0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #580 -: Март 11, 2011, 14:18:45 pm »
Здравей Денис,
Моля те да ми погледнеш графиката. Какво мислиш за този месец?
Благодаря предварително!
Краси

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #581 -: Март 12, 2011, 09:01:05 am »
Здравей Денис,
Моля те да ми погледнеш графиката. Какво мислиш за този месец?
Благодаря предварително!
До тук графиката ти е добре
О според мен е била на 17 ден от МЦ.
Орално ли мериш? - много е неточно / това не е упрек, а пояснение :)/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #582 -: Март 12, 2011, 09:41:55 am »
Благодаря за коментара Денис! Меря ректално.
Мислиш, че е ниска ли? Незнам дали има знаечие, но я меря ректално много рано - в 06.20ч., понякога когато се успя и премеря по късно - е по-висока, а преди няколко месеца когато мерих орално си беше още по ниска.
« Последна редакция: Март 12, 2011, 09:49:45 am от krasunka »
Краси

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #583 -: Март 12, 2011, 10:45:41 am »
Здравейте момичета!Бихте ли погледнали какво се случва-защо ходи нагоре-надолу тая графика,това нормално ли е?Благодаря ви! :wink:
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #584 -: Март 12, 2011, 11:29:05 am »
А на моята някой ще хвърли ли едно оченце все пак ,ще съм ви благодарна .
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #585 -: Март 13, 2011, 14:47:10 pm »
Благодаря за коментара Денис! Меря ректално.
Мислиш, че е ниска ли? Незнам дали има знаечие, но я меря ректално много рано - в 06.20ч., понякога когато се успя и премеря по късно - е по-висока, а преди няколко месеца когато мерих орално си беше още по ниска.
Да, точно това имах предвид :)
Може да показва хипофункция на ЩЖ.
Изследвала ли си ТСХ?

6 -6.30 си е супер време за измерванена БТ. 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #586 -: Март 13, 2011, 14:50:57 pm »
Здравейте момичета!Бихте ли погледнали какво се случва-защо ходи нагоре-надолу тая графика,това нормално ли е?Благодаря ви! :wink:
Графиката ти /до тук/ показва проблем.
Може да е имало повече от 1 фоликул, но ми прилича и на задържан фоликул.
Добре е да те видят на УЗ.

ПП. Това не изключва вероятността да е имало и О. и да е станало чудото - но в противен случай е добре да го вземеш под внимание и ако пак ти кажа нещо подобно да се консултираш с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #587 -: Март 13, 2011, 14:54:34 pm »
А на моята някой ще хвърли ли едно оченце все пак ,ще съм ви благодарна .
Това един МЦ ли е? 57 дни?
Ако е имало О. може да е била на 45 ден от МЦ.
Разликата в БТ е под 0,4 градуса, остава да се види дължината на ЛФ - тя требва да е около 14 дни, ако е под 12 е проблем.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #588 -: Март 13, 2011, 15:03:22 pm »
Здрасти Денис,мерси че намери време и за мен. Не е един цикъл - от 13 февруари е началото на цикъла,но не съм си отбелязала кървене ,тъй като нямаше /всъщност на предната страница съм описала нещата доста подробно,ако ти си занимава да четеш де/ . Днес трябва да ми е първия ден от новия цикъл , но още няма включване. Като гледам май ще "цъфна" с това понижение на температурата днес. Мерси отново за отговора  :)
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #589 -: Март 13, 2011, 16:31:04 pm »
Здравейте момичета!Бихте ли погледнали какво се случва-защо ходи нагоре-надолу тая графика,това нормално ли е?Благодаря ви! :wink:
Графиката ти /до тук/ показва проблем.
Може да е имало повече от 1 фоликул, но ми прилича и на задържан фоликул.
Добре е да те видят на УЗ.

ПП. Това не изключва вероятността да е имало и О. и да е станало чудото - но в противен случай е добре да го вземеш под внимание и ако пак ти кажа нещо подобно да се консултираш с лекар
     Благодаря за отговора denis!Ако имам задържан фоликул,не трябва ли да ми закъснее МЦ или не е задължително?Охх,защо се получава така-втори месец пия утрогестан от 14-25 ден и М2ТОН от 5-25,не би ли трябвало тези хапчета да не позволяват да се случва това?Засега нямам възможност да ида на лекар,но при първа такава-пак съм там!Благодаря ти отново!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #590 -: Март 13, 2011, 18:48:05 pm »
Благодаря за коментара Денис! Меря ректално.
Мислиш, че е ниска ли? Незнам дали има знаечие, но я меря ректално много рано - в 06.20ч., понякога когато се успя и премеря по късно - е по-висока, а преди няколко месеца когато мерих орално си беше още по ниска.
Да, точно това имах предвид :)
Може да показва хипофункция на ЩЖ.
Изследвала ли си ТСХ?

6 -6.30 си е супер време за измерванена БТ. 

Благодаря отново за коментара Денис.
В този цикъл на 3-ти ден съм пуснала всички хормони, които ми беше наредила доки, вслючетилно и ТСХ и според нея всичко е в норма. На 1-ви ден след засечена с УЗ овулация ми изписа 2*2 Утрогестан.
Краси

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #591 -: Март 15, 2011, 04:42:25 am »
Може би не съм в правилната тема, но не успях да намеря къде да кажа, че имам проблем с графиката - влизам си в календара, но не мога да видя нито една от графиките (2 са :)).Ще помоля модераторите да погледнат и ако трябва да преместят питането ми в подходящата тема.

Блгодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #592 -: Март 15, 2011, 14:58:55 pm »
Здравейте момичета, здравей Денис ще ви помоля за коментар. Днес ми излязаха рез:Prolactine 128,FSH 6.6,Oestr 83,LH 5.5,TSH 1.2. Според док уво е минала в левия яйчник има малък фуликул 4м  Трябва да направя изследване  на 21 ден и за прогестерон Не знам като я гледам тази графика ми се стува меко казано странна .
Красиfile:///
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #593 -: Март 16, 2011, 09:07:21 am »
Здрасти Денис,мерси че намери време и за мен. Не е един цикъл - от 13 февруари е началото на цикъла,но не съм си отбелязала кървене ,тъй като нямаше /всъщност на предната страница съм описала нещата доста подробно,ако ти си занимава да четеш де/ . Днес трябва да ми е първия ден от новия цикъл , но още няма включване. Като гледам май ще "цъфна" с това понижение на температурата днес. Мерси отново за отговора  :)
Четох, но нищо не разбах.
Имало си е М на 13.02? - и ако е имало го отбележи.
Не може за начало на МЦ да слагаш произволен ден
МЦ започва с М.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #594 -: Март 16, 2011, 09:10:37 am »
     Благодаря за отговора denis!Ако имам задържан фоликул,не трябва ли да ми закъснее МЦ или не е задължително?Охх,защо се получава така-втори месец пия утрогестан от 14-25 ден и М2ТОН от 5-25,не би ли трябвало тези хапчета да не позволяват да се случва това?Засега нямам възможност да ида на лекар,но при първа такава-пак съм там!Благодаря ти отново!
Не - няма такова нещо. Може всеки МЦ да задържаш фоликули и по нищо да не разбереш, че се случва - в някои случаи дори и тестовете за О. и БТ не го показват. /затова е редно те да се използват само, ако е сигурно че няма проблем с О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #595 -: Март 16, 2011, 09:13:46 am »
 krasunka   Колко ти е ТСХ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #596 -: Март 16, 2011, 09:16:28 am »
Здравейте момичета, здравей Денис ще ви помоля за коментар. Днес ми излязаха рез:Prolactine 128,FSH 6.6,Oestr 83,LH 5.5,TSH 1.2. Според док уво е минала в левия яйчник има малък фуликул 4м  Трябва да направя изследване  на 21 ден и за прогестерон Не знам като я гледам тази графика ми се стува меко казано странна .
Според тестовете - О. трябва да е на 17-18 ден от МЦ. Да се определи по графика е още рано

Давай и реф. стойности
Иначе са добре изследванията

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #597 -: Март 16, 2011, 09:18:50 am »
krasunka   Колко ти е ТСХ?
Лекарката никога не ми казва какви са резултатите, само ми казва "Всичко е в норма"
Като отида другия път, ще я попитам!
Краси

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #598 -: Март 16, 2011, 13:46:26 pm »
Здравейте дами, сърчицата са ми на 20 и 23 ден мисля че О е била на 23 ден как мислите вие...Ц ми е около 32дни този месец О малко късно дойде, но нали и февруари беше къс..интересно ми е, защо на 28ден БТ се понижи ,а от днес още повече се повиши как мислите...Благодаря предварително
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #599 -: Март 16, 2011, 20:19:58 pm »
     Благодаря за отговора denis!Ако имам задържан фоликул,не трябва ли да ми закъснее МЦ или не е задължително?Охх,защо се получава така-втори месец пия утрогестан от 14-25 ден и М2ТОН от 5-25,не би ли трябвало тези хапчета да не позволяват да се случва това?Засега нямам възможност да ида на лекар,но при първа такава-пак съм там!Благодаря ти отново!
Не - няма такова нещо. Може всеки МЦ да задържаш фоликули и по нищо да не разбереш, че се случва - в някои случаи дори и тестовете за О. и БТ не го показват. /затова е редно те да се използват само, ако е сигурно че няма проблем с О./
     Здравей denis!Имам още няколко въпроса и спирам,че вече ми е неудобно :oops: 1.Да разбирам ли,че графика,която говори за наличието на повече от 1 фоликул,прилича на графика със задържан фоликул? 2.В темата за М2ТОН-а,съм чела,че често в следствие на приема му,се образува повече от 1 фоликул-понеже и на мен ми е изписан,възможно ли е да е от хапчета наистина?  3.След като утрогестана не ме предпазва от задържането на фоликули,той помага ли поне,те да претърпят обратно развитие и да изчезнат?  4.И последно-ако задържания фоликул не се изчисти с МЦ,това означава ли че при следващия цикъл няма да има ову? охх,много ми станаха въпросите,извинявай :oops:
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!