0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Идеи за работа от дома
« Отговор #40 -: Март 25, 2011, 13:41:43 pm »
Чудесни неща правите, момичета! :D

Моята основна работа е друга, но в свободното си време рисувам икони:
http://marsi1.snimka.bg/arts/ikoni-r-chna-izrabotka-orthodox.556824.21774893

Правя също ръчно рисувани великденски яйца, които са сувенирни (от куха черупка),
но снимки ще приложа по- нататък. Хубав ден!  :D

*
Re: Идеи за работа от дома
« Отговор #41 -: Март 25, 2011, 13:45:06 pm »
marsi златни ръце имаш , сътворила си чудесни икони. :balk_47:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Идеи за работа от дома
« Отговор #42 -: Март 25, 2011, 23:26:10 pm »
Уау, страхотни са иконите! Давай снимки на яйцата :lol: Едно време в основното училище бях в художествена паралелка и често рисувахме върху кухи яйца. Голям майтап беше докато извлечем съдържанието, обаче :lol: С едни игли, едно чудо, че внимаваш да не го пукнеш, абе страшна работа. После прокарвахме връзка от някаква прежда и ги правехме за окачване. Хубави ставаха :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Идеи за работа от дома
« Отговор #43 -: Март 26, 2011, 00:04:00 am »
Уау, страхотни са иконите! Давай снимки на яйцата :lol: Едно време в основното училище бях в художествена паралелка и често рисувахме върху кухи яйца. Голям майтап беше докато извлечем съдържанието, обаче :lol: С едни игли, едно чудо, че внимаваш да не го пукнеш, абе страшна работа. После прокарвахме връзка от някаква прежда и ги правехме за окачване. Хубави ставаха :D
Хаха, да, Злати, и ние така, само че в училище и си спомням, че правехме и букети с цветя - дръжка и яйце - много красиви ставаха и всички си купуваха благотворително по 3 броя за Великден!
Марси, страхотни икони! Не знам каква ти е професията, но спокойно и с иконопис можеш да си изкарваш прехраната! А и какво по-хубаво от това, хобито да ти е порофесия - мечта!
Танче, дано се сбъдне мечтата ти, мила! Навремето и аз си мечтаех за това... :oops:
Пламък, много хубави неща си изплела! Дано намериш и пазар за тях! Прави са момичетата, че навън се продават добре. При нас не става май, защото ние сме нация, която е страшно талантлива и умее всичко, а сме свикнали и сами да вършим по 100 неща, къде за удоволствие, къде от икономия, а някъде и от прекалено много свободно време... :(
« Последна редакция: Март 26, 2011, 00:06:38 am от du6ka »

*
Re: Идеи за работа от дома
« Отговор #44 -: Март 26, 2011, 01:04:32 am »
Голям майтап беше докато извлечем съдържанието, обаче :lol: С едни игли, едно чудо, че внимаваш да не го пукнеш, абе страшна работа. После прокарвахме връзка от някаква прежда и ги правехме за окачване. Хубави ставаха :D
Точно така, правя с игла две срещуположни отворчета и съдържанието се издухва . Да,крехки са черупките, трябва внимателно  :).

Не знам каква ти е професията, но спокойно и с иконопис можеш да си изкарваш прехраната! А и какво по-хубаво от това, хобито да ти е порофесия - мечта!
Преди години по друг повод се запознах с една художничка (специалност иконопис и реставрация), ателието и ме очарова. Помолих я да ме учи. За мен беше много любопитна самата техника на иконописта, която е съвсем различна от живописта примерно ...така започнах.
Рисувам си най-вече, защото ми е приятно.Правя и неща по поръчка, но винаги предупреждавам, че работя малко бавничко, времето все не ми стига.
И аз си мечтая да имам повече време за това занимание  :)