста) по-течна ,прозрачна и точеща се на дълги нишки (белтъкоподобна)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1039 -: Април 20, 2006, 23:30:53 pm »
Здравейте и от мен.Нова съм във форума и си меря температурата за първи път.Не съм много наясно,и ви моля да ми погледнете графиката и да ми помогнете с разчитането и.Благодаря ви предварително.